Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פוטופוביה של העין

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021

באור מסנוור, אנו עוצמים את עינינו, ותלמידיהם מתפתחים באופן לא רצוני: כך פועל הרפלקס, המגן על הקולטנים הרגישים של הרשתית מפני "הפוטון יתר". אבל תגובה מוגברת בצורה כואבת - פוטופוביה - נגרמת על ידי האור בעוצמה הרגילה, אשר אינו עולה על הרגישות הממוצעת של קולטני האנליזה החזותית, ולא את רמת ההתאמה הטבעית של העיניים אל בהירות.

פוטופוביה (או פוטופוביה) ב- ICD-10 מיוחסת להפרעות ראייה סובייקטיביות עם הקוד - H53.1.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

גורם לפוטופוביה בעין

בהתחשב בגורמים של photophobia העין, מומחים לשייך אותם עם מחלות עיניים, ועם רבים אחרים. מה מחלות לגרום photophobia?

כמעט מחצית מהמקרים הקשורים ברפואת עיניים הם פוטופוביה ודלקת הלחמית - דלקת חיידקית, ויראלית או אלרגית חריפה של הממברנה הרירית של העין - כאחת הסיבות העיקריות שלה. פוטופוביה חזקה עם hyperamia, lacrimation ו גירוד אופייני של דלקת הלחמית אלרגית, אשר מתרחשת עם קדחת השחת; פוטופוביה וכאב בעיניים - חלק מהתמונה הקלינית של  דלקת המפרקים הדימומית המגיפית.

כאשר גוף זר נכנס לעין, מרגיז את  הקרנית, שחיקה של אפיתל שטחי יכול לגרום, גרימת כאב חמור בעין ו photophobia. ב פציעות עיניים עם פגיעה איריס, גוף רירי או הרשתית, וכן בשל דלקת של הרשתית (רטיניטיס), כאבים בעיניים, כמו גם את האדמומיות של העיניים ואת photophobia, הם הרגישו.

בשנת קרטיטיס זיהומיות חריפה או כרונית (דלקת הקרנית) ו keratoconjunctivitis אלרגית חיידקים, כאשר נגיף ההרפס סימפלקס עינית עם התפתחות  עיניים  מטופלים מתלוננים על פוטופוביה ודמעות.

כאחד הסימנים למחלות עיניים, photophobia הוא ציין:

  • במקרים  של אובאיטיס זיהומיות  (דלקת של דרך הענביה בעין), בעוד iridocyclitis (קדמי אובאיטיס), - דלקת דמה איריס והגוף ריסי, ואם דמיתי עין רשתית מודלקות (אובאיטיס אחורית ו מאובחן או chorioretinitis);
  • עם  ניוון של העין  (ניוון מקולרי);
  • כאשר הלחץ התוך עיני עולה בחדות  בגלאוקומה.

Lachrymation, "חול בעיניים" ו photophobia - ביטוי אופייני  של תסמונת העין האדומה, עם xerophthalmia (תסמונת העין היבשה) - photophobia וכאב בעיניים.

גורם פוטופוביה חוסר ויטמין B2 (riboflavin) - מפתחת ariboflavinosis, כמו גם ויטמין B3 (ניאצין) - עם התפתחות של פלגרה.

כמו אפקט לאחר הניתוח שנגרם על ידי לייזר keratomileusis (LASIK), חולים יש photophobia על יום לאחר תיקון לייזר של הראייה.

ישנם תסמינים של photophobia - בצורה של סגירת רפלקס של העפעפיים; הגדלת דמעות; אדמומיות העיניים; שריפה, שפשוף או כאב בעיניים, את המראה של כאבי ראש - עם  תסמונת חזותית המחשב

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

גורמי סיכון

גורמי הסיכון להופעת רגישות כואבת של העיניים הן כל המחלות והתנאים המפורטים ברפואת עיניים. כמו כן יש לקחת בחשבון מחלות שאינן קשורות באופן אתיולוגי ישירות לעיניים (ראה להלן).

פתוגנזה

למרות השכיחות של סימפטום זה, במקרים רבים  הפתוגנזה של  התפתחותה עדיין לא ברור.

כפי שצוין בכתב העת של נוירו-עיניים, הבהיר בתגובה הכואבת מעט המנגנון לניסיונות קונבנציונליים בהיקות האור גדלו לחשוף אי-סדרים בתהליך photoreception (ערוצי יון קרום תא רגיש) או ירידה ברורה הגבול הרגיש הסדיר עין רשתית במחלות מסוימות.

