Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיצד להיפטר כתמים אדומים על הגוף?

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

מה לעשות, איך להיפטר כתמים אדומים על הגוף, הטיפול יגידו לרופא. בניית המשטר הטיפולי מתבצעת תוך התחשבות בחיסול הגורם למומים בעור. באופן עצמאי, לא סחיטה, ולא צריבת תכלילים אדומים אינה מקובלת.

העקרונות הבסיסיים של הטיפול הם:

 • אם הגורם לבעיה הוא האלרגן, אז זה חייב להיות מזוהה ונטרל.
 • אם ההספגה נגרמת על ידי נזק לכלי, אתה צריך להוציא הן פציעות מכניות ו hypovitaminosis. כאשר יש מחסור של ויטמינים, ההכנות נקבעו עבור חידוש שלהם.
 • עם דיסטוניה neurocirculatory, ייצוב של פעילות העצבים הכרחי. מערך הטיפול כולל מוצרים מורכבים מולטי ויטמין, נהלים לחיזוק כללי של הגוף. חשוב באותה מידה להתבונן במצב הנכון של עבודה ומנוחה, כדי למנוע מתח.
 • עם neoplasm וסקולרי אמיתי, טיפול כירורגי יכול להיות prescribed בצורה של טיפול בלייזר, sclerotherapy. גודל גדול כתמים מוסרים על ידי כריתה כירורגית, או על ידי cryodestruction, electrocoagulation או באמצעות גלי רדיו.
 • אם הנקודות האדומות על הגוף הן תוצאה של מחלות כבד, אז את ערכת הטיפול נעשה על ידי hepatologist בשיתוף עם gastroenterologist. סביר להניח, חינוך כזה לא ייעלם. עם זאת, הטיפול ימנע היווצרות של פגמים חדשים.
 • אם הגורם לבעיה הוא מחלה מערכתית, אז הטיפול מטופל על ידי מומחה מתאים - למשל, ראומטולוג. עם מקור חיידקי או ויראלי של פריחות, מומחה למחלות זיהומיות או dermatovenerologist יידרש.

טיפול שמרני עם כתמים אדומים משמש לעתים נדירות יחסית: רוב המטופלים מומלץ לצפות ניאופלזמה או למחוק אותם אם יש אינדיקציות. אם הרופא מתעקש על טיפול מורכב, תרופות הורמונליות משמשים לעתים קרובות, ההשפעה של אשר יכול להשפיע על הבריאות בצורה של תופעות לוואי. תרופות אלו משמשות אך ורק לפי הסימנים.

עד כה, במדינות אירופה ובארצות הברית לטיפול באנגיומות, propranolol ו timolol נמצאים בשימוש פעיל. הטיפול מתבצע רק בבית החולים, תחת פיקוחו של רופא, עם ניטור קבוע של לחץ הדם ורמות הסוכר בדם. המינון של תרופות כאלה הוא יחיד.

במדינות אחרות - בפרט, בחלל הפוסט-סובייטי, הן מוגבלות להשפיע על הגורם האפשרי להופעת אלמנטים אדומים על העור. לעתים קרובות תרופות מרשם להקל על העבודה של הכבד הלבלב, כמו גם משקם ו antihistamines.

תרופות כי הרופא יכול לרשום

 

מינון ומינהל

תופעות לוואי

הוראות מיוחדות

הפבאנה

אם הכבד מופרע, קח את הקפסולה שלוש פעמים ביום, עם מים. הטיפול נמשך שלושה חודשים או יותר.

משלש ו משתן פעולה, במקרים מסוימים - אלרגיות.

התרופה אינה מרשם לילדים מתחת לגיל 6 שנים.

Enterosgel

כאשר הכבד, מערכת העיכול, אלרגיות, diathesis, עם תהליכים ספטיים- septic מופרות, 1 st. L. פירושו שלוש פעמים ביום, עם מים (מנה למבוגרים).

לעיתים רחוקות, עצירות.

התרופה יכולה להילקח מלידה (מינון צריך להבהיר על ידי רופא הילדים).

חופיתול

במקרה של בעיות עם הכבד, הכליות לקחת 1-2 טבליות שלוש פעמים ביום. משך הכניסה הוא עד חודש.

