^

בריאות

כאב בחלק האחורי של הראש

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בחלק החיצוני של הראש, כמו גם בחלק העליון של הצוואר, לא תמיד ניתן לאבחן כראוי. עבור רופא, זה קשה, כי מחלות - הסיבות לכאב - יכול להיות שונה. בנוסף למחלות כגון יתר לחץ דם, הגורם לכאב בצוואר עשוי להיות overstrain הרגיל של שרירי הצוואר. לדוגמה, בגלל תנוחה לא נוחה במהלך השינה או בעת ישיבה ליד המחשב. כאב ב occiput יכול להתבטא לא רק כאשר מפנה את הראש, אבל אפילו עם המגע הרגיל הצוואר.

כאב בחלק האחורי של הראש

trusted-source[1]

גורם לכאב בחלק החיצוני של הראש

אם הכאב בחלק החיצוני של הראש מופיע בבוקר, הסיבה עלולה להיות לחץ דם גבוה

אם אדם לעיתים קרובות יש מתח, ואם הם זורמים לתוך דיכאון כרוני, ואז המתח הרגשי יכול בהדרגה להצטבר ולצבור. זה מוביל במהירות כאב ראש. הם יכולים להיות כרוניים או חריפים. כאבים כאלה נמצאים לרוב אצל נשים שהגיעו לגיל 30.

אם אדם מניח בעמדה לא נכונה במשך זמן רב, השרירים והרצועות שלו הם overstrained, זה יכול לפגוע בראש. כאבים אלה יכולים לעתים קרובות להטריד נהגים, מדעני מחשבים, עיתונאים - אלה אשר לעתים קרובות להישאר בעמדה אחת לזוז מעט.

אם אדם נפגע מאוד ממחלות המשפיעות על עמוד השדרה הצווארי, צווארו וצווארו עלולים להיות כואבים. כאב זה בחלק החיצוני של הראש יכול להתחזק עם מחלות כגון spondylitis, osteochondrosis, subluxation של articulations חוליות. הכאב הזה יכול לעלות ברגע שאדם מפנה את ראשו, אפילו במעט.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6]

ספונדילוזיס של הצוואר

כאב בחלק החיצוני של הראש והצוואר, וניתן להתחזק עם צמיחה ועיוות של תהליכים של חוליות - osteophytes. מחלה זו נקראת spondylosis של הצוואר. יש אנשים הסבורים כי osteophytes לגדול ולהטריד את האדם בגלל בתצהיר של מלחים. למעשה, osteophytes לגדול בגלל דפורמציה והתנוונות של רקמת הליגמנט לתוך העצם. בקבוצת הסיכון - במיוחד לקשישים. אבל המחלה יכולה להתפתח באנשים צעירים, בתנאי שהם זזים מעט, לא לממש.

תסמינים של ספונדילוזיס צוואר הרחם

הסימפטומים של spondylosis צוואר הרחם יכול להיות:

 • כאב בחלק העורפי של הראש
 • כאב בחלק העליון של הכתף כי העיניים, האוזניים, האחורי של הגולגולת
 • כאב יכול להתרחש ללא קשר אם אדם הוא פעיל פיזית או לא
 • הכאב הוא משופר מאוד במהלך תנועות פיזיות פעיל
 • זה מקטין את הניידות של שרירי הצוואר, זה יכול להפוך רע
 • אדם יכול לישון רע, לעתים קרובות מתעורר, הגורם לכך יכול להיות עומס מוגבר על חוליות צוואר הרחם ושרירים
 • אחד הסימפטומים החשובים של ספונדילוזיס הוא כאב בצוואר ובצוואר, במיוחד כאשר מסובבים את הראש

אם אדם הולך לבדיקה, הצוואר שלו עשוי להיות נחסם. אם אתה לוחץ על החלק האחורי של הצוואר עם האצבע שלך, את הכאב בחלק העורפית של הראש יכול להיות חזק יותר. כדי לקבוע בדיוק אם לאדם יש ספונדילוזיס, אתה צריך לבקש ממנו לזרוק את ראשו. במקרה זה, הוא עלול להיות כאב בחלק האחורי של הצוואר והצוואר.

מיוגלו

Myogelosis הוא הידוק של השרירים באזור הצוואר.

הסימפטומים של myoglaze

 • במצב לא נוח, השרירים מתנפחים במהירות
 • טיוטה יכולה לגרום לכאב בחלק החיצוני של הראש או בצוואר
 • כאב יכול להגדיל עם הפרה של יציבה
 • מתח יכול להגדיל את הכאב ב myoglaze
 • כאב חמור בחלק החיצוני
 • הסחרחורת המלווה את הכאבים האלה
 • כאב באזור הכתף, בעוד הכתפיים כרוכות

עצבים עצביים של העצב הקיצוני

מחלה זו מתווספת לעיתים קרובות על ידי התקפות כואבות באזור הכאבי, אשר ניתנות הצוואר, הלסת התחתונה, האוזניים, בחזרה. התקפים כואבים יכולים לגרום לשיעול, התעטשות, קושי להפוך את הראש. עם התקפות אלה, אדם חושש להפנות את ראשו, הוא מחזיק אותו באופן שווה, כך שהכאב בחלק הפנימי של הראש לא מטריד אותו. אם העצבים נמשכים זמן רב, אז האדם מפתח hyperesthesia, כלומר, רגישות יתר בעורף, ובכל אזור שלו.

