Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סרטן המעי הגס

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

סרטן המעי הגס תופסת כעת את המקום השלישי בין הלוקליזציות האחרות שלה.

סרטן המעי הגס מהווה 98-99% מכלל מקרי הסרטן במעי, בעיקר אדנוקרצינומה, פחות שכיחות, ריריות וצורות שחיקה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

בארה"ב, סרטן המעי הגס בשכיחותו מדורגת 2 nd לאחר גידולי עור ממאירים. בין נגעים ממאירים אחרים של המעי הגס, גידולים ממאירים לשלוט, חשבונאות עבור 95-98%, על פי מחברים שונים.

סרטן המעי הגס משתנה במידה רבה באזורים שונים של העולם. השיעורים הנמוכים ביותר באפריקה (1.6 - 5.9 מקרים ל -100 אלף איש), הממוצע בדרום ומזרח אירופה (23.6 - 33.8 מקרים ל -100 אלף איש) והמערב הגבוה ביותר במערב אירופה וצפון אמריקה (46.3 - 51.7 מקרים ל -100 אלף איש).

עם הדינמיקה של המגמות הזמניות, חלה ירידה בשיעור ההיארעות בשנים האחרונות בארה"ב, במדינות אירופיות כמו פורטוגל, יוון, איטליה וספרד. במקביל, ברוב המדינות המתפתחות, יש עלייה בשכיחות של גידולים אלה אצל גברים ונשים כאחד.

לסרטן המעי הגס יש סיכוי כפול משפיעים על גברים כמו אצל נשים. גידולי הגידול השכיחים ביותר הם סיגמואידים (25-30%), ובמיוחד פי הטבעת (כ -40%), מחברים מסוימים מצביעים על שכיחות גבוהה למדי (בהתבסס על התצפיות שלהם) של סרטן הצואה. כל שאר חלקי המעי הגס מושפעים לעיתים רחוקות יותר על ידי גידול סרטני. נתונים אלה שונים זה מזה במידת מה בין מחברים שונים, אך באופן חסר חשיבות - מ -3% ל -6% -6 (עבור המחלקה העולה של עקמומיות הקולוני, הכבד והספאנית, הבטחונות הרוחביים והחלק היורד).

בקרב אוכלוסיית אפריקה, אסיה ודרום אמריקה, סרטן המעי הגס הוא הרבה יותר נדיר מאשר באירופה וצפון אמריקה, המהווה כנראה בשל בעיות כלכליות - ובכל זאת היה בחיים פחות באזורים הנ"ל (וסרטן המעי הגס מתרחשת בעיקר בקרב קשישים). הוא גם האמין כי במדינות מפותחות יותר מבחינה כלכלית, שיעור גבוה יותר של סרטן המעי הגס נגרמת על ידי מספר המזון מאפיינים נתמך על ידי מחקרים של מספר גדול מאוד של סופרים (צריכה מוגברת של שומן מן החי ובשר, כמה משמרים מוצרים וכן הלאה. ד), כמו גם את שחרורו לאוויר ומים על ידי מפעלים תעשייתיים של כמה חומרים רעילים עם השפעה מסרטנת.

בהסבירו את הבדל בשכיחות של סרטן המעי גס באזורים של העולם חשובים גם כמה פלורת חיידקי הבדלים המאכלסים את המעי הגס ממדינות שונות, מוסבר על ידי הכח, בעיקר הצריכה של מזונות מסוימים, וזה ידוע, במידה רבה קובע את אופיו של המעי צמחים, כמה מינים אשר, אולי, במהלך פעילותם החיוניים, יכול לשחרר חומרים בעלי השפעה מסרטנת. ככל הנראה, למסורות של עיבוד קולינרי של מזון ממדינות שונות יש גם משמעות.

במקביל, מצא חומרים מסרטנים בריכוזים נמוכים מאוד במזונות מסוימים (aflatoxins, תרכובות N-נטר, פחמימנים ארומטיים פוליציקליים, וכו '), וחומרים מסרטנים, אשר עלול להתרחש במהלך הכנת האוכל, השימוש השיטתי אלה מוצרים בדרך כלל להגדיל את השכיחות של סרטן הוושט, הבטן והכבד ויש להם השפעה מועטה על הגידול בשכיחות של סרטן המעי הגס. לכן ניתן להניח כי סוגים מסוימים (זנים) של חיידקים מייצרים ברחבי מסרטני חייו של אלה די "שפיר", כלומר. E. ללא עצמם מסרטנים, מוצרים של עיכול של מזון המגיע הנקודות וארוכות מתעכב (לפני הצוואה הבאה). ואכן, כמה זני חיידקים המסוגלים לייצר סוכנים מסרטנים מוטגנים (פנולים נדיפים metilazoksitonol, pyrrolidine, וכו '), ומהווים אנזימים בהתאמה. התפתחותם של חומרים מסרטנים במעי הגס על ידי מיקרואורגניזמים אלה תלויה באופי התזונה; כך עלייה בתכולת המזון בסובין מפחיתה את הייצור של מסרטנים ומקטין את השכיחות של סרטן המעי הגס.

יש סברה כי כמה מדינות לאכול בעיקר מזונות צמחיים בעלי נפח גדול של מעיים בגלל זה לעתים קרובות יותר מאשר אנשים באירופה ובצפון אמריקה, כתוצאה של זמן מגע המופחת של סוכנים מסרטנים אפשריים עם הרירית של המעי הגס, ירידות הקליטה שלהם , ולכן הירידה בתדירות של נגעים קרצינומטוס של המעי הגס.

מצד שני, יש דעה כי המראה של סרטן המעי הגס מניע עצירות. עם זאת, מאז סרטן המעי הגס שכיח יותר אצל קשישים, כמו גם עצירות, קשה לבודד את ההשפעה הספציפית של כל אחד מהגורמים הללו על שכיחות של קרצינוגנזה.

סרטן המעי הגס יכול להתרחש בכל גיל, כולל ילדים ומתבגרים. עם זאת, לרוב זה נמצא בקבוצות גיל מבוגר: ב 60-69 שנים 70-79 שנים - 28 ו - 18% בהתאמה. מעניין לציין שבאוכלוסייה של קבוצת הגיל הבוגרת ביותר (80-89 שנים ומעלה) תדירותה יורדת שוב בחדות, מתקרבת לזו של הצעירים; הסיבות לשינוי זה בשכיחות הסרטן אצל אנשים קשישים וסניליים אינן ברורות.

לפיכך, חקר האפידמיולוגיה של סרטן המעי הגס ותכונות הגיל הספציפיות של שכיחותו אינו מאפשר לנו להביע דעות ברורות ומשכנעות מספיק לגבי האטיולוגיה והפתוגנזה של מחלה זו.

אם אתה מנסה לחבר את המופע של גידולים ממאירים עם כמה שינויים מקומיים באיבר מושפע, אז קודם כל אתה צריך לזכור תהליכי דלקתיים כרוניים כביכול מחלות טרום סרטניות.

על רקע קוליטיס כיבית בארצות הברית, בריטניה ומדינות סקנדינביה, ההסתברות לפתח סרטן המעי הגס עולה 8-30 פעמים, והיא מתרחשת בגיל צעיר יותר מאשר באוכלוסייה הכללית (ממוצע של 20 שנה קודם לכן); הישרדות 5 שנים של חולים אלה לאחר הניתוח הוא כמעט 3 פעמים נמוך יותר.

אין ספק שהמשמעות של הגורם התורשתי, בפרט, במקרים רבים של הופעת סרטן המעי הגס אצל צאצאיהם במשפחות שבמקרים קודמים של לוקליזציה זו של גידול ממאיר תוארו. בצורות מסוימות של פוליפוסיס משפחתי תורשתי (תסמונת גרדנר, פוליפוסיס נעורי משפחתי של המעי הגס), התנוונות של פוליפים לסרטן, על פי הספרות, נצפתה בתדירות גבוהה ביותר - עד 95% ומעלה.

מתוך סיכונים תעשייתיים, התלות של התדירות של סרטן המעי הגס על אסבסטוזיס הוא גילה בבירור. אין ספק, השפעת קרינה כרונית על התפתחות של גידולים ממאירים, כולל המעי הגס, הוא גם חשוב.

צורה מיוחדת של סרטן המעי הגס נקראת "סרטן ראשוני" (התרחשות בו זמנית של גידולים סרטניים של לוקליזציה אחרת, במקרה זה במעי הגס), אשר, על פי מחברים שונים, מתרחשת בכ 5% מהמקרים. מראה סימולטני של מוקדי הגידול במספר אתרים בעקיפין מצביע על סיבה אחת של המוצא שלהם.

לפיכך, למרות השפע של שערות, הגורם בפתוגנזה של סרטן המעי גס, כמו גם סרטן בכלל, הם עדיין לא ברורים, למרות כל העובדות ואת ההנחות לעיל עשוי במידה מסוימת להסביר את השכיחות הגבוהה של סרטן באזורים מסוימים לעומת אחרים.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

גורם ל סרטן המעי הגס

כמה חוקרים מאמינים כי סרטן המעי הגס "מתרחש רק ברקמות הריריות החולות -. עקב תהליכים דלקתיים, מכרסמת כִּיבִי, scarry שיובילו בתגובה אפיתל נורמלית ותורם הגידול"

זה כבר נקבע כי אדנומות של המעי הגס יכול לגרום לסרטן. מספר מחברים מציינים תלות מעניינת: ככל שגודל האדנומה גדול יותר, כך גדלה ההסתברות לממאירות; המסוכן ביותר הוא המעי הגס של מה שמכונה אדנומות ווסיות.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

גורמי סיכון

בהתפתחות של סרטן המעי הגס הם גורמים תזונתיים חשובים, במיוחד מייחסים חשיבות רבה לצריכת שומן מן החי, חוסר סיבים צמחיים בתזונה, אורח חיים פסיבי. כתוצאה מכך של chyme המעי הגס נכנס כמות קטנה (המפחיתה פעילות מעיים רפלקס מנוע) עם תכולה גבוהה של חומצות מרות, חומצות שומן, שומנים ניטראליים. שינויים אלו בהרכב הכימי של תוכן המעי, נעים באיטיות דרך המעיים וארוך במגע עם ריריות, בנוסף מגרה ישיר לגרום להפרעות microflora, אשר בתורו משנה את ההרכב של אנזימים מיקרוביאליים (בטא-glucuronidase, אלפא-degidrooksidaza et al.). עם השינויים האלה בכלל לשייך לעלייה בשכיחות פונקציונלי, דלקתיים, ו, והכי חשוב, תהליכי novoobrazovatelnyh במעי הגס.

לאחרונה, הוא האמין כי חומרים מסוימים יש תכונות מגן נגד קרצינוגנזיס במעי הגס.

אלה כוללים: חומצה אסקורבית, סלניום, ויטמינים A, בטא קרוטן, ויטמין E.

גורמים תורשתיים גם לשחק תפקיד חשוב בפיתוח של כ 20% מהמקרים של סרטן המעי הגס, הגדלת פי 2-3 הסיכון של המופע של קרובי משפחה.

