^

בריאות

כאב ראש במהלך ההריון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאבי ראש במהלך ההריון היא הסיבה לתחושות חזקות כלפי אישה. אם אתה יכול לקחת את כל התרופות לפני ההריון, במהלך ההריון, את אמא צפויה יש להגביל את עצמה הרבה תרופות. לפני טיפול כאבי ראש במהלך ההריון, אתה תמיד צריך להתייעץ עם הרופא שלך. אז, למה יש כאב ראש במהלך ההריון, איך לטפל בו ואיזה סוג של מניעה צריך להיעשות?

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורם לכאב ראש במהלך ההריון

חיזוק כאב הראש בשליש הראשון של ההריון, על פי הרופאים, נגרם על ידי גל של הורמונים, כמו גם עלייה בנפח הדם במחזור ברחבי הגוף. כאבי ראש חמורים במהלך ההריון יכול להיות מחמירות על ידי מתח, יציבה גרועה או שינויים במשטר היומי. סיבות נוספות לכאבי ראש במהלך ההריון עשויות לכלול את הדברים הבאים:

 • חוסר שינה
 • רמת סוכר נמוכה בדם
 • התייבשות
 • קפאין - מנות מוגזמות
 • מתח (יותר מדי שינויים באורח החיים)

כאבי ראש במהלך השליש השלישי של ההריון קשורות בדרך כלל עם יציבה לקוי זן בעמוד השדרה עקב משקל נוסף. כאבי ראש במהלך השליש השלישי של ההריון יכול גם להיגרם על ידי רעלת הריון, כלומר, רעילות בצורה חמורה, תוצאה של אשר הוא לחץ דם גבוה.

trusted-source[5], [6], [7]

סטטיסטיקה של כאבי ראש במהלך ההריון

יותר מ -80% מהנשים מתלוננות במוקדם או במאוחר על כאב ראש במהלך ההריון. אם עוד לפני ההריון האישה היתה בריאה לחלוטין, אז במהלך ביצוע של הילד כאבי הראש שלה הופכים תכופים יותר. לפעמים הם הופכים להיות חזקים, זה קשה לסבול. כאבי ראש יכולים להתרחש בכל עת במהלך ההריון, אבל הם בדרך כלל הנפוצים ביותר במהלך השליש הראשון והשלישי של ההריון.

מיגרנה בהריון

מיגרנה היא כאב ראש שיכול לגרום לסבל חמור באישה. זה יכול להיות כל כך חזק כי הקאה, חולשה, אובדן חלקי של ראייה מתרחשת, אישה הופך להיות טוב יותר רק בחדר חשוך, מבודדים מכל צליל. כאבי הראש הקשורים מיגרנה במהלך ההריון לעתים קרובות מתרחשת בחלק אחד של הראש.

כאב עם מיגרנה יכול להימשך מספר שעות. אם הם לא מטופלים, הכאב יכול להימשך יום שלם או אפילו שניים. מיגרנה היא מחלה בלתי צפויה למדי, במיוחד במהלך ההריון, אז אתה צריך להקים שליטה על זה.

גורם למיגרנה

הגורם המדויק הגורם לכאבי ראש מיגרנה אינו ידוע. אבל הרופאים מאמינים כי מיגרנה, ככל הנראה, קשורה לשינויים בקולטני העצבים, החלפת חומרים נוירוכימיים והגברת זרימת הדם למוח.

החוקרים מאמינים שתאי מוח נרגשים יתר על המידה מעוררים את שחרורם של חומרים כימיים. חומרים אלה מגרים את כלי הדם הממוקמים על פני השטח של המוח. גירוי גורם לכלי הדם להתנפח ולגרום לתסמונת הכאב.

אסטרוגן, על פי הרופאים, גם משחק תפקיד חשוב בהתפתחות מיגרנה. לכן במהלך ההריון, הווסת ואת גיל המעבר, מחסור או overabundance של ההורמון אסטרוגן גורם לעתים קרובות כאבי ראש.

trusted-source[8], [9]

שמירה על יומן של אישה בהריון ומעקב אחר מיגרנות

אישה בהריון לא תמיד תחת פיקוחו של רופא. לכן, חשוב לה לעשות תמונה מלאה של כאבי הראש שלה. כדי לעשות זאת, מומחים ממליצים לשמור על היומן. זה צריך לרשום מידע חשוב שיגרום לרופא תמונה של המראה של מיגרנה ברורה יותר.

