Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בדיקת עיניים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

עם בדיקה חיצונית (כללית) של המטופל, מופיעות תכונות הקשורות באופן ישיר או עקיף לשינויים באיבר הראייה. לכן, נוכחות על פני צלקות שנוצרו לאחר פציעות או ניתוחים, במיוחד בעפעפיים, החיצוניים והפנים הפנימיים של פער העין, עשוי להצביע על נזק מוקדם יותר לעין.

נוכחות על העור של המצח ואת האזור הזמני של פריחה בועה בשילוב עם blepharospasm לרוב מציין הנגע herpetic של גלגל העין. שילוב זהה ניתן לראות עם rosacea-keratitis, שבו, בנוסף לכאב חמור, גירוי של גלגל העין ואת נזק הקרנית, נגעים בעור הם ציינו - רוזצאה.

על מנת לבסס את האבחנה הנכונה, עם בחינה כוללת חשוב גם כדי לקבוע את השינויים החיצוניים מאפיין בתחומים אחרים, בשילוב עם פתולוגיה של איבר הראייה, כגון אסימטריה של הפנים (נוירלגיה של העצב המשולש, בשילוב עם קרטיטיס neuroparalitical), פרופורציות גוף חריג ( ברכידקטיליה ), מגדל (oxycephaly) או בצורת סירה (skafotsefaliya) גולגולת, pchego עיניים ( thyrotoxicosis ). לאחר השלמת שלב זה, נערכות הבחינות להבהרת תלונות החולה ולגביית האנמנזה.

ניתוח סטינג והיסטוריה

ניתוח התלונות של המטופל מאפשר לקבוע את מהות המחלה: האם היא התפתחה בהדרגה או התפתחה בהדרגה. במקביל בין התלונות המאפיינות מחלות נפוצות רבות של הגוף, חשוב לזהות תלונות שאינן מיוחדות רק למחלות עיניים.

תלונות ישנם כל כך אופייניות למחל עין בפרט, כי על הבסיס שלהם זה כבר אפשר לקבוע אבחנה משוערת. לדוגמא, מרגיש כתם, חול או גוף זר בעין וחומרת הגיל מצביע פתולוגיה קרנית או הלחמית כרונית, ועל עפעפיים מליטים בבוקר, בשילוב עם הפרשות עצומות של חלל הלחמית ואדמומיות של העין ללא הפסד ניכר של חדות ראייה מעיד על קיומו של דלקת הלחמית אקוטית , אדמומיות וגירוד באזור של קצוות העפעפיים - על נוכחות של דלקת פרקים. עם זאת, קל לקבוע את לוקליזציה של התהליך על בסיס כמה תלונות. אז, פוטופוביה, blepharospasm ו דמיעה מופרזת אופייניים פציעות ומחלות של הקרנית, ואת ההתפרצות הפתאומית של עיוורון ונטול כאבים - עבור פציעות ומכשירי svetovosprinimayuschego מחלות. עם זאת, במקרים כאלה, התלונה עצמה עדיין לא לקבוע את אופי המחלה, היא רק נקודת התייחסות ראשונית.

תלונות מסוימות, כגון ראייה מטושטשת, הצבת חולים עם קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית ועצב ראייה, מחלות יתר לחץ דם, סוכרת, גידולים במוח, וכן הלאה. ד במקרה זה, תשאול ממוקד בלבד (לשאול היסטוריה רפואית ותלונות) מאפשרת למטפל לקבוע את הנכונות אבחון. לפיכך, ירידה או אובדן הדרגתי של מאפיין החזון של תהליכים פתולוגיים מתפתחות לאט (קטרקט, גלאוקומה פתוחת-זווית, chorioretinitis, ניוון עצב הראייה, שגיאה השבירה ), ואת אובדן פתאומי של תפקוד הראייה הקשורים הפרעה של זרימת ברשתית (התכווצות, תסחיף, פקקת, דימום), תהליכי דלקת חריפה (דלקת בעצב הראיה, מרכזי horioidity ו chorioretinitis), טראומה חמורה, היפרדות רשתית, ואחרים. הירידה החדה חדות ראייה עם כאבים חזקים Ch מאפיין תפוח ZNOM של אקוטי התקף גלאוקומה או iridocyclitis החריף.