קוליטיס כיבית הוא גורם סיכון ידוע להתפתחות סרטן המעי הגס. עם מחלה מחלה של יותר מ 20 שנים ו הנגע של המעי הגס כולו, את הסבירות של הגידול הוא גדל ל 24%.

ידי מדינות טרום סרטניים כוללים גם פוליפים, פוליפוזיס משפחתית דרמטיטיס של המעי הגס, תסמונת גארדנר, Peutz-Dzhigersa, טורק, קרונקייט קנדה, פוליפוזיס נעורים המשפחה אדנומה villous, מסעפת, מחלת קרוהן, פיסטולה adrectal (1%), כרוני מטופל סדקים בפי הטבעת.

תדירות זיהוי פוליפים אדנומטוס של המעי הגס משתנה בין 1.6 ל -12%. עם קולונוסקופיה מלאה, פוליפים וגידולים ורידים נמצאים 20-50% של אנשים מעל גיל 50, וככל שקבוצת הגיל מבוגרת, כך גדל אחוז הזיהוי. זה נחשב להיות פוליפים adenomatous בודד מחלה טרום סרטנית טרום סרטנית, ו adenomatosis מפוזר הוא preancer חובה.

יש התפתחות איטית של פוליפים מן המבנה הפשוט ביותר במעלות שונות של אטיפה ו dysplasia הרירית עד התפתחות סרטן (ב 70% מהמקרים). תהליך זה לוקח לפחות 5 שנים, בממוצע נמשך 10-15 שנים. מדד הממאירות לפוליפים בודדים הוא 1: 35, עבור פוליפים מרובים - 1: 3.

גידולי האף הם תצורות exophytic של צורה עגולה או מלבנית, בעל משטח קטיפתי אופייני. זאת בשל שפע של villi. ככלל, גידול של ורידים יכול להיות יחיד. לבודד צורות נודדות וזוחלות של גידולים. הגידול בצומת נמצא על בסיס רחב, לפעמים הופך לרגל. לצורה המתמוטטת אין צומת גידול אחת.

Polyposis מפוזר מופיע אפילו בגיל preupbertal, אבל מחזור הפיתוח המלא מסתיים ב 20-25 שנים, ועד גיל 40, ממאירות מתרחשת ב -100% מהמקרים. אדנומטוזיס תורשתי של המעי הגס בעל פוטנציאל גבוה לממאירות. במקרים לא מטופלים, בממוצע, המוות מתרחש בגיל 40-42 שנים, כלומר. כמעט 25 שנים מוקדם יותר מאשר עם סרטן המעי הגס קונבנציונלי.

Dzhigersa-Peutz תסמונת - מעי גס פוליפוזיס הכולל, בשילוב עם פיגמנטציה המלנין על הפנים (הלחיים, סביב הפה), הרירי של השפות והפה, עור בחזרה לפני שטח של האצבעות ומפרקים קטנים, סביב הפה. סרטן המעי הגס בתסמונת זו מתפתח בכ -38% מהמקרים.

בתסמונת טורק, לחולים עם polyposis משפחתי יש medulloblastomas ו glioblastomas (גידולים של מערכת העצבים המרכזית). בתמונה הקלינית, הסימפטומים הנוירולוגיים שולטים ורק אז - הסימפטומים של polyposis.

עבור תסמונת גארדנר, המתוארים 1953, בשעה פוליפים במעי הגס adenomatous שילוב אופייני, אנומליות שיניים ולסתות osteomas מרובים בגולגולת, גידולים ברקמה רכה מרובות (בעיקר סוג fibromas); בחולים רבים נמצאו מספר פיברואידים רבים ב- mesentery של המעי הדק, ליפומה של הרקמות התת-עוריות ותחומים אחרים.

תופעות חיצוניות של תסמונת גרדנר מקדימות לעיתים קרובות להתפתחות פוליפים בתוך 10-20 שנים. בערך 10-15 שנים לאחר הופעת פוליפים המעי הגס, התנוונות הסרטן מתפתח.

תסמונת קרונקייט-קנדה היא פוליפוזיס הלא תורשתית של מערכת העיכול של מבוגרים, בשילוב עם היפרפיגמנטציה בעור, ויטיליגו מנומר, התקרחות, ניוון ציפורניים, בצקת, tetany, גלוסיטיס וקטרקט.

האטיולוגיה של תסמונת זו אינה ידועה. זיהום או חוסר חיסונים הוא משוער. התמונה הקלינית מאופיינת על ידי פרוטאינוריה, אלופציה, פיגמנטציה בעור, שינויים בציפורניים של הידיים והרגליים. אובדן אלבומין קשור לייצור מוגבר של ריר עם נמק רבים של קצות פוליפים. מבחינה קלינית זה מתבטא בשלשול, ירידה במשקל, כאבי בטן, אנורקסיה, חולשה, שחרור תקופתי של דם במהלך עשיית צרכים, הקאות. התמותה היא 60%. 15% מהחולים פיתחו קרצינומה של המעי הגס.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]

פתוגנזה

אחת הבעיות הנפוצות היא סרטן מתפתח סיגמואיד (50%) ו העיוורים (15%) במעי, לפחות - את החלקים הנותרים (עולה המעי הגס - 12%, נכון כיפוף - 8%, מעי גס רוחבי - 5%, במרפק שמאל - 5 %, המעי הגס יורד - 5% מהמקרים).

ב פי הטבעת, מחלקת ampullar מושפע לרוב על ידי סרטן (73.8% מהמקרים), לעתים קרובות פחות פופולרי (23.3% מהמקרים) ו אנאלי (2.9% מהמקרים).

סרטן המעי הגס מתרחש ברירית. הגידול מתפשט מעט לאורך דופן המעיים. מחוץ בפנים גלויים, אפילו עם סרטן endophytic, הוא זוהה במרחק של לא יותר מ 4 - 5, בדרך כלל 1 ס"מ.

לאחר נביטה של כל השכבות של קיר המעי, תהליך הגידול מתפשט לאחר מכן לרקמות הסובבים את האיברים. כדי לאתר את המעי הגס, המושפעים על ידי הגידול, את החוט של epiploon גדול, המעי הדק או mesentery שלה יכול להיות מולחם.

בעקבות התפתחות של היתוך דלקתית, הגידול חודר לאיברים המולחמים למעי הגס. לעתים קרובות יש גם התפשטות של הגידול לכיוון mesentery של המעי הגס. אצל גברים, לרוב הסרטן של פי הטבעת משתרע על החצילים והזרמת הערמונית, ובנשים אל הרחם והנרתיק.

תכונה ספציפית של סרטן המעי הגס היא התפשטות מקומית ארוכה יחסית של הגידול (כולל נביטה לתוך איברים ורקמות שמסביב) בהעדר גרורות בבלוטות הלימפה האזורי, אשר עשוי להופיע מאוחר למדי.

סרטן המעי הגס על פי צורות המבנה המאקרוסקופי מחולק (AM Ganichkin) לשתי קבוצות גדולות: 1) exophytic ו 2) endophytic.

הצורות הבאות של סרטן המעי הגס קשורות exophytic:

 1. פוליפויד בצורת גידול על העכוז;
 2. על גבי בסיס רחב של צורת פטריות, בולט לתוך לומן המעי; יכול לכרות;
 3. varicose-papillary בצורת כרובית, המורכב מספר צמתים בגדלים שונים.

ב פי הטבעת, גם גידול דמויי פלאק הוא מבודד, כאשר הצומת שטוח לאורך החלק המרכזי העליון יש את הממדים אותו כמו בקצוות. יש לו משטח שטוח או אפילו קעור.

הצורות האנדופיטיות הבאות של סרטן המעי הגס נבדלות:

 1. כיב בצורה של כיב שטוח עם קצוות מוגבהים; יכול להפיץ את המעיים באופן מעגלי, להקטין את לומן;
 2. מתפרצת, חודרת את כל עובי הקיר של המעי הגס ללא גבולות ברורים, מה שגרם לצמצום של לומן.

צורות exophytic של סרטן להתרחש לעתים קרובות יותר בצד ימין של המעי הגס, הם נודדריים, פוליפואידים ו-papillary papillary; הגידול גדל בלובן המעי. גידולים אנדופייטים נפוצים יותר בצד השמאלי של המעי הגס. הם בצורת צלוחית חדירתית, במקרה האחרון, לעתים קרובות הם מעבירים את המעיים בצורה מעגלית וצרה לומן שלה.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39]

תסמינים סרטן המעי הגס

תסמיני סרטן המעי הגס הוא שונה, הם תלויים במבנה ומיקום של הגידול. התקופה הראשונה ( "הסרטן מוקדם") היא בדרך כלל ללא תסמינים, ואם הוא נמצא, הוא בעיקר רק על בדיקת המרקחת או סיגמואידוסקופיה, קולונוסקופיה, חוקן בריום או מחקר מעי אצבע, התחייב על מחלות מעי לכאורה או קיימות האחרות.

זמן מה לאחר מכן, כאשר סרטן המעי גס הגיע כבר גדול מספיק ויש סימנים הראשונים של רעלת סרטן ועוד כמה סימפטומים המעידים על תוכן חסימה של המעי הגס, יש מספר תסמינים כלליים שאינם ספציפיים כגון חולשת מוטיבציה, חוסר תיאבון, ירידה במשקל, "אי נוחות במערכת עיכול "(כובד לאחר האכילה, נפיחות אופי מוגדר כאב מטושטש בבטן, מקרקר, נפיחות, כיסא יציב, וכן הלאה. N.). בעתיד, הסימפטומים של נגעים במעי הגידולים יהיו ברורים יותר.

סרטן המעי הגס מימין מופיע לעיתים קרובות עם דימום פנימי, אנמיה היפוכרומית, לעיתים קרובות עם כאב. ב palpation בחלק מהמקרים ניתן לבדוק גידול tuberous אשר, למרות גודל מספיק גדול שלה בשלב זה, בדרך כלל לא לעקוף את המעי, ולכן הסימפטומים של חסימת מעיים עבור לוקליזציה הגידול הזה הם בעלי אופי קטן. זה גם הקל על ידי התוכן הנוזלי של החצי הימני של המעי הגס, אשר עובר באופן חופשי דרך החלק הצר.

סרטן המעי הגס בשמאל יוצר לעתים קרובות הצטברות חריגה של לומן שלה; הגידול הוא לעתים מוחשי פחות, יכול לגרום כאב התכווצויות בבטן, לסירוגין שלשולים ועצירות, לפעמים תמונה של חסימה חלקית חסימה. במקרה זה, שים לב לנפיחות המוגבלת של החלק השמאלי של הבטן ולפריסטלית המעי הגלויה. במספר מקרים, המוני צואה לרכוש טופס בצורת סרט או סוג של "צואה של צואה." כאב בעבר מתרחשת כאשר הגידול הוא מקומי בטבעת אנאלי, כאשר הוא מקומי באמפולה של פי הטבעת, הוא מופיע בתקופה מאוחרת יותר. גידולים של פי הטבעת מלווה הפרות של ציווי. גידולים של החלק הדיסטלי של פי הטבעת ניתן לזהות בקלות על ידי מחקר אצבע.

