^

בריאות

כימותרפיה לסרטן

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כימותרפיה לסרטן היא שיטה טיפולית הכוללת מתן תרופות שונות לחולה.

בנוסף, לאחר השימוש בכימותרפיה, החולה יעמוד בפני מספר תופעות לוואי - נשירת שיער, דימום, בחילה ועוד. תופעות לוואי מופיעות בשל ההשפעה של תרופות על תאים בריאים של הגוף. תכונה נוספת של כימותרפיה לסרטן היא כי לטיפול מלא יש צורך לעבור מספר קורסים, שכן הזרקה אחת של תרופות לא ייתן את האפקט הנכון.

היתרונות של כימותרפיה:

 • השמדה מלאה או חלקית של תאים סרטניים.
 • שליטה על מחלת הסרטן - כימותרפיה מאטה את הצמיחה של תאים סרטניים, אשר מאפשר לך לשלוט על התהליך של התפשטות שלהם, ועם הזמן להרוס את מוקדי גרורות.
 • כימותרפיה מקלה על הסימפטומים הכואבים של המחלה. בתהליך הטיפול, הגידול הסרטני יורד בגודל ובנפח, כך שהוא מפסיק לסחוט איברים ורקמות סמוכות, אינו גורם לתחושות כואבות.
 • כימותרפיה יכולה לשמש כדרך היחידה לטיפול בסרטן או בשילוב עם הקרנות או ניתוח.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

האם טיפול כימותרפי מסייע לסרטן?

אם כימותרפיה מסייעת לסרטן היא בעיה דחופה עבור חולים שאובחנו עם סרטן. האפקטיביות של כימותרפיה תלויה בשלב הסרטן ומיקומו, בגיל החולה ובמאפיינים האישיים של גופו. כימותרפיה יכולה לשמש כשיטת הטיפול היחידה או בשילוב עם טיפול כירורגי וטיפולים אחרים, אשר מגדילה משמעותית את סיכויי ההחלמה.

ההכנות לכימותרפיה נבחרות בנפרד עבור כל חולה. בחירת התרופה ויעילות הטיפול תלויה בגורמים כגון: סוג הסרטן, טיפול קודם, נוכחות של הפרעות רפואיות ומחלות כרוניות. תכנית הטיפול תלויה במטרת הטיפול. אז, כימותרפיה יכולה לשמש כדי לשלוט בתאי סרטן, כדי להקל על הסימפטומים של המחלה או להרוס אותם לחלוטין.

כדי כימותרפיה כדי לעזור לרפא את המחלה, תרופות הם prescribed קורסים עם הפרעות. כך, למשל, לאחר שבוע של טיפול, החולה מוקצה חודש הפסקה, ולאחר מכן כמה קורסים חוזרים על עצמם. מעברים נחוצים לגוף כדי ליצור תאים בריאים חדשים ורקמות.

כדי לוודא כי כימותרפיה עוזרת, אונקולוג המשתתפים הרופא מעת לעת מבצעת בדיקות לוקח בדיקות. המטופל יכול לקבוע את יעילות הטיפול ואיך הוא מרגיש. חלק מהחולים מאמינים בטעות שאם לאחר הטיפול, תופעה סימפטומטית חזקה החלה, אז הטיפול יעיל. אבל זה לא תמיד המקרה, כי לכל מטופל יש תגובה אישית לסמים. ואת האפקטיביות של הטיפול ניתן לקבוע רק לאחר מספר קורסים של כימותרפיה.

trusted-source[10], [11]

אינדיקציות לכימותרפיה

אינדיקטורים לכימותרפיה תלויים בסוג הסרטן ובבמה. הטיפול מתבצע על ידי מחזורי כי חלופי עם תקופות התאוששות. מהלך הכימותרפיה יכול להימשך בין שלושה חודשים לשישה חודשים. ישנם מספר גורמים המשפיעים על אינדיקציות לכימותרפיה, הבה נבחן אותם:

 • תכונות של גידול סרטני, גודלו, שלב התפתחותו, קצב הצמיחה, מידת ההבחנה, הביטוי, מידת הגרורות ומעורבות בלוטות הלימפה האזוריות, מצב הורמונלי.
 • תכונות אישיות של הגוף של המטופל, כגון גיל, לוקליזציה של סרטן ממאיר, מחלות כרוניות, בלוטות הלימפה האזורי ובריאות כללית.
 • סיבוכים אפשריים ואפקטים חיוביים של כימותרפיה. הרופא מעריך את הסיכונים, הסיבוכים ואת הסבירות של יעילות הטיפול.

