Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול מאשר להקל על עפעפיים מגרדים?

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

משטר הטיפול הכללי כולל בדרך כלל שטיפה שיטתית של חלל הלחמית עם נוזל מרפא מיוחד, הזרקת תרופות, שימוש בהכנות משחה, לעתים קרובות יותר את הביצועים של זריקות subconjunctival הזרקת.

אם יש הפרשות מן העיניים, אז בשום מקרה הוא מותר להחיל תחבושות, שכן הם יכולים להפריע לשחרור של המסות מפרישים, אשר יכול להוביל את המראה של דלקת קרום.

כדי למנוע התפשטות של זיהום, מומלץ כי חולים המבקשים עפעפיים מגרדים לשטוף את הידיים לעתים קרובות ובזהירות, להשתמש במגבות נייר חד פעמי, וכו '

במידת הצורך, יש להשתמש בשירותים רגילים באמצעות תמיסות חיטוי - לדוגמה, furatsilin, פתרון חלש של פרמנגנט אשלגן.

עבור pruritus חיידקי, העפעפיים ניתן לתת Gentamicin (התרופה קיימת בשתי גרסאות - אלה טיפות עיניים ומשחה עין), או משחה עין erythromycin.

עבור גירוד ויראלי, תרופות עם אפקט ויראליסטי או אנטי ויראלי הוא prescribed עבור העפעפיים. אלה כוללים:

 • משחה או טבליות של Acyclovir;
 • אינטרפרון לויקוציטים;
 • טריפלורידין;
 • ללא כותרת

תרופות אנטיבקטריאליות נרשמות לעיתים בנוסף לטיפול אנטי-ויראלי, אם יש חשד לזיהומים מיקרוביאליים.

אם עקצוץ של העפעפיים נגרמת על ידי נוכחות של זיהום chlamydial, תרופות מערכתיות Erythromycin, Doxycycline, Tetracycline נקבעים על רקע של טיפול מקומי.

במקרה של גירוד אלרגי, השימוש בסוכנים חיצוניים אנטי-לילרגיים ווסוקונסטריביים, טיפות סטרואידים, "דמעות מלאכותיות" מצוינות. שימוש פנימי של תרופות desensitizing אינו נכלל.

גירוי פטרייתי של העפעפיים מטופל במשחות או במתקנים נגד פטריות (תכשירים המבוססים על nystatit, levorin, amphotericin B וכו ').

מה לעשות כאשר גירוד עפעפיים?

רופא העיניים עוסק בטיפול בעפעפיים מגרדים: הוא זה שצריך לטפל בו תחילה. לאחר בדיקה ובדיקה, הוא יחליט אם יש צורך להתייעץ במצב זה ממומחים אחרים - לדוגמה, רופא עור, מומחה למחלות זיהומיות, וכו '.

אין טיפול סטנדרטי לגירוד העפעפיים, מכיוון שהרבה תנאים כואבים ולא פתולוגיים יכולים להיות גורמים, ולכן הטיפול מתועד בדרך כלל באופן פרטני.

זה קורה כי זה מיד בלתי אפשרי לקבוע את אופי הגירוד. אז כמה מומחים רפואיים ממליצים להתחיל עם אירועים כאלה:

 • לטפטף לעין המטרידה פתרון של 0.3% של כלוראמפניקול (פעם בשלוש שעות);
 • אם גירוד מלווה סימנים אחרים של דלקת הלחמית, הפתרון צריך להיות גם נטף לתוך העין הבריאה כדי למנוע את התפשטות התהליך זיהומיות.

המעקב יתבצע רק לאחר הליכי האבחון: הרופא יציין אילו תרופות יסייעו במקרה זה. לדוגמה, תרופות אנטי-מיקרוביאליות, פטריות, אנטי-ויראליות, אנטי-סלרגיות, אנטי-פרזיטיות עשויות להיות נחוצות. בנוסף, בנוסף לטיפול בסיסי, ייתכן ויהיה צורך בסמים כדי לחזק את ההגנה החיסונית ולמנוע הישנות של הבעיה.

