^

בריאות

חיסון מסרטן צוואר הרחם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חיסון נגד סרטן צוואר הרחם הוא חיסון המונע הידבקות עם וירוס הפפילומה האנושי מסוכן. בימינו, הרפואה מודעת למספר גדול של סוגי HPV (כ -100), דבר הגורם להתפתחות מחלות שונות. ב -70% מהנשים, וירוס זה נחשב הגורם העיקרי לאונקולוגיה, כולל סרטן צוואר הרחם. הופעתה של גידול ממאיר הוא עורר על ידי 15 סוגים של HPV, אשר סוגי 16 ו -18 הם אונקוגניים ביותר.

בסיס החיסונים הוא חלקיק שאינו מכיל גנום והוא מורכב רק מעטפה של הנגיף. כשלעצמו, הוא אינו יכול לגרום להתפתחות המחלה או לעורר את החמרה שלה, אבל זה יוצר חסינות יציבה לכל סוגי אונקוגניים של HPV. יש לציין את החשיבות של אמצעי מניעה כזה, כי לעתים קרובות אפילו את היישום של שיטות חדשניות ביותר של טיפול של גידול ממאיר לא נותן את התוצאה הרצויה, מה שמוביל לתוצאה קטלנית. לכן, עדיף למנוע את המחלה על ידי חיסון, אשר מונע זיהום, אשר הרופאים ממליצים לבנות בגילאי 12 שנים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

איפה אני יכול לקבל חיסון נגד סרטן צוואר הרחם?

חיסון מסרטן צוואר הרחם הוא מסוגל להגן באופן מהימן על הגוף של אישה מפני וירוס פפילומה אנושי מסוכן, אשר מעורר את הפיתוח של מחלות רבות.

נשים רבות מעוניינות בשאלה היכן לחסן נגד סרטן צוואר הרחם? יש לציין כי הן החיסונים המשמשים למטרה זו - "Cervarix" ו "Gardasil" - מיובאים, אשר משפיע על המחיר שלהם. כרגע אין אנלוגים מקומיים של תרופות אלה. חיסון נגד HPV ניתן להשיג במחלקה גינקולוגית של מתקן רפואי שבו חיסונים אלה זמינים. שיטה זו נוחה משום שבית חולים אחד ניתן לעבור בדיקה (בדיקה של גינקולוג), לתת כתם לציטולוגיה ולבצע חיסון.

למרפאות פרטיות יש גם חיסונים למניעת התפתחות סרטן צוואר הרחם. אם אתה רוצה, אתה יכול גם לקבל חיסון שם, לאחר שצוין בעבר את העלות של הליך זה. זה יכול להיות הרבה יותר גבוה, אשר בשל מדיניות המחירים של כל מוסד רפואי בודדים.

בנוסף לאפשרויות לעיל, חיסון נגד סרטן צוואר הרחם ניתן לעשות במרכז החיסון של העיר או מחלקת אימונולוגיה של המוסד הרפואי. רק חיסונים מוכחים משמשים כאן, ואת הכללים לאחסון סמים הם נצפו בהחלט. אגב, מרכזי החיסון ומרפאות פרטיות רבות מציעות שירות מיוחד לחיסון בבית. במקרה זה, צוות של רופאים יגיע לבית שלך, רופא מוסמך יערוך בדיקה, על פי התוצאות שלה, יאפשר או לאסור על החיסון. אם החיסון מתבצע, מומחים רפואיים יעברו את המצב למשך חצי שעה כדי לספק עזרה מהירה במקרה של תגובה אלרגית. שיטת החיסון בבית נחשבת האופטימלית ביותר. במקרה זה, המגע עם אנשים אחרים ממוזער, אשר כולל את האפשרות של זיהום עם זיהום או וירוס שפעת. יתרונות נוספים של שיטה זו כוללים את הנוחות ואת תשומת הלב המקסימלית של רופאים.

מתי לחסן נגד סרטן צוואר הרחם?

נשים רבות מעוניינות בשאלה מתי לחסן נגד סרטן צוואר הרחם. כלומר. מהו הגיל האופטימלי עבור זה? ראשית, יש לציין כי חיסון כזה מומלץ על ידי הרופאים, אבל זה לא אמצעי חובה של מניעה.

חיסון נגד סרטן צוואר רחם מומלץ לנערות (החל מ 12 שנים של גיל) ונשים צעירות מתחת לגיל 25 שנים (כלומר, חיסון צריכה להתבצע לפני תחילת פעילות מינית לבין זיהום HPV אפשרי). למרבה הצער, החיסון לא יעבוד אם יש וירוס בגוף. יש להדגיש כי papillomavirus אינו הגורם היחיד לסרטן צוואר הרחם. לכן, החיסון אינו נותן 100% ערבות כי המחלה ניתן להימנע.

תקופת הגיל הטובה ביותר לקבלת החיסון היא 15-17 שנים, כאשר הגוף של הילדה נוצר, ואת גיל ההתבגרות כמעט נגמר. נשים צעירות שיש להן חיי מין פעילים צריכות לעבור בדיקה אבחנתית כדי לזהות את הפפילומה האנושי ואת ההגדרה הברורה של הסוג. לשם כך, נעשה שימוש בשיטת ה- PCR (דגימה של כתם (ביולוגי) מן הנרתיק וצוואר הרחם). לפני החיסון יש להתייעץ עם רופא על התוויות נגד של הליך זה, כמו גם תופעות לוואי, כולל האפשרות של תגובות אלרגיות. הבחירה של התרופה נשארת עבור האישה, כמו גם את ההחלטה לחסן את עצמו.

