^

Alopecia: שיטות החלפת שיער

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Alopecia כבר רודף אנשים במשך זמן כה רב, כי מקורותיה הולכים לאיבוד בערפל של מאות שנים. מעניין לציין כי כמה פרימטים, כגון שימפנזים וקופים בודדים, סובלים גם מנשירת שיער הקשורה לגיל.

עם חלוף הזמן, מספר רב של תרופות דמיוניות עבור alopecia צברו: מ צואה גמלים למים גדם וחומרים אפילו פחות אטרקטיבי. רשומות של "תרופות" כאלה התגלו לראשונה בפפירי קדום, המורכב לפני 5000 שנה. התנ"ך הזדהה עם אלה שהיו להם ראש קירח, אבל לא הצליח למצוא תרופה.

בימינו, יש שיטות ניתוח אלגנטי ויעיל של השתלת שיער, והם, למעשה, לרפא. טכניקות חדשות אלה מבוססות על שילוב של השתלות קטנות בגדלים שונים, תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר של הכנה השתלת שתלי, קביעת סניפים, מוכתב על ידי איכות השיער, ואת ההסתגלות של ההליך לכל חולה הפרט.

טכניקות חדשות יש באמת מהפכה החלפת שיער ניתוח. בשל ההתקדמות, התוצאות של גברים עם אלופיקה מוקד הגיעו לרמה מדהימה של מיומנות, יעילות והכרה על ידי המטופלים. המתודולוגיה של היום דורשת רמה גבוהה של תכנון וביצוע.

צורות אחרות של התקרחות קבע - Alopecia אלופציה אצל נשים, הצטלקות עקב טראומה או ניתוח, נשירת שיער עקב קרינה, סקלרודרמה מקומית, והתקרחות הקשורים למחלות מסוימות של הקרקפת - גם להשאיל את עצמם היטב לארסנל מוגדל תיקון של כלים כירורגים הזמינים כיום מעורבים החלפת שיער.

עד לאחרונה, microtransplants שימשו רק באזור הקדמי. עם זאת, התפשטות השימוש השתלות קטנות לאזורים מחוץ לגבול של צמיחת שיער על המצח שיפרה באופן משמעותי את איכות התוצאות. עכשיו יש נטייה להשתלת שיער "יחידות פוליקולריות", מונח המגדיר שיער בקבוצות הטבעיות שלהם המורכב של 1-4 גדילים. כאשר השתלת יחידות Follicular נראה די טבעי.

ההגדרה של השתלת יחידת זקיקי משתנה בין מנתחים. Limmer (תקשורת אישית) נקבע השתלת יחידות פוליקולרית כדלקמן:

 • השתלת יחידות זקיקים הוא, מעצם הגדרתה, באופן משמעותי חלוק מחדש זקיקי קבוצות מרכיבות טבעיות (יחידות זקיקים) של שיער 1-4, רק לעתים נדירות לאחזר יותר בדקת תורם Oblas ידי כריתת אליפטי ו לנתיחה מיקרוסקופית זהירה תחת מיקרוסקופ המשקפת ו הושתלו מנהרות מחט או מאוד חתכים קטנים באזור המקבל הקירח. רקמת התורם נחתך בזהירות ליחידות פוליקולריות כאלה עם הסרת "proletchin". מאזור המקבל, רקמת קירח לא מוסר כדי למזער את הליקוי של אספקת הדם, אשר הכרחי עבור engrafting את השתלות. אשכול N2asyschennoe (20-40 שתלי לסנטימטר) בפגישה הראשונה, אשר לרוב נעשה כדי להשיג תוצאה קוסמטית, מספיק אם השתלת מהפעלות אחרות לא.
 • לאחר הבחירה של רצועות התורם על ידי רופאים, שיטות שונות של ההפרדה שלהם משמשים. מצד אחד, זהו שימוש במיקרוסקופ כדי ליצור השתלות של יחידות פוליקולריות המורכבות של 1-4 שערות, ומצד שני - חיתוך אוטומטי של רקמת התורם בעזרת מכשירים מיוחדים.

במאמר זה, נתאר בפירוט את הטכניקה שלנו לשיקום זקיק השיער עם השתלת יחידות פוליקולריות. אנו קוראים הגישה שלנו את השיטה של השתלה נפרדת בעזרת פירסינג המחט. שימוש נרחב זה בשתלים קטנים הוא צעד גדול, אולי החשוב ביותר, צעד קדימה בשני העשורים האחרונים כדי להשיג מראה טבעי לאחר ההשתלה.

הישג חשוב נוסף הוא הודאה של שתלים קטנים ללא הסרת הראשונית של הרקמה מאזור המקבל. טכניקה זו, הנקראת השתלה בחריץ, עושה את כמות השיער המקסימלית בהשתלה ואת הכיסוי המושג על ידי כל כמות של שיער התורם.