שינויים הורמונליים במהלך ההריון הם לא הדבר היחיד שיכול לגרום למיגרנה. רוב הנשים סובלות משילוב של גורמים מגרים הגורמים לכאבי ראש. לדוגמה, לחץ, ארוחות שהוחמצו, חוסר או חוסר שינה יכולים לגרום למיגרנות. והנה עוד נקודה חשובה: מה גורם למיגרנות היום, לא יכול להפריע לאישה ההרה בכל יום למחרת.

יומן של כאב ראש יעזור לאמא העתידית לעקוב אחר מגרים וכיצד הכאב חוזר על עצמו. זה יעזור לרופא להחליט איזה טיפול יעבוד הכי טוב כדי להפחית תסמיני כאב ספציפיים. זה גם יעזור לזהות את אלה irritants כי ניתן להימנע במהלך ההריון.

בכל פעם אישה בהריון יש כאב ראש, יש צורך לרשום את הדברים הבאים:

 1. תסמינים ספציפיים: היכן יש כאב, מהו טבעו של כאב זה, האם יש סימפטומים אחרים, כגון הקאות או רגישות לרעש, ריחות, אור בהיר
 2. כאשר כאב הראש מתחיל ומסתיים (שעה ביום, משך)
 3. אילו מאכלים ומשקאות האישה ההרה אכלו ושתו במשך יומיים לפני הופעת המיגרנה, האם היו סוגים חדשים של מזון בתזונה
 4. כל שינוי בסביבה, כגון נסיעות, המעבר למקום חדש, שינוי מזג האוויר,
 5. כל טיפול שהאשה ההרה השתמשה בו, בין אם זה עזר או גרם לכאב הראש

מוצרים שיכולים לעורר כאב ראש (מיגרנה) אצל אישה בהריון

 • שוקולד
 • קפאין
 • מוצרים המכילים חומרים משמרים (גלוטמט נתרן) וניטרטים
 • אספרטיים - תחליף לסוכר בשוקולד, עוגות וממתקים

אבחון מיגרנה לנשים בהריון

כאבי ראש הנגרמים על ידי סיבוכים במהלך ההריון, הרופא יכול לאבחן טוב יותר, אם הוא מספק את המידע שנרשם ביומן. בנוסף, חשוב לרופא לדעת אם מישהו סובל ממיגרנה במשפחת המטופל (אם, סבתא).

CT ובדיקות אחרות הכוללות צילומי רנטגן לא מומלץ במהלך ההריון בגלל הסיכון הפוטנציאלי לעובר.

trusted-source[10], [11]

תרופות למיגרנה בנשים בהריון

כאבי ראש במהלך ההריון הטיפול כרוך ספוגי. אם אתה בהריון או מתכנן להרות בעתיד הקרוב, הרופא קודם כל ימליץ לך להתרחק תרופות. לפני שאתה לוקח אותם, תצטרך לשקול היטב את ההשפעה של התרופה על הילד שטרם נולדו.

תרופות רבות נגד מיגרנה במהלך ההריון יש להימנע - כי הם קשורים עם מומים מולדים אצל ילדים. תרופות אחרות יכולות להשפיע לרעה על מהלך ההריון עצמו ולגרום סיבוכים אצל אישה. לדוגמה, חלק מהם עלול לגרום לדימום, הפלה או פיגור הצמיחה בעובר - מצב שבו הרחם והעובר אינם יכולים להתפתח בצורה נורמלית. תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAID), כולל אספירין, עלולות לגרום לסיכון לדימום והפלה. יש גם סיכון של סיבוכים של לחץ דם אצל ילד אם אתה נוטל תרופות אנטי דלקתיות וכאב בשליש השלישי של ההריון. לדוגמה, אספירין יכול להוביל לאיבוד דם עודף אצל האם במהלך הלידה.

Ergotamines נועדו במיוחד לטיפול במיגרנות. עם זאת, כאבי ראש במהלך ההריון הטיפול עם תרופות אלה אינו מומלץ. הם מגבירים את הסיכון למומים מולדים של התינוק, במיוחד אם נלקחים בשליש הראשון של ההריון. תרופות אלו יכולות גם לעורר התכווצויות הרחם ולידות מוקדמות.

אבל במקרים קיצוניים, כדי להקל על כאב הראש במהלך ההריון, אתה עדיין צריך לקחת את התרופה. משככי כאבים, הנקראים משככי כאבים, יכולים להקל על כאבי ראש קשים עם מיגרנות. Paracetamol נחשב לתרופה עם סיכון נמוך להריון. רוב NSAIDs, כולל ibuprofen ו naproxen, יכול גם לעזור, אבל קשה לחשב את הסיכונים לאחר נטילת אותם במהלך ההריון.

