Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לייקופין

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

ליקופן הוא נוגד חמצון הדרוש לגוף האדם. שקול תכונות שימושיות שלה, מוצרים המכילים את החומר הזה תכונות היישום.

ליקופן הוא פיגמנט אדום המפרק שומנים. בכמויות גדולות הוא נמצא עגבניות. ליקופן מתייחס פיגמנטים קרוטנואידים ממוצא טבעי, אשר אחראים על צבע בהיר של פירות טריים, ירקות, פרחים ועלי הסתיו. זה נחשב בצדק להיות antioxidant הטוב ביותר ויעיל יותר מאשר קרוטנואידים אחרים. מזונות עשירים בחומר זה להגן על תאי הגוף מן ההשפעות המזיקות של רדיקלים חופשיים, ולכן הם יכולים לשמש כדי למנוע סוגים מסוימים של סרטן. ליקופן מונע חמצון של כולסטרול, שהוא מניעת מחלות לב וכלי דם ומגן מפני טרשת עורקים.

נוגדי חמצון נדרשים על ידי כולם, כפי שהם יוצרים לב בריא ומערכת כלי הדם. תזונאים רבים טוענים כי דבקות בתזונה עשירה במזון עם ליקופן יכולה למנוע מחלת לב איסכמית. ליקופן חשוב מאוד עבור אנשים באופן קבוע לעשן ולצרוך אלכוהול, כי הגוף הוא חסר קרוטנואידים. רוב החומר נמצא בעגבניות, אבטיחים, אשכולית, גויאבה, דלעת, אפרסמון ומשמשים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

שימוש בליקופן

השימוש ליקופן לגוף היא כי חומר מדכא microflora פתוגניים במעי ומווסתת את התיאבון ומקל הפחתה במשקל, מנרמל מטבוליזם הכולסטרול בגוף ומונע מחלות של מערכת הלב וכלי הדם.

לליקופן יש תכונות אנטיבקטריאליות ופטריות, כך שניתן להשתמש בו כאמצעי מניעה למחלות שונות, כולל הפרעות בכבד. נוגדי חמצון הוא שימושי עבור העור, מחזק את הקירות של נימים וכלי. אינטראקציה של ליקופן עם קרוטנואידים אחרים משפרת שיזוף ומקטין את הסיכון של כוויות שמש.

מאפיינים שימושיים של ליקופן:

 • הפעלת עיכול וירידה במשקל.
 • אפקט אנטי פטרייתי ואנטיבקטריאלי.
 • נורמליזציה של איזון בסיס חומצי בגוף.
 • נורמליזציה של מטבוליזם של כולסטרול והשתתפות בהמטופויזיס.
 • חיזוק מערכת הלב וכלי הדם.
 • דיכוי של microflora מעיים פתוגניים.

תכונות של ליקופן

המאפיינים של ליקופן הם שאין תחליף לגוף האדם. החומר מפעיל את תהליך העיכול מנרמל את חילופי הכולסטרול. השימוש במוצרים עם חומרים נוגדי חמצון מנרמל תיאבון, שומר על איזון בסיס חומצי, מדכא microflora מעיים פתוגניים, מקדם ירידה במשקל ומגן מפני מחלות לב וכלי דם. בשל תכונות אנטי פטרייתי ו אנטיבקטריאלי, ליקופן מחזק את הקירות של נימים וכלי, אשר מאפשר להזין ולהצעיר את העור של הפנים. פיגמנט הצמח משמש כדי למנוע נגעים שונים של הכבד.

 • מאז הליקופן הוא נוגד חמצון, הוא הורס רדיקלים חופשיים, כלומר, מולקולות הגורמות למחלות שונות. דיאטה של ליקופן מפחיתה את הסיכון לפתח מספר מחלות כרוניות, הן את מערכת הלב וכלי הדם ואת האיברים הפנימיים.
 • רמה גבוהה של ליקופן מפחיתה את רמת המרכיבים החמצוניים של ה- DNA, היא פועלת כסוג של מניעה של סרטן הקיבה והערמונית. בנוסף, הוא ליקופן הוא קרוטנואיד היחיד שמונע סרטן.
 • על פי מחקרים קליניים האחרונים, השימוש הרגיל של ליקופן מאט את קצב התפשטות תאי הסרטן בכ -70%. אם אתם אוכלים עגבניות כמה פעמים בשבוע, זה יהיה להפחית את הסיכון לסרטן ב -35%.