גורם של neuralgia

הגורמים נוירלגיה עשוי להיות osteochondrosis, spondylarthrosis ומחלות אחרות של הצוואר, חוליות צוואר הרחם. Neuralgia מתרחשת לעיתים קרובות עם היפותרמיה הצטננות.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

תסמינים

 • כאב בחלק החיצוני של הראש המתרחשת עם neuralgia של עמוד השדרה הצווארית היא לעתים קרובות paroxysmal
 • מטבעם, הכאבים חדים, חזקים, הם יכולים לתת הצוואר והאוזניים.
 • ברגע שאדם מפנה את ראשו, הכאב יכול להתעצם, האדם משתעל, מתעטש, הכאב בחלק העורפי של הראש יכול להיות בצורת לומבגו.
 • אם הכאב הוא לא בצורה של התקפים, זה יכול להיות מעיק ו לוקליזציה בעורף.
 • במחקרים רפואיים נמצא, כי על האדם את heperesthesia של אינטגרטיבים מתפתח ושרירי הצוואר הם עוויתות.

מיגרנה צוואר (מיגרנה צוואר הרחם)

זוהי מחלה שבה הסימפטומים העיקריים הם כאב חמור מקומי בחלק האחורי של הראש והמקדשים. כאב זה יכול להינתן לאזור מעל הגבות. עם מחלה זו עשויה להיות תחושה כי בעיני חול, יש סבך חזק, החזון הוא מעונן, הראש מסתובב. ייתכן שיש ליקוי ראייה ושמיעה, ייתכן שיש רעש באוזניים.

מיגרנה צווארית יכולה להיות מזוהה עם עזרה של תחושות כאב. לדוגמה, אם אתה לוחץ את האצבעות על עורק החוליה, ולעשות את זה clamping על הקו המחבר את התהליכים spinous ו mastoid של החוליות של הצוואר, הכאב יכול להגדיל מאוד. משמעות הדבר היא כי לאדם יש מיגרנה צוואר הרחם.

Osteochondrosis צוואר הרחם

מחלה זו נקראת גם תסמונת vertebrobasilar. תסמינים - כאב בחלק החיצוני של הראש והצוואר. וזה יכול להיות מלווה ביטויים שונים של הפרות של מנגנון שיווי המשקל:

 • סחרחורת
 • חולשות
 • רעש באוזניים
 • הפרעות חזותיות
 • שמיעה
 • החלק האחורי של הראש כואב - כל הזמן או מדי פעם

Osteochondrosis צוואר הרחם ניתן להבדיל ממחלות אחרות של סימפטומים נוספים: בחילות, הקאות, שינויים בצבע עור (חיוורון מוגבר), חוסר קואורדינציה, אובדן שיווי המשקל - לפעמים אפילו מגיע להתעלף.

אדם משותק, הוא מפחד להטות את ראשו או להפנות אותו הצדה, כי אז הכאב מתעצם.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

שרירי יתר של השרירים

אם השרירים הם overextended במשך זמן רב מדי, אתה צריך לשנות מעת לעת את המיקום, אחרת עלול להיות כאב בחלק החיצוני של הראש והצוואר. כאב בחלק האחורי של הראש יכול להתרחש בעת כתיבה, קריאה, עבודה ארוכה במחשב, מאמץ פיזי מוגברת. אם עומסים כאלה מתרחשים לעתים קרובות למדי, הראש יכול לקבל חזקה יותר ויותר.

הסימפטום העיקרי עם overstrain של שרירי הצוואר עשוי להיות לחיצה על הכאב בחלק העורפית של הראש ואת המצח באזור. לחץ זה יכול להגביר את הכאב אם אדם ממשיך לעבוד או לצפות בטלוויזיה באותה תנוחה, ואת הלחץ ואת ההתרגשות מגבירה את הכאב. זה במקרה של overexertion לא דומה עוויתות - יותר כמו כאב מתמיד. מופיע בעיקר בצוואר, צוואר, מקדשים, משטח אחורי של עמוד צוואר הרחם. אם אתה נוגע בחלק האחורי של הראש קלות, אתה תחווה כאב. אם הצוואר ממוקם במצב קבוע, הכאב יכול להיות מופחת.

הראש עלול לכאוב מצד אחד או אפילו משני הצדדים, הכאב עלול להיות מלווה בחילה.

למי עלי לפנות אם יש לך כאבים בחלק החיצוני של הראש?

במקרה שיש כאב בחלק החיצוני של הראש, אתה יכול ליצור קשר עם אחד או יותר מומחים:

 • קרדיולוג
 • נוירופתולוג
 • טראומה - אורתופד
 • מסה
 • מומחה בטיפול גופני

כאב בחלק החיצוני של הראש יכול להיות סימפטום רציני, המציין מצב לא סדיר של יום ואורח חיים. חשוב מאוד להתייעץ עם רופא ולשים את הבריאות שלך בסדר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.