Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נוירופתולוג

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

נוירופתולוג הוא מומחה המוביל את מניעת וטיפול בהפרעות שונות, מחלות של מערכת העצבים המרכזית והפריפרית. מומחה כזה נדרש על כאבי ראש תכופים סחרחורות, מחלות של כלי המוח, לאחר פגיעות ראש, הפרעות של מערכת העצבים ההיקפית והמרכזית, עם הפסד תכופים של התודעה, מחלת פרקינסון.

המוח האנושי וחוט השדרה שולטים לחלוטין בכל המערכות והאברים בגוף האדם. מצבם תלוי איך אדם רואה, שומע, מדבר, תופס את העולם שמסביב, מגשים את עצמו, וכו '. מתח, עייפות, עצבנות הם כל התנאים שהם פתולוגיה של הגוף ומניעת תנאים חמורים הקשורים בהפרעות עצבים, חשוב מאוד לקבל התייעצות בזמן של נוירולוג.

בתנאים המודרניים זה מאוד חשוב כדי לטפל בבריאות של האדם. כאב הוא האות הראשון של הגוף כי כל הפרעה מתרחשת בעבודה, זה האות לא ניתן להתעלם. אם יש לך כאבים בגב, משככי כאבים לוקחים לא יביאו את האפקט הרצוי, כספים אלה יסייעו רק באופן זמני להקל על הכאב, אך לא את הסיבה להתרחשותה. כאב גב הוא אחת הסיבות השכיחות ביותר עבור להזדקק נוירולוג, לעומת זאת, ישנם עדיין מספר סימפטומים כי יש לקחת בחשבון. תסמינים שעלולים להצביע על בעיות אפשריות של CNS כוללים: כאבי ראש עזים (תכוף או נובעים מעת לעת), איבוד ההכרה, חזון, דיבור, סחרחורות, טיניטוס, הפרעות שינה שונות, התכווצויות, עייפות או חולשה מתמדת.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

מי נוירולוג?

נוירופתולוג מתרגל את הטיפול במחלות של מערכת העצבים (CNS, עצבים היקפיים). המומחה מטופל בדרך כלל לאחר שבץ, עם osteochondrosis, ליקוי ראייה, שמיעה, רגישות, כאבי ראש, וכו '

המומחה, כאשר פונה אליו, קודם כל קובע את הגורם להפרעות בעבודה של האורגניזם, קובע את הנגע ואת מידת הנזק למערכת העצבים, ולאחר מכן מינה את הטיפול המתאים.

מתי עלי לגשת לנוירולוג?

לבקש את עזרתו של נוירולוג היא הכרחית במקרה של תסמינים כגון אי סבילות מחנק, עומסים שונים, טיפות לחץ דם, תחושה של עייפות מתמדת, ירידת ערנות, זעה, הפרעות שינה, חרדה מוגברת.

נוירופתולוג עוזר למצוא ולסלק את הסיבה לכאבי ראש, סחרחורת, שינויים במצב הרוח, טינטון או בראש.

אילו שיטות אבחון משתמש הנוירולוג?

לאחר הבדיקה הראשונית של המטופל, הנוירולוג קובע בדיקות סטנדרטיות - ניתוח כללי של דם ושתן. לאחר מכן, בכל מקרה ומקרה, המומחה מחליט אם יש צורך במחקר נוסף או לא.

הנוירולוג משתמש בשיטות האבחון הבאות בעבודתו:

 • electroneuromyography - סדרה של שיטות שמטרתן להעריך את מצב תפקודי של מערכת neuromuscular. בעזרת הליך אבחון זה, דחף עצבי נשלח לאורך הסיבים החושתיים והמוטוריים של העצבים ההיקפיים;
 • אלקטרואנצפלוגרפיה - מאפשרת לקבוע את המצב הפונקציונלי של המוח, את הפגיעות המוקדיות הקיימות, את חומרתן ומיקומן, את תגובת מערכת העצבים המרכזית וכו ';
 • Rheoencephalography - מאפשר להעריך את זרימת המוח;
 • echoencephaloscopy - אבחון נוירופיזיולוגי ואולטרסאונד זה מאפשר הערכה של תהליכים פתולוגיים בחומר המוח;
 • רדיוגרפיה של הגולגולת, עמוד השדרה - בדיקת רנטגן של עצמות הגולגולת, עמוד השדרה. השיטה נמצאת בשימוש נרחב בפרקטיקה פסיכו-אנרגטית עם עיוותים, שינויים בגודל הגולגולת, עשבי תיבול מוחיים גולגולתיים, תסמינים מוחיים;
 • מיאלוגרפיה - היא בדיקה רדיוגרפית מנוגדת של עמוד השדרה, בה מוזרק מדיום ניגודיות לתעלת השדרה, המאפשרת לרופא להעריך את המבנה של החלל הסאבארנואידי ושורשי העצבים. בדרך כלל, שיטת מחקר זו נקבעת לפתולוגיות של חוט השדרה;
 • pneumoencephalography הוא גם מחקר רנטגן בניגוד, שבו האוויר מוזרק לתוך CSF המוחי. השיטה היא בשימוש נרחב עבור אנומליות בפיתוח של מערכת העצבים, אבחון של גידולים, וכדומה. בדרך כלל, pneumoencephalography מבוצעת בשילוב עם ניקור אבחון;
 • טומוגרפיה ממוחשבת היא השיטה היעילה ביותר ואינפורמטיבית של אבחון מודרני. מכונת צילום רנטגן מיוחדת מאפשרת להשיג תמונה חתוכה של כמעט כל אזור הנחקר. בדרך כלל, שיטה זו של החקירה מוקצה על מנת לאשר את הפתולוגיה המזוהה בשיטת אבחון אחרת;
 • דימות תהודה מגנטית (MRI) - בעזרת גלי רדיו ושדה מגנטי מיוחד, מתקבלות תמונות באיכות גבוהה המסייעות באבחון מחלות רבות. בדרך כלל, המחקר הוא prescribed עבור הפרעות של פעילות המוח, לזיהוי של גידולים, וכו ';
 • טומוגרפיה פליטת פוזיטרונים (PET) - היא שיטה מודרנית ומדויקת ביותר לאבחון מחלות נוירולוגיות, לב ומחלות אונקולוגיות;
 • אנגיוגרפיה היא בדיקה רדיוגרפית מנוגדים של כלי הדם, שיטה זו משמשת בעיקר כדי לחקור את זרימת הדם ולאבחן מחלת כלי דם או רקמות סמוכות.

מה עושה נוירופתולוג?

הנוירופתולוג עוסק בטיפול במחלות הקשורות למערכת העצבים, המחולקת למרכז (ראש וחוט השדרה) ופריפריה (עצבים אחרים).

לכל מחלה יש בדרך כלל סימפטומים משלה, ייחודיים רק לה. התסמין השכיח ביותר המלווה את רוב המחלות של העצבים ומערכת העצבים הוא כאב. בדרך כלל אלה כאבי ראש, כאבי צוואר, גב, איברים.

כאב בצוואר הוא אות הדורש תשומת לב מוגברת. קודם כל, כי יש עובר את חוט השדרה ויש מספר רב של שורשים השדרה, דלקת או clamping אשר גורם למחלה של מערכת העצבים ההיקפית (radiculitis).

כאב בגב התחתון, עמוד השדרה, אזור החזה יכול להתרחש עם osteochondrosis, radiculitis.

כאב בגפיים (ידיים ורגליים) יכול לנבוע ממספר סיבות. במקרה זה, קודם כל, אתה צריך ליצור קשר עם נוירולוג. מכיוון שהדבר נובע ממצבים פתולוגיים של העצבים ההיקפיים. אם, בנוסף לתחושות מכאיבות, יש תחושה של קהות או רגישות יתר, חולשת שרירים היא נוירולוגית, זהו רופא שיטופל תחילה.

יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לחולשת השריר, שהיא סימפטום חשוב ביותר. במקרה זה, שריר אחד על הפנים נחלש, או לחלוטין את היד לא משנה, אחד צריך מיד לחפש את עזרתו של מומחה, שכן מצב כזה מצביע על מחלה נוירולוגית חמורה.