הוראות לליקופן

ההוראה של ליקופן, כמו גם עבור כל הכנה אחרת, מאפשרת לך ללמוד על אינדיקציות לשימוש שלה התוויות נגד, תופעות לוואי, מינון ושימושים אחרים. נוגדי חמצון צמח מתייחס תרופות immunostimulating.

 • ההתוויות העיקריות - לטיפול ומניעה של מחלות של הלבלב, ואת מערכת העיכול, אנמיה, עצירות כרונית, זפק, מחלות לב וכלי דם, השמנת יתר, מחסור בויטמינים, נגעים בעור, הפרעות בחילוף חומרים מינרלי, הטיפול בכשלים חיסוני משניים.
 • ליקופן הוא התווית בחולים של ילדות ב cholelithiasis. הריון והנקה, רגישות יתר לתרופה, הם גם התוויות נגד.
 • התרופה נלקחת לפני הארוחות. עבור חולים בגילאי 12-14 שנים, המינון המומלץ הוא 1 טבליה אחת ביום, בין 14-16 שנים 1 Tablet 1-2 פעמים ביום ומבוגרים 2 טבליות 1-3 פעמים ביום. הנורמה של התרופה - לא יותר מ 10 מ"ג ליום, כך, למשל, עגבניות מכיל מ 5-50 מ"ג / ק"ג, ובאשכולית 30 מ"ג / ק"ג.

התוויות נגד לשימוש של ליקופן

התוויות נגד השימוש של ליקופן הם מינימליים. פיגמנט צמחי אינו מומלץ לאנשים עם cholelithiasis, נשים במהלך ההריון הנקה, וילדים מתחת לגיל 12. התוויות נגד נוגעות למינונים גדולים של ליקופן, הן מקור טבעי והן מוצרים פרמצבטיים.

הנורמה של השימוש של קרוטנואידים לא הוקמה, אבל הגבול התחתון הוא לא פחות מ 1 כף של רסק עגבניות ליום. 500 מ"ל של מיץ עגבניות מכיל 40 מ"ג של ליקופן, השימוש היומי של כמות זו של נוגד חמצון טבעי יכול לתקן את הכולסטרול בגוף. ליקופן הוא מסיס בשומן, אבל העיכול שלו דורש שומנים. חוסר שומן בתזונה ליקופן מוביל נגעים של כיס המרה.

נוגדי חמצון אינם רעילים, אך מינונים מוגדלים יכולים לגרום צבע כתום צהוב של העור והכבד, תופעה הנקראת lycopenodermia. אבל בנסיבות מסוימות, lycopene oxidizes והפך לרדיקלים חופשיים. חמצון הוא עשן סיגריות. כך, על פי מחקרים, מעשנים שלקחו תוספי לייקופן במשך זמן רב יש סיכון מוגבר לפתח מחלות לב וכלי דם ומחלות סרטניות.

trusted-source[7], [8], [9]

איפה ליקופן?

איפה ליקופן ומה מזונות צריך להיות נצרך כדי לשמור על רמה נורמלית של קרוטנואידים בדם? לכן, מנהיג התוכן של החומר הזה הם עגבניות. במקרה זה, פירות אדומים של הירק מכילים פחות ליקופן, בניגוד זנים כתומים. הייחודיות של נוגדי חמצון ירקות היא שזה לא לשבור לאחר טיפול בחום, הוא מאוחסן מרוכז מוצרים: מיץ, הדבק, קטשופ. השני עבור התוכן של ליקופן הוא אבטיח, אשכולית אדומה וגויאבה.