סימפטומים של סרטן המעי הגס מאופיינים בחמש תסמונות מרכזיות:

 1. תסמונת של סימנים תפקודיים ללא הפרעות מעיים;
 2. עם הפרעות מעיים;
 3. תסמונת של פטריות מעיים;
 4. תסמונת פריקה פתולוגית;
 5. הפרות של מצבם הכללי של החולים.

התסמונת הראשונה הן כאבי בטן תופעה לא נעימה בבטן (אובדן תיאבון - דישדוש מזון, בחילות, גיהוקים, תחושה לא נעימה בפה, הקאות יחידות, נפיחות ותחושה של כובד באזור ברום הבטן).

כאבי בטן מתרחשת ברוב החולים (עד 90%) - הסימפטומים הראשונים של סרטן המעי הגס וסרטן המעי הגס. כאב יכול להיות קבוע, הקשה, כאב, לפעמים יש אופי cramping. דחייה של תוכן מעיים במקרה של הפרה של התפקוד המוטורי של המנגנון חסימה אילוסצקי מוביל התכווצויות ספסטית של ileum, אשר מתבטאת קלינית על ידי כאב באזור איליאק הנכון.

התהליך הדלקתי בגידול עצמו ולצדו יכול גם לגרום לכאב. עם לוקליזציה של הכאב באזור של הכבד hepatic, המעי הגס רוחבי צריך להתבצע אבחנה דיפרנציאלית עם cholecystitis, החמרה של כיב פפטי. אם הכאב הוא מקומי באזור הימני iliac, דלקת חריפה חריפה יש לכלול.

תסמינים ראשוניים של סרטן המעי הגס של סרטן המעי הגס - אי נוחות במעי: בחילה, eructations, mouthfeel לא נעים, הקאות, נפיחות תקופתית, תחושת הכובד ואת מלאות באזור epigastric. התסמינים הנ"ל של סרטן המעי הגס מרכזים את תשומת הלב של החולים, ולעיתים קרובות רופאים, על מחלות הקיבה וכיס המרה.

תופעות של אי נוחות במעיים מוסברים על ידי חיבורים עצביים רפלקס של האזור ileocecal עם איברים אחרים של חלל הבטן. דלקת סרטנית במקביל, כמו גם קליטה של מוצרים דעיכה, תוכן מעיים דרך רירית המעי הגס השתנה להוביל הפרעות תפקודיות של הבטן, התריסריון הלבלב, אשר באים לידי ביטוי על ידי אותם סימפטומים.

לתסמונת של הפרעות מעיים הם סימפטומים של סרטן המעי הגס, המעידים על הפרה בולטת של המעי הגס: עצירות, שלשול, עצירות שינוי שלשולים, נפיחות ורעש בבטן. הסיבה להפרעות מעיים הן הפרות של תפקוד מוטורי, paresis, או להפך, פריסטליס פנימי מואץ.

סימנים קליניים של הפרעות מעיים נצפים לרוב עם סרטן המעי הגס השמאלי. זאת בשל העובדה כי גידולים endophytic של חצי שמאל שמאל במהירות לצמצום של האזור הפגוע של המעי.

התקדמות תהליך הגידול גורמת לצמצום של לומן המעיים והפרת פטריות המעיים. מאז בקוטר של לומן של המעי הגס הימני הוא כמעט 2 פעמי הקוטר של לבת שמאל, צמצום של לומן של סרטן המעי הגס ואת הפרה של החצי הימני של חדירות מעי הוא הרבה יותר איטי, למעט גידול של שסתום ileocecal, שבו חסימה יכולה להתרחש די מוקדם.

לכן, חסימת מעיים מסבכת (כ 73% מהמקרים) את הסרטן של חצי שמאל, ולעתים קרובות יותר את הסרטן של החצי הימני של המעי הגס.

השילוב המלא באזור הגידול הוא נדיר, אך סימני חסימה מופיעים כאשר הלומן מצטמצם ל -1.0 עד 0.6 ס"מ. חסימת מעיים בדרך כלל מתפתחת בשלבים מתקדמים של סרטן, אך במקרים מסוימים היא מובילה חולים למוסדות רפואיים.

בין הסימפטומים של סרטן המעי הגס, יש חשיבות רבה לפריצה פתולוגית. הפרשת הדם, הריר והמוג עם טחב בזמן צרכיו היא הסימפטום האופייני ביותר לסרטן רקטלי, אך ניתן להבחין בסרטן המעי הגס, בעיקר בחצי השמאלי.

ניתוח של תצפיות קליניות מראה כי הדם בצואה יכול להיות לא רק בשלבים מתקדמים של סרטן. עם סרטן exophytic, הדם יכול להופיע בשלבים המוקדמים, עם צורות endophytic, הפרשות פתולוגיות נצפו בתדירות נמוכה יותר. פריקה בשפע בסרטן המעי הגס היא נדירה. איבוד הדם היומי הוא בממוצע על 2 מ"ל.

יש הפרות של המצב הכללי של החולים. בין הגילויים המוקדמים, סימפטומים כאלה של סרטן המעי הגס כמו אנמיה, חום, חולשה כללית, חולשה ו emaciation הם בחזית. תמונה זו אופיינית ביותר לסרטן של החצי הימני של המעי הגס, בעיקר עיוורים ועולים.

בחולים עם רווחה לכאורה, חולשה כללית, חולשה, עייפות מוגברת ועייפות מהירה מופיעים. לאחר מכן, החיוורון של העור הוא הבחין, במחקר של אנמיה דם hypochromic, לפעמים חום (טמפרטורת הגוף 37.5 מעלות צלזיוס) הוא הסימן הראשון רק של סרטן המעי הגס.

הגדלת הטמפרטורה (עד 39 ° C) כסימפטום הראשוני יחסי נדירות כלל בין התסמינים הקליניים של סרטן המעי גס והיא נובעת, ככל הנראה, דלקתית ושומן retroperitoneal היקף תגובתי מוקדי גידול, בלוטות לימפה אזוריות, כמו גם התפוררות גידול קליט מוצרים.

על פי רוב הקלינאים, אנמיה (המוגלובין מתחת 90 גרם / L) קשור שכרות כתוצאה הקליטה של מוצרי הריקבון של הגידול ותכני מעי נגועים, אך לא ניתן לשלול את השפעות רפלקס נוירו ממעי ileocecal, שמובילים הפרעה בתפקוד hematopoietic.

בשליש מחולי הסרטן, אנמיה היא הסימן הקליני היחיד לתהליך ממאיר. אנמיה היפוכרומית כמחלה עצמאית יכולה להיות מאובחנת כאשר קלינית, באופן קיצוני ואפילו מבצעית, סרטן של החצי הימני של המעי הגס נשלל.

הדילול מתרחש כאשר תהליך הסרטן הלך רחוק בשילוב עם תסמינים אחרים ואין לו ערך עצמאי גדול. בין ההפרעות הכלליות של הגוף החולה בסרטן יש לייחס סימפטום כזה כמו אובדן של תכונות פלסטיק של רקמת חיבור, אשר באה לידי ביטוי על ידי המראה הסיבתי של שבר של דופן הבטן.

בנוסף לחמש קבוצות הסימפטומים שפורטו לעיל, יש לשים לב לסימפטומים האובייקטיביים החשובים של סרטן המעי הגס - גידול מוחשי. נוכחות של גידול מוחשי ישירות מצביע על תמונה קלינית מובהקת של סרטן המעי הגס, אבל זה לא אומר את האפשרות של טיפול רדיקלי כירורגי. הגידול נקבע על ידי בדיקה אובייקטיבית כמעט בכל מטופל שלישי, לעתים קרובות יותר עם סרטן של המעי הגס העיוור והעולה, הכבד hephatic, לעתים קרובות יותר במעי הגס sigmoid.

זיהוי קשוב ותכליתי של ביטויים קליניים ראשוניים מאפשר לא רק לחשוד, אלא גם עם בדיקה מפורטת מתאימה, לזהות סרטן המעי הגס בזמן.

הקורס והסיבוכים

מהלך המחלה מתקדם בהדרגה. יש עלייה באנמיה, ESR מוגבר, חום מתבטא, cachexia סרטני מתקדם. לעתים קרובות הצואה יש תערובת של ריר, מוגלה. הגדלת, הגידול יכול לנבוט לולאות סמוכים של המעי, omentum ואת האיברים הסמוכים, ואילו בשל התגובה של הצפק ואת ההופעה של הידבקות, במספר מקרים קונגלומרט של גודל גדול למדי נוצר.

תוחלת החיים של חולים ללא טיפול היא 2-4 שנים, מוות נובע מתשישות או מסיבוכים: דימום מעי, עיבוי מעיים, ואחריו התפתחות של דלקת הצפק, חסימת מעיים והשלכות גרורות.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44], [45]

שלבים

ישנם 4 שלבים של סרטן המעי הגס:

 1. גידול קטן, מוגבל על ידי רירית או שכבת שכבתית;
 2. גידול שצומח לשכבת השריר ואפילו לתוך הקרום הסרום, אך אין לו גרורות פרוקסימליות ומרוחקות;
 3. גידול שיש לו גרורות לבלוטות הלימפה האזוריות;
 4. גידול המתפשט לאיברים סמוכים או עם גרורות מרובות.

מדויק יותר משקף את מגוון של הגידול הראשוני תהליך גרורות מערכת סיווג בינלאומית TNM.

בהתאם לגודל של הגידול הראשוני, Tis (קרצינומה באתרו) ו T1-T4 נבדלים. היעדר או נוכחות של גרורות בבלוטות לימפה אזוריות ומרוחקות מוגדר כ N0-N1 ו- N4 (קטגוריות N2 ו- N3 אינן חלות); היעדר או נוכחות של גרורות רחוקות - כמו M0 ו Mi. ההסטופתולוגיה ההיסטופתולוגית של הסרטן משמשת גם (על פי בדיקה היסטולוגית של דגימות ביופסיה) - Gi, G2 ו- G3, שמשמעותם דרגה גבוהה, בינונית ונמוכה של תאים סרטניים.

אונקולוגים משתמשים בסיווג זה בגרסה מפורטת עוד יותר.

על פי תמונה מקרוסקופית, צורה אקסופטית של סרטן נבדלת (לעתים קרובות יותר בחלק הימני של המעי הגס) ו endophytic (לעתים קרובות בחלק השמאלי של המעי הגס). סרטן exophytic הוא גידול tuberous כי יושב לעתים קרובות יותר על בסיס רחב וגדל לומן של המעי, בדרך כלל סרטן פוליפואי או papillary. במהלך הגידול, הגידול עלול לפעמים לגרום לקליטה חלקית או מלאה של המעי, על פני השטח שלו, עלול לגרום לדימום במעיים. סרטן אנדופיטי מתפשט על הקיר של המעי, לעתים קרובות עוטף אותו באופן מעגלי, לכיוון peritoneum. גידול הוא scirrus או צורה כיבית של סרטן. בבדיקה היסטולוגית, אדנוקרצינומה מזוהה לרוב, לעתים קרובות הרבה יותר - סרטן מוצק ורירי.

