^

בריאות

סובל מאלרגיה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Suprastin (שם בינלאומי Chlorpiramin) הוא אחד antihistamines הפופולרי ביותר באוקראינה. Suprastinum מ אלרגיה מונפקת בשתי צורות מרפא - בצורה של פתרון הזרקת תוך ורידי ו תוך שרירי, בצורה של טבליות.

Suprastin הוא חוסם של קולטני H1-histamine, יש פעילות הרגעה, היפנוטי, antihistaminic ו- m-holinoblocking. תרופה זו נמצאת בשימוש נרחב בטיפול מורכב של מחלות אלרגיות במבוגרים וילדים.

סובל מאלרגיה

טבליות מ אלרגיות Suprastin

אינדיקציות למרשם ונטילת טבליות סופראסטין מאלרגיות:

  • דלקת הלחמית אלרגית
  • דלקת נזלת
  • אורטיקריה
  • קדחת השחת
  • אנגיואדמה
  • מחלת סרום
  • פריחה סמים
  • עקיצות חרקים
  • מחלות עור (אטופיק ו דרמטיטיס מגע, toxicoderma, אקזמה)

טבליות Suprastin יכול להיות לבן ולבן אפור בצבע, בדרך כלל או כמעט חסר ריח. מרכיבים כלולים בהכנה: מונוהידראט לקטוז, עמילן תפוחי אדמה, עמילן carboxymethyl נתרן (סוג א '), טלק, ג'לטין, חומצה סטארית.

כאשר לבלוע, סופראסטין נספג במהירות לתוך זרם הדם. כשעתיים לאחר נטילת התרופה, הריכוז המרבי בדם מגיע. אבל האפקט הטיפולי הוא נצפה כבר 15-30 דקות לאחר קבלתו, וזה נמשך בערך 6 שעות.

כיצד עלי לקחת את Suprastin לאלרגיות?

לפני שאתם מתחילים לקחת טבליות suprastin מ אלרגיות, אתה צריך להתייעץ עם רופא. אחרי הכל, מינון הטיפול, ככלל, תלוי באופן ישיר בחומרת המחלה, בגיל ובמשקל של המטופל. המינון לא יעלה על 2 מ"ג לק"ג ממשקל הגוף של המטופל. התבנית הסטנדרטית המתוארת בהוראות לתרופה זו היא המינון הזה: למבוגרים, בזמן אכילה, ללא לעיסה, לקחת 1 טבליה (25 מ"ג) 3-4 פעמים ביום, עם מספיק מים.

אגב, החלת Suprastin נגד אלרגיות, אתה צריך לנטוש את השימוש של אתנול, או, בפשטות, אלכוהול. בנוסף, במידת האפשר, יש להימנע מפעילויות שעלולות להיות מסוכנות הדורשות תשומת לב מוגברת.

קשישים, חולים כחולים, יש צורך לקחת suprastin בזהירות מאלרגיות. מכיוון שלמטופלים אלו יש לרוב תופעות לוואי. אנשים עם תפקוד לקוי של הכבד יהיה כנראה צריך להפחית את המינון. חולים עם הפרעות בכליות בדרך כלל צריכים לשנות את משטר נטילת התרופה ולהקטין את המינון שלה.

כמו כן יש לזכור: Suprastin, במיוחד בתקופה הראשונית של הטיפול, יכול לגרום נמנום, עייפות וסחרחורת. לכן, עדיף לוותר על נהיגה.

סופרין לילדים מאלרגיות

התווית נגד לשימוש Suprastin נגד אלרגיות הוא הגיל המוקדם של המטופל. לכן, יילודים, עד חודש 1 הישן, לא צריך לקחת Suprastin עבור אלרגיות.

עבור ילדים מ 1 עד 12 חודשים, המינון צריך להיות לא יותר מ 6.25 מ"ג 2-3 פעמים ביום (1/4 Tablet). על ידי 8.3 מ"ג (1/3 טבליות) של התרופה 2-3 פעמים ביום ניתן לתת לילדים בגילאי 1 עד 6 שנים. מומלץ לטחון את הטבליות למצב אבקתי, ולפזר אותו במים או בתערובת חלב. אסור לשכוח שסופרסטין אצל ילדים יכול לגרום לנמנום ולעכבות. במקרים כאלה יש לתת לילדים הזדמנות לישון יותר מאשר לנסות לשלול אותם בכל דרך אפשרית.