יש להימנע משימוש בנשים הרות מרפא. הם גורמים לסיכון כפול לתלות בסמים - הן אצל אמהות והן אצל תינוקות, אם אתם משתמשים במשככי כאבים חזקים במשך זמן רב.

תרופות בטוחות יחסית למיגרנה במהלך ההריון כוללות תרופות נוגדות דיכאון (למשל, amitriptyline ו- fluoxetine). יש עוד סוג של תרופות להסרת תסמיני מיגרנה. הם נקראים חוסמי בטא, כולל propranolol, atenolol, labetalol, אשר נחשבים בטוחים יחסית לנשים בהריון.

טיפול מונע במיגרנה

אם האם לעתיד יש התקפי כאב חוזרים, חוזרים, טיפול מונע יכול להקל על כאב הראש במהלך ההריון או להפחית את הסימפטומים של כאב ראש. אם אישה בהריון, תמיד לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת כל תרופה או רפואה אלטרנטיבית. אמצעים למניעת מיגרנה כוללים שמירה על היומן של הסימפטומים שלהם. אם אתה מוצא כי כמה גורמים (סגנון חיים, מזון, משקאות) לעורר התקפי מיגרנה, הם צריכים להימנע.

כאב ראש ממתח אצל נשים הרות

כאב הראש של הלחץ אצל נשים הרות מתבטא ככאב ואי נוחות בראש, במיוחד בחלק השעיר של זה או בצוואר. כאב ראש של מתח אצל נשים בהריון, ככלל, קשורה עוויתות מלחציים של השרירים באזורים אלה.

גורם למתח כאב ראש אצל נשים הרות

כאבי ראש ממתח אצל נשים הרות יכולות להתרחש בכל גיל, אך שכיחות ביותר אצל נשים בגילאי 30-40.

אם כאבי ראש אצל אישה בהריון מתרחשת פעמיים או יותר בשבוע במשך מספר שבועות או יותר, זה נחשב כרוני. כאב ראש יומי כרוני עשוי להיות תוצאה של כאב ראש ראשוני לא מטופל.

כאבי ראש מתח יכול להיות תגובה ללחץ, דיכאון, טראומה בראש או חרדה מוגברת.

כל כיבוש של אישה בהריון, אשר מוביל כאב ראש מתח, צריך להיות דנו עם הרופא. אולי האישה פשוט צריכה לשנות את סוג הפעילות, וכאב הראש יסתלק מעצמו ללא סמים. פעילויות אלה, אשר מעוררות כאב ראש, יכול להיות עבודה מול המחשב, עבודה עם מסמכים, עם מכשירים הדורשים זן העין והצוואר, למשל, מבט ארוך לתוך המיקרוסקופ. שינה בחדר קר או שינה במצב הלא נכון יכול גם לגרום כאב ראש מתח.

trusted-source[12]

גורמים נוספים של כאבי ראש מתח אצל נשים הרות כוללים:

 • שתיית אלכוהול
 • קפאין (יותר מדי או נסיגה פתאומית)
 • הצטננות, שפעת או סינוסיטיס
 • בעיות שיניים, כגון לסתות הלסת ושיניים שחיקה
 • זן העין
 • עודף עישון
 • עייפות או יתר על המנטליות

כאבי ראש מתוחים אצל נשים הרות יכולות להתרחש גם אם אישה כבר חווה מיגרנה. חדשות טובות לנשים בהריון: כאבי ראש מתח אינם קשורים למחלות מוח.

תסמינים של כאב ראש מתח

 1. לסחוט את הראש, כמו במכה, כמו גם כאב ראש מושך
 2. שני חלקי כאב הראש
 3. זה כואב רק חלק אחד של הראש או נקודה מסוימת
 4. הקרקפת, החלק העליון או האחורי של כאבי הצוואר, הכאב יכול לתת את הכתפיים

כאב הראש של המתח יכול להימשך בין 30 דקות ל -7 ימים. זה יכול להיגרם על ידי מתח, עייפות, רעש או אור בהיר.

תשומת לב: בניגוד מיגרנות, כאבי ראש מתח בדרך כלל לא לגרום בחילה או הקאה.

נשים בהריון עם כאבי ראש מתח, ככלל, מנסה להסיר את הכאב על ידי עיסת הראש או החלק התחתון של הצוואר.