תרופות שהרופא רשאי לרשום

במקרה של גירוד אלרגי, הטיפול נקבע על פי התוכנית הבאה:

 • קבלה של תרופות אנטיאלרגיות אוראליות, החדרת טיפות אנטיהיסטמין לתוך העין הנגועה.
 • במקרים קשים, השימוש בטיפות מקטגוריה של סטרואידים.
 • טיפול סימפטומטי, חיסול של אלרגן מעורר.

התרופות הנפוצות ביותר לחיסול גירוד אלרגי נחשבות כך:

לקרולין

אנטי בצקת ו antiallergic סוכן, אשר משמש בהצלחה דלקת אלרגית, או keratoconjunctivitis. Lecrolin לטפטף 1-2 טיפות בכל עין בבוקר ובערב. מינון זה מתאים הן למבוגרים והן לילדים מגיל 4.

אופטנול

טיפות על בסיס olopatadin, אשר בהצלחה לרפא גירוד אלרגי עונתית של העפעפיים. אופטנול מטפטף טיפה אחת בכל עין, בוקר וערב. המרווח בין הליכים צריך להיות לפחות 8 שעות. התרופה עלולה לגרום ליובש באף, עייפות, אלרגיות.

Dexamethasone

טיפות glucocorticoid, עם אפקט מובהק אנטי דלקתי, antiallergic, antexudative. מוצג עם מורכבות של דלקת הלחמית, sclerite, keratitis, iridocyclitis, choroiditis, וכו 'Dexamethasone משמש במינונים בודדים, בממוצע - 1 ירידה בעיניים מושפעות, מ 2 עד 5 פעמים ביום. טיפות אינן משמשות לטיפול בגרד עפעף אצל ילדים מתחת לגיל שש.

משחה הידרוקורטיזון

משחה אנטי דלקתית המבוססת על סטרואידים. יישומית חיצונית או subconjunctivally, עד שלוש פעמים ביום במשך שבועיים. עם שימוש ממושך במשחה (יותר משבועיים), גלאוקומה של סטרואידים עשויה להתפתח, כך שיש לבצע טיפול מינימלי קצר.

במקרה של גירוד בקטריאלי, סוכנים חיצוניים אנטיבקטריאליים משמשים. הם משמשים, שמירה על הכללים הבאים:

 • הטיפול בתרופות אנטיבקטריאליות נעשה עד היעלמות מוחלטת של תסמינים מכאיבים, אך לא פחות משבוע אחד.
 • טיפול אנטיבקטריאלי צריך להימשך ללא הפסקה: במהלך ההפסקה, ההתנגדות של חיידקים לתרופה מיוצר, ועם חידוש הטיפול, האפקטיביות אבדה.
 • אם הסוכן האנטיבקטריאלי שנבחר אינו מוביל לתוצאה חיובית, אז אתה צריך לבצע ניתוח של עמידות לאנטיביוטיקה. בהתבסס על בדיקה זו, ניתן יהיה לבחור את התרופה היעילה ביותר.

בקטריאלי עקב גירוד העפעפיים מטופל לרוב בתרופות כאלה:

פלוקסלי

טיפות עיניים על בסיס ofloxacin - אנטיביוטיקה fluoroquinolone. פלוקסל מטפטף טיפה אחת ארבע פעמים ביום, בכל עין. משך הטיפול לא יעלה על שבועיים. הכלי אינו משמש לטיפול בילדים מתחת לגיל שנה.

Ciprofloxacin

טיפות המבוססות על אנטיביוטיקה של קוינולון. החל 1-2 טיפות ארבע פעמים ביום, למשך שבוע או שבועיים. במהלך הטיפול, נפיחות בעפעפיים, יובש וגירוי עשויים להופיע.

משחה טטרציקלית

תרופה אנטיבקטריאלית אופטלמית, הנמצאת בעפעף התחתון שלוש עד חמש פעמים ביום. משך הטיפול נקבע על ידי הרופא. כאשר מתרחשת תגובה אלרגית, המשחה מופסקת.