שלשולים, לעיתים נדירות - אלרגיות.

התרופה אינה מרשם cholelithiasis. מותר לשימוש בהריון.

Suprastin

בתהליכים אלרגיים, מגע דרמטיטיס, עקיצות חרקים לקחת 3-4 טבליות ליום.

לעתים קרובות: עייפות, נמנום, כאב בראש.

זה יכול לשמש לטיפול ילדים מגיל 3 שנים, במינון קפדני המומלץ על ידי רופא הילדים.

אסקורוטין

עם שחיתות מוגברת חדירות וסקולרית, עם מחסור של חומצה אסקורבית שגרת לקחת על לוח 2-3 פעמים ביום.

לעיתים רחוקות - כאב בראש, הפרעות שינה, קלקול קבה.

אין לקחת את התרופה עם נטייה פקקת סוכרת. זה מקובל לקחת את התרופה מ 3 שנים של גיל.

ויטמינים להצלה

אם אתה מודאג פריחות שונות על הגוף, כולל פריחות אדומות, אז יש צורך בצריכה נוספת של ויטמינים. קודם כל, אתה צריך לשים לב טוקופרול - ויטמין E, אשר מבטיחה את שלמות ועקביות של תאים ומגן עליהם מפני הרס, מונע שינויים הקשורים בגיל ברקמות, מנרמל את האיזון ההורמונלי ואת התהליכים המטבוליים. טוקופרול עשיר באגוזים, שמנים צמחיים, כמו גם כמה גרגרים (אפר הרים, אוכמניות, אשחר ים).

משפר את הביצועים של הכבד וחומצה ליפואית מערכת הדם. זהו חומר דמוי ויטמין שמונע את ההשפעה השלילית של רעלים על הגוף. ניתן לרכוש חומצה ליפואית בבתי מרקחת.

ברוב הבעיות בריאותיות המשויכות בעיות עם בכבד או במערכת העיכול, החנויות המתרוקנות של ויטמין A: מסמר להיות פריך, העור - לייבש לירידה בתפקוד חזותי. ויטמין זה הוא לא פחות חשוב עבור המצב הרגיל של הדם ואת כלי הלימפה. אתה יכול לקבל את זה עם אוכל, בקביעות צריכת שמן כבד בקלה כבד כבד, או לקנות בצורה של מוצרים בית מרקחת.

טיפול פיזיוטרפי להופעת נקודות אדומות

כאשר אנגיומות מפיצות כתמים אדומים על הגוף, פיזיותרפיה אינה משמשת לעיתים קרובות מדי. עם זאת, במקרים מסוימים, הרופא יכול להמליץ על הליכים יעילים כגון:

 • רפלקסותרפיה של מחטים;
 • טיפול בלייזר;
 • טיפול חמצן בלחץ גבוה;
 • Space
 • מגנטותרפיה;
 • phototherapy (יישום של UVB טווח צר עם אורך גל של 311-313 ננומטר, כמו גם UFA-1 עם אורך גל של 340-400 ננומטר);
 • inductothermy של אזור בלוטת יותרת הכליה;
 • טיפול ב- PUVA;
 • הידרו ובוץ;
 • ozokerite ו פרפין טיפול;
 • טיפול ידני.

לעיתים מתמנים הליכים במהלך טיפולי ספא מומלצים בשיטות סטנדרטיות.

טיפול אלטרנטיבי במאבק נגד נקודות אדומות

ההשפעה על פריחות הבעיה על הגוף יכול להיות גם ברפואה אלטרנטיבית בדרכים מסוימות. הרופא בדרך כלל מרשם תרופות אנטי אלרגיות, מייצבות, מתחדש, אנטי דלקתיות. מרפאים אלטרנטיביים מציעים מתכונים חלופיים:

