Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עיוורון ואובדן ראייה חלקי

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג, מנתח עיניים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

אופי העיוורון משתנה מאוד מאזור לאזור, בהתאם להרגלי התזונה המקומיים ולאופי המחלה שהובילה לאובדן הראייה. עבור מחלות כי הם לרוב אחראי לאובדן הראייה (בעולם), הם גַרעֶנֶת, קטרקט, גלאוקומה, Keratomalacia ו onchocerciasis, ובעבר - אבעבועות שחורות, צרעת, זיבה ועגבת (כיום בשווי של האחרון בנושא זה משמעותי ירד).

במדינות שונות בעולם, העיוורון מתרחש בשיעורים שונים: באפריקה (בחלק מאזוריה) הוא מגיע ל -10: 1000, בעוד שבבריטניה ובארה"ב הוא 2: 1000. באנגליה, העיוורון נרשם באופן שרירותי, כלומר. עם כמה digressions הפרט. למרות נפוץ ביותר בעולם, ההגדרה של עיוורון הוא חוסר היכולת להבחין באור, אולם האדם להיות הרשום בתור עיוור, אם את חדות הראייה שלהם פחות מ 3/60, ואם זה יותר ממספר זה, השדות עם לקות ראייה משמעותית (כפי שקורה גלאוקומה) . ב -1989 נרשמו בבריטניה 153,000 אנשים לקויי ראייה, ו -13,000 נרשמו מדי שנה כסינוורים בפעם הראשונה ו -91,000 אנשים עם אובדן ראייה חלקי. הקריטריון לאיבוד ראייה חלקי הוא חדות הראייה פחות מ -6 / 60 (או יותר מ -6 / 60, אך עם שדות ראייה מוגבלים).

ב 60 השנים האחרונות, הגורמים לעיוורון השתנו באופן משמעותי בבריטניה. לדוגמה, בשנות העשרים של המאה העשרים, אופטלמיה של יילודים היתה אחראית ל -30% מהעיוורון מכל המקרים שנמצאו בבתי הספר לעיוורים באנגלית, וכעת היא מחלה נדירה וניתנת לריפוי.

לעתים קרובות, בשנות השישים, אובחן פיברופלזיה רטרולנטית, בעיקר על תינוקות שנולדו לפני לידה. ניטור של ילדים אלה עם ניהול חמצן בתוך תוך העורקים נראה שהוביל למניעת מחלה זו, אשר קשורה עם ריכוז גבוה מאוד של חמצן באוויר בהשראה. בהקשר לעלייה בגיל הקשישים, מחלות אלה משפיעות בראש ובראשונה על קטגוריית גיל זו, שכיום הן הסיבות השכיחות ביותר לעיוורון. כמעט 2/3, עיוורים הם מעל גיל 65, ו 1/3, מעל גיל 75. ניוון מקולרי, קטרקט וגלאוקומה הם שלושת הגורמים השכיחים ביותר לעיוורון בבריטניה.

באנגליה ובוויילס, האחריות לרישום העיוורים מוטלת על הממשל המקומי. בקשה לרישום עיוור נעשית על ידי יועץ-אוקולאיסט, צורתו שרירותית, לא סטנדרטית. האדם הרשום מקבל מיד זכויות מסוימות - נסיעות חינם בתחבורה, פטור ממסים גדולים, עמלות מופחתות לצפייה בתוכניות טלוויזיה, כמה זכויות נסיעה וגישה לספרים "מדברים". על מנת שאנשים עם אובדן ראייה חלקי להשתמש בספרי "דיבור", יש לקבל אישור מיוחד מן העוף. בעת ובעונה אחת נדרש כי עיוור רשום יבוצע בבית על ידי עובד סוציאלי, אך כיום זה לא נעשה, אם כי בשירות החברתי יש עובדים המתמחים בסיוע לעיוורים. המכון הלאומי המלכותי לעיוורים תמיד מוכן להציע סיוע, כגון כלבי נחייה (ניתן תמיד לשכור אותם במידת הצורך). ילדים עם ראייה ירודה מסופקים עם קצת עזרה באימון. בבתי הספר המיוחדים גדל שיעור ההוראה והתלמידים לטובת מחנכים ויש ציוד מיוחד, רבים מהם מעניקים לילדים רבים שביקרו אצלם בבית. החיסרון של מערכת זו הוא שלילדים כאלה יש קשר מועט עם ילדים אחרים, במיוחד אם הם נמצאים בבית ספר סגור.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.