עפעף מגרד נגיפי נחשב למחלת העיניים המסוכנת ביותר. לטיפול הכללי יש חובה להוסיף תרופות המבוססות על אינטרפרון. במקרים נדירים, טיפול לטווח קצר עם קורטיקוסטרואידים אפשרי.

בבוקר ובערבים, משחות מיוחדות המכילות אינטרפרון או interferogens ממוקמים תחת הלחמית (הם מעוררים את הגוף לייצר אינטרפרון משלו). כטיפול עזר, מתחמי מולטי ויטמין מוצגים, דמעות מלאכותיות הם החדירו טיפות (לניקוי מיידי של העיניים). כאשר מאובחנים עם herpevirus תרופות מרשם על בסיס acyclovir.

Ophthalmoferon

התרופה אינטרפרון האדם, רקומביננטי אלפא -2b, ו dimedrol. הוא מציג antiviral, immunomodulatory, אנטי דלקתיות, מיקרוביאלית, משכך כאבים ופעולה משקם. במקרה של גירוד ויראלי, העפעפיים מותקנים בעיניים 1-2 טיפות 2-3 פעמים ביום. הטיפול נמשך עד היעלמות מוחלטת של הסימפטומים של המחלה.

מדהים

אימונוטימולציה של סמים עם אפקט אינטרפרונוגני. הוא משמש גירוד ויראלי במינון מוגדר בנפרד. לפני השימוש, 0.2 מ"ג של אבקת מומס ב 2 מ"ל של מים מזוקקים או מים עבור הזרקת. הכלי נתפס באופן מושלם על ידי הגוף ואין לו תופעות לוואי.

בחירת התרופות וקביעת משטר הטיפול בכללותו מתבצע על ידי הרופא הוא יוכל לקחת בחשבון לא רק את הסימפטומים הקיימים (כולל עפעפיים מגרדים), אלא גם את תוצאות האבחון. באשר לטיפול עצמי, ישנם רגעים מסוכנים רבים: אדם אינו יודע בוודאות מה וכיצד יש לטפל בו, ולכן לעתים קרובות זה רק מחמיר את המצב.

כאשר גירוד דיפתריה לא ניתן לרפא ללא שימוש בסרום מיוחד נגד דיפתריה. בנוסף, חשוב לבצע שטיפת עיניים עם חומרים מחטא בכל שעה. אוראלי sulfanilamide ותרופות אנטיבקטריאליות מוצגים גם עבור זיהום חיידקי משני.

לעתים קרובות, עבור גירוד בעפעפיים, הרופא רושם כביסה ודחיסות. לצורך שטיפה עדיף להשתמש במכשירים מיוחדים בצורה של אמבטיות עיניים: הם מעוקרים מראש במשך 10 דקות. אמבט מוכן עם סינון דרך גזה עם תמצית ירקות או נוזל מרפא התרופות. לאחר מכן, רזה מעל האמבט לעין היה בתוך הנוזל, ולאחר מכן למצמץ שוב ושוב לרגע.

קומפרסים שנקבעו כדי להיפטר גירוי רקמות העין. על מנת לבצע את ההליך בצורה נכונה, פיסת תחבושת או גזה רטובה בנוזל טיפולי ומוחלת על העין הנגועה. משך ההליך הוא 10 דקות.

אם אתה מתקרב נכונה לשימוש בתרופות, אתה יכול להיפטר הגירוד של העפעפיים בתוך זמן קצר, אזהרה של סיבוכים אפשריים ולשמור על תפקוד חזותי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

משחה לעפעפיים מגרדים

עד כה, רוקחים יכולים להציע מגוון רחב של משחות אופטלמיות שונות, כולל אלה המסייעים לגרד עפעפיים. אנו ממליצים לך להכיר רק את התרופות הנפוצות ביותר.