בדרך כלל, הרופא עושה אבחנה ראשונית לאחר הבדיקה הראשונית של המטופל. עילות התביעה העיקריות של חוסר תחושה או שיתוק של עצב הפנים הגפיים הן דלקת עצבים של עצב הפנים, דימום CNS, שבץ, מחלות תורשתיות, או גידולים ממאירים של מערכת העצבים המרכזית, מחלות אוטואימוניות.

ורטיגו היא הסיבה העיקרית מדוע נוירולוג זקוק לייעוץ. אצל מומחה הקבלה מתקיים הפתולוגיה הקיימת של כלי הצוואר או נגעים של אזורים מסוימים במוח.

אם יש ראייה כפולה בעיניים, פזילה מתעוררת, בעיות ראייה הן סיבה דחופה ליצור קשר עם נוירולוג, כל הסימפטומים האלה כמעט תמיד מצביעים על נגעים אורגניים של מערכת העצבים המרכזית.

אילו מחלות מטופלות על ידי נוירולוג?

המחלות שהנוירולוג עוסק בהן קשורות למערכת העצבים. הפרת מערכת העצבים המרכזית ועצבים היקפיים עלולה לגרום לפגיעות ראש שונות, רדיקולטיס, אוסטאוכונדרוזיס והסיבוכים שלה, hernias בין-חולי. כמו כן, הפרעות במחזור הדם, שבץ מוחי, וגידולי CNS יכולים לשבש את הפונקציות של מערכת העצבים.

תסמינים מסוכנים הדורשים התערבות מקצועית הם כאבי ראש תכופים וחמורים, מיגרנות, סחרחורת, אובדן הכרה, התקפים אפילפטיים, הפרעות שינה, טינטון.

הנוירולוג מטפל באיברים כגון המוח וחוט השדרה, העצבים, עמוד השדרה, התלמוס.

עצות של נוירולוג

רוב הבעיות המופנות לנוירולוג קשורות בעמוד השדרה. כדי למנוע התפתחות של מחלות קשות, הנוירופתולוג ממליץ לתת תשומת לב מיוחדת למיטה שלך, זה על הנוחות שלו כי מצב הגב תלוי. המזרן צריך לענות על המאפיינים הפיזיולוגיים של עמוד השדרה, ולכן הוא מזיק באותה מידה לישון הן על לוח עץ חשוף על כריות נוצה.

המיטה צריכה להיות נוקשה במתינות, חשוב לקחת בחשבון את המשקל של האדם - את המשקל יותר, נוקשה יותר את המזרן צריך להיות. זה גם מזיק לישון על כריות גדולות מדי, במקרה זה הראש נמצא במצב הלא נכון, מה שמוביל בצקת של שרירי הצוואר.

כדי לנוח טוב, יש צורך לטפל בתנוחה נוחה במהלך השינה. יש אנשים המעדיפים לישון על הבטן, ולאחר מכן הם מבחינים כי הגב התחתון מתחיל להזיק בבוקר. במקרה זה, אתה יכול לשים כרית קטנה מתחת לבטן.

כאשר osteochondrosis, כאשר קשה למצוא מיקום מתאים, אתה יכול לשים מגן עץ על המיטה, שבו אתה שם גומי 5-8 ס"מ קצף ושמיכה, רצוי צמר.

אם מודאג לגבי מתן לכאב ברגל מתחת לברך מומלץ לשים שטיח או מעווה מגליל מגבת (או כרית), כדי להפחית את המתח של העצב הסכיאטי, כמו גם להסיר את הכאב.

לפני שאתה הולך לישון בבוקר, אתה צריך להושיט יד טובה לצד אחד והשני, ואז לשבת בערך דקה עם הרגליים שלך מושפל על הרצפה ואז לעלות.

נוירופתולוג לא רק יעזור באבחון וטיפול במחלות הקשורות בעצבים, אלא ימליץ על שיטות מניעה יעילות שיסייעו למנוע מגוון של מחלות נוירולוגיות. העיקר הוא לחפש את עזרתו של מומחה במועד, במקרה זה הסיכויים להיפטר לחלוטין מהמחלה הם גדלו.

trusted-source[5], [6], [7]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.