למרות בין תאי גנגליון (נוירונים) של הרשתית אשר מייצרים דחפים עצביים, ובאמצעות האקסונים שלהם ולהעביר אותם אל המוח, ניתן היה לזהות גנגליון רגיש במיוחד (IPRGC), ישירות להגיב האור בשל נוכחות בהם של הפיגמנט עם רגישות גבוהה (melanopsin). תוצאות הניסויים הראו כי הפעילות של נוירונים אלה כאשר אור מגרה מועבר בקלות נוירונים של עצב הטריגמינלי שגורם כלי עין רחבה.

עד כה, הבנת התכונות הפתוגנטיות של הפרעות הקשורות לפוטופוביה מצטמצמת על מנת לזהות את התפקיד העיקרי של העצבנות הסימפתטית של הקרנית, שקובעת את הרגישות הגבוהה ביותר.

מוכר וכי מבני עין עצבנות ובתנאי נוסף חסרים את מעטפת המיאלין להאריך לתוך קרנית סניפי עיניים של עצב trigeminal (אופטית, ריסים, supraorbital, דמעות עליונות) ואת האקסונים של תאי הגנגליון ברשתית במקומות שבם הם עוברים דרכו אל אחוריים מוט של העין, טווה לתוך העצב האופטי.

אגב, עצבי הראייה, אשר דחפים מביאים לנפול לתוך האונה העורפית החזותית אזור בקליפת המוח, כמו חוש ריח שונים עצבות גולגולת אחרת הרגישות הגבוהה שלו, כפי שהם מכילים חומר מוח לבן.

זה לא נכלל שום מעורבות בפתוגנזה של הפרות פוטופוביה של פולסים או על ידי העצב האוקולומוטורי, או ברמה של סיבים הפאראסימפתטית preganglionic סינפסה כולינרגית, או אפילו בתחום שדות פתוחים של נוירונים דו קוטבית רשתית.

מידע נוסף במאמר -  נתיב מוליך של מנתח חזותי

אי אפשר שלא להזכיר את מנגנון הרפלקס של הדמעות מוגברות, וברוב המקרים מלווה בפוטופוביה. גברת הייצור של עיניים נוזלות דמעה לא רק מנקה אלא גם מגן מפני דלקת זיהומית - בשל כלולים בו ליזוזים (אנזים hydrolase אנטיבקטריאלי) ו לקטופרין (גליקופרוטאין כדורי, החסינות בד להרכיב).

פוטופוביה כסימפטום של מחלה שאינה קשורה לרפואת עיניים

יש פוטופוביה כסימפטום של המחלה לאחר וירוס הכלבת הקטלנית זיהום (וירוס הכלבת), כאשר הם נלקחים עצבי בוטולינום טוקסין ופיתוח עם borreliosis ליים (מחלת ליים).

אדמומיות בעין נפוצות, קורעים כאב בעיניים פוטופוביה בשפעת: virions וירוס ליפול לא רק על רירית האף, אלא גם בלחמית העין.

מאותה סיבה, כמעט תמיד מופיעים לקרעים, פוטופוביה עם סארס או נזלת, פוטופוביה עבור הצטננות, ומאז התפשטה מוטס של rhinovirus גם הוא ללא הגבלות "אזורית".

פוטופוביה וטמפרטורה יכולים להתבטא לא רק בזיהומים בדרכי הנשימה, אלא גם בשל דלקת במוח (דלקת המוח) או מממברנות (דלקת קרום המוח). פוטופוביה וכאבי ראש מופיעים בחריקת הסימפטומים של דימום תת-קרקעי עם CCI או קרע של מפרצת של עורק המוח.

הפרעות רבות במערכת העצבים האוטונומית (אוהד הפאראסימפתטית) יכולות לגרום פוטופוביה ב VSD - דיסטוניה neurocirculatory או תפקוד לקוי אוטונומי סומאטי, כמו גם במהלך התקפות של מיגרנה ומתח cephalgia התסמונת. עם התקפות ממושכות, תלונות של photophobia בבוקר הם ציינו; בשל הפרעות כלי דם במוח ברוב החולים עם הפרעות נוירולוגיות אלה המשלבים כאב ראש של עוצמת שונה, לחיצת תחושה בארובות עין, בחילות פוטופוביה.