 • טוחנים את תפוחי האדמה גלם בבלנדר, ואת מסה וכתוצאה מכך מוחל על אזור נקודה אדומה, קבוע עם תחבושת גזה או טיח. דחיסה זו צריכה להישמר לפחות שעתיים ביום.
 • מיץ חמוציות טרי בסכום של 50 מ"ל מעורבב עם 100 מ"ל של וזלין. המשחה המתקבלת משמשת לשמנת את אזורי העור הנגועים, פעמיים ביום.
 • כף אחת של עלי שן קצוץ לשפוך 400 מ"ל של מים רותחים, מתעקשים במשך חצי שעה. לשתות 100 מ"ל 4 פעמים ביום, מדי יום.
 • הכן תמיסה מן הזרע הבשיל של היפנים סופורה: לקחת 2 כפות. L. זרע הקרקע 500 מ"ל של וודקה. לעמוד בסם במשך עשרה ימים במקום קריר כהה, ערבוב יומי. תמיסה מטופלת עם נקודות אדומות על הגוף פעמיים ביום.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

טיפול צמחים

 • עלים טריים שנקטפו זה עתה הם נחתים, מונחים בצנצנת זכוכית ומוזגים בשמן חמניות לא מזוקק. שמור את זה מתחת לכסות במקום יבש במשך 2-3 שבועות (לפעמים צנצנת צריך להיות מזועזע). לאחר מכן, השמן מסונן, מרוקן לתוך מיכל של זכוכית כהה, מכוסה מכסה. חנות במקרר, מעת לעת באמצעות משחה על אזורים עור מכוסה פריחות אדומות.
 • תהליך נקודות אדומות עם מיץ סלרי טרי סחוט (100 מ"ל), מעורבב עם חומץ 9% בכמות של 30 מ"ל.
 • לטחון את העלים של kaluzhnitsa צמח, לשטוף עם מים רותחים. המסה המתקבלת מתפשטת על מפית ומשמשת כלחץ על שטח הגוף, המושפע מנקודות אדומות.
 • מוחל באופן קבוע על נקודות אדומות celandine מיץ טרי, קמומיל, מחרוזת. תדירות היישום - פעמיים ביום. משך הטיפול נקבע על ידי יעילותו.

הומיאופתיה מנקודות אדומות על הגוף

טיפול הומיאופתי עם המראה של תכלילים אדומים על הגוף משמש לעתים נדירות. עם זאת, רפואה אלטרנטיבית יכולה להציע מספר תרופות שיכולות לעזור בעניין זה. המינון נבחר בנפרד.

 • Acidum nitrikum 12c יכול להיות prescribed על גרגיר אחד בין הארוחות, כל יום אחר, בערבים, במשך זמן רב.
 • Thuja 6c על גרגר אחד הוא נלקח מדי יום, במשך זמן רב.
 • Acidum nitrikum 6c לקחת שלושה גרגרי היומי בערבים, במשך זמן רב.

לגבי השימוש של תרופות הומיאופתיות, רצוי מאוד לפנות ישירות לרופאים הומיאופתים, שכן המינוי מתבצע רק בתהליך של התייעצות אישית. בתחילת הטיפול, ייתכן שיש אי נוחות או אפילו החמרה של הבעיה, אשר לא צריך להיות מאוימים: לאחר זמן מה, המצב יחזור פריחות נורמלי ו unaesthetic יתחילו להיעלם.

טיפול כירורגי

הסרת נקודות אדומות על הגוף היא לא תמיד רצוי, שכן אלמנטים אלה לעתים רחוקות לגרום לבעיות. אם ניאופלזמה באמת מטרידה (לדוגמה, מנקודת מבט קוסמטית), הם מוסרים בעזרת איזמל של מנתח, חנקן נוזלי, רדיו או סכין אלקטרונים, או לייזר. באופן עצמאי כדי למחוק (לצרוב, להסיק) נקודה אדומה לא צריך להיות, כפי שהוא יכול להוביל לתהליך דלקתי, דימום וסיבוכים אחרים.

הנפוץ ביותר בקרב חולים הוא טיפול לייזר. זה למעשה לא גורם לתחושות כואבות, והנוהל עצמו לא משאיר אחריו צלקות או צלקות. ההסרה מתבצעת במהירות, במסגרת אשפוז, ללא הרדמה נוספת. נוצר לאחר הסרת קרום חום קטן לאחר כמה זמן מתייבש ונעלם בכוחות עצמו. שלב הריפוי נמשך כשבוע, ובמקום ההדגשה האדומה יש רק נקודת אור קטנה. אין טיפול postprocedural נדרש.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.