מומלץ לבצע anamnesis אוסף צעד אחר צעד. בתחילה, יש לשים לב לתחילת המחלה, לשאול את המטופל על סיבת ההתפרצות ועל הדינמיקה של המחלה, הטיפול והאפקטיביות שלה. יש צורך לגלות את מהות המחלה: התפרצות פתאומית, חריפה או איטית מתפתחת, כרונית, המתעוררת בהשפעת גורמים חיצוניים שליליים. לדוגמה, התקפה חריפה של גלאוקומה יכולה להתרחש על רקע עומס רגשי, שהייה ממושכת בחדר חשוך, עבודה יתר או היפותרמיה. מחלות כרוניות של דרכי כלי הדם (irites, iridocyclitis, chorioretinitis) עשויים להיות קשורים עם היפותרמיה והחלשה מוחלשת. חדירות דלקתיות וכיבים קרניים סותרות מופיעים על רקע פציעות טראומטיות קודמות, היפותרמיה, לאחר מחלות זיהומיות נפוצות.

אם אתם מתכוונים מולדים או פתולוגיה תורשתי, אז לברר את ההיסטוריה המשפחתית, זה נוגע gidroftalma קטרקט zonulyarnoy, קרטיטיס עגבת או, למשל, משפחה של ניוון עצב הראייה, המשפחה amavroticheskoy טמטום.

יש צורך לשאול את החולה על תנאי העבודה ועל חייו, כפי שכמה מחלות של איבר הראייה ניתן לשייך את החשיפה לסיכונים תעסוקתיים: ברוצלוזיס עובדים חקלאיים, קוצר ראיה מתקדמת בחולים עם עומס ויזואלי קבע תנאי עבודה קשים, elektrooftalmiya מ רתכים וכן הלאה. ה.

למי לפנות?

בדיקה חיצונית של העין

קודם כל, לשים לב, הן העיניים באותו גודל? תראו, אם העפעפיים הם סימטריים ואם הנסיגה שלהם היא נורמלית כאשר מסתכלים למעלה. Ptosis הוא הירידה של העפעף העליון ואת היעדר נסיגה רגילה כאשר מסתכלים למעלה. תראי, לא הלחמית מודלקת? לבחון את הקרנית עם זכוכית מגדלת - האם יש שריטות על זה? אם אתה חושד שריטה, להוסיף פתרון fluorescein בעין לתקן פגמים באפיתל הקרנית.

הפיקוח חיצוני מתבצע תחת אור יום טוב או הערכת אור מלאכותית ולהתחיל לגבש את הראש, פנים, עיני הגופים בת מדינה. ראשית להעריך את מצב בקע palpebral: זה ניתן לצמצם כאשר פוטופוביה, עפעפיים נפוחים קומפקטיות הרחיבו מאוד מקוצרים בכיוון האופקי (blepharophimosis) לחסום לחלוטין ( lagophthalmos ) יש צורה לא סדירה (eversion או היפוך המאה, dacryoadenitis ) נסגר אתרים של היתוך של הקצוות של העפעפיים (ankiloblepharon). ואז להעריך את מצב העפעפיים, ובכך ניתן לזהות השמטה חלקית או מלאה של העפעף העליון (פטוזיס), הפגם (coloboma) של הקצה החופשי של העפעף, צמיחת עפעף לכיוון גלגל העין ( trichiasis ), בנוכחות skinfold האנכי בזווית המאה / ( epicanthus ) להפעיל או להפוך את השוליים.

כאשר מתבונן hyperemia הלחמית ניתן לקבוע ללא דימום חריף ( דלקת הלחמית חיידקים ), הסמקה עם דימום שופע נתיקה ( הלחמית ויראלי ). בחולים עם פתולוגיה של איברי דמעות, ניתן להבחין בדמעות. 

כאשר דלקת השלפוחית או צינוריות הדמעות להפגין חלקלק, mucopurulent או פריקה מוגלתית, התרחשות של הפרשות מוגלתיות מנקודות הדמעות בעת לחיצה על האזור של צק הדמעות ( dacryocystitis ). נפיחות דלקתית של החלק החיצוני של העפעף העליון ו- S בצורת עקמומיות של פער העין מצביעים dacryoadenitis.

הבא, להעריך את מצבן של גלגל העין בכללותה: העדרו ( anophthalmos ), הכחשה ( enophthalmos ) vystoyanie מהמסלול ( exophthalmos ), הסטייה משם מנקודת הקיבוע ( פזילה ), עלייה (buphthalmos) או ירידה (microphthalmia), אדמומיות (מחלה דלקתית או עינית), צהבהב ( הפטיטיס ) או הכחלחל (תסמונת ואן דר Huve או תסמונת בלובן העין הכחולה ) צבע, ומצב מסלולו: קירות עצם עיוות (הטראומה), ואת הנוכחות של רקמות נוספות נפיחות (גידול, ציסטה, פנינה אטום).