דומה ב פוטופוביה האטיולוגיה בנוירוזה - נוירוטית, או הפרעות סומאטי, מתפתח על סיבות פסיכוגני. כלומר, לא מחלה אורגנית מתרחשת פוטופוביה Psychosomatics - תגובה מוגזמת לאור בשילוב עם חולשה כללית ועייפות, סחרחורות, לחץ דם לא יציב מדי פעם הנובעות הפרעות קצב לב, הזעה, בחילה, וכו '

Photopobia וכאב בעיניים עם lacrimation יכול להיות עם thyrotoxicosis ו להתפזר goiter רעילים. מידע נוסף בחומר -  אופטלמפתיה אנדוקרינית

נוירולוגי שילובים שונים נקודת פוטופוביה סימפטומים בנגעי סניפים בגרעינים trigeminal - עצבי nazotsiliarnogo או גנגליון עצב (תסמונת Charlier או אופנהיים) ו pterygopalatine gangliolite (תסמונת Sladera).

פוטופוביה בילד

מלבד הרגילה  הלחמית חריפה בילדים בגיל הרך, פוטופוביה, ילד יכול להיות בנוכחות מחלות תורשתיות: קסרודרמה פיגמנטוזום, קשקשת, הסוג השני tyrosinemia (תסמונת Richnera-Hanharta), תסמונת Chediak-היגאשי. ראה גם -  דלקת הלחמית בתינוקות  ועל  מחלות עיניים בילדים

חום, אדמומיות בעור-שַׁלפּוּחִי papular ו פוטופוביה אבעבועות - תוצאה של דלקת של העור והריריות של זוסטר התבוסה gerpevirusom אבעבועות רוח. התפרצויות עור, כאבי עיניים, דמעות ותגובת עיניים מוגברת לאור נצפות גם כאשר נגיף אדמת נגוע בהתפתחות חצבת אדמתית.

פריחה, חום גבוה מאוד, פוטופוביה עם חצבת ותסמינים זיהומיות אחרות של מחלה זו היא תוצאה של morbillivirus חצבת זיהום (משפחה Paramyxoviridae) ושיכרון במהלך שכפול רנ"א שלה. מפורט יותר בפרסום -  הנגע של עיניים עם אבעבועות רוח, חצבת, אדמת

ובפיתוח של בּוּעֶנֶת מגיפת הילדים enterovirus (זָרַעַת) - כאב ראש חמור שרירים וכאב, הקאות, חום, פריחה, דלקת הלחמית, ו פוטופוביה - להאשים וירוס ECHO (משפחה Picornaviridae).

פוטופוביה עם נטילת תרופות

ראשית, רגישות מוגברת לאור יכולה להיות מלווה ביישום מקומי של תרופות עיניים. לדוגמה, ייתכן גירוי hyperemia הלחמית, צריבה וכאב, קריעה, ואת פוטופוביה מן Korneregel (בכוויות, שחיקה הקרנית דלקת), יורדת מן idoxuridine antiherpetic ו trifluridine, vidarabine ו ג'ל.

נפיחות ואדמומיות של העפעף, דמיעה, צריבה, כאב בעיניים פוטופוביה מן Restasisa - טיפות עיניים המכילות חיסון ציקלוספורין והשתמשה ב keratoconjunctivitis היבש עם דור מופחת של נוזל דמעות - פיתוח במקרה אחד היישום של עשר.

פעילות אימונוסופרסיבית מונעת את דחיית ההשתלות Tacrolimus (Advagraf, Prograf). פוטופוביה מטקרולימוס, יחד עם ליקוי ראייה חמור יותר, נמצאת ברשימת תופעות הלוואי שלה.

אימונוסופרסנטס כוללים את ההומירה המנוהלת באופן פרמנטלי (Adalimumab), המשמשת לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית ופסוריתית. בין תופעות לוואי רבות הן תגובות אלרגיות, כאבי ראש ו photophobia מ Humira.

מינוני תרופות עודפים של אנלוגים thyroxin אשר מוקצים חולים עם תת פעילות בלוטת תריס, היפרטרופיה תריס או לאחר הסרתו עלולים לגרום לתסמינים של בלוטת תריס. לכן, photophobia אפשרי עם מנת יתר של Eutirox (Levothyxine, L- תירוקסין, Eferox).

כמו כן יש לזכור כי photophobia יכול לעורר מנת יתר של רטינול (ויטמין A).