זה מן הגורמים המתוארים לעיל כי אינדיקציות כימותרפיה תלויים. אבל אל תשכח כי הראיות עבור סוג זה של טיפול בכל מקרה הוא שונה. לפיכך, הליך הכימותרפיה לעולם לא ייקבע לחולים עם סרטן לא פולשני או כאשר ההסתברות לגידול של הגידול הוא קטן מאוד או נעדר. במקרים אלה, המטופל מקבל טיפול הורמונלי. כימותרפיה מצוינת בכל המקרים של מעורבות בלוטות הלימפה. גודל הגידול אינו חשוב.

האינדיקציות העיקריות לקורס הכימותרפיה:

 • מחלות סרטן, אשר הפסקות מתרחשת רק לאחר קורס של כימותרפיה (לוקמיה, hemoblastosis, rhabdomyosarcoma, קרצינומה סיסית ועוד).
 • מניעת גרורות והוספת שיטות טיפוליות אחרות לטיפול בסרטן.
 • העברת הגידול למצב הניתן לפעולה לטיפול יעיל יותר, דהיינו, הסרה מלאה של סרטן.

למי לפנות?

קורסים כימותרפיים

קורסים כימותרפיים נעשים באופן אינדיבידואלי לכל מטופל ותלויים במבנה הגידול, בשלב הפיתוח, באתר הלוקליזציה ובטיפול הקודם. בדרך כלל, הקורס של כימותרפיה מורכב מכמה תרופות, אשר מוצגים במחזורים עם הפרעות של 3-5 שבועות. מעברים נחוצים עבור הגוף ואת המערכת החיסונית לשחזר את התאים הבריאים הרס יכול להתאושש קצת לאחר הטיפול התרופתי מסופק.

 • במהלך הכימותרפיה, דיאטה של המטופל אינו משתנה בפועל, הרופא מציג התאמות, תוך התחשבות בסמים בשימוש. אז, אם החולה הוא prescribed תרופות פלטינה, אז אתה צריך לצרוך הרבה נוזלי, אבל מן משקאות אלכוהוליים לחלוטין להתעלם. כמו כן אסור לבקר בסאונה במהלך הכימותרפיה.
 • במהלך הטיפול, על החולה להימנע מחשיפה לאור שמש ישיר. אין לבצע פיזיותרפיה ותהליכים תרמיים.
 • קורסים כימותרפיים מגבירים את הסיכון להצטננות. אבל חולים רשאים לקחת צמחים decoctions, antipyretics, sulfonamide סמים אנטיביוטיקה.
 • במהלך הכימותרפיה, הרופא לוקח בדיקות דם באופן קבוע מהחולה, מבצע בדיקה אולטרסאונד של הכבד והכליות. נשים עשויות לחוות שינויים במחזור החודשי (תקופתיים או לא חודשיים). חולים עלולים לסבול מנדודי שינה ותופעות לוואי אחרות של כימותרפיה.

מספר הקורסים המועברים לחולה נקבע על ידי הרופא המטפל, על בסיס אנמנזה. המספר האופטימלי הוא מ 4-6 קורסים של כימותרפיה. לאחר מספר קורסים, הרופא עושה פרוגנוזה ראשונית של יעילות הטיפול, ואם יש צורך, מתקן את זה.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

משטרי כימותרפיה

משטרי כימותרפיה הם שיטת טיפול המותאמת אישית לכל מטופל. כמובן, התוכנית שנבחרה של תרופות אינו מבטיח התאוששות מלאה, אבל זה עוזר להיפטר תסמינים מכאיבים להאט את התפתחותם של תאים סרטניים. כימותרפיה יכולה להתבצע הן לפני הניתוח והן לאחר הניתוח. אם החולה סובל מסוכרת, השמנת יתר או מחלות כרוניות אחרות, אז התוכנית נבחרת בזהירות רבה, תוך התחשבות בהיסטוריה.