יש לזכור כי המחלות של איבר הראייה מאופיינות על ידי מגוון ומקוריות של ביטויים קליניים. לשם ההכרה שלהם, יש צורך בחינה קשובה של העין הבריאה והחולה. המחקר מתבצע ברצף מסוים: ראשית, יש להעריך את מצבם של איברי העזר הנלווים, ולאחר מכן לבחון את החלקים הקדמיים והאחוריים. יחד עם זאת, הם תמיד מתחילים בבדיקה ובחינה אינסטרומנטלית של עין בריאה.

המחקר של מסלול סביב הרקמות מתחיל בבדיקה. ראשית, הם בוחנים את החלק של הפנים המקיפים את המסלול. תשומת לב מיוחדת מוקדשת למיקום והתנועה של גלגל העין, השינוי אשר יכול לשמש כאינדיקטור עקיף של תהליך פתולוגי במסלול (גידול, ציסטה, המטומה, מום טראומטי).

בעת קביעת המיקום של גלגל העין הבא גורמים העריכו במסלול: vystoyaniya או השקעים ומידתה (exophthalmometer) סטיית מקו הממוצע (strabometry), גודל וקלות העקירה בתוך חלל תחת השפעת לחץ מודד אוויר במסלול (orbitotonometriya).

Exophthalmometry - אומדן מידת ההתנגדות ( הטשטוש ) של גלגל העין מצלצל מסלול העצם. המחקר מבוצע באמצעות גלוטל המראה גרטל, שהוא צלחת אופקית בוגר במילימטרים, עם שתי מראות חצו בזווית של 45 מעלות על כל צד. המכשיר מחובר היטב לקשתות החיצוניות של שני המסלולים. במקרה זה, החלק העליון של הקרנית נראה במראה התחתונה, ובמראה העליונה יש דמות המציינת את המרחק שבו התמונה של נקודת השיא של הקרנית מופרדת מנקודת היישום. הקפד לקחת בחשבון את הבסיס הראשוני - המרחק בין הקצוות החיצוניים של מסלול, שבו המדידה נעשתה, אשר הכרחי לביצוע exophthalmometry בדינמיקה. בדרך כלל, גלגל העין הוא 14-19 מ"מ מן המסלול ואת האסימטריה בעמדה העין זוג לא יעלה על 1-2 מ"מ.

מדידות הכרחי של מרחקי גלגל העין ניתן לבצע באמצעות סרגל מילימטר קונבנציונלי, אשר ממוקם הניצב בקפידה לקצה החיצוני של מסלול, בעוד ראשו של המטופל הוא פנה בפרופיל. גודל המרחק נקבע על ידי החלוקה, שהיא ברמה של השיא של הקרנית.

Orbitotonometry הוא קביעת מידת העקירה של גלגל העין במסלול או דחיסות של רקמות retrobulbar. השיטה מאפשרת להבדיל בין הגידול לבין הגידול אקסופטלמוס. המחקר נערך באמצעות מכשיר מיוחד - piezometer שמורכב הבר עם שני מבנים (אל הפינה החיצונית של המסלול ואת האף), ואת דינמומטר בפועל עם סט של משקולות נשלפות רכוב על העין, עדשות המגע הקרני המצופות. Orbitotonometry מבוצע במצב שכיבה לאחר הרדמה טפטוף ראשוני של גלגל העין עם פתרון של דיקאין. לאחר התקנת והתקנה של המכשיר, המשך למדידה, להגדיל באופן עקבי את הלחץ על גלגל העין (50, 100, 150, 200 ו - 250 גרם). הערך של העקירה של גלגל העין (במילימטרים) נקבע על פי הנוסחה: V = E0 - Em

שבו V הוא עקירה של גלגל העין תחת כוח reponning; E0 הוא המיקום ההתחלתי של גלגל העין; Em - המיקום של גלגל העין לאחר החלת כוח התהודה.

גלגל עיניים רגיל עם עלייה בלחץ לכל 50 גרם מתוקן על ידי כ 1.2 מ"מ. בלחץ של 250 גרם, הוא נעקרו על ידי 5-7 מ"מ.

Strabometry הוא מדידה של זווית ההסטה של העין לכסח. המחקר מתבצע בשיטות שונות, הן מרמזות - על פי הירשברג ולורנס, והן מדויקות מספיק - על פי גולובין.