הליך ההשתלה בחריץ, למרות שהוא יכול לספק התאוששות מלאה, אבל למעשה הוא משיג את הפוטנציאל הגדול ביותר שלה כאשר נעשה שימוש כדי ליצור מראה טבעי עם גישה מינימלית לשיער התורם. זה גם מאפשר לך להשתיל ביעילות שיער בחולים עם שיער באיכות ירודה. השתלת השתלות בחריץ מוצלחת משום שהיא אינה הורסת את כלי הדם, כמו כאשר השתלות מושתלות לערוצים עגולים, היא יעילה ביותר ורציונלית בשימוש בשיער התורם. יש רופאים המשלבים השתלה לתוך חריצים וערוצים עגולים: שילוב זה נותן תוצאות מצוינות.

למרות שזה קשה לכמת, תצפיות חוזרות מראים כי המספר הכולל של צמיחת שיער וצמיחה לאחר השתלת החריצים גדול יותר מאשר לאחר ההשתלה המסורתית לתוך ערוצים עגולים, אולי 2 פעמים.

גם ללא הערכה כמותית, נראה ברור כי ההבדל הזה engraftment יש לייחס את ההבדלים במידת הנזק של כלי הדם תת עורית. כל נזק לרשת המקושרת של העורקים, הוורידים, כלי הלימפה והעצבים הנמצאים כאן הוא בעיה פיזיולוגית שרקמה חייבת להתגבר עליה לפני שהשתל מתחיל להאכיל. הפרה הקשורים להסרת שברי גלילי של רקמות, מגביר את הבעיה.

מצד שני, החדרה זהירה של השתל לתוך החריץ ממזער את הטראומה לרקמות ומאפשר הזנה כמעט מיידית של החומר המושתל. ההשתלה בחריץ גם ממזערת הצטלקות ואת היווצרות של "סופגניות". השתלת השתלות החרכים משאיר שיער טבעי קיימא, שכן הוא אינו דורש את הסרת הרקמות. ניתן לטעון כי הבעיה עם השתלה כזו היא דחיסה של הרקמות הסובבות. עם זאת, המראה הטבעי יותר שהושג עם טכניקה זו עולה על כל שיקול שיכול להוביל לשימוש של השתלה סטנדרטית של השתלות גלילי כדי ליצור קו של צמיחת שיער על המצח. השימוש בשתלים גליליים צריך להיות מוגבל לאזורים האחוריים (כלומר, אלה הרחוקים מסנטימטר מגבול צמיחת השיער). במקומות כאלה, במיוחד עם alopecia סה"כ, זה יכול להיות יעיל מאוד להכניס קטן, למשל, השתלות ברבעון, לחורים קטנים, מ 1.5 ל 1.75 מ"מ, שנעשו בעור. פרופיל ההשתלות זהה בשתי השיטות. מספר וגודל השתלות זהים גם הם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

בחירת המטופל

ישנם גורמים רבים ואינדיקטורים שצריכים להילקח בחשבון בעת תכנון שיקום קו צמיחת השיער ושיקום השיער על אותו הקרקפת. הרשימה הבאה מכילה כמה מהשיקולים החשובים ביותר:

 • סיווג של alopecia.
 • סיווג איכות השיער.
 • הדמיון של צבע השיער והעור.
 • תחזית של אובדן שיער נוסף.
 • גיל החולה.
 • מניע, ציפיות ורצונות של המטופל.

ייעוץ

בהתייעצות הראשונית, הרופאים להחליט מי יהיה מועמד טוב לשיקום שיער כירורגי ומי לא. בכך אנו מעריכים חמש תכונות: גיל החולה, אזור התקרחות, צירוף המקרים של צבע השיער והעור, הצרות של השיער וצפיפות אזור התורם. אם המטופל הוא מועמד מקובל, אז הסיבוכים והיתרונות סבירים נדונים איתו, כמו גם בדיקות מעבדה טרום ניתוחי והכנת תרופות. בדרך כלל אנו בודקים הפטיטיס B, C ו- HIV. יש היסטוריה רפואית כללית, כולל מידע על תרופות הנוכחי ואלרגיות לתרופות.

trusted-source[6], [7]

סיווג של alopecia

עכשיו הסיווג של alopecia על ידי מערכת Norwood הוא הכי מוכר. הוא מתאר את המבנה של התקרחות גברית על ידי שבעה שלבים ואת וריאציות טיפוסי שלהם. שלב I הוא הפחות חמור, עם סטייה מינימלית של הגבול של צמיחת שיער בבית המקדשים ללא alopecia parital. שלב VII הוא הכבד ביותר, עם aureole קלאסי בצורת פרסה של שיער קיים. המערכת דומה לזו שפותחה על ידי המילטון, ונותנת תוצאות דומות. מבט חדש על התקרחות מעלה כי ניתן להשתמש בסיווגים אלו, בעיקר, כאמצעי לזיהוי קבוצות אוכלוסיה עבור ניסויים קליניים, ולא לצורך קביעת גישת טיפול.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