משטר כימותרפי יעיל צריך לכלול את המאפיינים הבאים:

 • רמת תופעות הלוואי צריכה להיות מינימלית או כזו שהחולה יכול להעביר אותם.
 • יש לבחור בקפידה את ההכנות כך שהאינטראקציה שלהם לא תגרום לתופעות לוואי, אלא תעצים את האפקט הטיפולי.
 • משטר כימותרפי תואם חייב להשמיד את כל סוגי תאים סרטניים. במקרה זה, תאים סרטניים לא צריכים להסתגל לתרופות כימותרפיות.

משטר הכימותרפיה יכול להיות מוצג כשילוב של תרופות, בעוד האפקטיביות של תוכנית כזו יהיה מ 30 עד 65%. כימותרפיה יכולה להתבצע עם תרופה אחת, היעילות של טיפול כזה יהיה בין 25 ל -60%. בואו נסתכל על משטרי הכימותרפיה הנפוצים ביותר.

ערכת כימותרפיה

תרופות משומשות

סרטן

ABVD

Adriamycin, Bleomycin, Vinblastin, Dacarbazin

גרנולומטוזה

BEACOPP

Cyclophosphamid, Etoposid (phosphat), Adriamycin, Procarbazin, Vincristin, Bleomycin, Prednisolon

גרנולומטוזה חמור

CMF

Cyclophosphamid, Methotrexat, 5-Fluoruracil

סרטן השד

לִקצוֹץ

Cyclophosphamid, Hydroxydaunorubicin, Vincristin, Prednisolon

לימפומה ממאירה

COPP

Cyclophosphamid, Vincristin, Procarbazin, Prednisolon

תא לימפה ותאי B

CVI

ציקלופוספמיד, וינקריסטין, פרדניזולון

לימפומות, סרקומות של רקמות רכות, סרקומות שלדיות

ECF

Epirubicin, Cisplatin, 5-Fluoruracil

גידולים של השד או הבטן, גרנולומטוזיס, לימפומות

FLP

5-Fluorouracil, חומצה פולין, Cisplatin

סרטן השד, סרטן המעי הגס

5FUFS

5-Fluoruracil, Folin חמוץ

סרטן השד, סרטן המעי הגס

MCF

מיטומיצין, Cisplatin, 5-Fluoruracil

סרקומות גרמיות, גידולים בקיבה, מעיים, ושט, לבלב, כבד, שד, רחם, שלפוחית השתן וסרטן אנאלי

MTX

מטוטרקסט

לוקמיה לימפובלסטית, גידולי אורותל, סרטן השד, לימפומות לא גרנולומטיות, סרקומות עצם

PVC

פרוקרבזין, לומוסטין, וינקריסטין

סרקומות שלדיות

בַּלָשׁ

Docetaxel, Epirubicin, Cyclophosphamid

סרטן השד של הקיבה, לימפומות שאינן גרנולומטיות, סרקומות

PEB

Cisplatin, Etoposid, Bleomycin

גידולים של האשכים, השחלות, הריאות, צוואר הרחם, שלפוחית השתן.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

כימותרפיה לסרטן השד

כימותרפיה לסרטן השד היא שיטה לטיפול מורכב. המשימה של שיטה זו היא להאט את התפתחותם של תאים ממאירים בבלוטת החלב. ככלל, תרופות ציטוטוקסיות משמשות לטיפול. כימותרפיה יכולה לשמש כשיטת טיפול עצמאית או להחיל לאחר או לפני הליך כירורגי. כימותרפיה מסייעת במניעת הישנות המחלה ועצירת גרורות.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34]