בכמות גדולה, החומר נמצא בירקות, פירות וגרגרים של צבע אדום. אבל לא לשכוח כי ליקופן הוא חומר צביעה, ולכן במינונים גבוהים זה יכול לשנות את הפיגמנטציה של העור. לדוגמה, בתאילנד זה לא מקובל לאכול עגבניות, כמו אנשים רבים מאמינים כי הירק גורם כתמים כהים על העור.

ליקופן נספג היטב לאחר טיפול בחום, שלא כמו ירקות ופירות אחרים, אשר נספג טוב יותר בצורת גלם. אז, המקור האידיאלי של נוגדי חמצון הם עגבניות מבושלות או כל מנה אחרת של עגבניות, שבו שמנים צמחיים. ליקופן צריך להזין את הגוף עם מזון, כפי שהוא תורם הצטברות שלה בתאי האיברים. לדוגמה, אם אתה לא אוכל עגבניות או מנות עגבניות במשך שבוע, אז את רמת ליקופן בגוף ירד ב 50%.

לייקופן במזונות

ליקופן במזון הוא פיגמנט הצמח בעל תכונות נוגדות חמצון. החומר אינו נהרס על ידי טיפול בחום, אלא מקדם ספיגה טובה יותר שלה. בכמויות גדולות הוא מכיל עגבניות. שתי כוסות של מיץ עגבניות לספק דרישה יומית עבור נוגדי חמצון צמח.

מוצר

ליקופן תוכן
מ"ג / 100 גרם משקל רטוב

עגבניות טריות

0.72-20

מיץ עגבניות

5-11.6

רוטב עגבניות

6.20

רסק עגבניות

5.40-150

קטשופ

9.90-13.44

מלון

2.3-7.2

גויאבה

5.23-5.50

אשכולית

0.35-3.36

גזר

0.65-0.78

משמש

0.01-0.05

ליקופן נמצא בחלק מהפירות, ירקות ופירות יער: עגבניות, אשכולית ורודה, גויאבה, אבטיח, רימון, פקעות ורדים, אפרסמון, משמש, פפאיה, סלק, כרוב אדום, גזר, אספרגוס, פלפל אדום. המנהיג בתוכן של נוגדי חמצון צמח הוא עגבניה, אשר יש מאפיינים נעורים אמיתיים. אז, כדי לספק את הגוף עם מינון יומי של ליקופן, אתה צריך לצרוך 5-15 ק"ג עגבניות, 500 מ"ל של מיץ עגבניות או 1 כף של רסק עגבניות. לחומר יש השפעה מועילה על כל הגוף, תורם לעלייה של קולגן בעור ב -30%.

לייקופן בעגבניות

לייקופן עגבניות נמצא בכמויות גדולות, ולכן הירק הזה הוא הכרחי עבור גוף האדם. זרעי עגבניות שימושיים עבור מערכת הדם, הם לדלל את הדם ולהפחית את הסיכון לפתח מחלות קשות, כולל פקקת. לכן למניעת מערכת הלב וכלי הדם מומלץ לאכול עגבניות עם זרעים. באשר לעור של ירקות, רבים אינם צורכים אותו, כי זה לא מתעכל. אבל זה גורם זה תורם לנורמליזציה של דרכי העיכול ומשמש מניעת מעולה של עצירות.

לעיכול טוב יותר של ליקופן, עגבניות מומלץ לשימוש לאחר טיפול בחום ראשוני. נוגדי החמצון מתעכל לחלוטין קטשופ, רסק עגבניות או מיץ עגבניות, בניגוד פירות טריים. אבל יש צורך לדעת את המדד, שכן צריכת יתר של עגבניות על ידי אנשים עם cholelithiasis גורם להחמרה של המחלה. שימוש ממושך במיץ עגבניות בשילוב עם מוצרים המכילים עמילן מוביל להיווצרות אבנים בשלפוחית השתן ובכליות. הגבלות חלות על עגבניות משומרות ומלוחות. בגלל התוכן הגבוה של מלח שולחן במוצרים אלה, הם לא מומלץ עבור אנשים עם יתר לחץ דם וכל מחלות אחרות של מערכת הלב וכלי הדם.

