^

בריאות

ראש

Cystitis כאב ראש

כמעט כל, ללא יוצא מן הכלל, חולים הסובלים ממחלות של הכליות ומערכת האורגניטלים, מתמודד עם תופעה כמו כאב בדלקת שלפוחית השתן. מחלה זו, אשר נדירים מאוד אסימפטומטי וללא כאבים.

כאב מטריד באוזן

סימפטום זה ראוי לתשומת לב רבה. הסכנה שלו היא שזה לא תמיד להצביע על מחלת האוזן, והוא יכול להיות לעתים קרובות סימפטום של פתולוגיה מורכבת.

סוגי כאבים רדיאטיביים באוזן

אם הכאב נותן באוזן - אל תתעלם ממצב זה. זה לא יכול להיות מזיק כמו שזה נראה במבט ראשון. בדרך כלל זה לא רק ביטוי עצמאי, אלא סימפטום של מחלה מסוכנת.

כאב באוזן בעת בליעה: גורם, טיפול

אם הכאב בבליעה נותן לאוזן, אז זה הגיוני לפנות אל otolaryngologist, שכן לרוב זה סימפטום מופיע בתהליכים דלקתיים המשפיעים על האוזן התיכונה.

מדוע כאב הראש ולחץ על העיניים ומה לעשות?

תסמינים שונים מצביעים על מחלות מסוימות, אז אתה צריך לשים לב כי אתה מודאג באותו זמן. אם הראש כואב ולחץ על העיניים, אז תופעות אלה קשורות.

כאב באוזניים עם הצטננות

הסיבות לכאב באוזניים עם הצטננות קשורות לעיתים קרובות עם ירידה בהגנות הגוף.

כאב ראש אצל הילד כסימפטום של המחלה

מבוגרים רבים אפילו לא מודים כי הילד יכול לקבל כאב ראש, לוקח גחמות שלו עבור מניפולציה.

גורם לכאב באוזן

הגורמים לכאב באזור האוזן נקבעים בדרך כלל על ידי בדיקה עם otolaryngologist. ניתן להשתמש בשיטות אבחון שונות, כגון CT או MRI, כמו גם בדיקות דם והפרשות מהתעלה השמיעתית. במקרים מסוימים, המטופל מאובחן ומטופל בבית חולים.

כאב מתחת ללסת

כאב מתחת ללסת יכול להתרחש כתוצאה של השפעה מכנית או מחלה נרכשת. הסכנה של כאב מתחת ללסת היא רשימה שלמה של השלכות אפשריות אשר אחראים לא רק על שלמות הלסת עצמה, אלא גם על החיך הקשה, חלל האף ואפילו את העיניים.

כאב פועם בחלק האחורי של הראש

כאב פועם בעורפה עשוי להיות סימן של עייפות ועייפות, ואת הסימפטום הראשון של מחלות קשות. במקרים כאלה, אתה לא צריך להגביל את עצמך לקחת תרופות כאב בלבד - אתה צריך עזרה רפואית.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.