^

הורמוני בלוטת התריס לירידה במשקל

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בלוטת התריס הורמונים יכול להוביל לאיזון, הודות אשר אדם בעבר ניסה לרדת במשקל ללא הצלחה, עדיין משיגה ירידה במשקל. כיצד לשחזר את האיזון האופטימלי של הורמוני בלוטת התריס?

התרופות הטובות ביותר עבור בלוטת התריס

עבור נשים הסובלות מהשמנת יתר, חשוב במיוחד לקחת את המינון הנכון של הורמונים המרקחת, אשר בגוף האדם מייצר את בלוטת התריס. לשם כך יש לפתור את השאלה: מה מועיל יותר עבור גוף האדם - הורמון T4 בצורה סינתטית או הורמונים T3 ו T4, נלקח ממקורות בעלי חיים.

לפני רכישת ההורמונים, חשוב להסתכל על האריזה שלה. אם יש "חומרים טבעיים" בכתב, הם יכולים להיות סינתטיים, אבל זהים לטבעי.

ההורמונים הנוכחים בבית המרקחת עשויים להיות ממוצא ביולוגי.

הורמונים אלה יכולים גם להיקרא טבעי (על התווית). אבל אתה צריך לדעת כי חומרים אלה אינם דומים כלל בהרכב כמו אלה המיוצרים על ידי בלוטת התריס האנושית. לכן, הגוף יכול להגיב על הורמונים ביולוגיים בצורה שונה לחלוטין.

כיצד הורמונים טבעיים בתנאי ייצור?

הורמונים טבעיים נעשים בתנאי הייצור. איך עושים את זה? מדענים בחנו את הרכב ההורמונים הטבעיים, למשל, T3 ו- T4, וגילו את הנוסחה הכימית שלהם. אז נוסחה זו מועברת לתנאי הייצור, במעבדה, הורמונים נעשים, אשר, על פי ההרכב הכימי שלהם, לחזור טבעי, אלה המיוצרים על ידי בלוטת התריס.

אם אדם לוקח "טבעי" סמים T4, אז התרופה בגוף הופכת הורמון T3. זה מקודם על ידי בלוטת התריס, אשר ממיר את ההורמון T4 לתוך הורמון T3. אם ההורמונים אינם מעובדים, אזי ההורמון T3 צריך להיות משוחזר בגוף מחומרים אחרים, שיש להם שרשרות דומות של מולקולות.

היכן לקחת הורמונים טבעיים?

הורמון T3 ניתן לקחת מן בלוטת התריס של בעלי חיים. אבל זה לא יכול לשמש סוג. להרכב זה, חומרים עזר הם הוסיף. ההרכב של ההורמונים T3 ו- T4 צריך להיות נוכח בהכנות בית מרקחת באותו יחס כמו בגוף. זה קשה להשיג, אלא אם כן לחשב את המינון הנכון.

אחרת, הגוף ייקח יותר מהנורמה של T3 ופחות מהנורמה של T4 או להיפך. וזה יכול לגרום הפרעה של האיברים הפנימיים ומערכות.

ההבדל בין הורמונים סינתטיים ובעלי חיים

תכשירים המכילים תכשירים סינתטיים במקום הורמונים של בעלי חיים נספגים טוב יותר, משום שהמינון שלהם והתגובה של הגוף אליהם קל הרבה יותר לחישוב, מכיוון שהוא צפוי. בנוסף, הכנות לבעלי חיים יכול לגרום לתגובות אלרגיות של הגוף, ועם סינתטי זה קורה לעתים רחוקות.

אם רק הורמונים ממוצא מן החי משמשים, התגובה של האורגניזם אליהם יכולה להיות חזקה מאוד. בלוטת התריס מייצרת נוגדנים רבים, וזה מוביל לתהליכים מטבוליים שגויים. זה מסוכן במיוחד אם ההורמונים לוקחים זמן רב.

אם אישה יש קילוגרמים מיותרים, בלוטת התריס שלה צריכה להיות השפעה מועילה על תהליכים מטבוליים נתיבים של חומרים. לכן, פיתוח של נוגדנים בבלוטת התריס בשל בחירה לא נכונה של הורמונים בית מרקחת יפריע לתהליכים מטבוליים, לעכב אותם. בחירה לא נכונה של המינונים של הורמונים בית מרקחת היחס שלהם גם מפריע לעבודת בלוטת התריס ואת הייצור של ההורמונים.