סיווג איכות השיער

המונח איכות השיער כולל אינדיקטורים של צפיפות, מרקם, crimp וצבע. בחלוקה לאיכות השיער הוגדרו קריטריונים רחבים. מעלות שונות של הבעה של איכויות שיער יכול חפיפה, וכל התכונות ניתן לחלק את אלה אפילו קטנים יותר. שיער גס ושיער מעל הממוצע מיועדים "A" והם האיכותיים ביותר במונחים של השתלת, בעוד שיער דק ונדיר הוא ייעודי "D" ויש לו את איכות התורם הגרוע ביותר. שתי קבוצות, "B" ו "C", לכסות את המאפיינים ביניים. באופן כללי, אנשים עם צבע שיער שמתאים לצבע העור, אתה יכול לצפות לתוצאות טובות יותר מאלה שצבע השיער שלהם מנוגד לעור. תלתל שיער הוא גם יתרון.

הדמיון בין צבעי השיער והעור המתאים ביותר להשתלה הם שיער בלונדיני, שיער אדום, אפור, וגם שילוב של "מלח ופלפל". ברונטיות ו shatens מייצגים בעיה מסוימת, במיוחד אלה עם שיער ישר. אנשים עם שיער שחור ישר ועור בהיר הם המתאימים ביותר להשתלה. המראה הסופי לאחר ההשתלה תלויה במידה רבה במידת הדמיון של צבע השיער והעור. צירוף מקרים מקטין את הניגוד החזותי. השילוב הטוב ביותר הוא עור כהה בשילוב עם שיער שחור, גלי. השילוב הכי שלילי של עור בהיר, בהיר ושיער כהה, ישר. במקרה האחרון, מידת הניגוד החזותי מוגברת על ידי הנראות של כל השתלה ניסו. בין שני הביטויים הקיצוניים יש שילובים רבים, אפילו אדם אחד את צבע השיער באזור של קודקוד ו occiput עשויים לפעמים שונים.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

תחזית של אובדן שיער נוסף

מאז alopecia androgenic נשלט גנטית, ולכן, הוא תורשתי בטבע, את התחזית של אובדן שיער נוסף ניתן להקים בערך על ידי התייחסות להיסטוריה משפחתית שנאספו בקפידה. מידע על קרובי משפחה צריך להיות שנאספו במהלך הסקר הראשוני המשמש לחיזוי, בשילוב עם גורמים אחרים כגון גיל, מצב הנוכחי דפוס של התקרחות. זה בלתי אפשרי לחזות אובדן שיער בעתיד עם דיוק מוחלט, חולים צריכים להיות הזהיר על זה.

גיל של החולה אנדרוגנית alopecia הוא תהליך מתמיד (כלומר, זה בדרך כלל הולך חלק משמעותי של חייו של אדם). גיל החולה מראה את מקומו ברצף האלופציה. לדעת אם המטופל הוא בתחילת התהליך או בסוף התהליך מאפשר לך לתכנן בצורה מדויקת יותר. האמת היא שעזרת הטכניקות של היום כמעט כל מטופל יכול לקבל שיפור משביע רצון במראה, אבל האמת היא גם שמי שרוצה את הבלתי אפשרי יהיה מאוכזב.

אם ניקח בחשבון את הגיל של המטופל גם מאפשר להעריך את המיקום המתאים ואת קו המתאר של קו השיער. חולים בגילאי 20 שנה ומתחת הם בדרך כלל לא מרוצים מההשתלה, שכן קשה מאוד לחזות איזה סוג ומסלול אלופציה עתידית ייקח. חריגים מתרחשים כאשר המטופל מבין כי השכיחות של אובדן שיער בעתיד אינו ידוע ולכן חיזוי מדויק של הקורס שלה הוא בלתי אפשרי ועדיין משאיר הרבה כדי להיות הרצוי.

trusted-source[17], [18]

מוטיבציה

כאשר מדברים על הציפיות של המטופל, המנתח צריך לגלות את מידת המוטיבציה של המטופל ואת הרעיון של שיפור צפוי. המטופל צריך להיות מעודכן, בעל מוטיבציה גבוהה ולקבל מידע אמיתי על התוצאות הצפויות של ההליך המוצע. יש צורך לצייר ולדון עם החולה קו צמיחה שיער המשלים את המבנים פנים ומשקף את הגישה הנבחרת של המנתח. חשוב שלכל חולה תהיה הבנה מלאה של האפקט הקוסמטי לכאורה לפני תחילת הניתוח. יש הסבורים כי רצוי לא לגמרי לדמיין את היתרונות הפוטנציאליים של השתלה.