לייקופן בבית המרקחת

לייקופן בבית המרקחת נמכר בצורה של כמוסות, טבליות ואבקה לטיפול בעל פה. חומר זה שייך קרוטנואידים, אבל אין פעילות ויטמין A. כלומר, הפונקציה העיקרית של ליקופן הוא נוגד חמצון. פיגמנט הצמח יש השפעה מועילה על מערכת הלב וכלי הדם, יש תכונות אנטי פטרייתי ו אנטיבקטריאלי.

תן לנו לשקול את המאפיינים העיקריים של ליקופן עבור גוף האדם:

 • מניעת סרטן - שימוש קבוע במזון עם נוגדי חמצון מפחיתה את הסיכון לסרטן ריאות, בטן וסרטן הערמונית.
 • מניעת מחלות לב וכלי דם - מפחיתה את הסיכון לפתח מחלה איסכמית וטרשת עורקים.
 • מניעה של מחלות עיניים - מוצרים של חמצון ליקופן נחוצים עבור הרשתית, שכן הם להאט תהליכים degenerative. רמה גבוהה של ליקופן בדם מפחיתה את הסיכון לפתח קטרקט. ליקופן יעיל בטיפול ומניעה של מחלות דלקתיות.

ההכנות המכילות נוגדי חמצון צמח מיוצרים על ידי מיצוי מן הצמחים. זה יכול לשמש כתוסף מזון, ככלל, הוא צבע E160d. החומר משמש גם בתעשיית הקוסמטיקה, כמו צבע מרכיב פעיל של מסכות לטיפול בעור.

אפיפרום עם ליקופן

Apiferrum עם ליקופן הוא הכנה ריפוי עם השפעה משקמת. הוא מכיל אנזימים שונים ונוגדי חמצון, כולל ליקופן. השימוש Apiferrum מקדם את הנסיגה הטבעית של רעלים, toxins, דלקתיים סוכנים ומוצרים metabolic מן הדם. התרופה מפחיתה את רמות הכולסטרול בדם ב -15%, מנרמל את התיאבון ואת איזון בסיס החומצה בגוף.

התרופה משפיעה בחיוב על ההמופואזיס, מקדמת ריפוי מהיר של פצעים לאחר פציעות, שברים והתערבויות כירורגיות, מאיצה את תהליכי ההתאוששות. הרכב אפיפרום כולל קומפלקס של ליקופן עגבניות, דבש טבעי, פרופוליס, שומשום ושום שום, דם צבי מיובש ורכיבים אחרים. קח את התרופה ללא מינוי רפואי.

בלסם עם לייקופן

Balsam apiferrum עם ליקופן הוא תוסף ביולוגי פעיל למזון. התרופה היא מקור של ליקופן, תרכובות פוליפנוליות, ברזל, חומצה לינולאית ורכיבים אחרים הדרושים לתפקוד תקין של הגוף. Balm מנרמל תיאבון וכולסטרול בדם, מונע התפתחות של טרשת עורקים ומחלות כרוניות רבות.

אינדיקטורים לשימוש במרכך:

 • שיבושים במערכת הלב וכלי הדם ואת הדם: הלחץ יורד, דליות, טרשת עורקים, אנגינה פקטוריס, הפרעות קצב, התקף לב, שבץ מוחי, אנמיה, המוגלובין נמוך. •
 • מניעת מחלות אונקולוגיות.
 • טיפול ומניעת מחלות מערכת העיכול: גסטריטיס, נזק לכבד.
 • מחלות של מערכת העצבים: osteochondrosis, דלקת פרקים ועוד.
 • התרופה יעילה להביס את המערכת החיסונית, עם מחלות ויראליות הצטננות תכופה.
 • מחלות של מערכת העצבים, עבודה קשה, החמרה של תשומת לב וזיכרון.
 • הפרעות בעבודה של מערכת גניטורינרי: מחלות גינקולוגיות, prostatitis, אדנומה.
 • מחלות עור ומערכת האנדוקרינית.

Balm הוא התווית להשתמש בתגובות אלרגיות מוצרי דבורים, במהלך ההריון הנקה עם אי סבילות אישית של תוספי תזונה.

