^

גלוטמין

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פונקציות עיקריות

  • מגביר את תפקוד המערכת החיסונית.
  • מונע תסמונת overtraining.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

הבסיס התיאורטי

גלוטמין הוא חומצת האמינו השופעת ביותר הכלולה פלסמה האדם ושרירים. שרירי השלד מסנתזים, צוברים ומשחררים גלוטמין במהירות גבוהה. הוא משתתף בסינתזה של חלבונים, התורם של חנקן לסינתזה של נוקליאוטידים, נושא תחמוצת חנקן בין רקמות שונות, הוא המצע להיווצרות של שתן. גלוטמין - מקור רב עוצמה לתזונה לאנטרוציטים במעיים ולתאים של המערכת החיסונית.

גלוטמין, ככל הנראה, יכול להיות מותנה תנאי במהלך לחץ מטבולי גבוה או מצבים קריטיים. רמות של גלוטמין השלד ופלזמה מופחתים בזיהומים, פעולות, פציעות, acidosis ו כוויות. עומסי סיבולת ארוכי טווח, כגון מרתון, יכולים גם להפחית את ריכוז הגלוטמין בפלסמה. יתר על כן, הריכוז של גלוטמין בפלסמה נמוך בהרבה בספורטאים יתר על המידה מאשר בספורטאים בקבוצת הביקורת.

מאז גלוטמין הוא הכרחי עבור תפקוד אופטימלי של המערכת החיסונית, ריכוז פלזמה מופחתת זה יכול להחמיר את הפונקציה החיסונית ולהגדיל את הסיכון של זיהום. תוספי גלוטמין יכולים להגביר את תפקוד המערכת החיסונית, להפחית את הסיכון לזיהום ולסייע במניעת התסמונת overtraining.

תוצאות מחקר

השימוש בתוספי גלוטמין לאושפזים במהלך תקופות של לחץ פיזיולוגי חמור ידוע היטב. תוספי גלוטמין אוראלי או parenteral לאחר טראומה או ניתוח גדול כדי לעזור לשמור על ריכוז גלוטמין שריר, לשפר את הפרשת 3-methylhistidine (פירוק של סמן השריר), כדי למנוע ניוון מעיים, להגדיל את מסת הגוף ולהפחית נשאר בבית החולים.

עם זאת, היתרונות של תוספי גלוטמין לספורטאים בתקופות של אימון אינטנסיבי עדיין לא הוקמה. קסטל ואח '. בחנו את השפעת תוספי הגלוטמין על הרצים בממוצע, מרתון ומרחבי מרתון סופר, כמו גם על מובילי העילית. תצפיות נערכו במהלך אימונים ותחרויות. מיד לאחר העומס עד תשישות, 72 ספורטאים קיבלו משקה המכיל גלוטמין, ו 79 - פלסבו. הספורטאים מילאו שאלונים על התרחשות של זיהומים בתוך שבעה ימים לאחר העומס. מספר הספורטאים שדיווחו על דלקת לא היה גבוה משמעותית בקבוצת תוספי הגלוטמין (81%) מאשר בקבוצת הפלסבו (49%). מקרים של זיהום היו לפחות ציין בקרב רצים במרחקים בינוניים ומעל לכל ב מרתונים ומרתונאים סופר, כמו גם בחורים האליטה לאחר אימון אינטנסיבי. בניסוי מאוחר יותר, Castell et al. דיווחו כי תוספת גלוטמין לא נראה להשפיע על תפקוד המערכת החיסונית (מוערך על ידי התפלגות לימפוציטים).

רודה ואחרים. ההשפעה של תוספי גלוטמין וטעינה חוזרת ונשנית על מצבם של תאים אימונו-קומפטנטיים בניסוי שרירותי של פלצבו נשלט. שמונה ספורטאים אופניים 30, 45 ו 60 דקות ב 75% V02max ונחה במשך 2 שעות בין הגזעים. למרות רמות הגלוטמין בפלזמה תוחזקנה בקבוצה, עלול לצרוך Minowa-גלוטמין ו התוסף הורדו בקבוצה נצרכו פלצבו, מספר הלימפוציטים לימפוציטים מגורה עם phytohemagglutinin ירד בתוך 2 שעות לאחר כל חום בשתי הקבוצות. לפיכך, שינויים postnagruzochnye החיסון אינם תלויים ריכוזים מופחתים של גלוטמין בפלזמה.

המלצות

הריכוז של גלוטמין בפלסמה יכול לרדת לאחר אימון אינטנסיבי, אשר מוביל דלדול של גלוטמין. עם זאת, צריכה יומית נאותה של פחמימות יכולה לסייע במניעת דלדול של גליקוגן שרירים overtraining, כמו גם לשמור על המצב הרגיל של גלוטמין. בעוד כמה נתונים ראשוניים מראים כי תוספי גלוטמין יכול להפחית זיהומים בדרכי הנשימה בספורטאים, מחקר נוסף נדרש כדי לאשר את הממצאים.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "גלוטמין" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.