העפעפיים נבדקים באמצעות בדיקה שגרתית ומישוש, תוך הקפדה על צורתם, מיקומם וכיוון צמיחת הריסים, מצב השוליים, העור והסחוס, ניידות העפעפיים ורוחב פער העין. רוחב פער העין הוא בממוצע 12 מ"מ. השינוי שלה יכול להיות בגלל גודל שונה של גלגל העין ואת תזוזה קדימה או אחורה, עם הירידה של העפעף העליון.

trusted-source[1], [2]

מחקר של קרום החיבור (הלחמית)

את הלחמית הציפוי העפעף התחתון, מתברר בקלות כאשר הוא משך למטה. לכן המטופל צריך להסתכל למעלה. לחלופין למשוך את הקצוות הפנימיים והחיצוניים, לבדוק את הלחמית של המאה ואת הקפל המעבר התחתון.

כדי להפוך את העפעף העליון דורש מיומנות מסוימת. הוא מעוות באצבעותיו, וכדי לבחון את קפל המעבר העליון להשתמש מוט זכוכית או אייליינר. כאשר המטופל מסתכל למטה האגודל של יד שמאל מרים את העפעף העליון. עם האגודל והאצבע של יד ימין, לתפוס את הקצה המרבי של העפעף העליון, למשוך אותו כלפי מטה הקדמי. במקרה זה, מתחת לעור העפעף, הקצה העליון של הצלחת הסחוסית מסומן, אשר נלחץ עם האגודל של יד שמאל או עם מוט זכוכית. והאצבעות של יד ימין ברגע זה להתחיל את הקצה התחתון של המאה ו ליירט אותו עם האגודל של יד שמאל, לתקן אותו על ידי הריסים ולחץ אותו לקצה של מסלול. היד הימנית נשארת חופשית למניפולציה.

כדי להציג את הקיפול שִׂפתָנִי העליון, אשר לעתים קרובות מותאם שונים גופים זרים, וגרם לכאב חד, וגירוי של גלגל העין, צריך להיות דרך העפעף התחתון ללחוץ בעדינות על גלגל העין כלפי מעלה. יתרה מכך ניתן לבדוק את קיפול המעבר העליון באמצעות vekopodemnika: בקצה הוא לשים על העור של הקצה העליון של הסחוס משוך לאחור במורד המאה ומתהפכת אותו, מושך בסוף vekopodemnika. לאחר היפוך העפעף, קצה החוטם מוחזק עם האגודל של יד שמאל בקצה המסלול.

הלחמית הרגילה של העפעפיים בהירה ורודה, חלקה, שקופה, לחה. דרך זה הם גלויים myibomian גלוי הצינורות שלהם, הממוקם בעובי של הצלחת סחוס בניצב לקצה העפעף. בדרך כלל, הסוד אינו מוגדר בהם. נראה, אם אתה לסחוט את קצה המאה בין האצבע שלך מוט זכוכית.

הכלים נראים בבירור בקלנקטורה השקופה.

חקירת איברי דמעות

בדיקה של איברים דלקתיים מתבצעת על ידי בדיקה ומישוש. כאשר מושכים את העפעף העליון ומבט חטוף של המטופל פנימה, הם בוחנים את החלק התחתון של בלוטת הדמעות. לכן, ניתן לזהות את השמטה של בלוטת דמעות, הגידול שלה או חדירה דלקתית. עם מישוש, ניתן לקבוע כאב, נפיחות, ואת דחיסה של החלק המסלול של בלוטת באזור בפינה החיצונית העליונה של המסלול.

מצבם של תעלות הדמעות נקבע על ידי בדיקה, המתבצעת במקביל לבדיקת מיקום העפעפיים. להעריך את מילוי של הדגדגן ואת האגם, בפינה הפנימית של העין את המיקום ואת גודל נקודות הדמעות, מצב העור באזור של שק הדמעות. נוכחות של תכנים שופעים בשק הדמעות נקבעת על ידי לחיצה תחת ההדבקה הפנימית של העפעפיים מלמטה למעלה עם האצבע המורה של היד הימנית. באותו הזמן, העפעף התחתון הוא משך עם יד שמאל שלך לראות את ההיתוך של שק הדמעות. בדרך כלל, שק הדמעות ריק. תכולת השד הדחקי נלחצת דרך תעלות הדמעות ונקודות הדמעות. במקרים של הפרעות במוצרים ופריקת נוזל דמעות, מבוצעות בדיקות תפקודיות מיוחדות.