אבחון של כאבי ראש מתח אצל נשים הרות

אם כאב הראש משתנה מתון עד בינוני, אין תסמינים אחרים, החל בעיסוי ואחרי פריחה בסביבה רגועה, זה יכול לקחת כמה שעות. אז נשים בהריון לא צריך בדיקה נוספת. אבל אם כאבי ראש מתח, למרות המניעה, להמשיך, בדיקות דם ושתן נדרשים, כמו גם בדיקות רופא וסקר. כמו כן יש למדוד את לחץ הדם ההרה. בדיקה נוספת תהיה תלויה בתמונה הכוללת של המחלה - אולי הרופא יפנה אותך למומחים אחרים - LOR או אורתופד.

טיפול

תרופות שיכולים להקל על כאבי ראש מתח כוללים

 • משככי כאבים כגון אספירין, איבופרופן או פרצטמול
 • משככי כאבים, למשל, לא ספא או עווית
 • מרפי שרירים, כגון tizanidine (רק על פי ייעוץ של רופא)

זכור כי תרופות כאב לא יכול להקל על כאב ראש במהלך ההריון, אבל רק להקל על הסימפטומים לתקופה קצרה של זמן. אחרי כמה זמן הם לא יכולים עוד לעבוד. שימוש מוגזם בתרופות לכאב במשך יותר משבוע עלול להוביל להחזרת כאבי ראש אצל נשים הרות.

התרופה הטובה ביותר לכאבי ראש במהלך ההריון היא שינה בריאה, אוויר צח ורגוע.

trusted-source[13], [14], [15]

כאבי ראש מצרר

כאב ראש מצרר אצל נשים הרות הוא כאב ראש חד צדדי שיכול להתחיל רע ולמשך זמן רב. תסמינים מכאיבים יכולים להתרחש כל הזמן ולהטריד נשים בהריון לאורך כל תקופת ההיריון.

כאבי ראש מצרר אינם מסכני חיים ובדרך כלל אינם גורמים לשינויים בלתי הפיכים במוח של נשים בהריון. עם זאת, הם כרוניים ולעתים קרובות מאוד כואבים, משבשים את איכות החיים של אישה בהריון. לפעמים כאב הראש יכול להיות כל כך חזק, כי אישה לא יכולה לעשות שום דבר, זה רע מאוד בשבילה.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21]

סיבות

כאבי ראש מצרר נפוצים פי ארבעה בקרב גברים מאשר אצל נשים. ובכל זאת, נשים בהריון סובלות מהם ב -20% מהמקרים. מדענים לא יודעים בדיוק מה גורם לכאבי ראש מצרר, עולה כי זה בגלל שחרור פתאומי של הורמונים של היסטמין וסרוטונין לתוך זרם הדם. אזור המוח - ההיפותלמוס - מגיב באופן רגיש לזה ומשדר אות כאב דרך קולטני הכאב.

trusted-source[22], [23]

גורם להתקפות מצרר

 • אלכוהול ועישון
 • גובה גבוה (לדוגמה, טיסה)
 • אור בהיר (כולל אור שמש)
 • מתח רגשי
 • עודף חום (מזג אוויר חם, אמבטיות חמות)
 • מוצרים עם תוכן גבוה של nitrites (לדוגמה, בשר חזיר בשר משומר, נקניק מעושן)
 • תרופות

trusted-source[24], [25], [26], [27]

תסמינים של כאבי ראש מצרר אצל נשים הרות

כאבי ראש מצרר מתחיל כאב ראש חזק ופתאומי. כאב ראש משפיע בדרך כלל על אישה בהריון 2-3 שעות לאחר שהיא נרדמת. עם זאת, כאב ראש אשכול עשוי להתרחש במהלך ערות. זה בדרך כלל מתבטאת באותו זמן של היום.

כאב ראש אשכול מתרחשת לרוב על צד אחד של הראש. זה יכול להיות מתואר:

 • צורבת
 • חד
 • יציב
 • כאב יכול להתרחש בעיניים, בפונדוס, באזור העיניים.
 • כאב הראש יכול להתפשט על צד אחד של הפנים מן הצוואר אל המקדשים
 • העיניים והאף באותו צד כמו כאב הראש, יכול גם לסבול. זה יכול להיות:
 • נפיחות מתחת לעיניים או סביב העיניים (יכולה להשפיע על שתי העיניים)
 • לשרימה
 • עיניים אדומות
 • Rhinitis (נזלת) או חסימה חד צדדית של האף (באותו צד כמו כאב ראש)
 • פרץ של דם על הפנים

משך ותדירות כאבי ראש מצרר אצל נשים הרות

כאבי ראש נמשכים בדרך כלל משלושים דקות עד שעתיים, והמשך הממוצע של כאב הראש הוא 45 דקות. לפעמים כאבי ראש חמורים יכולים להיעלם תוך עשר דקות בלבד, ובמקרים נדירים מסוימים, כאבי ראש יכולים להימשך מספר שעות. הכאב יכול להגדיל במהירות, להגיע למקסימום בתוך 5-10 דקות.