לפני החלת Apiferrum מומלץ להתייעץ עם הרופא שלך. מבוגרים ומבוגרים מעל גיל 14 מותר לקחת 2-3 כפיות של בלזם 2 פעמים ביום במשך 30 דקות לפני הארוחות. משך 4-6 שבועות, במידת הצורך, ניתן לחזור על הטיפול.

לקטו ליקופן

Lakto Lakopene הוא חומר הממריץ את התחדשות השכבות העמוקות של העור, סינתזה של אלסטין וקולגן. זה מגן על סיבי קולגן מן ההרס ויש לו זמינות ביולוגית גבוהה בניגוד ליקופן קונבנציונאלי. נוגדי החמצון הלקטו פותח על ידי מעבדת INNEOV והוא זמין בצורה של טבליות.

התרופה מומלצת לנשים עם סימני הזדקנות של הגוף והפנים, כלומר, עם צבע עור עמום, קמטים שטחיים ועמוקים, עם ירידה בצפיפות ובאלסטיות של העור. Lakto lycopene נספג בקלות על ידי הגוף וחודר לתוך השכבות העמוקות ביותר של העור ויש לו השפעה מועילה על סיבים הסלולר.

בנוסף לליקופן, ההכנה מכילה ויטמין C, הפועל כחומר נוגד חמצון רב עוצמה ומשפר את הסינתזה של סיבי האלסטין והקולגן. סויה isoflavones לשפר את חידוש התא ולהפעיל את הסינתזה של סיבים חדשים. התרופה מומלצת לקחת לפחות שלושה חודשים, 2 טבליות פעם ביום.

לייקופן בטבליות

ליקופן בטבליות ניתן לרכוש בכל בית המרקחת. מדענים מאוניברסיטת קיימברידג 'הראו כי תרופות המכילות נוגדי חמצון אלה מפחיתים את הסיכון לפתח סרטן ומחלות לב וכלי דם. טבליות הפופולרי ביותר עם ליקופן הם: Ateronon, Lycopid, Lycoprofit, Apiferrum, Tyanshi ואחרים. הרכב ההכנות כולל פיגמנט הצמח ובדרך כלל אמצעים כאלה משמשים כדי לשחזר את העורקים.

שימוש קבוע בטבליות משפר את זרימת הדם, מרכך את העורקים, אשר יכול להקשיח עם הגיל, לשחזר את היעילות של כלי הדם ולהפחית את הסיכון של שבץ התקפי לב. טבליות להפעיל את תהליך העיכול, לדכא את microflora מעיים פתוגניים, לחזק את הקירות של כלי הדם ונימים, יש השפעות אנטיבקטריאליות ופטריות.

מחיר הליקופן

מחיר הליקופן תלוי בצורת שחרור של ההכנה, הרכיבים הנוספים המרכיבים את התוסף הפעיל ביולוגית, את היצרן ואת רשת המרקחת שבה הוא מוצע למכירה.

 • Lakto עלויות ליקופן על 570 UAH.
 • בלסאם Ateronon עם ליקופן - מ 150 UAH.
 • ליקופן בצורת טבליות כמוסות 400 UAH. עבור 100 חתיכות.

אבל לא לשכוח כי נוגד חמצון אורגני ניתן להשיג ירקות, פירות גרגרים, אשר אינם מועילים רק לגוף, אלא גם טעים.

ביקורות על ליקופן

ביקורות חיוביות רבות על ליקופן, לאשר מאפיינים שאין לו תחליף לגוף האדם. צמחים נוגדי חמצון היא תחזוקה מונעת מעולה של מחלות של מערכת הלב וכלי הדם באופן משמעותי מפחית את רמת הכולסטרול הרע בדם.

לייקופן נמצא בירקות ופירות, וגם מגיע בצורה של תוספי תזונה וטבליות. אכילת כמה עגבניות ביום, שתיית כמה כוסות של מיץ עגבניות או לאכול כפית של רסק עגבניות, אתה יכול לחלוטין להגן על הגוף מפני ההשפעות השליליות של הסביבה.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "לייקופין" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.