Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חומצה לינולאית מצומדת

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

חומצה לינולאית מצומדת (SLA) היא מוצר טבעי שנמצא בעיקר בשר בקר, טלה ומוצרי חלב. SLA הוא איזומר של חומצה לינולאית, חומצת שומן חיונית עם קשרים כפולים עם 10 ו 12 או 9 ו 11 אטומי פחמן. החוקרים מציעים כי מאז SLA יכול להיכלל בקרום התא, זה יכול להשפיע על תגובות הורמונים סלולריים שיכולים לעכב הורמונים עם פעילות קטבולית ובכך לשמור על אנאבוליזם.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

פונקציות עיקריות

  • מגביר את המסה הרזה.
  • הפחתת מסת השומן.
  • זהו נוגד חמצון רב עוצמה.

תוצאות מחקר

רוב המחקרים באמצעות CLA בוצעו על בעלי חיים. מילר ואחרים. הוזנו לתרנגולות, חולדות ועכברים לפני מתן האנדוטוקסין כדי לעורר ירידה במשקל ולהקטין את סינתזת החלבון. לאחר ניהול האנדוטוקסין, החיות שקיבלו את ה- CLA שמרו על משקל הגוף או חזרו אותו מהר יותר מבעלי חיים שלא קיבלו את ה- CLA. האכלה של צד"ל תרמה גם להגברת צריכת החנקן ורמות אלבומין גבוהות. SLK מקדם שימור של חלבון בשרירים. ישנם דיווחים כי גברים חדשים פיתוח גוף, שלקח 7.2 גרם של CLA ליום ומימש במשך 6 שבועות, הגדילו את מסת השרירים שלהם יותר מאשר מפתחי הגוף שקיבלו פלצבו. החוקרים סיכמו כי צד"ל פועל כסוכן אנבוליים קל.

מחקר נוסף שלא פורסם, שנדון בתזונה הסביבתית, מראה כי ספורטאים נורווגיים שקיבלו 1.8 גרם של CLA במשך 3 חודשים היו בעלייה של 20% בשומן הגוף בהשוואה לקבוצת הפלסבו.

בעכברים שקיבלו SLA, ירידה של 57% ו -60% בצריכת השומן וגידול של 14% במסת השריר הרזה נמצאו בהשוואה לשליטה. החוקרים הגיעו למסקנה כי ההשפעה של SLA על הרכב הגוף היא כנראה בשל ירידה במרבצי שומן ועלייה בליפוליזה ב adipocytes, הקשורים ככל הנראה עם חמצון מוגבר של חומצות שומן. מחקר זה מסביר את מנגנון הפעולה האפשרי של צד"ל על כמות רקמת השומן.

המלצות

מידע על כל תגובה מזיקה כתוצאה של צריכת תוספים של צד"ל נעדר. עם זאת, רוב המחקר בוצע על בעלי חיים. השימוש ב- SLA כתרופה ארוגנית מצדיק מחקרים נוספים מבוצעים היטב בבני אדם.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "חומצה לינולאית מצומדת" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.