כימותרפיה לסרטן ריאות

כימותרפיה לסרטן הריאות מכוונת להרס מוחלט של תאים סרטניים. טיפול בתרופות נוגדות גידולים יכול לשמש הן כטיפול יחיד והן כחלק ממכלול אנטי-סרטני טיפולי. כימותרפיה כוללת כמה מסלולי ניהול של ציטוסטטים על ידי מסלול ירידה. ההכנות לכימותרפיה נבחרות בנפרד עבור כל חולה. בנוסף כימותרפיה, המטופלים הם prescribed טיפול כדי להפחית את תופעות הלוואי של תרופות בשימוש.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42]

כימותרפיה לסרטן קיבה

לכימותרפיה לסרטן הקיבה יש מספר כיוונים. אז סמים יכולים לשמש לאחר ניתוח רדיקלי, עבור טיפול לאחר intraperitoneal לאחר הניתוח, לפני ניתוח או כטיפול לסרטן הקיבה מופץ. כימותרפיה מתבצעת בבית חולים, תחת פיקוחו של אונקולוג. התרופות ניתנות תוך ורידי ומשמשות בטבליות. ההשלכות של כימותרפיה הן הרסניות עבור כל הגוף, כך תקופת השיקום לאחר טיפול כזה יכול להימשך מספר שנים.

trusted-source[43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50], [51]

כימותרפיה לסרטן השחלות

כימותרפיה לסרטן השחלות משמשת להפסקת גרורות ולמנוע הישנות המחלה. טיפול כימותרפי ניתן לשימוש לפני ואחרי ניתוח רדיקלי, להאט את הגידול של הגידול, להקל על הסימפטומים הכואבים ולהפחית את נפח הטיפול הכירורגי. תרופות כימותרפיות ניתנות תוך ורידי, נלקחות דרך הפה או מוזרק לתוך חלל הבטן. יש הרבה תרופות שונות ומשטרי טיפול, שכל אחד מהם יש יעילות מסוימת ותופעות לוואי. האונקולוג בוחר את אופציית הטיפול האופטימלית לסיכוי גבוה להחלמה מלאה של המטופל.

trusted-source[52], [53], [54], [55], [56], [57], [58], [59], [60], [61]

כימותרפיה לסרטן המעי הגס

כימותרפיה לסרטן רקטלי מתרחשת בבית החולים, תחת פיקוחו של כימותרפיה אונקולוגית. הרופא בוחר את משטר הטיפול, קובע כמה קורסים של כימותרפיה יש צורך לנהל ולפקח על מצבו של המטופל במהלך הטיפול. סמים יכולים להיות מנוהל תוך ורידי, אבל לעתים קרובות יותר על ידי הפה, כלומר, דרך הפה. אם כימותרפיה משמשת בשלבים המוקדמים של המחלה, היא מאפשרת לחלוטין לעצור את תהליך הסרטן ולמנוע הישנותו בעתיד.

trusted-source[62], [63], [64], [65], [66]

כימותרפיה עם סרטן שלב 4

כימותרפיה בשלב 4 סרטן היא שיטה לטיפול בהתפשטות בלתי מבוקרת בלתי הפיכה של תאים סרטניים בכל הגוף. ערכת ניסח נכונה של כימותרפיה מאפשרת לך להאריך את חייו של המטופל ולשפר באופן משמעותי את זה. הישרדות של חולים לאחר כימותרפיה עם שלב 4 טווחי סרטן בין 30-70%, תוחלת החיים מחצי שנה עד חמש שנים. הכל תלוי בסוג הגידול, נוכחות של מחלות במקביל ומידת ההרס של איברים חיוניים.

אינדיקטור מפתח ליעילות הטיפול הכימותרפי בשלב 4 הוא שיעור הישרדות בן חמש שנים. תחת תפיסה זו, ההישרדות של המטופל מרגע האבחון משתמעת - שלב 4 סרטן. הבה נבחן את היעילות של כימותרפיה ב 4 שלבים של אונקולוגיה, עם לוקליזציות שונות של סרטן.