מיקום השיער

קביעת המיקום של קו השיער כך שהוא יוצר איזון מפצה על חוסר האחידות של הפנים, המנתח צריך להתייחס אל הפנים כמטוס אופקי מפולג, דמיוני לשלושה חלקים של בערך באותו אורך אנכי. הגבולות האנתרופומטיים של קטעים אלה נראים כך: (1) מסנט לקולומלה; (2) מ columella כדי nadperene; ו (3) מן השפל עד הגבול הקיים או אמור של צמיחת שיער על המצח. המיקום שבו הגבול העליון של החלק העליון צריך להיות ממוקם כקו מנחה כללי לקביעת הגובה המתאים של מיקום השיער.

עם זאת, מדידה זו צריכה לשמש בזהירות, כמו זה מוביל לעתים קרובות מיקום נמוך מדי של קו השיער. בפועל, קו צמיחת השיער נמצא בדרך כלל 7.5-9.5 ס"מ מעל באמצע nadtransfer. זוהי נקודת התייחסות משותפת, וזה לא צריך לקחת פרמטר נוקשה לחלוטין.

קו השיער צריך להיות ממוקם ועיצב כך שהוא מתאים לגיל, במקום להנציח מראה צעיר, לא אנוכי, אשר, במקרים רבים, הופך להיות לא טבעי ואפילו לא מושך. לעתים קרובות יש צורך לשים את קצה קו העתיד של השיער מעט מאחורי שאר קו השיער המקורי. גישה שמרנית זו תייעל את השימוש בשיער התורם ותספק כיסוי נאות יותר. קו שיער נמוך, רחב, מוביל לעתים קרובות לשיער לא מספיק של התורם, נותן כיסוי לא אחיד של שיער התורם ואפקט קוסמטי לקוי.

את כל השיער המושתל, מחדש השיער צריך להיראות טבעי, אבל לא כל קו שיער מתקנת אסתטית ומשפר את המראה. מאחר שתווי הקו יהיו קבועים פחות או יותר, המראה הכללי שלהם צריך להיות מקובל עבור המטופל לאורך כל החיים. עדיף להקים קו טבעי, אך מתאים לגיל. קו שיער נמוך האופייני לנוער יכול להיראות טבעי למדי בגיל מסוים, אך בסופו של דבר יהיה בלתי מתקבל על הדעת. הזווית הזוויתית-חזיתית, שהוא האזור שבו מתחיל איבוד שיער מסוג זכר, חשובה ביותר בעת יצירת המינים הסופיים.

במהלך 30 השנים האחרונות, רוב transplantologists יצרו קו שיער סימטרי לחלוטין.

נטייה נפוצה בקרב המנתחים היתה להסדיר השתלות אחידות לאורך החלק הקדמי ביותר של קו השיער. התוצאה של גישה סימטרית כזו עשויה להיראות מלאכותית. קווי השיער, במצבם הטבעי, אינם סימטריים, בעלי קצוות חדים, כמו מדשאה מטופחת. יש להם מראה אחיד, עם שיער מפוזרים עד 1 ס"מ הקדמי לגבול נתפס של צמיחת השיער.

העדפות ספרית, מצב אופייני של אופנה ברגע זה, לא צריך להכתיב את הצורה של קו השיער נוצר, כפי שהם חולפים בהכרח להשתנות. לפעמים ניתן לקבוע את שנת ההשתלה הקודמת בהתאם לתצורה של קו השיער. האלמנה קייפ נעשית רק לעתים רחוקות, ונוכחותה משמעה כנראה שהשתלה נעשתה בשנות ה -60 של המאה הקודמת.

להשתיל בחריץ

בין 1989 ל -1998, עשינו אזור מעבר משתלים בודדים, שהונחו בכוונה בצורה לא אחידה. אלה שערות יחיד שימשו כדי ליצור אזור המעבר להשתלות ממוקמות יותר בצפיפות הקרקפת. התוצאות היו מושכות מבחינה קוסמטית, אך עדיין לא תאמו את מידת חוסר היציבות של קו השיער הטבעי. התצפית על המטופלים שלנו הובילה אותנו למסקנה כי קו השיער צריך להיות לא אחיד יותר, כך המלאכותיות שלה היה לפחות מורגש. עכשיו אנחנו קוראים לזה דפוס זיגזג. צורת קו השיער מסומנת על המטופל לפני סימון אזורי הנמענים. לאחר יצירת קו מתאר משותף, אנו משתמשים בסמנים כדי להחיל קו גלי או זיגזג. במקביל, קו השיער המתוכנן במקור משמש למיקום כללי, ולאחר מכן הוא הפך צורה גלית, אחידה. אזורי הנמענים ממוקמים לאורך קו זה כמו על הקצה האמיתי. הצפיפות של השתלה באזור זה יכול להשתנות. זה דפוס אחיד נקרא "sawtooth", "עקבות חילזון" או "זיגזג". מאחוריו, כדי ליצור צפיפות גבוהה יותר, יחידות פוליקולריות בגודל גדול יותר, עד ארבע שערות, הם מושתלים.