גרורות בבלוטות הלימפה האזוריות נצפות לעיתים קרובות רק בתקופה המאוחרת של המחלה. גרורות מרוחקות נמצאות לרוב בכבד.

סרטן פי הטבעת הוא מקומי ביותר באמפולה שלו, יש צורות כיבית, papillomatous, fungoid ו infiltrative. הצורה ההיסטולוגית של סרטן המעי הגס יכולה להיות גם שונה; אדנוקרצינומה, ג'לטין, סרטן מוצק, לעיתים רחוקות קרצינומה של תאי קשקש. הגדלת, נבטים הגידול לתוך האיברים השכנים: שלפוחית השתן, הרחם, sacrum. Metastasises הסרטן של פי הטבעת לתוך בלוטות הלימפה האזורי, עמוד השדרה, הכבד.

סרטן המעי הגס הוא מקומי בכל המחלקות שלה, אבל לרוב את פי הטבעת. ב פי הטבעת מקובל להקצות סעיף נמוך פחות פופולרי, שווה כ 5 ס"מ, בינוני-פופולרי (5-10 ס"מ), ו- ampullar העליונה (10-15 ס"מ). במקום השני בתדר הוא תפוס על ידי המעי הגס sigmoid, השלישי - על ידי המעי הגס. במעי הגס, כל אחד משלושת החלקים שלו יכול להיות מושפע, אבל לעתים קרובות יותר את הגידול ממוקם בפינות הכבד ואת הטחול. בדרך כלל, הגידול גדל בצומת אחד, אבל התפתחות של סרטן multicentric, בדרך כלל קשור גנטית polyposis, הוא גם אפשרי.

סיווג קליני של סרטן המעי הגס על ידי TNM (IUCN, 2003)

גידול ראשוני:

Tx - נתונים לא מספיקים כדי להעריך את הגידול הראשוני;

T0 - הגידול הראשוני אינו מזוהה;

Tis - intraepithelial או עם רירית הפלישה;

T1 - הגידול חודר את דופן המעיים לתת-הסובוקוזה;

T2 - הגידול חודר לשכבת השרירים של דופן המעי;

T3 - הגידול מחלחל את הממברנה של הרקמה או הרקמה של אזורים שאינם מצוקים של המעי הגס והרקטום;

T4 - הגידול מבליט את הצפק הקרבי או מתפשט ישירות לאיברים ומבנים סמוכים.

בלוטות לימפה אזוריות הן בלוטות okoloobodochnye okolopryamokishechnye והלימפה הממוקמים לאורך העקום, גס מן, מעי גס באמצע, כאבי בטן עזבו, mesenteric הנחה רקטלית (טחורים) העליון, לכיוון העורקים הכליליים הפנימיים.

Nx - נתונים לא מספיקים להערכת בלוטות לימפה אזוריות;

N0 - אין סימנים של מעורבות גרורות של בלוטות לימפה אזוריות;

N1 - גרורות ב 1 - 3 בלוטות הלימפה האזורי; N2 - גרורות ב -4 או יותר בלוטות לימפה אזוריות. M- גרורות מרוחקות:

Mx - נתונים לא מספיקים להגדרת גרורות מרוחקות;

M0 - אין סימנים של גרורות מרוחקות; M1 - יש גרורות מרוחקות.

קיבוץ בשלבים

שלב 0 - Tis N0 M0

שלב I

 • T1 N0 M0
 • T2 N0 M0

שלב ב '

 • TZ N0 M0
 • H4 N0 M0

שלב ג '

 • כל T N1 M0
 • כל T N2 M0

שלב IV - כל T כל NM

הצגה של הדוכס (שלב הדוכסים) ג'יידוקס (G.Dukes (1932)) זיהה ארבעה שלבים של סרטן המעי הגס:

 • הגידול הוא מקומי ברירית של קיר המעי, לא נובט שכבות אחרות. קבוצה זו כוללת גידולים פוליפוידים, נשלפים בקלות עם משטח ulcerated.
 • ב הגידול הוא כיב, כל השכבות של קיר המעי נובטים ואף קבועים, עם זאת, ככלל, גרורות בבלוטות הלימפה האזורי לא נצפו.
 • ג גידול מאותו סוג כמו בקבוצה "B", אבל עם נוכחות של גרורות בבלוטות הלימפה האזורי.
 • ד. קבוצה זו מיוצגת על ידי גידול ראשוני עם גרורות לאיברים מרוחקים.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50], [51], [52], [53]

סיווג קליני של סרטן התעלה האנאלית על ידי TNM (IUCN, 2003)

גידול ראשוני:

Tx - נתונים לא מספיקים כדי להעריך את הגידול הראשוני;

T0 - הגידול הראשוני אינו מזוהה;

Tis - קרצינומה preinvasive;

T1 - גידול של עד 2 ס"מ בממד הגדול ביותר;

T2 - גידול של עד 5 ס"מ בממד הגדול ביותר;

T3 - גידול של יותר מ -5 ס"מ בממד הגדול ביותר;

T4 - גידול בכל גודל, הנבטים איברים סמוכים: הנרתיק, השופכה, שלפוחית השתן (המעורבות של שריר אחד אינו מסווג כ T4). N - בלוטות לימפה אזוריות:

Nx - נתונים לא מספיקים להערכת בלוטות לימפה אזוריות;

N0 - אין סימנים של מעורבות גרורות של בלוטות לימפה אזוריות;

N1 - גרורות בבלוטות הלימפה במחזור הדם;

N2 - גרורות בבלוטות הלימפה האיליקיות או הצדיות בצד אחד;

N3 - גרורות ב פי הטבעת ו בלוטות הלימפה ו / או ב iliac ו / או מפשעתי משני הצדדים.

קיבוץ בשלבים

שלב 0

 • T0 N0 M0

שלב I

 • T1 N0 M0

שלב ב '

 • T2 N0 M0
 • TZ N0 M0

שלב IIIA

 • T1 N1 M0
 • T2 N1 M0
 • TZ N1 M0
 • H4 N0 M0

שלב IIIB

 • H4 N1 M0
 • כל T N2, N3 M0

שלב IV

 • כל T כל NM

trusted-source[54], [55], [56], [57], [58]

טפסים

באופן קלאסי, על פי הצעתו של AM Ganichkin (1970), שישה סוגים קליניים של סרטן המעי הגס נבדלים:

 1. רעיל-אנמי, המאופיין בשכיחות של הפרעות כלליות ואנמיה היפוכרומית מתקדמת;
 2. Enterocolitis, המאופיינת על ידי תסמין מורכב מורכבים של הפרעות מעיים;
 3. דיספפסיה, שבה הפרעות תפקודיות של דרכי העיכול השלטת; חולים אלה נבדקים לעיתים קרובות עם אבחנה של דלקת קיבה, כיב פפטי, סרטן הקיבה, דלקת לבלב כרונית;
 4. אטרקציוני, האופייני להופעתו המוקדמת של תסמין הסימפטומים של חדירות המעי;
 5. psevdovospalitelnuyu בין ביטויים קליניים עיקריים שבם הסימפטומים הקדמיים של דלקת חלל הצפק: כאבי בטן, גירוי של הצפק ואת לחץ שריר דופן בטן, קדחת, לויקוציטוזיס ולהגדיל אצת ESR; תסמין סימפטום זה הוא ביטוי קליני של התהליך הדלקתי, הקשור לעיתים קרובות לסרטן המעי הגס;
 6. גידול לא טיפוסי, המאופיין על ידי נוכחות של גידול מוחשי בחלל הבטן עם רמה נמוכה של סימפטומים קליניים של המחלה.

צורות מקרוסקופיות ודפוסי צמיחה

בהתאם לאופי של הצמיחה, את הצורות הבאות של סרטן המעי הגס נבדלים:

 1. אקסופיטי - דמויי פלק, פוליפו, גס-גס;
 2. טרשת נפוצה (אקסו אנדופיטי) - סרטן בצורת צלוחית;
 3. endophytic - endophytic-ulcerative ו- diffuse-infiltrative

בחצי הימני של המעי הגס ובחלקו האמפולרי של פי הטבעת, מתגלים לעתים קרובות יותר מקרי סרטן אקסופיטי. עבור סרטן של חצי שמאל של המעי הגס ואת חלוקה rectozigmoidal, צמיחה endophytic הוא אופייני יותר.

trusted-source[59], [60], [61], [62], [63], [64]

מבנה מיקרוסקופי

על פי הסיווג ההיסטולוגי הבינלאומי של גידולי מעיים (WHO No. 15, Geneva, 1981), סרטן המעי הגס הבא מובחנים:

 1. אדנוקרצינומה;
 2. אדנוקרצינומה (mucosal) (mucosal);
 3. קרצינומה של תאי ציסטיק;
 4. קרצינומה של תאי קשקש;
 5. קרצינומה של תאי קשקש בבלוטות;
 6. סרטן לא מובחן;
 7. סרטן לא מסווג.

Adenocarcinoma חשבונות עבור יותר מ 90% של כל קרצינומות המעי הגס והרקטום. הגידול בנוי מ אפיתל טיפוסי לא טיפוסי, אשר יוצר מבנים שונים - צינורי, acinar, papillary. יחד עם זאת, דרגה שונה של הבחנה של סרטן אפשרי.

זה מאופיין היסטולוגית אדנוקרצינומה מובחנת מאוד ותכונות ציטולוגיה של האפיתל המקורי הנורמלי, עם אותו הסוג של מבני בלוטות גידול, הבנוי מ יניקת colonocytes, וביניהם ישנם פנט תאי Kulchytskyy. ב לומן של הבלוטות יש כמות מספקת של הפרשה. Adenocarcinoma Malodifferentiated מאופיין על ידי סימנים היסטולוגיים ציטולוגיים, רק מרחוק דומה האפיתל הרגיל - תאים פולימורפיים ביותר, מספר גדול של mitues לא טיפוסיות הם ציינו. תאים גביע לא מזוהים. הבלוטות המרכיבות את התאים הללו הן מגוונות מאוד. ADenocarcinoma נבדלים באופן מתון הוא סרטן, במערך של סימנים היסטולוגיים התופסים עמדה בינונית בין הגידולים גם malodifferentsirovannymi.

סרטן רירי הוא adenocarcinoma, אשר מאופיין ייצור ריר בולט. ישנם 2 סוגים של גידול זה. הסוג הראשון - לגידול יש מבנה בלונדיני, mucin הוא הכיל את לומן של הבלוטות, האחרון דומה "אגמים", מלא ריר; בנוסף, mucin נמצא stroma של הגידול. הסוג השני הוא גידול בנוי של גדילים או קבוצות של תאים מוקפים ריר. עבור שני סוגים של סרטן mucocutaneous, הערכה של מידת ההבחנה הוא הכרחי עבור אותם קריטריונים כמו אדנוקרצינומה.

