Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Metronidazole עבור קיכלי?

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

מדוע יש סימן שאלה בכותרת? כי Metronidazole אינו שייך סוכני אנטי פטרייתי (antimycotics), אלא כדי אנטיביוטיקה ותרופות antiprotozoal. ואם מישהו המליץ לך להשתמש Metronidazole עבור קיכלי או מילים נרדפות שלה - Metrovagin, Metroseptol, Flagil או Trichopolis עבור נשים עם קיכלי, אז זה "מישהו" היה שגוי.

האם metronidazole לעזור עם קיכלי?

אנטיביוטיקה nitroimidazole metronidazole יש השפעה מזיקה על peptostreptokokki, clostridia, fuzobakterii, porphyromonads, קבוצה גדולה של חיידקים, כפי שהתברר, אפילו על helicobacter. אבל, קודם כל, מחלות הנגרמות על ידי פרוטוזואה כגון או חיידקים כמו הם הציג את האינדיקציות לשימוש של התרופה:

  • Trichomonas vaginalis - הגורם של  trichomoniasis, וכן אצל גברים -  trichomonas urethritis ; Gardnerella vaginalis, בשל איזה vaginosisosis בקטריאלי  (או gardnerellosis) מפתחת ;
  • הפושע ג'יארדיה ג'ארדיה מעיים;
  • אנטמובה היסטליטיקה היא הסוכרת הסיבתית של אמביאיות.

על פי ההמלצות של החברה למחלות זיהומיות של אמריקה (IDSA), Metronidazole ועוד אנטיביוטיקה, Clindamycin (השייכים לקבוצה lincosamide), הן תרופות הבחירה לטיפול vulvovaginosis חיידקי אצל נשים. שיטת הניהול והמינון שלהם תלויה אם אישה בהריון או לא, אבל בכל אחת מהאפשרויות הטיפול נמשך לא יותר מחמישה עד שבעה ימים.

Metronidazole משמש גם עבור דלקות עור, רוזצאה, זיהומים אוראליים, מחלות דלקתיות של איברי האגן, קוליטיס הקשורים Clostridium difficile, וכיב קיבה עם בדיקה חיובית עבור הליקובקטר פילורי.

אבל שמרים כמו  פטריות קנדידה (קנדידה), שהם הגורם של קיכלי, כלומר,  דלקת הנרתיק, אינם מופיעים ברשימה של אינדיקציות של Metronidazole, וכל זה ניתן למצוא על ידי קריאת ההוראות לשימוש בו.

אז, Metronidazole עבור קיכלי בנשים וגברים - כל צורה של שחרור של תרופה זו (הזרקת, טבליות, ג 'ל, נרות) - לא יעזור. מינויו יכול להיות מוצדק רק במקרים שבהם במהלך מחקר מעבדה כתם מן הנרתיק, ובגברים - מן השופכה, התגלה לא רק זיהום פטרייתי, אלא גם זיהום בקטריאלי.

אז כדאי להשתמש בתרופות משולבות, למשל, טבליות הנרתיק קליון D, אשר מורכבים בפרופורציות שוות של metronidazole ואת סוכן miconazole antifungal.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

למה Metronidazole לא עוזר עם קיכלי?

כדי להפוך את כל האמור לעיל משכנע יותר, יש צורך להסביר באופן כללי איך metronidazole עובד, כלומר, מה הפרמקודינמיקה שלה.

סלקטיבי בעיקר עבור חיידקים פרוטוזואה אנאירובית, Metronidazole הוא prodrug בצורה של חומר שאינו מיונן אשר הופך פעיל על קשר עם מיקרואורגניזמים אלה.

רק מיקרואורגניזמים אנאירוביים בעלי אנזים מיוחד, פרדוקסין אוקסידורוקטאז (POR), מפעילים את Metronidazole, אשר משחזרת את קבוצת הניטרו של התרופה (NO 2 ) כדי ליצור מטבוליט תגובתי המקיים אינטראקציה עם חיידקים ודנ"א פרוטוזואה.

כתוצאה מאינטראקציה זו, הביוסינתזה של חומצות האמינו בתאי המיקרואורגניזמים מואטת, ובלי חלבונים ההעתקה שלהם הופכת לבלתי אפשרית.

עם זאת, Metronidazole אינו משפיע על רוב החיידקים האירוביים, כמו גם זיהומים פטרייתיים (כולל קנדידה אלביקנים), כי הם חסרים את האנזים POR ולא יכולים להפעיל את המרכיב הפעיל של התרופה.

מה עוזר עם קיכלי?

כל משטרי הטיפול הסטנדרטי עבור קנדידיאזיס vulvovaginal מסובך לעבוד באותה מידה, גם אם נלקח פעם אחת (150 מ"ג), ולאחר שלושה ימים Fluconazole הוא נלקח מחדש  מן קיכלי  (שמות מסחריים אחרים הם Flucostat Diflucan, Difluzol, Mikomax, Fucis). כמוסות Fluconazole, סוכרת אנטי פטריות מערכתית עבור קבוצת אזול, יעילים הן דלקת הנרתיק של נשים אצל גברים ב הקיבה בגברים. ראה גם -  תרופות נגד פטריות עבור גברים.

אתה יכול להיות מטופלים במשך שבוע, באמצעות אחר azole antimycotic -  Clotrimazole מן הקיכלי, בצורה של נרות של שם זהה או באמצעות אנלוגים שלהם - קנדיבן נרתיקי טבליות או Guine-Lotcial.

תוצאות המחקרים הקליניים והמשוב החיובי של המתרגלים הפכו לבסיס לאישור של Fluconazole ו- Clotrimazole על ידי ה- FDA האמריקאי והסוכנות האירופאית לתרופות (EMEA). מידע נוסף בחומר -  טיפול יעיל של קנדידיזיס בעזרת טבליות

לטיפול מקומי זה נפוץ להשתמש במגוון של  נרות מן הקיכלי, בפרט:

לרוב, השימוש בהם במהלך ההריון מותר רק מהטרימסטר השני, ולפי ההנחיות הקפדניות של הגינקולוג המיילדות. קרא עוד -

טיפול של קיכלי במהלך ההריון

והשימוש בילדים נחשב בפרסום -  זיהום קנדידה (קנדידה, תראש) אצל ילדים

האם מטרונידזול עלול לגרום לקרע?

כידוע, כל אנטיביוטיקה לתרום להתפתחות זיהומים פטרייתיים, כולל קנדידה bronchopulmonary ו gastrointestinal כמו זיהום nosocomial, אגב, הנפוצה ביותר רכשה בבית החולים.

כמו מחקרים מראים, גם לאחר טיפול אנטיבקטריאלי סיסטמי, כולל עם השימוש metronidazole, קולוניזציה מוגברת של דרכי השתן והנרתיק נפוץ עם התפתחות של קנדידיזיס vulvovaginal, כלומר, קיכלי.

מדוע תרופות אנטיבקטריאליות, כולל מטרונידזול, גורמות לקרע? השכיחות של קנדידיזיס בקרב אנשים נוטלים אנטיביוטיקה, מומחים מסבירים כי אנטיביוטיקה להרוג חיידקים כי בדרך כלל חיים בגוף, ועל רקע חוסר "תחרות" קנדידה מתחיל להכפיל בחופשיות.

כמה צורות של קנדידיאזיס, למשל, קנדידאזי פולשני של שסתומי הלב, הטחול, הכליות, כמו גם candemia (פטרייה הזנת במחזור מערכתית עם התפתחות של נויטרופניה) הם מסוכנים מאוד.

trusted-source[5], [6], [7]


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "Metronidazole עבור קיכלי?" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.