Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Degidroepiandrosteron (DGEA)

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

הפונקציות העיקריות של dehydroepiandrosterone

  • מגביר את ייצור האנרגיה ואת הליבידו.
  • מפחית את כמות רקמת השומן.
  • משפר את מצב הרוח.
  • נוגד הורמונים המקלים על המתח.

הבסיס התיאורטי

במגזינים הפופולריים, dehydroepiandrosterone (DHEA) נקרא "הורמון הנוער".

DHEA (DHEA) ו- DHEA (DHEA) הם הורמוני הסטרואידים הנפוצים ביותר בקרב גברים ונשים. DHEA נבחרה כמו סטרואידים אנדרוגנית ב 1934, ו DHEAS שבודד שתן בשנת 1944. מחקרים הראו כי במחזור רמות השיא DHEA בין 20 לבין 30 שנים מופחת בכ 20% בעשור החיים.

החוקרים טוענים כי מחלות מסוימות הקשורות לגיל, כגון השמנת יתר, סוכרת, סוגי סרטן מסוימים ומחלות לב, עשויות להיות קשורות לירידה ברמת הגיל ברמת DHEA ו- DHEA. למרות התפקיד הפיזיולוגי של DHEA ו DHEAS קשה להבין, הוא הכיר כי DHEA הוא מבשר של טסטוסטרון אסטרדיול. בהתחשב בתפקיד זה, סוכני החברה טוענים כי תוספי DHEA יגדיל ייצור הטסטוסטרון, לעורר תשוקה מינית, להגדיל מסת גוף רזה להאט את תהליך ההזדקנות.

תוצאות מחקרים של dehydroepiandrosterone

אפקט antiturn של תוספי DHEA בחיות הניסוי הוקם, אבל המנגנון שלה עדיין לא מוגדר. לפי אחת התיאוריות, ירידה ברמות DHEA תואמת את העלייה ברמות האינסולין. גור למד את ההשפעה של תוספי DHEA על רגישות לאינסולין ועל הרכב הגוף. המחקר כלל 10 מתנדבים שקיבלו DHEA 1600 מ"ג ליום או תרופת דמה למשך 28 ימים. לא נמצאו הבדלים משמעותיים ברגישות לאינסולין או לשינויים במסת השומן בגוף. גיל המתנדבים לא נחשף ויכול להיות מגבלה של הניסוי.

Morales et al. נחשב ההשערה כי ירידה ברמת DHEA ו DHEAS הקשורים לגיל, מקדם שינוי במצב אנבוליים אצל מבוגרים צעירים למצב קטבולית אצל קשישים. 13 גברים ו -17 נשים בגילאים 40 עד 70 שנים קיבלו, במשך 6 חודשים, 50 מ"ג DHEA. בתוך שבועיים, רמות DHEA גדל בהם לרמות של צעירים. רמות הסרום של אנדרוגנים (androstenediol, טסטוסטרון ו dihydrotestosterone) היו מוגברת אצל נשים, ורק עלייה קלה אנדרוסטנדיול נצפה אצל גברים.

הרגישות לאינסולין ולכמות הרקמה השומנית בשתי הקבוצות לא השתנתה, אבל הייתה תפיסה פיזית ופסיכולוגית מוגברת. לא דווח על שינויים בליבידו. החוקרים ציינו עלייה בגורם הצמיחה דמוי האינסולין I (IGF-1), הורמון שדרגתו יורדת עם הדומיננטיות של תהליכים קטבוליים. העלייה ב- IGF-1 והעדרם לכאורה של תופעות לוואי מצביעות על כך ש- DHEA יכול לשמש ככלי טיפולי לקשישים.

Morales et al. ההשפעה של מינון מוגבר של DHEA נחקרה. 9 גברים ו -10 נשים בגילאים 50 עד 65 שנים נטלו 100 מ"ג DHEA במשך 6 חודשים. החוקרים שלטו ברמות הורמון פלזמה, בשומן הגוף (באמצעות רנטגן ספיגה) וכוח שרירים. התוצאות הראו עלייה בריכוז DHEA ו- DHEAS אצל גברים ונשים.

רמות אנדרוסטנדיול, טסטוסטרון ודיהידרוטסטוסטרון גדלו רק אצל נשים קשישות והגיעו לערכים האופייניים לנשים צעירות. כמו בניסוי הקודם, רמת IGF-1 גדלה אצל גברים ונשים. משקל הגוף השומן, כוח השרירים של הרגליים ועמוד השדרה המותני גדל אצל גברים, השפעה זו נעדרה אצל נשים. החוקרים הגיעו למסקנה כי היתרונות של הקדמה של DHEA היא ספציפית ליחסים בין המינים לטובת גברים.

המלצות לשימוש dehydroepiandrosterone

למרות DHEA נמכר כחלופה מזיקה להורמונים אנאבוליים בלתי חוקיים, זה עדיין חל על סטרואידים אנדרוגניים. תגובות שליליות הקשורות לשימוש DHEA כוללים את המראה של אקנה, הגדלת הכבד, צמיחת שיער לא רצויות, עצבנות, היפרטרופיה הערמונית, masculinization אצל נשים. בגלל ההשפעה הפוטנציאלית על רמות הטסטוסטרון, הוועד האולימפי האמריקני וה- NSA אסרו את השימוש ב- DHEA.

השימוש המופרז של DHEA על ידי ספורטאים צעירים (הפועל בתחרויות למבוגרים) מדאיג, שכן התוצאות לטווח הארוך עדיין לא הוקמה. כמו הורמונים אחרים, DHEA אינה יכולה לזהות את השפעותיה המזיקות במשך שנים רבות. אבל אנשים שיש להם היסטוריה של סרטן השד או הערמונית לא צריך לקחת DHEA.

על הספורטאים להתעלם לחלוטין מהטענה שהתוספות של פראי ים (Dioscorea) מספקות "אבני בניין" עבור DHEA. ימס, למעשה, מכיל טבעת סטרואידים ירקות, שנקרא diosgenin, שהוא מעבד לייצור semisynthetic של DHEA ו הורמונים סטרואידים אחרים. אבל טרנספורמציה זו מתרחשת רק במעבדה. הטענה כי תוספי של yams מקסיקני להגדיל את הייצור של DHEA (או טסטוסטרון) בגוף הוא חסר בסיס.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "Degidroepiandrosteron (DGEA)" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.