קרצינומה של תאי Cricoid הוא גידול המורכב באופן בלעדי מתאי cricoid, בציטופלסמה שבה התוכן הרירי מכיל.

קרצינומה של תאי הקשקש במעי הגס והמעי הגס היא נדירה ביותר. זה קורה בעיקר באזור המעבר בין פי הטבעת לבין תעלה אנאלי. הגידול בנוי מתאי אפיתל תאיים של תאי הקשקש הלא טיפוסיים, המאופיינים בגשרים בין תאיים וקרטין - תאים תאיים (תאי סרטן שאינם כליליים) וסרטן תאי (coronarizing cancer). סרטן הקשקש הקשקשני (Squamous squamous keratinizing) הוא גידול נדיר ביותר.

קרצינומה של תאי קשקש ברזל היא גרסה נדירה ביותר של הגידול, המיוצגת על ידי שני מרכיבים - אדנוקרצינומה וקרצינומה של תאי קשקש. ב אדנוקרצינומה, מוקדים קטנים של שינוי בתאי הקשקש נלכדים לעתים.

סרטן לא מובחן הוא גידול בנוי מתאי אפיתל לא טיפוסיים שאינם מכילים ריר ואינם יוצרים בלוטות. תאים סרטניים הם לעתים קרובות יותר פולימורפי, לפעמים מונומורפית, שכבות טופס גדילים מופרדים על ידי סטרומה רקמת חיבור דלילה.

אם הגידול שזוהה היסטולוגית אינו שייך לאף אחד מהקטגוריות שלעיל ומתוארות, הן מדברות על סרטן שאינו מסווג.

הסיווג של ארגון הבריאות העולמי (1981) מזהה גם קבוצה של גידולים בפי הטבעת ופי הטבעת. בתעלה האנלית, ההבדלים בין סוגי הסרטן ההיסטולוגיים הבאים:

 1. תא קשקשי;
 2. סרטן, הדומה לתא הבסיס (basaloid);
 3. mucoepidermoid;
 4. אדנוקרצינומה;
 5. בלתי מובחנות;
 6. ללא סיווג.

קרצינומה של תאי קשקש לעיתים קרובות יש את המבנה של keratinizing שאינם keratinizing נדיר - keratinizing. סרטן המזכיר תא בסיסי (basaloid) מומלץ להיקרא "סרטן cloacogenic", על פי מורפולוגיה, זה גם משתנה בהתאם למידת ההבחנה. סרטן Mucoepidermoid הוא שילוב של ריר, תאים אפידרמואידים תאים מסוג ביניים. Adenocarcinoma בתעלה אנאלי מחולק 3 סוגים: סוג פי הטבעת, אדנוקרצינומה של בלוטות רקט ו אדנוקרצינומה בפיסטולה פי הטבעת.

כדי להעריך את מידת הממאירות של סרטן המעי הגס, בנוסף לסוג היסטולוגית של סרטן מידת הבידול, יש צורך לשקול את עומק הפלישה קיר, פולימורפיזם הסלולר, פעילות המיטוטי, התגובה לימפוציטים טופס התפשטות הגידול סטרומה fibroblastic.

גרורות סרטן המעי הגס לימפוגני לתוך בלוטות הלימפה האזורית hematogenously לתוך הכבד. במקרים של סרטן מתקדם, לפעמים גרורות hematogenous מזוהים בעצמות, הריאות, בלוטות האדרנל, ואת המוח. עם זאת, ככלל, לוקליזציה כזו של בלוטות גידול משניות היא נדירה, ולעתים קרובות אפילו במקרה של מוות, התהליך מוגבל לנזק בכבד. במקרים מסוימים, גרורות השתלה אפשריים בצורה של קרצינומטוזיס הצפק.

סיווג היסטולוגי בינלאומי של גידולי מעיים

גידולי אפיתל.

 1. אדנוקרצינומה (75% - 80% מהמקרים). על פי הסיווג ההיסטולוגי הבינלאומי של ארגון הבריאות העולמי, מידת ההבחנה שלו מצוינת (גבוהה, בינונית, נמוכה).
 2. Menocutaneous adenocarcinoma (עד 10-12% מהמקרים).
 3. קרצינומה של תאי Cricoid (עד 3% -4%).
 4. קרצינומה של תאי קשקש (עד 2%).
 5. סרטן לא מובחן.
 6. Kartsenoidy.
 7. קרצינואיד אדנוקרצינומה.

לא epithelial (mesenchymal גידולים).

 1. גידול גסטרואינטסטיאלי סטרומי (GIST).
 2. ליומיוסרקומה.
 3. אנגיוסרקומה.
 4. סרקומה קאפוסי.
 5. מלנומה.
 6. לימפומה ממאירה.
 7. נוירומילומה ממאירה (שוואנומה).

רוב הגידולים הממאירים של אדנוקרצינומה המעי הגס יש מבנה (כ 90% מהחולים), לפחות - רירית אדנוקרצינומה (סרטן רירית), טבעת חותם התא קרצינומה (mukotsellyulyarnogo סרטן), קשקש (שכבה ו neorogovevayuschy) וסרטן מובחן.

סיבוכים ותוצאות

הסיבוך השכיח ביותר הוא חסימת מעיים, אשר מתפתח כתוצאה של חסימת לומן של המעי עם גידול. זה קורה ב 10-15% מהחולים. התפתחות חסימה חסימתית של סרטן של חצי שמאל של המעי הגס הוא נצפה 4 עד 6 פעמים יותר מאשר עם סרטן של החצי הימני. לפעמים, חסימת המעי יכול להיגרם על ידי infagination של גידול exophytally גידול, העקמומיות של לולאה ציר, מושפע הגידול.

דלקת ברקמות הרקמה הסובבת מתפתחת ב -12% -35% מהחולים. במקביל, מתפתחת תמונה קלינית של מורסה או פלגמון. אם התהליך הפתולוגי הוא מקומי בקאקום, הוא יכול להמשיך במסווה של דלקת התוספתן החריף בשלב של חדירה נלווית.

כדי צורות חמורות של הקורס הקליני כוללים גידולים סרטניים מסובכים על ידי ניקוב של דופן המעי (2 - 5% מהמקרים). ניקוב הגידול יכול להתרחש בכיוון של דופן הבטן או שטח retroperitoneal, כמו גם לתוך חלל הבטן החופשית; במקרים נדירים, ניקוב עקיף של הגידול לתוך חלל הבטן מתרחש דרך פריצת הדרך של המורסה הממוקמת סביב הגידול.

החזקת ממושכת של צואה צפופה יכול להוביל להיווצרות כיבים לחץ בקיר המעי ישירות מעל הגידול ואת הקרע של הקיר (ניקוב דיאסטי - גלישה ניקוב). התמונה הקלינית של ניקוב דיאסטטי מובחנת על ידי החומרה המיוחדת של הזרימה. הגידול בתמונה הקלינית של חסימת מעיים עם התפתחות פתאומית של דלקת הצפק במהירות זרימה הוא אינדיקציה של ניקוב מן overgrowing של המעי.

כמו ההתפתחות של סרטן המעי הגס מתפשט לאיברים השכנים (ב 15-20% מהמקרים). כאשר הגידול גדל לתוך רקמת הלב קרום הלב, השופכן והכליות, הפרעות דיסורית, hematuria מתונה אלבומינוריה מחוברים. בהיווצרותה של פיסטולה קולוניאלית-אורובית, ייתכן שיש pneumaturia ואפילו fecaluria.

חלק נביטת retroperitoneal של התריסריון הלבלב מאופיין קליני על ידי גידול של כאב, הופעת שלשולים, בחילות, הקאות ו התדרדרות מצבו הכללי של המטופל. פיסטולה פנימית במהלך הנביטה של סרטן המעי הגס לעיתים קרובות לפתוח לתוך המעי, השלפוחית והקיבה קטנה, אבל יכול לפתח השקה פתולוגי עם שלפוחית התריסריון, המרה בין חלקים שונים של המעי הגס.

עם התפשטות סרטן המעי הגס על הבטן במטופלים ציין תחושה של כבדות באזור epigastric, בחילות, eructation, הקאות חוזרות. עם נביטה של הרחם ואת נספחים יש כאבים בבטן התחתונה, מחזור הווסת הוא נסער, יש הפרשות מן הנרתיק מדמם או mucopurulent.

trusted-source[65], [66], [67], [68], [69], [70], [71], [72]

גרורות סרטן המעי הגס

גרורה מתרחשת לימפוגנית (30% מהמקרים), hematogenous (50% מהמקרים) ואת ההשתלה (20% מהמקרים).

הדרך העיקרית לגרורות סרטן המעי הגס היא לימפוגנית, עם בלוטות הלימפה של הסדר הראשון הממוקם באתר של התקשרות של המסנטרי אל קיר המעי. לאחר מכן, בלוטות הלימפה בבקעת כלי הביניים, ואפילו מאוחר יותר בלוטות הלימפה של שורש המאזנטריה, מושפעות.

האזורים העיקריים של גרורות אזוריות של סרטן והרקטום זוהו על ידי מיילס כבר בשנת 1908. הוא הראה כי התפשטות תהליך הגידול מתרחשת בשלושה כיוונים: עולה, לרוחב ויורד.

סרטן המעי הגס הפצת Lymphogenic מתרחשת במהלך lymphatics רקטלית העליון בבלוטות anorectal ואז לבלוטות הלימפה הממוקמת בבסיס של העורק mesenteric נחות עוד יותר לתוך preaortalnye retroperitoneal ובלוטות לימפה-אאורטלי פסקה. זהו גם גרורות אפשריות של סרטן מעי גס במהלך עורקי טחורים באמצע לבלוטות הלימפה כסל, כמו גם מדרדר לאורך עורק טחורים הנמוך בקשרי הלימפה מפשעתי. בלוטות הלימפה האזורי בסרטן המעי הגס ופי הטבעת, על פי מחברים שונים, מושפעים 40-60% של תצפיות.

אילן גרורות מכסה צמתי mesenteric adrectal, החלחולת ונחותות עליונות, התפשטות לרוחב משפיעה על רקטלית הממוצעת, אטם, בלוטות הכסל פנימי כסל משותף, עם התפשטות כלפי מטה משפיעה על בלוטות הלימפה מפשעתי.

מספר סדירות של גרורות של סרטן המעי הגס נבדלים בהתאם למחלקה שבה הגידול הוא מקומי. הוא האמין כי הסרטן verhneampulyarnogo המחלקה קרוב גרור לבלוטות הלימפה הושפע לאורך רקטלית העליון, את עורק mesenteric הנח לבין אב עורקים, סרטן תחתון ומחלקות sredneampulyarnogo - בלוטות לימפה כסל ובלוטות אגן, ובמהלך הסרטן אנאלי - מעי גס בלוטות הלימפה מפשעתי.