פוטופוביה בשילוב עם תופעות לוואי אחרות יכולות לגרום לתרופות כגון: הרדמה מקומית לידוקאין; חוסמי m-holinoretseptorov (אטרופין, Cyclomed, Ipratronium), spasmolytic Dicyclomine (קומביזפאסמה); טבליות בסאלול (בשל תוכן תמצית בלדונה); vasodilator חוסם של α-adrenoreceptors Doxazosin (Cardura); אנטיביוטיקה quinolone Norfloxacin; תרופות נגד antimumorites antimetabolites (Ftoruracil, Timazin, וכו ').

יכול להגדיל את הלחץ תוך עיני, לשבש לינה ולגרום photophobia של הרגעה Buspirone (Spitomin). תופעות לוואי - אדמומיות של העיניים ו photophobia - הם ציינו לאחר יישום של יוד המכיל חומרים רדיופאק.

אבחון של פוטופוביה

אבחון הסימפטום, כצפוי, מתבצע בהקשר של זיהוי הגורמים הגורמים לו. אופטלמולוגים חייבים לבדוק את חדות הראייה של המטופלים, לבחון את העיניים עם מנורת סדק.

האבחון האינסטרומנטלי באמצעות ophthalmoscopy ו tonometry מתבצעת. במקרים מורכבים יותר, מגיע באבחנה המבדלת הסיוע של ארסנל רחב יותר של החומרה (רנטגן, electroretinography, EEG, אולטרסאונד של מסלולו העין ואזור periorbital, MRI מוח), למטרות ניתוח (כדי לזהות את האטיולוגיה של ophthalmopathy האנדוקרינית), סקרים והתייעצויות ידי מומחים.

גם לקרוא -  בדיקת עיניים

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

טיפול בפוטופוביה

אם פוטופוביה השפעת, סארס או אבעבועות רוח חולפות מהר - בעיקר בשל מאפייני חיטוי המופרשים בשפע נוזל מדמיע, לטיפול פוטופוביה מלבד גרימת מחלות העיניים שלה אפשריות.

התרופות העיקריות ברפואת עיניים הן טיפות עיניים, ואילו טיפות מיוחדות מפוטופוביה, כלומר מסימפטום אחד, אם כי סימפטום פולימורפי, עדיין אינן מסונתזות. לכן, הטיפול נקבע בהתאם המחלה המאובחנת.

לדוגמה, טיפות עיניים Diclofenac (0.1%) משמשים לטיפול דלקת של העיניים (למעט herpesvirus) אצל מבוגרים.

3% טיפות עיניים Tobrex (Tobradeks) ו 0.3% ירידה Floksal (Ofloxacin, Unifloks) המכילות אנטיביוטיקה (בהתאמה - ו ofloxacin טוברמיצין) יעילים תהליכים דלקתיים הקרנית, לחמית, הרשתית, בדרכי הענביה. במקרים של זיהומים חיידקיים, נגיפיים או פטרייתי של רופאי מבני עין ממליץ Okomistin יורדת (עם miramistinom).

עם דלקת הלחמית אלרגית או רטיניטיס, ניתן להחיל Cromohexal (ירידה של 2%). טאורין אגל משמש כסוכן הצמצום מתנהג ברמה תאית לטראומת רקמות פגועות וניוון קרנית רשתית כאשר שחיקת הקרנית קרטיטיס, נגעים הרפס, ואל עין.

ראה גם -  טיפות עיניים מדלקת הלחמית

עם כל אטיולוגיה של photophobia, ויטמינים A, C ו- B צריך להיות נוכח במהלך הטיפול.

השלכות וסיבוכים

למרות photophobia כבר מזוהה באופן רשמי כמו הפרעה חזותית סובייקטיבית, את ההשלכות השליליות של סימפטום זה יכול להוביל סיבוכים של המחלה ואת הידרדרות של שניהם חזון ומצב כללי.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]

מניעה

המלצות, אשר יכול להתקיים ומניעת מחלות עיניים, הם לא שונות בהרבה מההוראות כרגיל על היגיינה, מזון מזין עבודה ומנוחה: אם העבודה קשורה לאמץ את העיניים, זה חשוב במיוחד, שכן הדרישה להגביל ילדים ומתבגרים להשתמש במחשב ואת הגאדג'טים עם מסכים קטנים.

זה גם שימושי ללבוש משקפיים מ photophobia, אשר יכול לשמש משקפי שמש איכות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.