^

בריאות

חיסונים

COVID-19: כל מה שאתה צריך לדעת על חיסון

החדרת תרופות מיוחדות - חיסונים - עשויה להיות הדרך היחידה לעצור את התפשטות המגפה של COVID -19. יש הרבה דיבורים על נושא זה, אך עבור הדיוט פשוט, עם זאת, יש הרבה שאלות, עליהן ננסה לענות.

חיסון מסרטן צוואר הרחם

חיסון נגד סרטן צוואר הרחם הוא חיסון המונע הידבקות עם וירוס הפפילומה האנושי מסוכן. בימינו, הרפואה מודעת למספר גדול של סוגי HPV (כ -100), דבר הגורם להתפתחות מחלות שונות.

ARI ו "חיסונים חיידקים" לשלוט בהם

מחלות נשימה חריפות הן הפתולוגיה השכיחה ביותר של הילדות: מדי שנה ילדים סובלים 2-3-2 10-12 ARI, אשר נגרמות על ידי יותר מ -150 פתוגנים ואת הווריאנטים שלהם.

מדוע מתרחשות סיבוכים לאחר החיסונים?

לכל החיסונים יש תכונות של ריאגוגניות, כלומר, היכולת לגרום לתסמינים מקומיים וכלליים, אך היא מינימלית בחיסונים המודרניים. בין התגובות לבין הסיבוכים קשה למתוח קו, האחרונה כוללת הפרעות חמורות. פרק חמור יכול להיות בעל סיבה ותוצאה עם החיסון, או להיות צירוף מקרים; זה צריך להיחשב "אירוע שלילי" לפני תום החקירה.

חיסון נגד וירוס הפפילומה האנושי (HPV)

מתוך יותר מ -120 סוגים של וירוס הפפילומה האנושי, יותר מ -30 סוגים להדביק את דרכי המין. זיהום של נשים עם HPV הוא גורם חשוב בהתפתחות סרטן צוואר הרחם, HPV זוהה ב 99.7% של ביופסיות הן קרצינומה שטוח אפיתל אדנוקרצינומה. חיסון נגד וירוס הפפילומה האנושי (HPV) הפחית באופן משמעותי את שכיחות סרטן צוואר הרחם.

דמדומים על מקל

שעלת היא חמורה במיוחד אצל ילדים במהלך החודשים הראשונים של חיים - עם התקפים דום נשימה, דלקת ריאות, תמט ריאות (25%), פרכוסים (3%), אנצפלופתיה (1%). חיסון נגד שעלת, ילדים שנערכו כיסוי גדול יותר 95% ברוסיה הובילו לירידה בתחלואה עם 19.06 לכל 100 000 אוכלוסייה 91.46 לכל 100 000 ילדים מתחת לגיל 14 שנים בשנת 1998 ל 3.24 ב 2005 ו 18.86 ו -5.66 ב -34.86 בשנת 2007, בהתאמה.

חיסון נגד זיהום rotavirus

קושי ביצירת חיסון נגד דלקת rotavirus, פתוגנים אשר יש קפסיד רב, היה להתגבר על ידי ההתבוננות כי 2 הועברו ילד המחלה rotavirus - בדרך כלל בגיל צעיר - להפוך אותו חיסון לזיהום rotavirus מכל סרוטיפ.

חיסון אבעבועות רוח

המחלה נגרמת על ידי וירוס הנגיף הרפס. הזיהום הוא מדבק מאוד. רשת של משפחתונים וגני ילדי צמצום הובילה לעלייה לא שכבה חיסונית (באנגליה ובארצות הברית - 4-20% מכלל בני 20-25 שנים), כך אבעבועות הרוח (אבעבועות רוח) אצל ילדים, בני נוער ומבוגרים הפכו נורמלי תמורה מהם קשה יותר. חיסון מאבעבועות רוח הפחית באופן משמעותי את שכיחות אבעבועות רוח.

חיסון של דיזנטריה סון

חיסון דיזנטריה סונה מנוהל לילדים מגיל 3 ומבוגרים. חיסון בעדיפות נגד דיזנטריה סון מומלץ עבור: עובדים של בתי חולים זיהומיות ומעבדות בקטריולוגיות

חיסון נגד זיהום פנוימוקוקלי

Pneumococci לגרום לזיהום חיידקי השכיחה ביותר של האדם, על פי ארגון הבריאות העולמי מעריך, זה גורם -1.2 מיליון מקרי מוות בשנה, יותר מ 40% ממקרי המוות של ילדים 0-5 שנים - .. דלקת ריאות הנרכשת בקהילה ברוסיה 1.5 מיליון בשנה, הגורם pneumococci 76% במבוגרים עד 90% אצל ילדים מתחת לגיל 5, כולל אלה מסובכים על ידי pleorisy והרס. חיסון מפני זיהום pneumococcal הקטינה באופן משמעותי את השכיחות של זיהום pneumococcal.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.