גרורות לימפוגניות היא אחת הסיבות לכך שהסיכוי להישנות לאחר ניתוח לסרטן המעי הגס הוא גבוה מאוד. לכן, בניתוח של סרטן רקטלי, מערכת ניקוז לימפה נחשב תמיד כאחד היעדים העיקריים, ההשפעה על אשר יכול לשפר את התוצאות לטווח ארוך.

trusted-source[73], [74], [75], [76], [77], [78]

גרורות המטוגניות

בלב ההתפשטות ההמטוגנית של הסרטן נמצא תהליך של אמבוליזציה על ידי תאים סרטניים של שטחי זרימה ורידיים מאיברים הסובלים מגידולים ממאירים. החדירה של תאים סרטניים לכלי ורידי מתרחשת בעיקר כתוצאה מפלישה והרס של קירות כלי הדם על ידי הגידול. כידוע, חלק הארי של הדם הוורידי במערכת של ורידים mesenteric מעולה ונחות נכנס הפורטל ורק מן החלק הדיסטלי של זרימת פי הטבעת לתוך הווריד הנבוב התחתון. אלה תכונות אנטומיות של מערכת הדם של המעי הגס להסביר מדוע סרטן של לוקליזציה זו גרורות בעיקר הכבד. גרורות סינכרוניות בכבד מתפתחות ב 10-15% מהחולים בסרטן המעי הגס. במקום השני בתדירות של גרורות מרוחקות הוא תפוס על ידי הריאות, עם גרורות להיות לרוב מרובות. גרורות בריאות של סרטן המעי הגס מזוהות בנתיחה שלאחר המוות ב -22.3% מהתצפיות.

לעתים רחוקות יותר מאשר הכבד והריאות, אך עדיין יחסית לעתים קרובות מתרחשת גרורות של סרטן המעי הגס בעצמות השלד: בעמוד השדרה המותני העצה, עצמות האגן, צלעות, עצם החזה, הירך, עצם הבריח, לתוך המוח.

השתלת גרורות

לאחר הנביטה את כל העובי של הקיר המעי ותאי סרטן serosa לשקע הגידול עשוי להיות מושתל על פני השטח של הצפק, על פני השטח של רירית בריאה פרוקסימלית או distally הממוקם על סעיפים גידול של המעי, כמו גם את האיברים והרקמות הסובבות.

תאים סרטניים בדרך כלל לדבוק peritoneum הקודקוד או הקרביים, המופיעים בקרוב כמו התפרצויות prosyroid אופייני על זה. בליטות צפופות למגע ובדרך כלל יש צבע לבן-אפור. בחלל הבטן מופיע נוזל ascitic, שהוא, ככלל, hemorrhagic.

אבחון סרטן המעי הגס

אבחון של סרטן המעי הגס מבצע את המשימות העיקריות הבאות:

 • הקמת לוקליזציה של סרטן המעי הגס, מידתו, צורה אנטומית של צמיחה ומבנה מורפולוגי;
 • קביעת שכיחות מקומית וארוכת טווח של תהליך הגידול;
 • הערכה של מצבו הכללי של המטופל ותפקוד האיברים והמערכות החיוניים.

בחינה של המטופל מתחילה במחקר זהיר של תלונות, את ההיסטוריה של המחלה. במקרה של בדיקה גופנית, יש להקדיש תשומת לב לצבע העור, מצב בלוטות הלימפה ההיקפיות, במידה הרבה יותר גבוהה. עם מישוש של הבטן, גידולים דמויי גידול יכולים להיות מזוהים, בדרך כלל עם גודל גידול גדול, כמו גם חדירה כואבת המצביעה על התקשרות של דלקת. בחולים מדולדלים, הכבד מושפע גרורות יכול להיות מוחשי.

מחקר אובייקטיבי מסתיים עם מישוש של פי הטבעת, ובנשים - עם בדיקה נרתיקית. מחקר האצבע יעיל ב -70% מהחולים. אם הגידול מגיע באמצעות אצבע, אז אפשר לקבוע את לוקליזציה שלו מהקצה, כמו גם ניידות לגבי מבנים הסובבים.

Recto-manoscopy יכול לאבחן סרטן של פי הטבעת ואת החלקים התחתונים של המעי הגס sigmoid, לקבוע את המידה, צורה אנטומית של צמיחה, וגם לקחת ביופסיה כדי לקבוע את המבנה המורפולוגי של הגידול.

בדיקת רנטגן של המעי הגס מאפשרת לזהות עד 90% מהגידולים. כסוכן ניגוד, בריום גופרתי משמש לעתים קרובות ביותר. חומר ניגודיות ניתן לקחת דרך הפה ולאחר מכן בעקבות ההתקדמות שלו לאורך דרכי העיכול הוא ציין בעזרת מחקרים חוזרים רנטגן. לעתים קרובות יותר להשתמש בהיכרות של חוקנים. הטכניקה של בדיקת רנטגן כזו (איריגוסקופיה) מורכבת מהשלבים הבאים:

 • את המחקר של קווי המתאר של המעי כאשר הוא מלא ניגודיות;
 • מחקר על ההקלה הרירית לאחר פינוי המעי הגס;
 • מחקר לאחר הקדמה לתוך המעיים של האוויר (כפול מנוגדים).

קרני רנטגן של סרטן המעי הגס:

 • חסימה של לומן המעיים עם עיוות בולט של קווי המתאר;
 • צמצום לומן המעי;
 • מילוי פגמים;
 • "נישה" שטוחה בקו המעי.
 • לשנות את ההקלה של רירית המעי;
 • היעדר פריסטליס על החלק המשונה של המעי;
 • קשיחות של דופן המעי;
 • הפרת פינוי הניגוד.

קולונוסקופיה היא שיטת אנדוסקופית של המעי הגס. שיטה זו של אבחון זמין עבור גידולים עד 1 ס"מ קוטר, אשר נקבעים לעתים קרובות על ידי איריגוסקופיה. למרבה הצער, לא תמיד ניתן לבצע קולונוסקופיה מלאה. בהקשר זה, המעי הגס כולו צריך להיבדק הן בעזרת קולונוסקופיה ו irigoscopy. זה חשוב במיוחד עבור נגעים מרובים של המעי הגס, כאשר הגידול ממוקם מרחוק מצמצם את לומן של המעי ואינו מאפשר קולונוסקופ לעבור מעבר לאתר הצר. לפיכך, גידולים לעיל מאובחנים במהלך ניתוח או, גרוע יותר, אחרי זה. אבחנה חזותית בקולונוסקופיה מאומתת באופן מורפולוגי.

עבור קריטריונים להערכה T תיאורטית שיטה אידיאלית היא אולטרסאונד אנדוסקופי. קולונוסקופיה אולטרסאונד מוצע כשיטה המפרט את האבחנה של גידולים האפיתל של המעי הגס, המאפשר קריטריונים אולטרסאונד אנדוסקופי להבדיל גידולים שפירים וממאירים, כדי לקבוע את עומק חדירה לדופן המעי, כדי לבסס את הנוכחות של גרורות בבלוטות הלימפה האזוריות.

בעזרת קולונוסקופיה אולטרסאונד ניתן להשיג בעבר לא נגיש לפי הטבע, נפח ואיכות מידע אבחון:

 • זיהוי והערכה המבוססים על סמיוטיקה אנדוסקופית ידוע של neoplasms שונים של המעי הגס, קביעת טבעם, גודל, סוג של צמיחה, קבלת שברי רקמות למחקר מורפולוגי;
 • קביעה של היעדר או נוכחות של הפלישה של הגידול (כולל הערכת עומקו) של הגידול המזוהה לתוך עובי הקיר של המעי הגס;
 • קביעה של שכיחות מקומית של גידולים ממאירים שזוהו, המעורבים בהם צמוד לאזור הנגוע של דופן המעיים של איברים ורקמות, בלוטות לימפה אזוריות.

נמצא כי הרגישות של קולונוסקופיה אולטרסאונד באבחנה דיפרנציאלית של neoplasms אפיתל של המעי הגס הוא 96.7%, ספציפיות 82.4%.

קביעה נכונה של עומק הפלישה של הגידול לקיר המעי הגס אפשרית ב -75.4% מהמקרים, עם התוצאות הטובות ביותר שהושגו בהקמת פליטת T3 ו- T4, כאשר הדיוק האבחוני היה 88.2 ו -100%, בהתאמה.

הדיוק של קולונוסקופיה אולטרסאונד להדמיה של בלוטות הלימפה האזורי הוא 80.3%, רגישות - 90.9%, הספציפיות - 74.4%. בהערכת אופי של בלוטות הלימפה Cecal דמיינו ידי אולטרסאונד, הדיוק האבחוני הוא 63.6% y

בהיבט השוואתי נחקרה האפשרות לפתרון קולונוסקופיה אולטרסאונד ושיטות אבחון אינסטרומנטליות אחרות.

על פי כל הקריטריונים להערכת האפקטיביות, השיטה של קולונוסקופיה אולטרסאונד עולה על השגרה (הדיוק גבוה יותר ב -9.5%, רגישות ב-8.2, סגוליות ב -11.8%). אולטראסאונד קולונוסקופיה ליעילות אבחון עדיף על שיטת רנטגן לחקר neoplasms של המעי הגס. הדיוק של קולונוסקופיה אולטרסאונד היה גבוה יותר ב -6.7%, רגישות ב -20, סגוליות של 10%.

לפיכך, קולונוסקופיה אולטרסאונד היא לא פולשנית אינפורמטיבי ביותר, הדיר, שיטה בטוחה של ציון אבחון אובייקטיבי של גידולים האפיתל של המעי הגס, יעילות האבחון עדיפה משמעותית מזה של כל החומרה שיטות שגרתיות ואבחון אינסטרומנטלי, עד כה נגעו באונקולוגיה קלינית.

האפשרות לקבוע את נוכחותם של נביטת הגידול דרך דופן המעיים בשיטה של טומוגרפיה ממוחשבת (CT) מוגבלת מאוד בהשוואה ל- EUS. ואכן, רגישות טובה של RT (82-89%) ואילו סמוך הסגולי הנמוך (51%), בעיקר בשל העובדה כי הגידול יש קצה חיצוני של צורה לא סדירה מוקף ברקמת שומן okolorektalnoy בצקה, בגלל מה שקורה צעד שערוך הפצה.

הדמיה בתהודה מגנטית גרעינית (MRI) לא יכול להעריך את ההסתננות גידול של הקיר רקטלית עם דיוק גבוה, אבל כמו CT נותן אינדיקציה טובה למעורבות של הרקמות הסובבות ומבנים וב 81 -82% של גרורות הנגע חזה בבלוטות הלימפה האזוריות.

