Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Clenbuterol לירידה במשקל

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

התרופה Clenbuterol מתייחס לקבוצה פרמקולוגית של ביתא אדרנומימטיקה לטיפול במחלות bronchopulmonary. עם זאת, נוכחות של מספר השפעות מטבוליות בתרופה זו, גרמה בפועל של שימוש Clenbuterol לירידה במשקל, אשר הרופאים סירב.

trusted-source[1], [2]

אינדיקציות לשימוש

על פי ההוראה הרשמית, Clenbuterol (שמות מסחריים אחרים - Contraspazmin, Spiropent) יש סימנים כאלה לשימוש:

  • ברונכיטיס כרונית;
  • אסתמה הסימפונות;
  • מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD);
  • ברונכיטיס אבק וריאות פיברוזיס עם סיליקוזיס;
  • אמפיזמה של הריאות;
  • שחפת ריאתית.

צורת ההכנה: טבליות של 0.02 מ"ג; סירופ (בבקבוקים של 100 מ"ל).

פרמקודינמיקה

מנגנון הפעולה של Clenbuterol על הסמפונות והריאות - התכווצויות הסרת, הפחתה של ייצור ריר, הפחתת הצמיגות שלו ואת אישור משופרת - הוא סיפק את החומר הפעיל - הידרוכלוריד Clenbuterol, המהווה 4-אמינו-אלפא (t-בוטיל-אמינו) מתיל-3,5-dichlorobenzyl אלכוהול. Beta-2-אדרנרגיים קולטנים Clenbuterol יש אותה השפעה כמו אפינפרין ונוראפינפרין, כלומר, מלהיב אותם. בעת אינטראקציה עם האתר הפעיל תאי קרום אנזים מגביר את הריכוז של monophosphate אדנוזין המחזורי (cAMP) וחלבון קינאז מובטל. כתוצאה מכך, עיכוב של העברת האות דלקתי של תאי החיסון של הסמפונות והריאות ואת הרפיה של סיבי השריר שלהם להתרחש.

אבל תרופה זו משפיעה גם על בטא 1-adrenoreceptors של הלב ביתא 3-adrenoreceptors, אשר ממוקמים ברקמת השומן. לכן, Clenbuterol עבור הרזיה עובד על ידי גירוי בטא 3-adrenoreceptors, אשר מוביל אפקט מטבולי - ייצור חום מוגבר הפעלת ליפוליזה. בנוסף, יש השפעה אנבולית של התרופה, אשר בשל השפעה חיובית על סינתזה של חלבונים. מסיבה זו, ברפואה ספורט, סמים נחשב סמים אסור.

פרמקוקינטיקה

לאחר צריכת Clenbuterol עבור הרזיה נספג במערכת העיכול ונכנס מחזורית מערכתית; זמינות ביולוגית היא 89-98%. מחצית חיים נמשכת יותר מ 24 שעות, רמות שיורית של חומר פעיל מזוהים בדם לאחר 48 שעות לאחר שימוש יחיד.

Clenbuterol הוא ביקע בכבד ידי gluconizing (הצמידה עם חומצה glucuronic), הפרשת מטבוליטים היא דרך הכליות.

כיצד לשתות Clenbuterol לירידה במשקל?

מתחילים לשתות Clenbuterol לירידה במשקל צריך להיות עם מינון יומי מינימלי של 20 mcg (טבליה אחת של 0.02 מ"ג), המינון היומי המרבי - 120 mcg. עבור גברים, המנה הראשונית היא 40 mcg (שתי טבליות) ביום, את הצריכה היומית המקסימלית היא 140 mcg.

ישנן שתי תוכניות לקיחת Clenbuterol לירידה במשקל - "נפץ" קונבנציונאלי

על פי התוכנית הראשונה (פופולרי עם bodybuilders) במשך 14 ימים, התרופה נלקחת, החל עם מינימום של 20-40 מיקרוגרם, עם עלייה במינון יומי או כל יום אחר. בסוף השבוע השני, המינון היומי צריך להיות 100-140 מיקרוגרם (5-7 טבליות). ואז הפסקה של שבועיים נעשה, לאחר מכן את קבלת הפנים קורות חיים מתוך מינון של 100-140 מיקרוגרם.

בשיטה זו, הבעיה העיקרית היא כי השימוש בטא אדרנומימטיקה מובילה להתמכרות, לעצור את צריכת הלוחות מאט את חילוף החומרים.