 • סרטן הריאה

כאשר כימותרפיה מתבצעת ב 4 שלבים של סרטן הריאות, שיעור ההישרדות של חמש שנים בקרב חולים הוא 10%. בנוסף כימותרפיה, הקרנות ניתן להשתמש כדי להקל על הסימפטומים של המחלה ולהפחית את גודל הגידול. זה מאפשר לך להפחית באופן משמעותי את גודל הגידול ולהשמיד גרורות באיברים חיוניים.

 • סרטן הכבד

כימותרפיה של סרטן הכבד שלב 4 הוא יעיל עבור 6% מהחולים. בשלב זה, כימותרפיה מאפשרת לך להרוס חלק גרורות. אבל כימותרפיה קלאסית אינה יעילה במאבק נגד מקור המחלה.

 • סרטן הקיבה

מחלה זו במהלך כימותרפיה בשלב האחרון, יש פרוגנוזה חיובית גבוהה, 15-20%. לטיפול, כימותרפיה פליאטיבית משמש, אשר מסייע לייצב את מהלך הסרטן.

 • סרטן הלבלב

ב 4 שלבים של סרטן, כימותרפיה אינה יעילה. שיעורי הישרדות של חמש שנים של חולים נעים בין 2-5%. כימותרפיה משמשת כדי להקל על מצבו של המטופל, להפחית את גודל הגידול, אשר סוחטת איברים ורקמות סמוכות, כמו גם להשמיד גרורות.

 • סרטן המעי הגס

בסרטן המעי 4 שלבים, כימותרפיה משמשת רק לאחר טיפול כירורגי פליאטיבי. הישרדות של חולים הוא כ -5%.

 • סרטן השד

כימותרפיה משמשת להשמדת גרורות, הקלה על תסמינים של סרטן או לאחר טיפול כירורגי.

 • סרטן הערמונית

עם מחלה זו, כימותרפיה יש תוצאה חיובית. לכן, שיעור ההישרדות של חולים בשלב 4 של סרטן לאחר מהלך הכימותרפיה הוא כ -30%. מסוכנים במיוחד הם גרורות שמשבשות את תפקוד הכבד, הכליות והריאות.

 • סרטן הרחם

היעילות של כימותרפיה היא 8-9%. הסיכון לסרטן ב 4 שלבים הוא כי התהליך משפיע על האיברים של האגן הקטן.

ההשפעה הטיפולית של כימותרפיה בסרטן שלב 4 תלויה במספר גורמים. לכן, האפקטיביות של הטיפול משפיעה על התפתחות גרורות במוח, הפרות של איברים חיוניים, הפרעות קרישת דם, תסמונת כאב חמורה, פקקת עורקים ופתולוגיות אחרות.

המטרה העיקרית של כימותרפיה בסרטן שלב 4 היא להגביל את התפשטות הגידול, להקטין את קצב צמיחתה, לשמור על תפקודם של איברים ומערכות ולמנוע את הסיבוכים המסכנים את החיים.

trusted-source[67], [68], [69], [70], [71], [72]

תכשירים לכימותרפיה

תרופות לכימותרפיה הן תרופות אנטי-פלסטיות המשמידות תאים סרטניים ומשמידות אותן. בטיפול בסרטן, ניתן להשתמש בשני סוגי כימותרפיה. הסוג הראשון הוא הטיפול בסרטן עם תרופה אחת או מונוכותרפיה, והשני - טיפול במספר תרופות או פוליכמותרפיה. הסוג השני של כימותרפיה יעיל יותר. לעיתים קרובות הטיפול הכימי משולב עם שיטות טיפול אחרות - טיפול כירורגי, הקרנות.