טכניקה נפרדת של נקבים מחט ומיקום השתלות

גדר רצועת התורם

ביום הניתוח, המטופל מועבר לחדר הניתוח, בו מתבצעת סדרת צילומים טרום מבצעיים, אזור התורם מסומן, מגולח ומחלחל בהרדמה מקומית. אזמל עם שני להבים משמש לאסוף חלק מרקם התורם של הצורה אליפטי. אז המקום התורם סגור בסוגריים. מיד לאחר קבלת רצועת התורם, הוא מועבר לקבוצה של שלושה או ארבעה טכנאים אשר חולקים אותו תחת stereomicroscope עם תאורה אחורית. ההפרדה מתבצעת על ידי חיתוך רקמת התורם לרצועות דקות, ליחידת זקיק אחת בעלת עובי, ולאחר מכן שחרור היחידה הפולית מכל רצועה.

trusted-source[19], [20], [21]

הקמת אזור מקבלי

לאחר נטילת רצועת התורם, המטופל עובר מהמיקום האופקי למצב ישיבה. ההרדמה של אזור המקבל מבוצעת על ידי מצור על העצבים העל-עכבריים והעל-צדדיים. ואז, מיד הקדמי לאזור הנמען, אנו מזריקים לידוקאין עם אדרנלין, ולאחר מכן bupivacaine עם אדרנלין. אדרנלין בריכוז של 1: 100,000 הוא הסתנן intradermally לתוך אזור המקבל כולו. לאחר מכן, מחט עם קליבר של 18 G עושה חריצים תפיסתיים עבור יחידות פוליקולריות של גודל קטן יותר ומחט של קליבר 19 G עבור השתלות עם שיער אחד יצירת גבול חזיתית של השיער. המחטים מוחדרות בזווית של 30-40 מעלות על פני העור, כך שתלי ההשתלה נוטים מעט קדימה לאף המטופל. זה נותן למטופל אפשרויות נוספות עבור סגנון השיער. לאחר היצירה של כל אזורי הנמען, הטכנאי שלנו מציג השתלות יחידת זקיק. טכניקה זו נקראת טכניקה נפרדת של נקבים מחט ומיקום של השתלות כי יצירת אזורי נמען עם מחטים מופרדים בזמן מן המבוא של השתלות. זהו הבדל חשוב מן היצירה בו זמנית של מחטים על ידי מחטים השתלת השתלות. שתי השיטות יש תומכיהן ומתנגדיה.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27]

מבוא להשתלות

לאחר יצירת אזורי הנמען, הטכנאי עם פינצטה פינצטה מציג השתלה אחת בו זמנית. בדרך כלל, כדי להאיץ את התהליך, שני טכנאים לעבוד בו זמנית עם מטופל אחד. מיד לאחר הניתוח, אזורי התורם והמקבלים סגורים על ידי פוליספורין, טפלה וגזה אקרילית. תחבושת סחיטה חזקה נמשכת עד 24 שעות ביום הראשון לאחר הניתוח מותר לרחוץ את הראש בשמפו בעדינות, עם אזהרה לא להסיר כל קשקשים וסרטים שנוצרו באזור הנמען. תוך 5 ימים, החולים לוקחים פרדניזולון. חזרה לעבודה יכולה להיות יום לאחר הסרת התחבושת (ביום השני שלאחר הניתוח).

דיון

טכניקה נפרדת של נקבים מחט ואת המיקום של השתלות מאפשר ממוצע של 1000 השתלות להיות מושתלים בתוך פחות מ 5 שעות. עם דימום מינימלי ואיכות טובה של רקמת התורם, הניתוח יכול לקחת פחות זמן. היתרון של טכניקה זו היא שליטה מלאה על ידי הרופא מאחורי היווצרות קו השיער, כמו גם את המיקום ואת הכיוון של כל השתלה. השימוש בנתיחה stereomicroscopic מגביל את הצומת של זקיקים, אשר יכול לפגוע באיכות השיער המושתלים. בנוסף, לאחר השלמת הסימון של אזורי המקבל, הרופא משוחרר לעבודה אחרת. החיסרון של טכניקה זו הוא הצורך ללמוד כיצד לעבוד עם stereomicroscope להפריד את רקמת התורם וליצור השתלות.