T3 מתרופה של כימאי

קבלת הורמון T3 ממוצרים מן החי היא לא הדרך היחידה. הורמון T3, זהה לזה המיוצר על ידי בלוטת התריס, ניתן להשיג cytomel כי נבדק במשך כמה עשרות שנים. הורמון זה יכול להרוות את הגוף עם הורמון T3 בכמות מספקת ללא תופעות לוואי חמורות. לכן רופאים ממליצים להשתמש בו כאשר אתה צריך להתאים את בלוטת התריס.

Cytomel ניתן להשתמש, אבל יש חסרונות שלה. לדוגמה, העובדה כי רמת ההורמון T3, שאנו מקבלים מן התרופה, נשמרת בגוף לזמן קצר וזה צריך להיות מתחדשת שוב. לכן, אם יש צורך במינונים חמורים יותר של ההורמון T3 כדי לשלוט במשקל, עדיף להשתמש בתרופה עם מינון גבוה יותר.

חולים שהשתמשו בציטומל התלוננו על שינויים ממלכתיים. זה מוסבר בקלות על ידי העובדה כי T3 ואז עולה בחדות, ואז טיפות בחדות לאחר נטילת התרופה. כדי למנוע הבדלים כאלה, יש צורך בסמים עם השפעות ממושכות יותר על הגוף.

מינון בטוח של T3 ו- T4

אם תשתמש מינונים גבוהים יותר של הורמוני בלוטת תריס - לא משנה - בצורה סינטתית או טבעית - לגרום לשיבושים ללב, הדופק הופך מהיר, כאב ראש במקדשים יכול גם לפעום, A התקף מוטיבצית אדם של פחד או תוקפנות.

תמונה זו ניתן לראות גם על רקע חוסר אסטרדיול בגוף. אבל ההכנות בלוטת התריס לא צריך לקחת לפני נטילת אסטרדיול, אבל בשילוב אלה ההכנות. רק במינונים סבירים. אתה צריך להתחיל עם מנות קטנות של אסטרדיול ולהביא את כמות התרופות לרמה אופטימלית, נוח לך.

אם לאישה יש עודף משקל, בעיות עם מערכת הלב וכלי הדם, היא צריכה הורמונים בלוטת התריס. מינון צריך להיות נבחר בנפרד עם הרופא, כדי לא לטעות עם היחסים.

אם לגוף יש קורטיזול קטן

עם רמה נמוכה של קורטיזול, יכולות להיות מחלות קשות כגון אי ספיקת כליות. משמעות הדבר היא כי תהליכים מטבוליים בגוף מופרעים על ידי חוסר איזון הורמונלי אלקטרוליטים. המחלה תתפתח אם הזמן לא יתחיל בטיפול בהורמונים. אחרת, תוצאה קטלנית אפשרית.

מחלות כרוכות עם רמה נמוכה של קורטיזול יכולות להיות מחלות לב וכלי דם. כדי לזהות אותם, בדיקות מעבדה נוספות נדרשים.

כדי להתמודד עם רמה נמוכה של קורטיזול ומחלות נלוות, אנו זקוקים להתייעצות של לפחות שני רופאים: אנדוקרינולוג ומטפל. אז הרופא הראשון - אנדוקרינולוג - יסייע לקבוע את רמת ההורמונים בגוף, והמטפל יסייע להבין את התרופות שיסייעו בבניית עבודת הכליות. זה עשוי להיות hydrocortisone מתאים או תרופה אחרת - קורטיזון אצטט. המטפל יהיה גם להזהיר על מה תופעות לוואי עלולות להתרחש מלקחת תרופות אלה וכיצד לחשב כראוי את המינונים שלהם.

למה לקנות תרופות ללא מרשם מסוכן?

ראשית, לא ידוע מה מינון של הורמונים בהכנות אלה ואת היחסים שלהם. שנית, הם עשויים לקבל מינון גבוה מדי של קורטיזול. מנת יתר שלו מסוכן לגוף כי המשקל יכול להגדיל כל הזמן, וזה מאוד קשה לעצור את התהליך הזה. לכן, עדיף להימנע קורטיזול בהכנות לגמרי.

