^

בריאות

חיים לאחר סרטן צוואר הרחם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

החיים לאחר סרטן של צוואר הרחם יכול גם להיות מלא. למרות מחלה זו נחשבת חמורה מאוד, נשים רבות עדיין הצליח להיפטר ממנו. על מנת לחזור במהירות לאחר מכן לחיים בריאים ומספקים נורמלי, המטופלים מעודדים להשתמש ההמלצות הבאות. ראשית, יש לשלב את התנאים הבאים:

 • לאכול נכון;
 • ללכת לספורט;
 • לשמור על משקל נאות.

חשוב גם לשים קץ להרגלים רעים לנצח וללמוד לשמור על סבלנות ורוגע.

מצבה של האישה לאחר מהלך הטיפול תלוי בשלב שבו בוצעה האבחון והטיפול עצמו. במקרים מסוימים, די בפעולה פשוטה, אבל אם המטופל מאובחן עם הפרעות ממאירות חמורות, ייתכן שיהיה צורך ברדיו או בכימותרפיה.

נסו לאכול מאוזנת ואיכותית בלבד איכות מזון בריא. כדי לשפר את הרווחה שלך, אתה צריך כל הזמן לאכול פירות וירקות, בשר עוף ודגים - כל זה צריך להיות מבושל עבור זוג. שימושי לבריאות יהיה השימוש דגנים מלאים, אגוזים ושעועית. אבל אוכל מטוגן ומזון, רווי בשומן מן החי, אסור לאכול.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

חיים לאחר הקרנות לסרטן צוואר הרחם

סיבוכים לאחר הקרנות יכולים להיות גם מקומיים וגם בכלל. הם יכולים להתבטא בשלב מוקדם, אפילו במהלך הטיפול, ולאחר חודשים או אפילו שנה לאחר השלמתה.

השלב המוקדם של התגובה לטיפול מתבטא בסימפטומים כגון בחילה, החמרה בתיאבון, הקאות, ירידה במספר הטרומבוטים, לוקמיה ולימפוציטים בדם. התמודדות עם סיבוכים אלה יכול להיות בעזרת דיאטה חוסך, מזון קלוריה גבוהה, עירויי דם, ואת צריכת ויטמינים. אבל אם צעדים אלה לא עובדים, אתה צריך להפסיק את מהלך הטיפול הקרני.

חלק מהחולים עלולים להיתקל בבעיות בחיים לאחר הקרנות של צוואר הרחם עקב דיכוי של hematopoietic איברים. כדי למנוע בעיה זו, אתה צריך לקחת בדיקת דם כל 3 חודשים בשנים הראשונות, ואז לעשות את אותו הליך לפחות 2 פעמים בשנה. אם יש לוקופניה או אנמיה, הניתוח יכול להיעשות לעתים קרובות יותר על פי הסימנים.

הדיכוי של הפעילות ההמטופויטית במוח העצם לאחר הטיפול יחייב טיפול מיוחד, אשר חייב להיות נכון ומורכב באופן שיטתי. החיים לאחר סרטן של צוואר הרחם מוחזק אז בפעולות מחייה כגון שיפור תנאי עבודה מנוחה, תזונה מוגברת, ואת צריכת ויטמינים. ההליכים הבאים מבוצעים גם הם:

 • עירוי נוסף של דם או תאי דם אדומים או לויקוציטים;
 • נטילת תרופות המעוררות את הופעתם של לויקוציטים; 
 • קבלת כספים המשפרים את ההתרבות של תאי הדם האדומים.

אספקת חשמל

עם אונקולוגיה, מומלץ לאכול יותר ירקות, ברי, מוצרי פירות, כמו גם דגנים. הם מכילים נוגדי חמצון, עוזר לנקות את הגוף של רדיקלים חופשיים. המוצרים צריכים להיות גם טריים ואיכות.

מחקר רפואי מראה כי למטרות מניעה או עם מחלה קיימת כבר, כל יום יש עד 5 מנות של מוצרים צמחיים. המזון צריך להיות טריים טריים, מבלי לעבור טיפול בחום (מקסימום שאתה יכול לאפשר - אידוי).

כאשר הסרטן הוא צוואר הרחם, חומצות שומן יש להשתמש. כלול שמן חמניות במזון המזון שלך, כמו גם דגים.

החלבון בגוף חייב לבוא ממוצרי חלב, בשר יכול גם להיות נצרך, אבל אתה יכול לעשות בלי זה, להחליף אותו עם דגים. אם אתה מחליט להשאיר בשר בתזונה, לאכול זה לא צריך להיות יותר מ 1-2 פעמים בשבוע, מנסה לצרוך זנים דל שומן שלה.

Decoctions ו tinctures על עשבי תיבול יהיה גם מאוד שימושי. אתה יכול לשתות תה ירוק, כי יש לו גם נוגדי חמצון.

הקצבת המזון לא צריכה להכיל את המוצרים הבאים:

 • מוצרים מוגמרים למחצה;
 • מזון מטוגן ושומן;
 • מאכלים חדים, מלוחים, מעושנים;
 • קקאו ושוקולד;
 • תה חזק;
 • ממתקים עם שמנת;
 • אלכוהול;
 • בקרת רמת הצריכה של סוכר ומלח.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

ספורט

הודות לתרגילים פיזיים מתמידים, לא רק לשפר את הצורה הפיזית, אלא גם להאיץ את תהליך הריפוי וההחלמה לאחר מחלה אונקולוגית. מחקרים מראים כי פעילות גופנית סדירה מסייעת לשפר את מצב הרוח, לישון טוב, לחזק חסינות, להקל על דיכאון.

