^

בריאות

אנטרוזגל

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Enterosgel הוא אנטרוסורבנט מסוג ג'ל. בעל פעילות ספיגה וגמילה.

התרופה היא מטריצה שנוצרת מרחבית מסוג אורגנו -סיליקון, היוצרת נקבוביות מלאות בנוזל. גדלי הנקבוביות שנקבעו עוזרים ליצור את סלקטיביות הספיגה. התרופה סופחת ומפרישה מהגוף בעיקר יסודות רעילים מהסוג המולקולרי הבינוני.

לאנטרוסגל השפעה הידרופובית, הוא אינו נדבק לריריות, אינו פוגע בהן וגם אינו חודר לרקמות.

אינדיקציות אנטרוזגל

הוא משמש כחומר ניקוי רעלים במקרים כאלה:

  • צורות הרעלה פעילות וכרוניות בעלות אופי שונה;
  • צורות שיכרון פעילות עם יסודות רעילים ועוצמתיים (זה כולל אלקלואידים, אלכוהול, תרופות, מלחי מתכות כבדות);
  • היפראזוטמיה (CRF);
  • שלבים חריפים של דלקות מעיים מכל מוצא, בטיפול משולב (למשל, דיזנטריה , זיהומים רעילים, דיסביוזה, , סלמונלוזיס ושלשולים, שיש להם אטיולוגיה לא זיהומית);
  • פתולוגיות מהסוג הסגול-ספיגה, שעל רקען נרשמה הרעלה חמורה (בטיפול משולב);
  • אלרגיה לתרופות או מזון;
  • hyperbilirubinemia (צורה ויראלית של הפטיטיס).

הוא נקבע גם למניעת הרעלה כרונית באנשים העובדים במפעלים מסוכנים (הרעלה מקצועית באמצעות קסנווביוטים, ארסן, עופרת, תרכובות כספית, רדיונוקלידים משולבים, חומרים סינתטיים פוליטרופיים, ובנוסף תחמוצות פחמן או חנקן, מוצרי שמן, מלחי מתכת כבדה ואורגניים ממיסים פלואוריד).

טופס שחרור

התרופה משוחררת בצורה של משחה אוראלית, בתוך אריזה בנפח 100 או 225 גרם.

פרמקודינמיקה

התרופה מדגימה אפקט גמילה וספיגה בולט. בתוך לומן של מערכת העיכול, הוא מסנתז ומפריש אלמנטים רעילים חיצוניים ופנימיים ממקורות שונים (ביניהם אנטיגנים, תרופות ורעלים, אלכוהול, חיידקים ורעלים חיידקיים, מלחי מתכות כבדות, אלרגנים למזון).

אנטרוסוגל סופח מטבוליטים בודדים בגוף, כולל עודפי בילירובין, כולסטרול, מתחמי שומנים ואוריאה, ובנוסף מוצרי ריקבון האחראים להתפתחות רעילות פנימית.

התרופה אינה מחלישה את ספיגת יסודות קורט בעזרת ויטמינים, מסייעת בשיקום מיקרופלורת המעי המופרעת ואינה משנה את תנועתיות המעיים.

פרמקוקינטיקה

התרופה אינה נספגת בתוך מערכת העיכול. הפרשת החומר ללא שינוי מתרחשת תוך 12 שעות.

מינון וניהול

עליך ליטול את התרופה דרך הפה, 1-2 שעות לפני אכילה או שימוש בתרופות אחרות, שתיית מים (אתה יכול גם לדלל חלק מהעיסה ב 0.5 כוסות מים).

מבוגרים משתמשים בתרופה במנה של 22.5 גרם (1.5 כפות), 3 פעמים ביום (סך המינון היומי 67.5 גרם). לילד בגילאי 5-14, המינון הוא 15 גרם (1 כף), 3 פעמים ביום (המנה הכוללת ליום היא 45 גרם). ילד מתחת לגיל 5 - 7.5 גרם (0.5 כף), 3 פעמים ביום (מנה יומית כוללת - 22.5 גרם).

לתינוקות, 2.5 גרם (0.5 כפית) נקבעים, אשר נערבים עם חלב אם או מים (3 כרכים). עליך לתת את התרופה לפני כל הליך האכלה (6 פעמים ביום).

כדי למנוע הרעלה כרונית, אתה צריך לקחת 22.5 גרם (1.5 כפות), פעמיים ביום, בתקופה של 7-10 ימים, כל חודש.

במקרה של שלשול חריף: למבוגר מנת ההתחלה היא 45 גרם (3 כפות), לילד מעל גיל 5 - 22.5 גרם (1.5 כפות). לאחר מכן השתמשו בכ 1.5 כפות לאחר כל מעיים, אם הצואה נוזלית. לילד מתחת לגיל 5 - תחילה, 15 גרם (1 כף), ולאחר מכן 7.5 גרם (1.5 כפיות) לאחר כל מעיים, אם הצואה נוזלית.

כאשר השלשול מפסיק, עליך ליטול את התרופה במינונים סטנדרטיים למשך 5 ימים נוספים.

אם נצפתה הרעלה חמורה, ניתן להכפיל את המינון במהלך 3 הימים הראשונים.

משך הטיפול בשיכרון חריף הוא 3-5 ימים; במקרה של אלרגיה או הרעלה כרונית - 2-3 שבועות. רופא יכול לרשום מחזור חוזר.

השתמש אנטרוזגל במהלך ההריון

ניתן להשתמש ב- Enterosgel במהלך הפטיטיס B והריון.

התוויות נגד

זה אסור לרשום במקרה של רגישות אישית לתרופה, כמו גם לאטוניה של המעיים.

תופעות לוואי אנטרוזגל

סימני הצד העיקריים:

  • הפרעות במערכת העיכול: עצירות או בחילה עלולות להתרחש;
  • אחרים: במקרה של אי ספיקת כבד / כליות חמורה, עלולה להיווצר סלידה מתרופות.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

אם נלקחות תרופות אחרות יחד עם Enterosgel, ספיגתן עלולה להיחלש.

תנאי אחסון

אסור להקפיא את אנטרוזגל בטמפרטורה של 4 מעלות צלזיוס לפחות.

חיי מדף

ניתן להשתמש ב- Enterosgel תוך 36 חודשים מיום מכירת המוצר התרופתי.

אנלוגים

אנלוגי של התרופה הוא התרופה Sorbentogel.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "אנטרוזגל" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.