מינון של התרופה לילדים בגילאי 7-14 שנים הוא 12.5 מ"ג (poltabletki), גם 2-3 פעמים ביום.

שימוש Suprastin במהלך הריון

עד כה, רופאים לא הגיעו לקונצנזוס אם ניתן לקחת Suprastin מ אלרגיות במהלך ההריון. לא נערכו מחקרים הולמים ומבוקר היטב לגבי השימוש בהיסטריהמינים בהריון. לכן, התרופה ניתנת לנשים בהריון (במיוחד כשמדובר בשליש הראשון בחודש האחרון של ההריון) רק כאשר היתרונות עולים על הסיכון האפשרי לעובר. הכל בגלל כמה מרכיבים של Suprastin יכול לעבור את מחסום השליה. מעט ידוע על איך הם משפיעים על התפתחות התינוק. רק לעתים רחוקות מאוד, עם זאת, הרופאים לעשות חריג ו לרשום לנשים בהריון Suprastin עבור אלרגיות. אבל יש לזכור כי זה נעשה כחריג. לכן, להשתמש בסמים על פי שיקול דעתו שלה - זה מסוכן לבריאות של התינוק.

אם יש צורך להשתמש בסמים בתקופת ההנקה, אז אתה צריך לשקול את האפשרות של השעיית הנקה של התינוק.

התוויות נגד לשימוש Suprastin

באמצעות Suprastinum מ אלרגיה יש צורך לזכור מספר התוויות נגד, אשר הכנה זו יש. קודם כל, אנחנו מדברים על רגישות יתר של האורגניזם על מרכיביו. זה גם לא מומלץ לקחת Suprastin נגד אלרגיות לחולים שיש להם זווית סגורה גלאוקומה, hyperastasia הערמונית, כישלון נשימתי. התקפה חריפה של אסתמה הסימפטומים וההריון הם גם התוויות נגד השימוש Suprastin. בנוסף, תרופה זו היא התווית עם ניהול בו זמנית של מעכבי MAO. ואל תיתן את זה לילדים צעירים שלא הפכו חודש אחד מרגע הלידה. עם זהירות, לרשום ולהחיל Suprastin עבור אלרגיות יש לקחת עם כיב פפטי של דרכי העיכול.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

תופעות לוואי של Suprastin

לפני שתתחיל להשתמש ב- Suprastin נגד אלרגיות, עליך להבין כי, כמו כל תרופה אחרת, זה יכול לגרום לתגובות צד. למרות שהם קורים לעתים רחוקות מאוד. לרוב הם באים לידי ביטוי על ידי סחרחורת, חולשה, נמנום, יובש בפה. אפשרי, אם כי די נדיר, גם בחילות, שלשולים, גסטלרגיה וקוי תיאום תנועות.

מהצד של מערכת הלב וכלי הדם, תופעות לוואי יכול להתבטא כמו ירידה בלחץ הדם, טכיקרדיה הפרעת קצב. בין תגובות שליליות אחרות של הגוף: קושי במתן שתן, חולשת שרירים, לחץ תוך עיני מוגבר, רגישות.

אם כל התופעות הנ"ל להתרחש, אתה חייב להפסיק לקחת Suprastin ולבקש ייעוץ רפואי.

מנת יתר

אצל ילדים ומבוגרים, מנת יתר של Suprastin מתבטאת בדרך כלל בדרכים שונות. ילדים במקרים כאלה הם נסערים, חרדים, הזיות. זה אפשרי גם athetosis, ataxia, עוויתות, immobility של התלמידים. ואז - קריסה של כלי דם ואפילו תרדמת. אצל מבוגרים, מנת יתר של Suprastin מתבטאת בדיכאון, עיכוב, היפרתרמיה. בנוסף, הסימפטומים של מנת יתר הם גם תסיסה פסיכומוטורית, עוויתות ותרדמת.