לגבי הקריטריון להערכה N, מידע מסוים ניתן להשיג EUS, האגן CT ו- NMR. עוד מחקרים ספציפיים כגון limfangiografiya, lymphoscintigraphy ביניים (עם פתרון קולואיד אנטימון Tc-99m trisulfide מוזרק עד לעומק של 4 ס"מ כל הפוסה sedalishno-proctal), lymphoscintigraphy רקטלי (עם TC-99m - פתרון פח גופרית קולואידים הוזרק שכבת Submucosal פי הטבעת באמצעות מחט מיוחדת דרך פּרוֹקטוֹסקוֹפּ) immunolimfostsintigrafiya ורקטום עם נוגדנים חד שבטיים משמשים כדי לשפר את הדיוק של האבחנה של בלוטת לימפה גרורות.

לבסוף, לגבי הקריטריונים להערכה ידועים כי גרורה בכבד סינכרוני להתרחש 10-15% מחולים עם סרטן מעי גס ורקטום, המתבטא כאב ברבע העליון הימני של הבטן: ברבע הימני העליון, החלק האחורי הימני של החזה, או כתף ימנית. כאב יכול להיות כרוני או חריף, הנגרם על ידי דימום או נמק של גרורות. הגדלת הכבד יכולה להיות מאובחנת על ידי בדיקה קלינית שגרתית של חולים שאינם מתלוננים. כבד Ehotomografiya (ארה"ב) הוא השיטה הראשונה האבחנה של גרורות, אם כי פחות מדויקת מאשר CT או MRI, במיוחד בחולים עם נגעים בכבד parenchymal דיפוזי, מאז סיסטיק רקמות וצלקות עלולים להסוות את נוכחותם של גידולים קטנים. עם זאת, CT ו- NMR לא אמור לשמש כאשר אין אינדיקציה ברורה. חולים אשר גרורות שלהם בכבד מאובחנים עם אולטרסאונד צריך לעבור ביופסיה מחט transcutaneous preoperative על מנת לתכנן טוב יותר טיפול כירורגי.

כדי לתכנן טיפול ולקבוע את הפרוגנוזה של המחלה, יש צורך לקבוע את המאפיינים של תוקפנות ביולוגית של גידולים עם שיעורי צמיחה שונים, וכתוצאה מכך, מאפיינים קינטיים שונים.

החשוב ביותר כאן הוא סמנים אופרטיביים, כגון CEA, מידת ההבחנה, המדדים של התפשטות תאים, ploidy של DNA. המבחן עם אנטיגן עוברי סרטן (CEA) הוא שימושי והוא הבסיס לניטור החולה ועוזר חיזוי. אכן, קיים קשר ברור בין הרמה הטרום-ניתוחית של ה- CEA, ההבחנה והשלב של המחלה. בגידולים שונים מאוד, CEA גדל ב 61% מהמקרים, ואילו במקרים נמוכים בכיתה רק ב 3.5% מהמקרים. בנוסף, ערכי CEA תואמים את השלבים של תהליך הגידול (ככל שהמוזנחים יותר, ככל שה- CEA גבוה יותר).

מידת ההבחנה בין תאים סרטניים (G) היא פרמטר נוסף שימושי לפני הניתוח שיכול לעזור בהערכה הביולוגית של גידולים במעי הגס. כיום, ארבע דרגות של הבחנה נבדלות: G1 - גידולים שונים מאוד; G2 - גידולים של בידול בינוני; G3 - גידולים ברמה נמוכה; G4 - גידולים לא מובחנים. סיווג זה מבוסס על ניתוח של קריטריונים שונים gastopatologacheskih גידול תאים, כגון מדד המיטוטי, את הקוטביות של אובדן הליבה, בגודל של גרעין giperhromatizm, בלוטות atypia ותאים, pleomorphism ואת הפולשנות. כ -20% מהגידולים של פי הטבעת הם נבדלים מאוד, 50% של בידול בינוני, 30% הנותרים הם נבדלים היטב ולא מובחן. מודגש כי מידת ההבחנה מתואמת בבירור עם נוכחות גרורות בבלוטות הלימפה: אכן, גרורות הלימפה של הלימפה נצפות ב- Gl, G2 ו- G3-4 ב -25, 50 ו -80% מהמקרים, בהתאמה.

היסטוגרמה של cytometry הזרימה של סרטן המעי הגס DNJ בוצעה בהשוואה לגודל הגידול, הבמה דיוק, את מידת ההבחנה, את רמת preoperative של CEA, ואת הישרדותו של המטופל. במחקר של לדיפלואידים DNA בגידולים היה סטטיסטי פרוגנוזה גרועה (P = 0.017) עם DNA הלא דיפלואידי לעומת DNA דיפלואידי, אבל פרוגנוזה הגרועה ביותר בנוכחות תאי tetraploid ב- DNA של הגידול.

הקרנה של סרטן המעי הגס

עד כה, דרכי ושיטות של גילוי מוקדם של סרטן ומחלות טרום סרטניות של המעי הגס מבוקשים. היתרון של ביצוע בדיקות מונעות על מנת לאתר מחלות של המעי הגס הוא ללא ספק. עם זאת, במהלך הבדיקות הרופא מתמודד עם מספר קשיים, קודם כל, את חוסר הרצון של אדם בריא כמעט לעבור הליכים כאלה כמו המעי הגס, קולונוסקופיה, וכו ' לכן יש צורך לפתח מחקר קל מבחינה ארגונית. זהו המבחן לדם סמוי צואה, אשר פותח בתחילת שנות השישים, ומאז 1977 הוכנס לפרקטיקה קלינית רחבה. שיטה זו מבוססת על התגובה guaiacol המפורסם, מודרני על ידי גרגור וקרא "מבחן hemoculture".

עד כה, מבחן hemoccult הוא מבחן ההקרנה היחיד לנוכחות סרטן המעי הגס. זה פשוט בביצוע, אינו דורש הוצאות גדולות. מבחן זה נעשה שימוש נרחב באירופה ובארה"ב, כמו גם בדרום מזרח אסיה ויפן. בעזרת בדיקה hemoculture, ניתן להפחית את שיעור התמותה מסרטן המעי הגס על ידי 14-18%.

הקרנה של סרטן המעי הגס צריכה להתבצע לפחות אחת לשנתיים. עם תוצאה חיובית, כל חולה חייב לבצע קולונוסקופיה.

מאז סרטן המעי הגס מתפתח בעיקר פוליפים, אשר ניתן גם מזוהה עם בדיקת hemocculant, שיטה זו יכולה להיחשב לא רק כשיטה של גילוי מוקדם של סרטן, אלא גם כשיטת מניעה. איתור וטיפול של פוליפים המעי הגס הוא אמצעי מניעתי חשוב בהפחתת הסרטן של פי הטבעת ואת המעי הגס.

בארצות הברית, מבחן סינון נוסף מוצע לגילוי מוקדם של סרטן פי הטבעת והמעי הגס. השיטה מבוססת על ניתוח של ריר, נלקח מן פי הטבעת. צבוע עם מגיב של שיף, ריר משנה את צבעו אם יש neoplasia במעי הגס. השיטה היא פשוטה, זולה, מהירה לא נותן אחוז גדול של תוצאות חיוביות שגויות שווא שווא. למבחן מצורף סט לביצועו.

לאחרונה, יש עניין רב בפיתוח של חוקרים מקומיים וזרים, המאפשרים את ההקרנה הגנטית של סרטן המעי הגס. תאים סרטניים המעי הגס מפרישים בצואה, המספקים את הפוטנציאל לגילוי מוקדם של המחלה על ידי טכניקה לא פולשנית.

השיטה מבוססת על זיהוי של גנים מוטנטיים TP53, BAT26, K-KA5 מבודדים מהשרפרף ומוכפלים על ידי תגובת שרשרת פולימראז (PCR) DNA מגידולי קולו-רקטלים. טכניקה זו נמצאת בפיתוח, אבל כשמדובר רגישות וסגוליות מקובל, כמו גם את עלות הסיכויים שלה, זה מאוד מבטיח.

לאחרונה, עבור הקרנה של סרטן המעי הגס, בחינה סקוטית של קינאז M2-pyruvate הגידול הוצע. שיטה זו מאפשרת לזהות גידולים נמקיים במעי הגס, מאופיינת ברגישות ובספציפיות גבוהה. תוצאות החלת הטכניקה טרם תוארו בספרות המקומית.

כדי לשפר את איכות האבחון, יש צורך להציג בדיקות סינון לפרקטיקה קלינית עם היישום הבא של שיטות רדיולוגיות אנדוסקופיות, כמו גם פיתוח מדעי נוסף של קריטריונים המאפשרים ליצור קבוצה בסיכון גבוה.

trusted-source[79], [80], [81], [82], [83], [84], [85], [86]

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית של סרטן המעי מתבצעת עם נגעים שחורים של המעי, גידולים שפירים, פוליפים וסרקומה במעי הגס. לפעמים הנקודות נקבעות על ידי מישוש מעוגל חינוך מנוסה רופאים לעתים קרובות רק כאל גידול סרטני, אך לעתים קרובות ההצטברות הפשוטה של צואה במעי, ולמחרת לפני "גידול" מוחשי אינו מוגדרת. אם את היווצרות הגידול מוחשית באזור איילאל הימני, זה יכול להיות חדירת נספח.

יַחַס סרטן המעי הגס

סרטן המעי הגס מטופל כירורגי. בכימותרפיה במקרים בלתי ניתנים לטיפול, 5-fluorouracil ו fluoroufur נקבעו; התרופה הראשונה ברוב המקרים נותנת את התוצאה הטובה ביותר. עם זאת, ההשפעה של כימותרפיה היא קצרת ימים והוא ציין רק במחצית של חולים עם סרטן המעי הגס.

במקרים מסוימים, הקרנות מבוצעות לפני או אחרי הניתוח. עם זאת, היעילות של טיפול זה אינו גבוה. במקרים חמורים, כאשר לא ניתן לבצע ניתוח רדיקלי (כריתה של הנגע) וחדירות בטן לקויות לפעול פעולה פליאטיבי מורכב כיבוי כיסוי מעי השקת מעקף נגע או praeternaturalis פי טבעת כיסוי הסרטן החלחולת. טיפול תרופתי סימפטומטי במקרים מתקדמים מצטמצם מינוי נפית, ועם כאב חזק מאוד - ומשככי כאבים נרקוטיים. עם אנמיה דימום hypochromic, סוכני המוסטיק, ההכנות ברזל, עירויי דם יעילים.

הטיפול בסרטן המעי הגס הוא לבצע הליך כירורגי.

לפני הניתוח על המעי הגס, המטופלים צריכים הכנה טרום ניתוחית המכוונת לניקוי המעי. בשנים האחרונות, בעת הכנת המעי, להשתמש בורטראנט, מומס ב 3 ליטר מים. להחיל גם כביסה אורתוגראדה של המעי על ידי הצגת פתרון 6 -8 איזוטוני באמצעות בדיקה מותקן בתריסריון. לעתים רחוקות להשתמש דיאטה נטולת סיגים חוקנים ניקוי.

ניתוח כירורגי של סרטן המעי הגס תלוי במיקום של הגידול, נוכחות או היעדר סיבוכים וגרורות, המצב הכללי של המטופל. בהעדר סיבוכים (ניקוב, חסימה) וגרורות, מבוצעות פעולות רדיקאליות - הסרת החלקים הפגועים של המעי יחד עם המסנטרי ובלוטות הלימפה האזוריות.