כאבי ראש נקראים כך בגלל התקפות - "אשכולות" האחרון במשך ארבעה עד שמונה מחזורים בשבוע. תדירות ההתקפות משתנה בהתאם למאפייניה של כל אישה בהריון. חלק מהנשים חוו שש מקרים של כאבי ראש קשים ליום, בעוד שאחרים חווים רק כאב ראש אחד בשבוע. ב 85% מהמקרים, כאבי ראש יפריעו לאישה ההרה באותו זמן במהלך כל המחזור.

חלק מהמחקרים מראים כי ככל שהאישה מבוגרת יותר, כך גדל הסיכון שהיא תסבול במהלך ההריון מכאבי ראש כרוניים חמורים.

כאבי ראש מצרר יכולים להתרחש פעם אחת ביום במשך חודש, לסירוגין עם תקופות ללא כאב (כאב ראש אפיזודי), או ניתן לחזור על עצמו לאורך כל תקופת ההריון (כאבי ראש כרוניים).

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32]

אבחון

הרופא שלך יכול לאבחן סוג זה של כאב ראש על ידי לשאול שאלות על הסימפטומים שלך ואת מצב הבריאות הכללי שלך.

אם הבדיקה הרפואית מתבצעת במהלך התקף כאב, יהיה קל יותר לקבוע לפי אופי המופע.

MRI של הראש עשוי להיות נחוץ במקרים קיצוניים לשלול גורמים אחרים של כאבי ראש אצל אישה בהריון.

טיפול

במהלך ההריון, תרופות רבות נשים בהריון לא בטוח לקחת, אז רופא יכול לייעץ לך להגביל את עצמך נגד דלקות נוגדות דלקת או עשבי תיבול, כמו גם הרדמה. אתה יכול גם להשתמש דיקור ו ארומתרפיה, עיסוי הראש והצוואר.

נשים בהריון ניתן לקבל קוקטיילים חמצן, שלום, מנוחה, שינה בריאה.

trusted-source[33], [34], [35], [36]

סוגי כאבי ראש במהלך ההריון

על פי אפיון של כאב ראש במהלך ההריון, אשר ניתנת על ידי הרופאים, את כאב הראש מחולק ראשוני ומשני. כאבי ראש חמורים ראשוניים במהלך ההריון הם מיגרנה מה שנקרא כאב ראש מתח, כאבי ראש מצרר (חמור). ועוד סוג אחד הוא כאב ראש ספציפי אצל נשים הרות.

אבל יש כאב ראש משני. זה יכול להתרחש מהסיבות הבאות:

 • פציעות לאחר תאונה או התקפה, או שבץ או קטסטרופה
 • הפרעות בכלי הדם (המתבטאות בדימום, יתר לחץ דם עורקי)
 • פתולוגיות בתוך הגולגולת (זה עשוי להיות גידול בלחץ תוך גולגולתי אצל אישה בהריון, גידול במוח, דלקת קרום המוח)
 • שימוש ארוך טווח של תרופות, ולאחר מכן הביטול שלהם
 • שימוש לטווח ארוך של אלכוהול, ולאחר מכן הפסקה חדה
 • תהליך ארוך של עישון, ולאחר מכן את הפסקת
 • זיהומים, אשר הרופאים קוראים מערכתית (לדוגמה, urosepsis)
 • כשלים מטבוליים בגוף (למשל, היפוקסיה - חוסר חמצן, היפוגליקמיה - הורדת ריכוז גלוקוז בדם)
 • Neuralgia סוג שונה (neuralgia, גולגולת neuralgia, וכו ')
 • מצב שבו הגורמים לכאב הראש אינם ידועים.
 • שינויים הורמונאליים בגוף (סערות הורמונליות)

נשים בהריון צריך להיות מודע לכך שינויים הורמונליים הם בלתי נמנע בגוף במהלך הלידה, כך כאב ראש יכול להפריע לאישה במהלך ההריון.

מניעת כאב ראש מצרר

הימנע עישון, שתייה אלכוהול, מזונות מסוימים שיכולים לגרום לכאבי ראש במהלך ההריון.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.