 • משחה עבור גירוד בקטריאלי של העפעפיים:
 1. משחה אריתרומיצין - הוא נציג של סוכנים antibacterial סוכרת macrolide. משחה זו מותר להחיל אפילו תינוקות.
 2. Tobrex הוא משחה המבוססת על tobramycin, אנטיביוטיקה עם מגוון רחב של פעילות. Tobrex משמש בהצלחה במקרים בהם גירוד של העפעפיים קשורה לזיהומים או היווצרות של שעורה.
 3. Kolbiotsin - הכנת המשחה המשולב המוצג על ידי רכיבים tetracycline, chloramphenicol, סודיום kolistemitatom. משחה מושלמת מתמודד עם נגעים amoebic ו chlamydial, כמו גם spirochetes, mycoplasma, rickettsiae. Kolbiotsin אינו מתאים לשימוש על ידי ילדים בגיל הגן, והוא גם אסור במהלך ההריון.
 4. Eubetal - משחה אנטי מיקרוביאלית אנטי-אלרגית, המיוצגת על ידי מרכיבי טטרציקלין, colistin ו betamethasone קורטיקוסטרואידים. אחת התוויות נגד השימוש יובטל היא נטייה להגביר לחץ תוך גולגולתי.
 • משחה לגירוד עקב זיהום אדנובראלי או herpevirus:
 1. Bonafton הוא משחה המבוססת על bromnaftoquinone.
 2. משחה Tebrofen - תרופה אוניברסלית המבוססת על tetrabromo-tetrahydroxydiphenyl.
 3. Florenal - הכנת משחה, המיוצגת על ידי fluorinonylglyoxal bisulphate.
 4. משחה על בסיס אציקלוביר - Zovirax, Viroleks או, למעשה, Acyclovir.
 • משחות עבור גירוד אלרגי:
 1. הטוברדקס הוא תכשיר אנטי-דלקתי אוניברסלי, אנטי-מיקרוביאלי ומשכך נגד אנטילרגי המבוסס על פעולה של אנטיביוטיקה וקורטיקוסטרואיד. Thoradex אסור לשימוש בילדים ובמהלך ההריון.
 2. Maxidex הוא משחה corticosteroid כי לא ניתן להשתמש בהם לטיפול בילדים.
 3. דקסטה-גנטמיצין הוא סוכן משולב המבוסס על אנטיביוטיקה וקורטיקוסטרואידים. משחה פועלת היטב עם דלקת אלרגית, אך אינה מתאימה לטיפול בזיהומים פטרייתיים, שחפת עיניים, ואינה משמשת ברפואת ילדים. דומה אמצעי הרכב על בסיס המשחה - Garazon.
 4. Cortineff הוא משחה סטרואידים כי הוא prescribed עבור סיבוכים המתפתחים על רקע של עפעפיים מגרד.

הטיפול בהכנות הורמונליות נעשה בזהירות רבה, החל מהמינון הנמוך ביותר האפשרי. במקרים רבים, יחד עם משחות כאלה, תרופות אנטי אלרגיות בעל פה הם prescribed.

לפני השימוש בכל משחה אופטלמית, עליך קודם להכין את העיניים: לשטוף עם חיטוי, לטפטף את הטיפות שנקבעו על ידי הרופא. ורק 30 דקות לאחר הליכים אלה יש להניח משחה.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12],

טיפות עיניים נגד גירוד, דלקת עפעפיים

יש טיפות המשמשות לטיפול רק בגרד מסוים של העפעפיים - לדוגמה, חיידקים, ויראליים או אלרגיים. אבל יש גם מספר קטן של טיפות אוניברסלי יחסית, שממנו הם בדרך כלל מתחילים לחסל תחושה מגרד לא נעים בעין:

 • Sulfacyl נתרן, או Albucidum - טיפות ניתן להשתמש במבוגרים וילדים בפועל, מטפטף 2 טיפות עד חמש פעמים ביום.
 • Optadek הוא חיטוי כי drips לתוך כל עין 2-3 טיפות עד 5-6 פעמים ביום.
 • אבץ גופרתי - טיפות מיקרוביאלית, המשמשות לטיפול גירוד עפעף אצל מבוגרים (לטפטף כמה טיפות כל ארבע שעות).

