^

בריאות

סקירה כללית של תרופות

טמפרטורה גבוהה

אם ניתן היה להוריד את הטמפרטורה לפני בוא הרופא או הגעתו של האמבולנס, יש צורך לומר בבירור לרופאים מתי הופיעה הטמפרטורה, עד כמה היא עלתה וכמה זמן היא נשארה במצב כזה.

מה התרופות לעזור עם streptoderma?

תרופות לטיפול streptoderma נקבעו רק על ידי רופא מומחה. זה יכול להיות סמים חשיפה מקומית, מערכתית, אשר נקבעת על ידי חומרת streptoderma וכמה תכונות של המחלה.

Nitroxoline עבור דלקת שלפוחית השתן אצל נשים וגברים

Nitroxoline הוא שם בינלאומי לא קנייני של התרופה. כלומר, הוא חומר פעיל טהור כי ניתן להשתמש על ידי יצרנים שונים, והוא חלק סמים רבים.

אנטיביוטיקה לסטרפטודרמה בילדים

אנטיביוטיקה הם הסוכנים הטיפוליים העיקריים עבור streptoderma אצל ילדים ומבוגרים כאחד. תכונה ייחודית של שימוש באנטיביוטיקה עבור streptoderma אצל ילדים היא שהם צריכים להינתן מוקדם ככל האפשר כאשר הסימנים הראשונים של המחלה מופיעים.

Metronidazole עבור קיכלי?

אנטיביוטיקה nitroimidazole metronidazole יש השפעה מזיקה על peptostreptokokki, clostridia, fuzobakterii, porphyromonads, קבוצה גדולה של חיידקים, כפי שהתברר, אפילו על helicobacter.

פלסטרים

האמצעים להיפטר מן הנגע הזה, אנחנו יודעים הרבה. בין הנפוצים ביותר הם משחות, פתרונות מאכל ו cuterizing, קרמים. עם זאת, הנוח ביותר ביישום של רבים לשקול תיקון יבלת מיוחד.

נתרן thiosulfate לטהר את הגוף: איך לקחת?

Thiosulfate נתרן הוא סוכן תרופות משולב השייכת לקבוצה של תרופות נוגדנים (תרופות נוגדות ספציפיות, תרופות אנטי רעילות). Thiosulfate מסייע להיפטר הגוף של תרכובות מזיקות ורעילות.

אנלוגים למונוורל עם דלקת שלפוחית השתן

שוק התרופות מיוצג על ידי מגוון רחב של תרופות, הן אנטיבקטריאלי והן פרופיל מיקרוביאלי, אשר אינם נחותים האפקטיביות שלהם כדי monural. שקול את האנלוגים הפופולריים של דלקת שלפוחית השתן monural.

תרופות פירושו להזיע בבתי השחי

לאחרונה, הבעיה של זיעה וריח לא נעים של בתי השחי כבר החליטה בעזרת קוסמטיקה מיוחדת בצורה של דיאודורנטים antiperspirant. אבל תרופות אלה עבור בתי השחי מזיעים רחוקים מלהיות בטוח כפי שהיינו רוצים.

טיפות אוזניים ותרופות אחרות לגודש באוזן

השורה התחתונה היא כי לעתים קרובות האוזן מטילה עם מחלות מסוכנות - זה יכול להיות לא רק גופרית תקע או נזלת אף, אלא גם דלקת אוטיטיס, גידול, furuncle, פתולוגיות כלי הדם, וכו '

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.