ישנן תרופות רבות לטיפול כימותרפי ולכולן מנגנון פעולה דומה. לכן, ככל שהתאים הסרטניים מתחלקים וצומחים מהר יותר, כך הם רגישים יותר לתרופות אנטי-גנטיות והיעילות הכימותרפית. כל התרופות לטיפול בכימותרפיה מחולקות לקבוצות מסוימות. הקצה תרופות נגד סרטן הפועלות בכל שלבי מחזור התא, תרופות יעילות לשלב מסוים של סרטן ותרופות ציטוטוקסיות עם מנגנון פעולה שונה. בואו נסתכל מקרוב על כמה קבוצות של תרופות המשמשות כימותרפיה.

סוכני אלקילציה

התרופות פועלות על תאים סרטניים ברמה המולקולרית. התרופות האנטי-סרטניות הנפוצות ביותר בקבוצה זו הן: Cyclophosphan, Embihin, Nitrosourea.

trusted-source[73], [74], [75], [76]

אנטיביוטיקה

חלק מהאנטיביוטיקה מפעילה פעילות אנטי-סרטנית ומוחלת ביעילות תאים סרטניים בשלבים שונים של מחזור התא.

trusted-source[77], [78], [79], [80], [81], [82], [83], [84], [85], [86]

אנטימטבוליטים

תרופות חוסמות את תהליכים מטבוליים בתאי הסרטן, מה שמוביל להרס שלהם. התרופות היעילות ביותר בקבוצה זו הן: Methotrexate, Citarabin, 5-fluorouracil

trusted-source[87], [88], [89], [90], [91], [92], [93], [94], [95], [96], [97]

אנתרציקליינים

ההרכב של התרופה כולל חומרים פעילים אינטראקציה עם דנ"א להרוס תאים סרטניים. קבוצה זו של תרופות כוללת: Rubomycin, Adryblastin.

trusted-source[98], [99], [100], [101], [102]

ווינקלקלואידים

תכשירים אנטי - סרטניים על בסיס צמחים. להרוס את חלוקת תאים סרטניים ולהרוס אותם. קבוצה זו של תרופות כולל: Vinblastine, Vincristine, Vindesin.

תכשירי פלטינה

ההכנות יש ההרכב שלהם חומרים רעילים, אלמנטים של אחד המתכות הכבדות ביותר. על ידי מנגנון הפעולה, ההכנות פלטינה דומים סוכני alkylating.

Epipodofillotoksinı

תרופות אנטינאופלסטיות, שהן אנלוגיה סינתטית של החומרים הפעילים של תמצית המנדרייק. הפופולרי ביותר מהם: Etoposide, Tniposide.

לכל קבוצת תרופות לטיפול בכימותרפיה יש יתרונות וחסרונות. תרופות לטיפול נבחרות על ידי האונקולוג, תוך התמקדות בלוקליזציה של הסרטן, השלב וסוג הסרטן, כמו גם את גיל החולה ואת המאפיינים של גופו.

trusted-source[103], [104], [105], [106], [107], [108], [109], [110], [111], [112]

התוויות נגד כימותרפיה

התוויות נגד כימותרפיה, כמו גם אינדיקציות לטיפול, תלוי בשלב של סרטן, את המיקום של הגידול ואת המאפיינים האישיים של הגוף של המטופל. אז התוויות נגד העיקרי במהלך הכימותרפיה הם:

 • שיכרון האורגניזם.
 • גרורות בכבד.
 • רמה גבוהה של bilirubin.
 • גרורות במוח.
 • Cachexia.

האונקולוג המטפל לאחר ביצוע הבדיקות ובחינת תוצאות הניתוחים מסיק מסקנות לגבי יעילות השימוש בכימותרפיה או אוסר על שימוש בשיטת טיפול זו.

trusted-source[113], [114], [115], [116], [117], [118], [119], [120]

תופעות לוואי של כימותרפיה

תופעות הלוואי של כימותרפיה הן החיסרון העיקרי של סוג זה של טיפול. הסימפטומולוגיה של הסימפטומים היא בשל העובדה כי כימותרפיה פועלת על כל הגוף, ומשפיעה לא רק על תאים סרטניים, אלא גם על תאים בריאים בגוף. כימותרפיה משפיעה על התאים של המערכת ההמטופויטית, הדם, מערכת העיכול, האף, נורות השיער, הציפורניים, התוספת, הנרתיק, העור, הרירית הפה של הפה. אבל שלא כמו תאי סרטן, תאים אלה יכולים להיות משוחזרים. לכן, סימפטומטולוגיה בצד של כימותרפיה היא לאחר הנסיגה של תרופות. כמה תופעות לוואי של כימותרפיה הן מהירות, אבל אחרים נמשכים כמה שנים או להתבטא בעוד כמה שנים.