במקרה של גירוד ויראלי, טיפות Ophthalmoferon ו Poludan כבר נשמע על ידינו, כמו גם Florenal, Oftan-go פתרונות, 0.1% Tebrofen, 0.1% Gludantan, משמשים.

במקרה של חיידקים חיידקים, השימוש בטיפות כאלה כמו Floksal, ציפרומד, 0.25% Gentamicin, Vitabact מוצג.

טיפות מגרד אלרגי משמשות לעיתים קרובות הן לתיקון הבעיה והן למניעת הופעתה:

 • Histimette - טיפות, נציגי חוסמי קולטן histamine. מושלם להתמודד עם נפיחות, גירוד, עפעף סומק. Histimethem לטפטף טיפה אחת בעין, בבוקר ובערב. אם הגירוד הוא מבוטא, אז תדירות ההליכים הוא הוכפל.
 • טיפות Hydrocortisone הוא נציג סמים של הורמונים סטרואידים סטרואידים. הודות טיפות, אתה יכול להיפטר תסמינים מכאיבים לא נעים, כמו גם להפעיל את ההגנה החיסונית המקומית.
 • Allergodil - טיפות משולבות של פעולה, המייצג את הקטגוריה של חוסמי קולטן histamine. אמצעים לטפטף כמה טיפות שלוש פעמים ביום.

במקרה של גירוי פטרייתי, טיפות משמשים לעתים נדירות: ברוב המקרים, תרופות נגד פטריות דרך הפה משמשים. אם טיפות כאלה נקבעו, הם מוכנים בבתי מרקחת בהזמנה מיוחדת. לצורך הכנת פתרונות כאלה, חשוב לזהות בבירור את הפתוגן הפטרייתי, כך שחשיפה נוספת אליו יעילה.

אם הגירוד של העפעפיים נגרמת על ידי מה שנקרא "תסמונת העין היבשה", אז לרוב לבוא לעזרת סמים "מלאכותית דמעה" או ידוע עבור סמים רבים Vizin "דמעה טהור". טיפות כאלה לחות את הממברנות רירית העין ולשמור על לחות זו, מניעת הרקמות ייבוש החוצה. שוק התרופות מיוצג על ידי מספר רב של וריאציות של "דמעות מלאכותיות": הן משוחררות ללא מרשם רפואי, ומשתמשות בהן לפי הצורך, מספר פעמים ביום.

trusted-source[13]

טיפול אלטרנטיבי בעפעפיים מגרדים

לעתים קרובות, עפעפיים מגרדת במהירות להיפטר עם טיפול אלטרנטיבי. מתכונים הם בעיקר יעיל, זול ופשוט: החומרים ניתן למצוא כמעט בכל בית.

המשימה העיקרית במקרה של גירוד של העפעפיים היא לנקות את העיניים, למנוע או להסיר נפיחות, לנרמל את הרגישות של הרקמות.

 • עפעפיים מגרד במשך שנים רבות בהצלחה בוטלו בעזרת תה עלה - וכל, גם שחור וירוק. התנאי היחיד הוא כי תה לא צריך להכיל טעמים, חומצות פרי ותוספים חיצוניים אחרים, כמו גם סוכר ממתיקים אחרים. שימוש אופטימלי של טרי, מבושל רק מבושל עשיר. הוא רטוב בשפע עם פשתן כותנה או חתיכת תחבושת, מקופל כמה פעמים, בעדינות לנגב את העין מטרידה (3-4 פעמים ביום).
 • שטפו חבורה של שמיר טרי. למחוץ וללחוץ את המיץ. טיפות לתוך העין המושפעת טיפה אחת של מיץ חם, פעמיים ביום.
 • קח את הזרעים של שומר או שמיר בכמות 1 כפית, יוצקים 200 מ"ל של מים רותחים. להתעקש להתקרר. משמש נוזלי עבור lotions כי הם עשו כמה פעמים ביום.
 • עם הטבע הנגיפי של עפעפיים מגרד, תרופה כזו מוכנה. ירכיים מרוסקות. על שתי כפיות של מסה וכתוצאה מכך לשפוך 200 מ"ל של מים רותחים, מתעקשים מתחת למכסה במשך ארבעים דקות, מסונן בקפידה. השתמש עירוי לשטוף את העיניים, 3-4 פעמים ביום.
 • להכין טיפות דבש: לקחת חצי כפית דבש כף מים רותחים חמים. מערבבים וממליצים על הגדרת קרמים או על הטיה (ירידה אחת בעין הנגועה).