אם אתה לוקח כליה ממריצים עם קורטיזול בהכנות שלך, אז בדיקות רגיל לא יהיה מספיק כדי לזהות את התגובה של הגוף אליהם, למשל, רוק או בדיקות צואה. בדיקות נוספות יידרשו.

הכנות בכליות עם בלוטות

אם אדם לוקח תרופות כליות עשוי בלוטות של בעלי חיים, אדם יכול להיות עודף משקל כתוצאה של תגובה בלתי מבוקרת של הגוף אליהם. זה בלתי אפשרי לחזות את התגובות של הגוף, כמו ההכנות למקור טבעי מגיבים עם המרכיבים הטבעיים של הגוף, התוצאות יכולות להיות בלתי צפויות ביותר.

בלוטת התריס יכולה להתחיל לייצר הורמונים יותר מהרגיל, כמו כליות. ואם אדם לוקח כליה ממריצים, אז את הייצור של הורמונים על ידי הכליות יכול להאט באופן משמעותי או להפסיק בכלל. זה יכול לגרום דלקת של הכליות, הרס רקמות שלהם, וכן קבוצה של קילוגרמים מיותרים כתוצאה של רמות גבוהות מדי של קורטיזול.

קורטיזול מורם - פעולות שלך

אם לאדם יש בעיות בכליות, אז הוא יכול להיות בעל רמות גבוהות של קורטיזול כתוצאה מאי ספיקת כליות והפקה קטנה של הורמונים טבעיים. נכון, רמת הורמון הלחץ קורטיזול - עשוי להגדיל מסיבות אחרות.

לדוגמה, אם אדם חווה מתח מתמיד, אם חוסר איזון הורמון קיים בגוף, בפרט, אסטרדיול קטן מיוצר. הסיבה להגדלת רמת האסטרדיול יכולה להיות גם התערבות כירורגית, כאב שלא עובר במשך זמן רב, דיכאון, חוסר יכולת של ייצור ההורמונים על ידי בלוטת התריס, מינון מוגבר של פרוגסטרון באמצעי מניעה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

כיצד להפחית את רמת הקורטיזול?

אתה יכול לשאול את הרופא כדי לקבוע את מינון אופטימלי של תרופות שיכולים להוריד את רמת הקורטיזול. זה יסייע לנטרל מתח, להפחית את ההשפעה השלילית של השפעתה. אם 7-8 ימים לקחת את המינון האופטימלי של הורמונים כדי להפחית את רמת הקורטיזול, מערכת העצבים משוחזרת במהירות. רמת הקורטיזול מופחתת באופן משמעותי. זה יכול להתרחש גם אם אסטרדיול משוחזר רגיל, ולא רק את ההורמון הזה, אלא גם T3, T4, אשר בלוטת התריס מייצרת.

אם רמת הקורטיזול לא תחזור למצב נורמלי, יש צורך בבדיקות נוספות ובתרופות אחרות. זה כל הכרחי יותר אם לאדם יש אי ספיקת כליות או תפקוד יותרת המוח לקוי. אז אתה צריך ניתוח עבור הורמון DST - בבוקר ובערב לקבלת תמונה ברורה יותר של המחלה. זה יכול להיות תסמונת קושינג.

נורמת קורטיזול

אם אדם לקח dxamethasole ולמחרת מ 08.00 רמת קורטיזול עולה ל 5 dl או יותר, בדיקה מפורטת יותר יש צורך, שכן אדם עלול להיות חולה עם תסמונת קושינג. זה ייקח ניתוח של נסיוב הדם, בפרט, הורמון ACTH, כמו גם urinalysis. האחרון יציג את רמת הקורטיזול, כמו גם את רמת GSK.

אם בדיקות אלה לא מספיק, תצטרך לעשות MRI (הדמיה תהודה מגנטית).

אם יאושרו האבחנה של אי ספיקת כליות או מחלות אחרות, יהיה צורך למנות טיפול שמטרתו להפחית את רמת הקורטיזול ולשחזר את האיזון ההורמונלי.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "הורמוני בלוטת התריס לירידה במשקל" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.