אלה שסיימו רק קורס אינטנסיבי של טיפול, מיד להמשיך ללחץ רציני לא מומלץ. שיקום בגין הוא הטוב ביותר עם הליכה מהירה והולך ברחוב. במזג אוויר גרוע, אתה יכול להתאמן על אופני כושר או הליכון. אתה יכול להגדיל את העומס רק על ידי התייעצות עם רופא. מצב אופטימלי - הליכה מהירה במשך 30-40 דקות. 4-5 פעמים בשבוע.

החיים לאחר סרטן צוואר הרחם צריך להיות פעיל, תרגילים פיזיים צריך בבקשה, ולא מתח, אז לא לממש אם אתה מרגיש לא טוב או עייף. התאם את העומס, תוך התחשבות ביכולות שלו.

מחקרים מדעיים רבים מראים כי עקב פעילות גופנית מתמדת בספורט, הסיכון להישנות המחלה הופך להיות הרבה יותר נמוך, ורוב מערכות הגוף מתחזקות ומתמשכות יותר.

חיים אינטימיים לאחר סרטן צוואר הרחם

רוב החולים לאחר קורס מוצלח של טיפול במהירות מספיק כדי לעבור שיקום ולהמשיך לחיות חיים אינטימיים מלאים לאחר סרטן צוואר הרחם. אמנם יש גם חולים רבים אשר בגלל זה ניסיון בעיות חמורות ולא יודע איך להתמודד איתם.

חיים אינטימיים לאחר סרטן צוואר הרחם אפשרי. ישנן אפשרויות שונות שבהן הרופאים מאפשרים לחולים להמשיך לקיים יחסי מין:

 • אם הרחם ממשיך. במקרה זה, לאחר טיפול מחדש, ההזדמנות להרות וללדת ילד מוחזרת לפעמים;
 • אם הרחם מוסר מהחולה. בתנאים כאלה, הליבידו תלוי בשאלה אם השחלות הוסרו - אם לא הוסרו, את ההזדמנות לקיים יחסי מין ניתן לשחזר;
 • אם כל האיברים מוסרים. כדי לשחזר את הרקע ההורמונלי ואת בריאות המינית של נשים יכול להיות דרך הליכים הורמונליים וביצוע של פלסטיק אינטימי.

בכל המקרים, נשים שנאלצות לעבור ניתוח בגלל סרטן צוואר הרחם אסור לאבד את האמון בעצמן ואת מצב הרוח אופטימית. לחזור מקצב מלא של החיים יהיה תלוי רק בך, אתה רק צריך למצוא את הרצון ואת הכוח כדי להתאושש.

תקופת השיקום

מה יהיו החיים לאחר סרטן צוואר הרחם ואת הרווחה של האישה תלוי במספר גורמים. זוהי שיטת הטיפול, השלב שבו אובחנה המחלה, וגילו של המטופל. לאחר השלמת הטיפול הטיפולי, חשוב לעבור את תקופת השיקום הנכונה, הכוללת מספר נהלי שיקום אשר יכולים לשפר את היעילות ולשפר את הבריאות. ישנן שיטות כאלה:

 • אכילה קלה ומזון טבעי, שינוי הדיאטה;
 • הליכה כל יום;
 • תרגיל יומי;
 • לשמור על משקל אופטימלי ולשמור על בריאות טובה;
 • מעבר רגיל של בדיקות רפואיות;
 • במידת הצורך, ללכת לפסיכולוג.

מכיוון שאתה צריך לנהל אורח חיים בריא, הרגלים רעים צריך להיות נשכח - עישון ואלכוהול יהיה בלתי מקובל בשבילך. אפילו להיות בקרבת מעשנים יכול לגרום להרעה, אשר יכול להחמיר את מצבו של המטופל.

חשוב מאוד גם כמה שנים לעבור כל הזמן בדיקה עם אונקולוג - כך כל בעיות או הישנות יהיה מזוהה בזמן. גילוי בזמן של המחלה יאפשר טיפול אופרטיבי, לא מאפשר סיבוכים.

עלה חולה

בטיפול בסרטן צוואר הרחם, ייתכן שיהיה צורך בביופסיה. במקרה זה, חתיכה קטנה נלקח לבדיקה תחת מיקרוסקופ עם כוח גבוה. בהתבסס על תוצאות הביופסיה, האבחנה הנכונה היא הוקמה ואת השיטה האופטימלית של הטיפול נבחר. לאחר אבחון ביופסיה הופך סופי, הדיוק כבר לא במחלוקת.

כאשר הביופסיה מבוצעת במסגרת אשפוז, האישה מקבלת חופשה מחלה למשך יומיים, ואם הליך זה מבוצע בבית חולים, ניתן להאריך את הסדין ל -10 ימים.

אם מבוצע ניתוח קבירי, על החולה להישאר בבית החולים למשך כשבועיים. סיכות מוסרים מן התפר 7 ימים לאחר הניתוח, ואת מהירות ריפוי הפצע תלוי רק על הגוף של האישה.

עם הסרה גלובלית של כל בלוטות הלימפה והרצועות באגן קטן, מתרחשים שינויים חמורים, מה שהופך את תקופת ההחלמה ארוכה יותר.

טיפול לאחר הניתוח מסייע לשקם את האיזון של אלקטרוליטים במים ולמנוע את הופעת הדלקת.

באופן כללי, התקופה של גיליון לעזוב את החולים לאחר הניתוח להסרת הרחם יכול להיות 25-45 ימים. 

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.