ישנן תופעות הלוואי הבאות של כימותרפיה:

 • אוסטאופורוזיס היא הנפיחות והחלשת רקמת העצם. סימפטום צד עולה משילוב כימותרפי, עם שימוש בסמים: cyclophosphamide, methotrexate, fluorouracil.
 • בחילה, הקאות, שלשולים - כימותרפיה משפיעה על כל תאי הגוף. זה סימפטומטולוגיה חריגה נגרמת על ידי חריגות בעבודה של דרכי העיכול, אבל הסימפטומים להיעלם לאחר כימותרפיה מופסקת.
 • נשירת שיער (alopecia) - לאחר כימותרפיה השיער יכול ליפול באופן חלקי או מלא. נשירת שיער יכולה להתרחש בתחילת הטיפול, ולאחר מספר קורסים של כימותרפיה. צמיחת השיער משוחזרת לאחר הפסקת הטיפול.
 • תופעות לוואי על העור ועל הציפורניים - אצל חלק מהחולים, פריחות עלולות להופיע בכל חלקי העור, יובש, גירוד, קילוף. ציפורניים להיות שביר, ואת העור הוא רגיש לשינויים בטמפרטורה נזק מכני.
 • עייפות ואנמיה הן תופעות הלוואי השכיחות ביותר של כימותרפיה. עייפות ואנמיה מופיעות עקב ירידה בתאי הדם האדומים.
 • סיבוכים זיהומיים - כימותרפיה מחלישה באופן משמעותי את המערכת החיסונית, מה שהופך אותו רגיש לזיהומים ווירוסים שונים.
 • הפרת קרישת דם - לרוב בשל טיפול כימותרפי של סרטן הדם. הגורם העיקרי להפרעה הוא ירידה במספר הטסיות בדם. החולה יש דימום וחבורות על הגוף.
 • Stomatitis - כימותרפיה יש השפעה מזיקה על הרירית של חלל הפה. כיב וסטומטיטיס מופיעים בחלל הפה. דרגות הופכות פתוחות לכל זיהום, פטריות ווירוסים.
 • שינויים בטעם וריח - השימוש בכימותרפיה יכול לשנות את חוש הריח והטעם הרגילים. חולים רבים מציינים את המראה של טעם מתכתי בפה. זאת בשל העובדה כי קולטני הטעם ממוקמים בלשון, אשר משדרים את תחושות הטעם למוח. אבל בגלל הפעולה של כימותרפיה, תהליך זה נשבר.
 • השפעה על מערכת הרבייה - כימותרפיה גורמת לאי סדירות במחזור החודשי ומשפיעה לרעה על ביצוע השחלות. כתוצאה מכך - אישה חווה פוריות זמנית או מלאה. תופעת לוואי זו חלה גם על גברים שעוברים כימותרפיה.

בנוסף לתופעות הלוואי הנ"ל הם הפרעות שינה אפשרי, או אובדן זמני של פגיעה בזיכרון, הפרעות הורמונליות, נדודי שינה או hypersomnia, כאבי ראש תכופים ואפקטים אחרים של כימותרפיה.

סיבוכים של כימותרפיה

סיבוכים של כימותרפיה מתרחשים לעיתים קרובות, בדרך כלל עם כימותרפיה אגרסיבית וגוף נחלש של חולים. הסיבוכים החמורים ביותר של כימותרפיה מתבטאים כמו tiplitis, כלומר, דלקת של cecum, דלקות anorectal ודלקת ריאות. בואו נסתכל מקרוב על כל אחת האפשרויות עבור סיבוך כימותרפיה.