trusted-source[14], [15], [16], [17]

צמחי מרפא

 • התרופה הנפוצה ביותר לעפעפיים מגרדים היא עירוי פרחים קמומיל. קמומיל במהירות מפסיק את הפיתוח של תהליך דלקתי, מסיר אדמומיות ונפיחות. כדי להכין את העירוי, לקחת 1 כפית. חומרי גלם יבשים יפים ושופכים 200 מ"ל מים רותחים. לאחר הנוזל התקרר למצב חם, הוא משמש להחלת קרמים - לפחות 3 פעמים ביום.
 • 1-2 טיפות של מיץ Kalanchoe לטפטף לתוך העין המושפעת. הנוהל חוזר על עצמו שלוש פעמים ביום.
 • 2 טיפות של מיץ אלוורה הם צנחו לתוך העין, פעם ביום.
 • הם לוקחים שלושה גדול או ארבעה עלי דפנה קטנים יותר, יוצקים 200 מ"ל של מים רותחים עליהם, לשמור מתחת למכסה במשך חצי שעה. בצורה של חום, עירוי משמש עבור lotions (להחיל על העיניים במשך 30 דקות) או לשטוף.
 • הכינו אוסף סמים. זה מורכב 1 כף. כפות של שמיר יבש, 2 כפות. כפות של צ 'יקורי צבע, 1 כף. כפות של horsetail, 1 כף. L הקרקע קני שורש Althea ו 2 כפות. L ורדים, עלי כותרת. כל הרכיבים מעורבים, מוזגים לתוך מיכל של 3 כפות. L תערובת, לשפוך 200 מ"ל מים רותחים. התעקש עד לקירור, לסנן. משמש לשטיפה שלוש פעמים ביום.

trusted-source[18]

הומיאופתיה עבור גירוד עפעפיים

אדמומיות ועקיצה של העפעפיים של אלרגיות או זיהומיות אופי ניתן לרפא על ידי שימוש בהומיאופתיה. מה יכול הומאופת מנוסה ממגוון רחב של תרופות לייעץ?

 • אפיס מליפיקה - מרשם לגירוד, שריפת העפעפיים, בצקת.
 • Argum ניטריקום - משמש אם גירוד של העפעפיים הוא בשילוב עם רגישות, אדמומיות; עלול להפריע את ההקצאה בזוויות העיניים.
 • Belladonna - עוזר עם הופעת בולטת של המחלה, כאשר הגירוד של העפעפיים הוא הוסיף במהירות על ידי אדמומיות רגישות.
 • Euphrasia - משמש כאשר גירוד נוכחות של חול בעיניים.
 • Ferrum phosphoricum - יעזור אם המטופל יתלונן על התחושה של גוף זר מתחת לעפעף.
 • Hepar sulphuris - נקבעת אם גירוד העפעפיים מלווה בהופעת פריקה סוחפת.
 • Pulsatilla - עוזר אם הגירוד של העפעפיים עובר למעשה באוויר הצח, ובבית או בחמימות זה מתחיל להטריד שוב.
 • רוס toxicodendron - משמש אם בבוקר העפעפיים מקל יחד מן הפריקה, ואת מגרד מגרד במהלך התנועה של גלגלי העין.

המינון של תרופות הומיאופתיות דורש גישה אישית. בימים הראשונים של המחלה, החולה מוצע לקחת תרופה מתאימה כל שלוש שעות: הטיפול הוא נעצר כאשר השיפורים להיות מורגש. אם לאחר נסיגת סמים, הסימפטומים חוזרים, הטיפול חוזר.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.