איפה הם מקבלים חיסון נגד סרטן צוואר הרחם?

חיסון נגד סרטן צוואר הרחם מגן באופן אמין על הגוף מפני הסוגים המסוכנים ביותר (אונקוגניים) של HPV ונחשב לחיסון רקומביננטי, כלומר. הכנה זו אינה מכילה חומר גנטי של פפילומה, אלא רק אנטיגנים של טבע חלבונים.

נשים רבות מתעניינות בשאלה היכן הן מחוסנות נגד סרטן צוואר הרחם? בהתבסס על הרכב התרופה, השיטה האופטימלית של הזרקת נקבעת - תוך שרירית. מאז חיסונים רקומביננטי מאופיינים על ידי reactogenicity נמוכה, הם מכילים הידרוקסיד אלומיניום. זה משפר את ההשפעה של חסינות בתגובה על בליעה של אלמנטים השתל פעיל לדם, בעת ובעונה אחת ביצוע שתי פונקציות. הראשון הוא ספיחה פעילה של אנטיגנים של הטבע חלבון, והשני - ב גרימת תגובה דלקתית באתר של התרופה. לכן המקום הנכון ביותר עבור הזרקת יהיה חלק של הגוף עם רקמת שריר מפותחת, כלומר. ירך או כתף.

עם החדרת התרופה, חשוב להיכנס ישירות לשריר, כך שהחיסון יכנס לדם במהירות המרבית, ויספק את הנוגדנים המיוחדים שיגנו מפני HPV. החשיפה של החיסון לשכבת השומן או העור מעוררת שיעור שחרור נמוך, כלומר החלקיקים הפעילים נהרסים והחיסון אינו יעיל.

הכנסת החיסון לאחד הישבנים אסורה, שכן הוא עלול לגרום לסיבוכים שונים, למשל, טראומה של העצב הסיאטי עם מחט מהזרק. חוסר היעילות של חיסון כזה הוא בשל התרחשות עמוקה של סיבי שריר בישבן.

שמות החיסונים

החיסון נגד סרטן צוואר הרחם מגן מפני הפתוגן העיקרי של המחלה - papillomavirus. הסטטיסטיקה מראה כי בימינו, וירוס זה נגוע עד 60% של נשים בכל רחבי העולם. אין זה מפתיע כי אבחנה זו היא המחלה השלישית הנפוצה ביותר במחלות אונקולוגיות.

שמות החיסונים נגד HPV, המשמשים ברפואה המודרנית - "Gardasil" (סמים אמריקאיים) ו- "Cervarix" (חיסון בלגי). שני החיסונים ניתנים פעם אחת בחיים. פעולתם היעילה שמטרתה למנוע התפתחות של גידולים ממאירים הוכחה.

"Gardasil" מתייחס לקבוצה של חיסונים חובה בארה"ב ובאוסטרליה - הוא מנוהל לכל הבנות שהגיעו 11-13 שנים. חיסון זה מכיל רכיבים מ 4 סוגים של HPV - 6, 11, 16 - ו 18. "Cervarix" מגן רק על שני סוגים של HPV - 16 - ו 18.

כמרכיבים פעילים, החיסונים מכילים רק חלקים ממעטפת חלבון HPV, המבטיחה את בטיחותם המלאה מנקודת הזיהום. סגולים הם hydroxide אלומיניום, אלמנטים שמרים, חומרים משמרים ו antibacterial סוכנים. חיסונים זמינים בצורה של מתלים מוכן לשימוש ומזג לתוך צלוחיות או מזרקים חד פעמיים עם מינון מדויק של התרופה. באופן כללי, יש צורך להציג שלוש מנות על פי תוכניות מסוימות. הטמפרטורה האופטימלית לאחסון חיסונים היא 2-8 מעלות צלזיוס. חיסונים לא ניתן להחליף או לסירוגין; במהלך החיסון, המורכב של 3 מנות, אותה תרופה יש להשתמש.

סיבוכים לאחר החיסון

החיסון נגד סרטן צוואר הרחם הוא בטוח לחלוטין ואינו גורם לתופעות לוואי חמורות.

סיבוכים לאחר החיסון מתבטאים בצורה של תגובה מקומית - אדמומיות, תחושות כואבות, נפיחות, תחושה קלה של גירוד. תסמינים כאלה אינם דורשים טיפול מיוחד וללכת משלהם במשך כמה ימים. אם חלק החיסון נכנס לשכבת השומן תת עורית ולא השריר, חותם או חרוט עשוי להופיע באתר ההזרקה. אל דאגה, גם אם זמן האספקה ייקח מספר שבועות.

בנוסף לתגובות מקומיות, החיסון יכול לגרום לתסמינים נפוצים קטנים: כאבי ראש, כאבי ראש, חום (מקסימום - 38 ° C), חולשה. סימנים אלה ניתן לראות במשך כמה ימים. טמפרטורה גבוהה יכולה להיות מופחתת על ידי תרופות נוגדות דיכאון (Paracetamol, Ibuprofen, Naise, וכו '). עם נטייה לתגובות אלרגיות, החיסון נעשה על רקע נטילת antihistamines 2-3 דורות (Fenistil, Erius, וכו '), אשר לא לעורר יובש של ממברנות ריריות.

החיסון נגד סרטן צוואר הרחם נחשב כיום לאחד הצעדים המונעים היעילים ביותר והוא נמצא בשימוש נרחב במדינות רבות בעולם.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.