בשנת הסרטן, החצי הימני של המעי הגס מתבצע hemicolectomy הימני (להסיר אורך העקום הטרמינל של 15 - 20 סנטימטרים, את cecum, בדרך העולה ובדרך חצי הימנית של המעי הגס הרוחבי), שסיים את סוג סופרפוזיציה פעולה ileotransverzoanastomoza מקצה-לוואי או צד אל הצד. בשנת הסרטן של השליש האמצעי של כריתת המעי הגסה הרוחבית מבוצע מעי גס רוחבי, שסיים kolokoloanastomozom שלה לסוג של מקצה לקצה. בשנת סרטן של המעי הגס השמאלי-צדדית שבוצעה hemicolectomy (הסרת חלק מעי גס רוחבי, נקודתיים יורד ואת החלק סיגמואיד) חופפים transverzosigmoanastomoza. בסרטן של המעי הגס, כריתה של המעי מתבצע עם הסרת בלוטות הלימפה האזורי.

בנוכחות סיבוכים כגון חסימת מעיים, ניקוב או דלקת עם התפתחות דלקת הצפק, לבצע כריתה דו שלבית של המעי הגס עם הסרת חיצוני של תוכן המעי. לעתים קרובות, מתוך הקטגוריה של פעולות כאלה, המדריך המבצעית של הרטמן מיושם. הניתוח מוצע לטיפול בסרטן המעי הגס והמקטע החד-סיגמואי. המעי הוא resected עם suturing של חלק דיסטלי בחוזקה ואת החילוץ החוצה בצורה של colostomy הפרוקסימלי. שחזור המשכיות המעי מתבצע לאחר זמן מסוים בהעדר הישנות או גרורות.

אם יהיו גידולים לצמיתות או גרורות מרוחקות פליאטיבי הניתוח מתבצע כדי למנוע חסימת מעיים: כריתה פליאטיבית, הטלת מעקף ileotransverzoanastomoza, transverzosigmoanastomoza, או להטיל קולוסטומיה.

טיפול כימותרפי לאחר הניתוח האופרטיבי של סרטן המעי הגס נקבע לחולים עם גידול של הגידול בעובי כולו של קיר המעיים ובנוכחות גרורות בבלוטות הלימפה האזוריות. בשלב מתקדם של המחלה, את הגישות כימותרפיה תלויים במצב הכללי של המטופל הם בודדים. במצב זה היא נועדה לשפר את איכות החיים.

השיטה העיקרית לטיפול בסרטן המעי הגס נותרה כירורגית. ניתוח רדיקלי לסרטן המעי הגס נועד להסרת הגידול ובלוטות הלימפה האזוריות.

עקרונות מודרניים של טיפול כירורגי של סרטן המעי הגס הם:

 • הסרת כיבים בחלק הפגוע של יחידה אחת עם קרן סיבים העצבים וכלי הדם עם קשירת כלי הדם גבוה, יציאה בשעה 10 ס"מ מעל הגידול ואת ס"מ 5 נמוך יותר עבור גידולים במעי הגס לפחות 2 ס"מ של פי הטבעת;
 • (הסרת פי הטבעת עם סיבים מסביב, מבנים עצביים-וסקולריים ובלוטות לימפה, פאסקיה מוגבלת של הקרביים) צריכה להתבצע בצורה חריפה;
 • כדי לספק גבולות לרוחב של כריתה ב mezorektum רקטלית לסרטן הצורך להסיר מבלי לפגוע בעצבים האוטונומיים האגן (hypogastric, עצב מקלעת אגן עצם עצה). הסרת גידולים nizhneampulyarnogo בינוני והרקטום חייב להיות מלווה mezorektumektomiey הכולל ואילו סרטן verhneampulyarnogo מחלקת מספיק כדי להגביל mezorektum כריתה מעל 5 דיסטלי ס"מ אל הגידול;
 • עבור סרטן מקומי של הרקטום דיסטלי (T1-2 N0M0), הממוקם מעל 2 סנטימטרים מהקו המשונן, אפשר ביצוע התערבויות sfinkterosohranyayuschih מלאת מורפולוגיים חובה של שולי כירורגים.

לרוב, סרטן רקטלי כרוך בטן מוחי פי הטבעת, כריתה רקטלית רקטלית; כריתה אנאלית בטנית של פי הטבעת עם הפחתה של המעי הגס סיגמואיד (או המעי הגס רוחבי), הניתוח של הרטמן (כריתה חסימתית).

הבחירה בשיטת הניתוח הרדיקלי לסרטן רקטלי נקבעת בעיקר על ידי הריחוק של הגידול מפי הטבעת. כאשר הגידול ממוקם במרחק של פחות מ 6 - 7 ס"מ מן פי הטבעת, לפנות את הבטן perneal extirpation של פי הטבעת. המיקום של הגידול במרחק של יותר מ 6 - 7 ס"מ מפי הטבעת מאפשר לבצע פעולות חיסכון ספינקטר (כריתה אנאלית בטן עם הפחתה של המעי הגס sigmoid).

כאשר הגידול ממוקם מעל 10-12 ס"מ מן פי הטבעת, זה רצוי לבצע כריתה רקטלית הקדמית. החלחולת ופי סיגמואיד כריתה transabdominal המעי הגס קולוסטומיה חד-קניים גבי (שלב הרטמן, כריתה חסימתית) מתנהל בבאתר מעל הגידול 10 עד 12 ס"מ מפי הטבעת וחוסר היכולת לבצע כמה כריתה סיבה הקדמי של פי הטבעת (לדוגמה, עבור פעולת חירום ביצע בהקשר של חסימת מעיים, כאשר ההתערבות מתבצעת על מעי לא מוכן).

ניתוח פליאטיבי מתבצע עם התפתחות של סימפטומים חמורים של חסימת מעיים ואת האפשרות של ביצוע פעולה רדיקלית. הם מורכבים הטלת colostomy פעמיים חבית או sigmostoma בקיר הבטן הקדמי באזור איילאל השמאלי.

למרות ספקות רבים לגבי ההצדקה של שימוש בטכנולוגיות לפרוסקופיות בטיפול במחלות ממאירות, שיטות מינימליות פולשניות מתבטאות בהדרגה בהתערבויות לסרטן המעי הגס. יש לציין כי כיום, הספרות מכילה נתונים על חוויה משמעותית למדי של ביצוע בדיקות לפרוסקופיות קדמיות לסרטן.

ניסיון ראשוני מראה כי השימוש התערבות לפרוסקופי בסיוע על פי הטבעת עבור גידולים ממאירים היא מוצדקת ומועילה. השימוש בטכנולוגיות לפרוסקופיות מוביל לירידה במספר הסיבוכים לאחר הניתוח, ירידה בחומרת תסמונת הכאב, וצמצום הצורך במשככי כאבים נרקוטיים. טכנולוגיות לפרוסקופי לאפשר את הפעולה של פי הטבעת עם שמירה על כל העקרונות האונקולוגיים, לספק את הגבולות הדרושים ואת הכרכים של resections. כמה השפעה שלילית על היתרונות הצפויים של פעולות לפרוסקופי הוא ציין כאשר יש צורך לבצע חתכים minilaparotomic כדי להסיר את המעי הגס resected.

עבור פסק דין סופי על המיקום ואת התפקידים של התערבות לפרוסקופית בניתוח סרטן רקטלי, יש צורך לחכות לתוצאות של מחקרים רב מרכזיים, פרוספקטיביים, אקראיים, השוואתית כרגע.

בסרטן של החלקים הדיסטליים של שלב פי הטבעת השלישי, כלומר. כאשר הגידול נובט את כל השכבות של דופן המעי וגדל לתוך רקמת השומן, וגם כאשר נגעים גרורתיים של בלוטות הלימפה האזורי להשתמש בשיטות משולבות של טיפול לשפר את התוצאות לטווח ארוך. זאת בשל העובדה כי הישנות locoregional לאחר ניתוח כירורגי של סרטן רקטלי הוא 20 - 40%.

יציאה של הגידול מעבר fascia הקרביים של פי הטבעת מהווה אינדיקציה עבור הקרנות preoperative. כאשר בלוטות הלימפה האזוריות ניזוקו, יש להשלים טיפול רדיואקטיבי לפני הניתוח עם טיפול כימותרפי או רדיותרפי לאחר הניתוח.

כיום, מדענים מחפשים שיטות המאפשרים להגדיל את מינון הקרינה הנמסר לגידול ואת האזורים של גרורות האזורית שלה, תוך הגנה על רקמות בריאות. שיטה זו היא hypoxirradiation. נמצא כי בתנאים של היפוקסיה הגוף הופך עמיד יותר לתוקפנות קרינה. לכן, כמו radioprotector, תערובת גז היפוקסית המכיל 91% חנקן ו 9% חמצן (GGS-9) החלו לשמש.

באופן כללי, רדיותרפיה אינטנסיבית לפני ניתוח באמצעות תערובת גז היפוקסי (HGM-9) יכול לגדול ב 25% במינון כולל שסופק הגידול, לבין התחומים האפשריים של גרורות אזוריות, מבלי להגדיל את המספר וחומרת תגובות הקרן המשותפות.

העלייה במינונים הקרינה עד 25 GY DOS משפר את הפרמטרים של הישרדות של חמש שנים של חולים בהשוואה לטיפול כירורגי קיצוני על ידי 16.4% (RNTS בשם על שם NN Blokhin).

הקרנה משמשת להשפיע על הגידול ועל מסלול ההפצה הישירה שלו, i. אזורי גרורות לימפוגניות אזוריות, וכימותרפיה תורמת להרס גרורות תת-קליניות.

עבור כימותרפיה של סרטן המעי הגס, "Mayo Clinic Scheme": שילוב של 5-fluorouracil ו leucovarine הוא בשימוש נרחב ברחבי העולם. שילוב זה מגדיל באופן משמעותי את הישרדותם של חולים, והוא משמש לרוב כטיפול של טיפול.

הופעתם של cytostatics חדשים (taxanes, gemcitabine, topOisomer I inhibitors, tirapazamine, SFT וכו ') פותח את האפשרות למחקר למטב טיפולי כימותרפיה.

תַחֲזִית

הישרדות של חמש שנים תלויה, קודם כל, בשלב המחלה, במבנה ההיסטולוגי ובצורת הגידול של הגידול. הפרוגנוזה טובה יותר אם הניתוח מתבצע בשלבים I-II של המחלה, עם גידול exophytic, במיוחד אם יש לו רמה גבוהה של הבחנה. הפרוגנוזה פחות טובה בקרב חולים צעירים, במיוחד בסרטן אנאלי.

הישרדות של חמש שנים בקרב מטופלים עם סרטן רקטלי עם גרורות אזוריות היא 42.7%, בעוד בהיעדר גרורות - 70.8%.

trusted-source[87], [88], [89], [90], [91]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.