אמנם יש תומכים בטכניקה של סטנדרטי, השתלוחים גלילי גדול, אנו משתמשים בו, שכן אנו רואים את האפקט הקוסמטי של ההליך הושלמה לא מתאים הטבעי. ההשתלה של יחידות פוליקולריות יוצרת תוצאה הקרובה ביותר למצב הטבעי.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32]

כריתה של הקרקפת

משימת פרק זה אינה תיאור מפורט של שיטת הניתוח להוצאת הקרקפת. עם זאת, תיאור פשוט של התכונות החשובות ביותר של התהליך יכול לתאר את הפרספקטיבה.

הפחתת עור הקרקפת מתוכננת בדרך כלל בנפרד כדי להתאים לאזור מסוים של התקרחות. צורות שונות משמשות (למשל, קו ישר, אחד פרמדיאלי, בצורה של כוכב שלוש קורות, כמו גם שניים או שלושה פאנטום). ביישומים מעשיים, צורות אליפסואליות, Y, T, ו- S ואת צורת הסהר הם השולט. שינויים ותמורות של הטפסים המפורטים מוחלים גם.

א אליפסה ישר הוא סוג הפשוטה של הפחתה. אמנם מבחינה טכנית זה את התצורה הפשוטה ביותר, אם אפשר, עדיף להחליף אותו עם אחד פרמדיאלי. האחרון הוא קוסמטי פחות בולט ויש לו יתרונות אחרים בעת יצירת תסרוקת.

הניתוח של כריתה של הקרקפת מבוצע תחת הרדמה מקומית (הטבעת טבעת). הקו האמצעי והגבולות החיצוניים הצפויים של השטח המתוכנן ל כריתה מסומנים. החלקים הראשונים נמשכים לאורך הגבולות החיצוניים של השטח המיועד. האזמל Shaw (הלהב החם) עוזר לשמור על שדה הניתוח יבש ומקצר את זמן הפעולה, שכן כלי זה יש פעולה כפולה - הוסר ו קרישה.

החתך נעשה בערך 7-10 ס"מ מכל צד של החתך. לאחר השלמתו יש צורך לקבוע את גודל הרקמה הלוטשת. באופן כללי, זה יכול להיעשות על ידי הזזת הקצוות של לחתוך ביד אחת לאחרת חיתוך של בד עודף או חופפים.

כמו כן יש להתחשב במידת המתח הנובעת בתפר הקסדה האפונרוטית. גישה אגרסיבית להפחתה מרמזת על כריתה של נפח גדול יחסית של הקרקפת, אשר יגדיל את המתח בתפר. הגישה השמרנית מכתיבה כמות קטנה יותר של כריתת רקמות, ממזער את הלחץ בתפר. שתי הגישות יש יתרונות וחסרונות.

כדי למתוח אזורים צפופים צפופים, רקמות רקמות ניתן להשתמש במהלך הניתוח. כאשר מנסים להפחית את החולה עם עור דק, חזק על הראש, אנו ממליצים זהירות, שכן הם מתאימים לכך פחות מאנשים בעלי עור עבה, גמיש.

לאחר השלמת כריתה של רקמת הראש, הקסדה aponeurotic הוא sutured הראשון, בדרך כלל עם חוטים PDS 2/0. לאחר התפירה הוא תפור, העור הוא סיכות.

התצורה של שטחים מוסר במהלך כריתה של הקרקפת הוא השתנה לעתים קרובות כדי לא להשאיר צלקת ברורה מבחינה קוסמטית. אתה יכול להגמיש או להתאים קטעים שונים של הדגימה כדי לחתוך, כך קל יותר להסתיר את הצלקת. בחלק האחורי של השטח להיות לחתוך, Z- פלסטיק יש להשתמש כדי להסתיר את האזור הרגיש עוד יותר.

לאחר כריתה, עבור התאוששות מלאה וסגירה של הצלקת, השתלת שיער כמעט תמיד מבוצעת.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

שיער כהה

עבור תיקון של קרחת הקודקוד, כריתה של העור עדיף להשתלה. ובמקרה זה, חולים עם הקרקפת עבה, גמיש מתאימים יותר לניתוח מאשר חולים עם קרקפת דק, חזק. מאוחר יותר, השתלות קטנות מושתלים לתוך אזור הצלקת, עבור מיסוך. השימוש השתלות גדול מ 2 מ"מ באזור הכתר יכול להוביל להיווצרות של צרורות. באזור זה, רק השתלות רבעוני יכול להיות מוכנס. כמו כן, אחד לא צריך לנסות מקום השתלות מקרוב מדי יחד לאורך השושלת, כמו זה יכול להוביל את אפקט רוכסן, וכתוצאה מכך, לשבש את המראה הטבעי.

ההכללה של הכלל של הטיפול המועדף על איבוד שיער paretal על ידי כריתה של העור נעשית עבור חולים עם קרקפת דקה מאוד או חזק מאוד, כמו גם עבור אלה שמפחדים ניתוח הפחתת, להאמין שזה יהיה כואב מדי. עם זאת, רוב החולים מופתעים לציין כי פעולה זו דומה להפעלה השתלה, ואחוז משמעותי של חולים מעדיפים את הניתוח של חיתוך הקרקפת להפעלה השתלה.