 • טיפלייט

סיבוך רציני מאוד, המתבטא בכאב קל בבטן. הייחודיות של מחלה זו היא כי הוא מתקדם במהירות, גורם דלקת של קקאם, גנגרנה או ניקוב. בקרב חולים עם סרטן, שיעור התמותה הוא בדיוק תופעת לוואי זו. המשימה העיקרית של אונקולוג היא לאבחן את המחלה בזמן ולקבוע טיפול.

 • זיהום אנורקטלי

זיהום בפי הטבעת נמצא ב -8% מהחולים שעברו כימותרפיה. סיבוכים יכולים להתרחש עקב השימוש בכימותרפיה דרך הפה. המחלה חשופה לחולים עם מערכת החיסון מוחלשת, שיעור התמותה עבור הנגע הזה הוא 20-40%.

 • דלקת ריאות

סיבוכים של אופי דלקתיות, ככלל, מופיעים חולים עם מערכת החיסון מוחלשת. אבחון וטיפול בזמן יכול למנוע את התוצאה הקטלנית של סיבוך זה של כימותרפיה.

trusted-source[121], [122], [123], [124], [125], [126], [127]

תזונה לכימותרפיה

תזונה עם כימותרפיה מכוונת לשחזור הגוף ולשמירה על תפקודו הרגיל. לכן, תזונה מאוזנת צריכה לכלול קבוצות כאלה של מוצרים כגון: חלבון, דגני בוקר, פירות וירקות וקבוצות חלב.

כימותרפיה משפיעה לרעה על מערכת העיכול והמעיים. זה בגלל זה כי חולים יש בעיות עם תזונה. הכלל העיקרי של התאוששות ותחזוקה של הגוף במחלות סרטניות היא תזונה מאוזנת. ארוחות רגילות יכולות להקל על תופעות הלוואי של כימותרפיה וטיפולים אחרים. הבה נבחן מקרוב את כל קבוצות המוצרים שיש לכלול בתזונה של חולה עם סרטן.

 • מוצרי חלבון - עם טיפול כימותרפי, מומלץ להשתמש במוצרי סויה, בשר, כבד, דגים, ביצים, קטניות. כל המזונות האלה עשירים בחלבון, ויטמיני B וברזל.
 • מוצרי חלב - מוצרי חומצה לקטית משפיעים לטובה על מערכת העיכול של החולים ועל רווחתם הכללית. מומלץ לצרוך קפיר, חלב, גבינה, חמאה, יוגורט, יוגורט ומוצרי חלב אחרים.
 • פירות וירקות - במהלך תקופת הכימותרפיה, המטופלים צריכים לצרוך ירקות מבושלים וגם פירות וירקות. מומלץ להכין סלטים, מיצים, טריים, לאכול פירות יבשים. אל תשכח את הירוקים, אשר ניתן להוסיף את כל הכלים.
 • מוצרי מאפה ודגנים - חולים עם סרטן צריכים לאכול מגוון של דגנים, דגני בוקר ודגנים.

לפני כל קורס כימותרפי, החולה צריך לאכול חטיף. לא מומלץ לקחת סמים על בטן ריקה או עמוסה. בתהליך של כימותרפיה, יש צורך להוציא מן הדיאטה מאכלים חריפים, כמו גם מטוגן שומן. אבל לאחר מהלך של כימותרפיה תזונה צריכה להיות בשפע, על מנת להחזיר את הכוח.

כימותרפיה לסרטן היא שיטת טיפול יעילה הורסת תאים סרטניים, מפחיתה את נפח של היווצרות ממאירה קרבות עם בלוטות הלימפה הרחוקות. הכימותרפיה נבחרת בנפרד עבור כל מטופל. האפקטיביות של סוג זה של טיפול תלויה בשלב של סרטן, מידת הנזק לגוף ומאפיינים בודדים אחרים של הגוף של המטופל.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.