תלמידים

התלמידים צריכים להיות באותו גודל. הם צריכים חוזה אם קרן אור מכוונת אל העין, וגם כאשר מסתכלים על אובייקט הממוקם מקרוב ( לינה ).

תנועות חוץ

חשוב במיוחד לחקור אותם עם דיפלופיה. בקשו מהמטופל לעקוב אחר קצה העיפרון תוך כדי הזזתו במישורים האופקיים והאנכיים. הימנע תנועות קיצוניות וחדות של העיניים, כמו זה בלתי אפשרי להשיג קיבוע של המראה, אשר מדמה ניסטגמוס.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8]

חדות הראייה

היא משקפת את החזון המרכזי ואינה חושפת הפרות בתחומי הראייה.

תמיד לבחון חדות ראייה, כמו אובדן ראייה פתאומי הוא סימפטום אדיר. אידיאלי לשימוש עם תרשים Snellen, אך יכול לשמש גם בדיקה פשוטה, כגון קריאת ספרים עם אותיות קטנות - במקרה של מחלה סובל לעתים קרובות ליד חזון מ בעתיד. מטופל שאינו יכול לקרוא שורה מס '5 אפילו משקפיים או באמצעות חור סטנופי דורש ייעוץ מומחה. שולחן Snellen הוא קרא ממרחק של 6 מ 'עם כל עין בנפרד. השורה האחרונה, הנכונה, נכונה בטבלה זו, מצביעה על חדות ראייה למרחק עבור העין. שולחן Snellen מסולק באופן שהשורה של אותיות העליונה יכולה לקרוא אדם עם ראייה תקינה ממרחק של 60 מטר, הקו השני - 36 מ ', השלישי - 24 מ', הרביעית - 12 מ ', וחמישי -. 6 חדות מ מתבטאות כדלקמן דרך: 6/60, 6/36, 6/24, 6/12 או 6/6 (האחרון מציין כי לנושא יש ראייה רגילה) והוא תלוי בקווים שנקראו על ידי המטופל. אנשים שבדרך כלל משקפיים צריך להיבדק במשקפיים שלהם. אם החולה לא הביא משקפיים איתו, ואז לבדוק את חדות הראייה שלו, באמצעות חור סטנופי כדי לצמצם את השגיאה של שבירה. אם חדות ראייה גרועות 6/60, המטופל יכול שיקרב לשולחן על המרחק שממנו תוכל לקרוא מספר האותיות העליונות (למשל, במרחק של 4 מ '), ולאחר מכן את חדות הראייה שלו תבואנה לידי ביטוי כמו 4/60. ישנן שיטות אחרות לקביעת חדות ראייה, למשל על ידי האצבעות ממרחק של 6 מטר, ואם החזון הוא עדיין חלש, הנקודה היחידה של תפיסת אור של המטופל. כמו כן לקבוע חזון קרוב, באמצעות הדפסה סטנדרטית, אשר נקרא ממרחק של 30 ס"מ.

שדות הראייה

הנחה את המטופל כדי לבהות של אף הרופא, ולאחר מכן על צדדים שונים להיכנס לשדה ראייה או קצה אצבע של כובע עם ראש מחט אדום. המטופל במקרה זה על פי הרופא, כשהוא מתחיל לראות את הנושא (במקרה זה בעיניים האחרות מכוסה מפית) השוואה עם בתחומת מבט של השדה של מטופל מבט, זה אפשרי, אם כי באופן גס, כדי לזהות ליקויים בתחומי הנוף של המטופל. בזהירות לצייר את שדה החולה של החזון על המפה המתאימה. במקרה זה, יש לציין את גודל הנקודה העיוורת.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

אופטלמוסקופיה

שיטה זו נותנת מושג על חלקי העין מאחורי הקשתית. לעמוד ליד המטופל (בצד שלו). החולה מתקן את עיניו על החפץ הנוח לו. עין ימין של הרופא בוחנת את העין הימנית, ואת העין השמאלית בוחנת את העין השמאלית. התחל את הבדיקה בצורה כזו כדי לחשוף את עכירות העדשה. העין הרגילה נותנת רמז אדום (רפלקס אדום), עד הרשתית ממוקדת. רפלקס אדום נעדר קטרקט צפוף ודימום בעין. כאשר אתה מצליח למקד את הרשתית, לבדוק היטב את דיסק עצב הראייה (זה צריך להיות קצוות ברורים עם דיכאון מרכזי). שים לב אם יש חיוורון או נפיחות של הדיסק האופטי. כדי לבדוק את כלי הסטייה הרדיקאלית ואת המקולה (מקולה), מרחיבים את התלמיד, ומבקשים מהחולה להביט באור.