ברוב המקרים, נדרש יותר מ הליך כריתה אחד. הגבלת הגורמים היא עובי וגמישות הקרקפת. כל החולים צריכים להיות אמר כי הצלקת צריכה להיות סגורה על ידי השתלת שיער לאחר מכן.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49]

תמיכה רפואית של פעולות עבור הסרת הקרקפת

לפני הניתוח:

 • וואליום, בעל פה, 20 מ"ג לשעה לפני הניתוח.
 • תחמוצת החנקן במהלך ניהול הרדמה מקומית.
 • לידוקאין 0.5% (סה"כ 20 מ"ל) עבור המצור על הטבעת, ולאחר מכן - bupivacaine (Markain) 0.25% (סה"כ 20 מ"ל) עבור הטבעת המצור.

לאחר הניתוח:

 • סגר חוזר עם bupivacaine 4 שעות לאחר הניתוח.
 • Perkoket 1 גרם 4-6 שעות כמו משכך כאבים.
 • פרדניזון 40 מ"ג ביום למשך 5 ימים.

נקבה התקרחות

למרות תשומת הלב של התקרחות גבר זכר ממשיך לגבור על העיתונות הלא מקצועית וספרות הרפואה, רופאי עור לעתים קרובות נתקלים נקבה התקרחות. לרוב זה מתבטא בצורה של דילול חזיתי אנכי דילול של השיער. אצל נשים עם היסטוריה משפחתית של התקרחות, ניתן להיווצר אצלנו סוג של ריקבון מפוזר או איבוד שיער. בקבוצה זו נטייה גנטית, מעלות שונות של alopecia ניתן לראות גם כאשר רמת אנדרוגן הוא נורמלי.

לאחרונה זה הפך אפשרי לטיפול בנשים עם אלופציה מפוזרת אם יש להם מספיק צפיפות שיער באזור האוזניים. השימוש בשתלים קטנים בהתקרחות נשיות הפך לשיטה נוחה ויעילה להגדלת הצפיפות של כיסוי השיער אצל נשים, במיוחד באזורים הקודקודים והפרונליים הקדמיים. בין השיער הקיים הוא הציג מספר מסוים של רבע השתלות, ואת התוצאה הסופית נראית כמו גידול בצפיפות של המכסה. הטכניקה של השתלה בחריץ, לא לפגוע רקמות של המיטה המקבלת, מגן מקסימלי על השיער הקיים.

אצל נשים עם התקרחות גברית, הבעיות והגישות לטיפול וההשתלה זהות או דומות לאלה של גברים עם קרח.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54], [55]

תוצאות גרועות

מה אנשים רבים חסרי תועלת לשקול תוצאה רעה היא לעתים קרובות השתלה חלקית או נגרמת על ידי טיפול לא תקין. סטטיסטיקה המבוססת על 25 שנות ניסיון מראים כי 85% מהחולים לאחר השתלת השיער היו מאושרים וברצונם לחזור על התהליך. מתוך 15% מאלה שלא רצו להמשיך בטיפול ולא היו מרוצים לחלוטין, כ -90% לא השלימו את הטיפול כפי שנקבע. לכן, הרוב המכריע של חולים לא מרוצים הם אלה שלא רצו לעשות את המאמצים הנדרשים. עם כניסתה של טכניקות חדשות, מספר החולים מרוצים מגדילה את היקף ההפרעות מתוקנת.

בתחום השתלת השיער היתה מהפכה. גישות ישנות יותר ששימשו השתלות עגולות גדולות ללא תשומת לב לאיכות השיער הן עכשיו ארכאי. כתוצאה מהתקדמות טכנולוגית, ניתן כיום לטפל במגוון רחב יותר של צורות של התקרחות של אטיולוגיות שונות. היישום של טכניקות של היום ותשומת לב לפרטים מאפשרים שחזור שיער משוער למטרה של השתלה מושלמת: קו שיער טבעי מראה כללי, כי יש כמעט סימנים ניכרים של התערבות כירורגית.

trusted-source[56], [57], [58], [59]

סיבוכים בהליך השתלה

trusted-source[60], [61], [62]

התעלפות

התעלפות יכולה להתרחש לאחר ניהול של כמה מיליליטר של הרדמה. זה יכול להתרחש גם בשלבים מאוחרים יותר של ההליך. הרדמה במצב האופקי מונעת את תחילת המחלה.

trusted-source[63], [64]