במקרים של מנת יתר עם Suprastin, יש צורך לשטוף מיד את הבטן ולקחת פחם מופעל. בנוסף, ככל הנראה, יהיה צורך לבצע טיפול סימפטומטי: נטילת תרופות antiepileptic, קפאין, פנמין. במקרים קיצוניים, אנחנו לא יכולים לעשות בלי החייאה.

האינטראקציה של Suprastin עם תרופות אחרות

החלת Suprastinum מ אלרגיה, יש לזכור, כי זה יכול להיות משולב רחוק לא עם כל ההכנות. אז, Suprastin משפר את הפעולה של תרופות עבור הרדמה כללית, מהפנטות, הרגעה, משככי כאבים אופיואידים והרדמה מקומית. תרופות נוגדות דיכאון טריציקליות מגבירות את ה- m-cholinoblocking ואת ההשפעה המעכבת על מערכת העצבים המרכזית. בתורו, קפאין ופנמין להפך להפחית את ההשפעה מדכאת על מערכת העצבים המרכזית. עם אתנול, לעומת זאת, Suprastin הוא בדרך כלל לא תואם.

תנאי אחסון ואורך חיי מדף Suprastin

התרופה Suprastin עבור אלרגיות יש לאחסן מחוץ להישג ידם של ילדים ואור שמש ישיר. במקביל, טמפרטורת החדר לא יעלה על 15-25 מעלות צלזיוס. חיי המדף של התרופה הוא 5 שנים.

מחיר הסופרסטינום

בסופרמרקטים סופראסטין בטבליות מופקרת ללא מרשם. העלות של 10 טבליות בממוצע הוא 15 Hryvnia. אריזה של 20 טבליות עלויות - 25-30 UAH.

ביקורות על Suprastin

טטיאנה, 27, קייב: "Suprastin הוא תרופה אנטיארגלגית של מה שמכונה" הדור הישן ". לכן, יש לו השפעה מרגיעה חזקה. במידת האפשר, אני ממליץ על שימוש באנטי-היסטמינים של מדגם חדש. יש להם אפקט הרגעה אם יש, ואז הביע הרבה יותר חלש מאשר Suprastin. "

בוגדן, 31 שנה, קייב: "שוב אלרגיה מעונה. חבר יעץ לסופרסטין. מצא אותו בבית המרקחת הקרוב ביותר. מחיר מופתע: 15 Hryvnia עבור 10 טבליות - זמן כה רב לא ראינו. ואז הוא פיקפק אם הוא יעזור ... חזרתי הביתה, לקח גלולה אחת על פי ההוראות. בתוך שעה היתה הקלה מוחשית. דרך אגב, הוא לא שתה יותר, לא היה צורך. טבליה אחת - זה הספיק. עם זאת, לא הכל הוא כל כך ענן - תופעות לוואי של טבליות, כגון נמנום, סחרחורת ויובש יבש כל כך לידי ביטוי עצמו. אבל, גורם כל כך קריטי, ככל שאני לוקח בחשבון את המחיר של Suprastin ואת הפעולה כמעט במהירות הבזק שלה, אני לא חושב כך. "

אוקסנה, 36, חרקוב: "אני כבר אלרגי מאז הלידה. לכן, עם Suprastin "מוכר" היטב, זמן רב מאוד. שתיתי ושתיתי את זה בעצמי, ולתת אותו לילדים שלי במידת הצורך. כמה חודשים לפני, הבן שלי היה אלרגי, היא הובילה אותו לאלרגיה, והיא אמרה, יש משקה של היסטמין, אבל לא Suprastin ...". כמו, לא להיסחף על ידי זה. וזאת חרף העובדה שהיא, מן השנים הקטנות, היתה סופראסטין וטיפלה ... "

נטליה, 38, מריאופול: "יש הרבה פלוסים ומינוס בסופרסטין. אבל הוא היה זה שבחרו ויבחר להילחם בתגובות אלרגיות. לדוגמה, כאשר מחוסנים בילדים זה פשוט שאין לו תחליף. אנחנו תמיד משתמשים Suprastinum עם חיסונים שגרתית. אנחנו שותים יומיים לפני, ואת היום אחרי 1/4 לוח. באופן כללי, עבורי, כלי זה נבדק בזמן. "

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "סובל מאלרגיה" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.