התוכנית השנייה מוכרת הטובה ביותר, הכוללת עלייה הדרגתית של המינון מ 20 מיקרוגרם הראשונית ל -100 מיקרוגרם עבור 14-17 ימים. כמו כן קיימת אפשרות: בתוך ארבעה שבועות מינון מינימלי נלקח ללא עלייה.

Clenbuterol לא ניתן להשתמש במשך יותר מ -16 שבועות בשנה קלנדרית אחת.

מנת יתר של Clenbuterol גורם לעלייה תופעות לוואי: רעידות, הפרעות קצב קצב הלב תכופים, נפילה לספירה, הפרעות פסיכו-אנרגיות. מנת יתר משמעותית כרוכה בדום לב.

Clenbuterol ו תירוקסין לירידה במשקל

(Levothyroxine תירוקסין-L, Eutiroks, Eferoks) תירוקסין - אנלוג סינתטי של הורמון בלוטת התריס - משמש כדי לפצות על מחסור של הורמוני התריס אנדוגני וממקור שונים היפותירואידיזם.

שימוש משותף של תרופות Clenbuterol ו תירוקסין עבור ירידה במשקל תומכי ירידה במשקל רפואי להסביר כי תירוקסין משפיע על חילוף החומרים, הפעלת פיצול של חלבונים ושומנים. ראה פרטים נוספים - הורמונים של בלוטת התריס לירידה במשקל

הגדלת הצריכה היומית יש תופעות לוואי, כגון אובדן תאבון ואיבוד משקל, הפרעות שינה, שלשול והקאות, רעידות, טכיקרדיה, הזעת יתר, חוסר איזון, חרדה, וחרדה מוגברת.

אנלוגים Clenbuterol הרזייה : Salbutomol, ונטולין, Izadrin (. Bronhodilatin, Neoepinefrin, Neodrenal, ritodrine, Euspiran ואח), terbutaline (Brikanil), fenoterol (Partusisten) hexoprenaline.

ביקורות של רופאים על Clenbuterol לירידה במשקל הם שליליות חד משמעית: השימוש בסמים לא למטרה המיועדת שלהם יכול רק להזיק לבריאותם. לפיכך, השימוש בתרופה זו מוביל לשיבוש במאזן של הורמוני בלוטת התריס בפיתוח של בלוטת התריס משנית.

ניתוח של ביקורות של מי לרדת במשקל על Clenbuterol לירידה במשקל, אנו יכולים להסיק כי השימוש בתרופה זו מובילה לא רק ירידה במשקל (ממוצע של 2-3 ק"ג בשבוע), אלא גם להידרדרות של הרווחה.

תנאי אחסון: הרחק מאור השמש, בטמפרטורת החדר.

חיי מדף - 24 חודשים.

trusted-source[6], [7], [8]

התוויות נגד שימוש

התוויות נגד לשימוש Clenbuterol הם רגישות יתר הפרט, היפרתירואידיזם, טכיקרדיה, הפרעות קצב לב עם, קרדיומיופתיה היפרטרופית חסימתית, אוטם חריף בשריר הלב.

שימוש במהלך ההריון - בשלושת החודשים הראשונים ובחודש לפני הלידה - הוא התווית.

trusted-source[3], [4], [5]

תופעות לוואי

השימוש Clenbuterol לירידה במשקל לרוב גורם לתופעות לוואי לידי ביטוי טכיקרדיה, שינויים בלחץ הדם כלפי מטה, רועד של הידיים, יובש בפה, בחילה, אורטיקריה. כמו כן יש כאבי ראש, נדודי שינה, מצב של חרדה מוגברת ועצבנות.

השימוש Clenbuterol עבור הפחתת משקל מפעיל את המחשוף של הגליקוגן בכבד (glycololysis), אשר מוביל לעלייה בתכולת הסוכר בדם עם היפרגליקמיה אפשרי. בנוסף, התרופה עלולה לגרום לאובדן אשלגן וירידה בסינתזה של טאורין, מה שגורם לעוויתות שרירים.

תופעת הלוואי המסוכנת ביותר של התרופה היא היפרטרופיה בחדרית.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

Clenbuterol אינו עולה בקנה אחד עם ההכנות של קבוצת חוסמי ביתא. הקבלה בו זמנית עם תרופות כדי להפחית את רמות הסוכר בדם את ההשפעה של האחרון. Clenbuterol מגביר את הסיכון של extrasystole כאשר משתמשים עם גליקוזידים לבביים.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "Clenbuterol לירידה במשקל" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.