דימום

האזור הכרוני הוא האזור השכיח ביותר של דימום עורקי. דימום זה נעצר בצורה הטובה ביותר עם תפירה. ההמוסטאזיס הולם דורש לעיתים ריסוק. כדי לעשות זאת, תחבושות אלסטי מוחלים על גבי אזור התורם וליצור לחץ מתון מתמיד במשך 15-20 דקות לאחר איסוף השתלות וסגירה של הפצע. לאחר הפגישה הסתיימה, חגורת דחיסה מוצבת במקום והחזיקה במשך 8-12 השעות הבאות. אם דימום מתפתח לאחר נסיגה מהמשרד של הרופא המטפל, מומלץ למטופל ליישם יד pridavlivaniya ראשונה מתמדת ואז תחבושת או ממחטות נקיות. אם הדימום לא מפסיק, קשירת מסומן. אם הדימום מתרחש באזורי הנמעלים שבהם השתלים מוצגים, ניתן להסיר את הרקמה המושתלת ואת תפר מקור הדימום. לאחר הריפוי, יש בדרך כלל צלקת קטנה, אשר מאוחר יותר ניתן נכרת, ואם יש צורך, החליף עם שתל קטן.

trusted-source[65], [66], [67]

בצקת

בצקת לאחר הניתוח של הקרקפת ואת העור המצח לעתים קרובות מתרחשת, במיוחד אם ההשתלה היה נרחב. בצקת יכולה להיות מופחתת על ידי מתן אוראלי של prednisolone. בצקת בדרך כלל עובר תהליך הריפוי.

trusted-source[68], [69], [70], [71], [72], [73], [74], [75]

זיהום

זיהום מתפתח בתוך פחות מ 1% מהמקרים, אבל, עם זאת, זה צריך להיות שמרו וטיפל.

צלקות

הצטלקות לאחר השתלת שתלים קטנים עם שיער לעתים נדירות מגיע בגדלים כאלה לשמש סיבה שיקול רציני. אנשים שלילי יכולים לפעמים ליצור קלוואידים. אם האנמנסיס של המטופל מציין את האפשרות לפתח קלואיד, לאחר הפגישה הראשונה, אתה צריך לקחת הפסקה במשך 3 חודשים. זה ייתן מספיק זמן עבור היווצרות keloid, וזה יהיה אפשרי להחליט אם להמשיך בטיפול.

צמיחת שיער גרועה

איסכמיה, הישרדות שיער גרועה או אפילו אובדן השתלות יכול להיות תוצאה של התאמה הדוקה מדי. בחלק מהחולים עם שיער דק, הצמיחה של השתלות מושתלים יכול להיות מינימלי, ללא קשר לשיטת ההשתלה בשימוש.

שונה

חולים עם מספר מוגבל של השתלות ושיער נורמלי מזוקק עשויים, למרבה הצער שלהם, לחוות אובדן זמני של שיער, אבל חולים כאלה צריכים להיות הודיע כי השיער בהכרח יגדל. באזור העורקים ניתן ליצור לעיתים פיסטולות arteriovenous, אשר מבודד בקלות ligated.

trusted-source[76], [77]

טיפול

שביעות הרצון מן הצורך בהשתלת שיער אסתטית אינה מוגבלת לתכנון הגבולות הקדמיים של השיער ולאזורים אחרים, אלא מרחיבה את מתן החולה לטיפולים מתאימים. ברגע המטופלים להפקיד את עצמם מומחה להשתלת שיער, יש צורך לשים לב לצרכים הנוכחיים הנחת וטיפול. העצה הנכונה וייעוץ על הטיפול נדרש כדי למקסם את האפקטיביות של השתלת שביעות רצון המטופל.

בשוק ישנם מוצרים אמינים רבים להעשיר את המבנה ולתת עיבוי גלוי של השיער. כדי להשיג את האפקט המלא, אתה צריך מייבש שיער. חולים עם שיער דק, ישר צריך להיות מטופל באופן קבוע. אף על פי שגברים רבים אינם ששים לב לסטייליסטית, הרי שההסתייגות הזאת אינה ראויה ויש להתגבר עליה. רופא עשוי להזדקק להמלצה או אפילו להתעקש על שיער מסתלסל, במיוחד בחולים עם C או C.

חלק מהחולים יכולים גם ליהנות מן הצעיף של הקרקפת עם ציפוי Couvre או שימוש הסוואה הקרקפת להסוות. מוצרים אלה לשבור אור באזורים עם שיער נדיר ולהפוך אותם פחות מורגש. עבור כל אדם צריך להגדיר את אורך השיער המתאים. כדי לעשות זאת, רצוי להשתמש בעזרה של מעצב אופנה.

העצה והכוונה של המטופל למומחים בתחום זה הם באחריות המנתח המעורב בשיקום השיער, שכן הופעתו הסופית של המטופל היא גורם קריטי להצלחה הכוללת של הטיפול.

trusted-source[78], [79]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.