מחקר עם מנורת סדק

זה מבוצע בדרך כלל בבתי חולים בבירור מגלה את נוכחותם של הפקדות (הצטברות של מסות שונות) בתאים הקדמי האחורי האחורי של העין. התקנים טונומטריים מאפשרים למדוד את הלחץ התוך עיני.

תנאי אופטלמוסקופיה מוצלחת

  • ודא שהסוללות טעונות.
  • להכהות את החדר ככל האפשר.
  • הסר משקפיים ולבקש מהחולה להסיר משקפיים ולבחור את העדשות המתאימות לתיקון הפרעות השבירה (- עדשות הראייה נכון, עדשות לתקן את hypermetropia).
  • אם החולה יש קוצר ראייה חדה או ללא עדשה, ואז ophthalmoscopy מתבצעת מבלי להסיר את המשקפיים מן המטופל. הדיסק של עצב הראייה יופיע קטן מאוד בעת ובעונה אחת.
  • אם קשה לך לבצע ophthalmoscopy בעין לא מתונה, נסה לשלוט בעין בשתי העיניים של המטופל עם העין הדומיננטית ; כאשר אתה עומד מאחורי החולה יושב, הצוואר של המטופל הוא לגמרי unbent. לפני בדיקת הקונדוס, בדוק תמיד שוב את השקיפות של העדשות שבהן אתה משתמש.
  • תמיד להיות קרוב ככל האפשר למטופל, למרות שאחד מכם השתמש בשום במהלך ארוחת הצהריים.
  • תחשוב על השימוש ב- mydriatic לטווח קצר כדי להרחיב את התלמיד.
  • זכור כי פערי הרשתית מתרחשים לרוב בפריפריה וקשה לראות ללא ציוד מיוחד, למרות התלמיד המורחב.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18]

תכונות המחקר של איבר הראייה אצל ילדים

כאשר בוחנים את איבר הראייה אצל ילדים, יש לקחת בחשבון את המאפיינים של מערכת העצבים של הילד, את תשומת הלב המופחתת שלו, את חוסר האפשרות של קיבוע ארוך של המבט לאובייקט מסוים.

לכן, בדיקה חיצונית (חיצונית), במיוחד אצל ילדים מתחת לגיל 3, מוטב טוב יותר עם אחות אשר, אם יש צורך, תיקונים ולחץ על הידיים והרגליים של הילד.

הרתיעה של העפעפיים מתבצעת על ידי לחיצה, משיכה והעברתם זה לזה.

בדיקה של החלק הקדמי של גלגל העין מתבצעת בעזרת עפעפיים עפעפיים לאחר הרדמה טפטוף ראשוני עם פתרון של דיקאין או נובוקאין. במקביל, אותו רצף של בדיקה הוא ציין כמו בבדיקת חולים מבוגרים.

מחקר של גלגל העין האחורי בחולים בגיל הצעיר הוא נוח לנהל באמצעות ophthalmoscope חשמלי.

תהליך הלמידה של חומרת שדה הראייה חייב להיות נתון לאופי המשחק, בייחוד בקרב ילדים בגילאי 3-4 שנים.

הגבולות של שדה הראייה בגיל זה רצוי לקבוע בעזרת שיטה מכוונת, אבל במקום אצבעות יד הילד עדיף להציג צעצועים בצבעים שונים.

המחקר באמצעות מכשירים הפך אמין למדי מאז 5 שנים, אם כי בכל מקרה מסוים יש צורך לקחת בחשבון את המאפיינים של הילד.

ביצוע המחקר של שדה הראייה בילדים, יש לזכור כי הגבולות הפנימיים שלה הם רחבים יותר מאשר במבוגרים.

Tonometry ב ילדים קטנים וחסרי מנוחה מתבצע תחת הרדמה מסכה, בזהירות לתקן את העין במצב הרצוי עם פינצטה microsurgical (מאחורי הגיד של שריר rectus העליון).

יחד עם זאת, קצוות הכלי לא צריך לעוות את גלגל העין, אחרת את הדיוק של החקירה פוחתת. בהקשר זה, רופא העיניים נאלץ לעקוב אחר הנתונים המתקבלים על ידי טונומטריה, ביצוע מחקר גישוש של הטון של גלגל העין באזור המשוונית.

trusted-source[19], [20], [21]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.