^

בריאות

השימוש בהרדמה מקומית לטיפול בכאבי גב

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לידוקין (לידוקאין)

תמיסה לטיפול תוך ורידי, הזרקה, תרסיס לשימוש מקומי, ג'ל לשימוש חיצוני, טיפות עיניים

פעילות פרמקולוגית

הוא בעל תכונות antiarrhythmic (lb בכיתה). מייצב קרום התא, חוסם את תעלות נתרן המגבירה חדירות הממברנה עבור K +. כמעט שום השפעה על מצב אלקטרופיזיולוגיה הפרוזדורים מאיץ repolyarizaiiyu בחללים, מעכבת את IV שלב לאובדן קיטוב סיבי פורקינג (במיוחד שריר לב איסכמי), הפחתת automaticity שלהם משכו הפעולה הפוטנציאלית ומגדילה את הבדל הפוטנציאל המינימאלי שבו שריר הלב מגיב לגירויים מוקדמים.

במינונים הטיפוליים משפר מוליכות בסיבי פורקינייה במקום החיבור שלהם אל התכווצות שריר הלב חדרית, ובכך לחסל את תנאי היווצרות תופעת "כניסה מחדש" (re-entry), במיוחד בתנאים של נזק איסכמי אל שריר הלב, כגון אוטם שריר הלב. מקצר את משך הפעולה הפוטנציאלי ואת תקופת עקשן יעיל.

כמעט שום השפעה על הולכה לבין התכווצות של שריר הלב (עיכוב ההולכה נצפה בעת ההקצאה רק גדול, קרוב במינון הרעיל) - המשך במרווחי PQ, QT ו QRS שינויי רוחב א.ק.ג. מורכב. ההשפעה האינוטרופית השלילית מתבטאת גם מעט ומתבטאת בקצרה רק עם הניהול המהיר של התרופה במינונים גדולים.

אינדיקציות לשימוש

חספוס של עוויתות של טכיקרדיה חדרית. כולל אוטם שריר הלב והתערבויות קרדיוורגיות. מניעת פרפור חדרים חוזרים בתסמונת כלילית חריפה וחדירות חוזרות ונשנות של טכיקרדיה חדרית (בדרך כלל תוך 12-24 שעות). הפרעות קצב הלב עקב השתכרות גליקוזידית.

כל סוגי הרדמה מקומית (כאב טראומה, ניתוח, כוללים ניתוח קיסרי, משלוח הרדמה, נהלי אבחון כואבים, כגון ארתרוסקופיה) הטרמינל (שטחית) הרדמה, הרדמה מקומית הסתננות (subconjunctival), הרדמת הולכה (כולל שיניים , vagosympathetic צוואר הרחם המצור צלעי, בהרדמה אזורית /) או אפידורלית המותני הזנב, השדרה (תת-עכבישי) הרדמה, הולכה (בדימ obulbarnaya, parabulbarno) הרדמה.

פרוקאיין (הפרוקאין)

זריקה, משחה לשימוש חיצוני, נרות פי הטבעת

פעילות פרמקולוגית

הרדמה מקומית עם פעילות הרדמה מתונה ורוחב גדול של פעילות טיפולית. בהיותו בסיס חלש, הוא חוסם ערוצי Ka +, מונע את הדור של מזמורים בקצות עצבים רגישים ודחפים לאורך סיבי עצב. משנה את פוטנציאל הפעולה בקרום של תאי עצב ללא השפעה מובהקת על פוטנציאל המנוחה. מדכאת את ביצוע לא רק כואב, אלא גם דחפים של אופנות אחרת.

כאשר יניקה והציג לתוך זרם דם ישיר וסקולריים מפחיתה את הרגישות של מערכות כולינרגית פריפריה, ומפחית ההיווצרות של שחרור אצטילכולין מן סופי preganglionic (ganglioblokiruyuschim יש קצת אקשן), זה מבטל התכווצויות של שריר חלק, מפחית את הרגישות של אזורי שריר הלב ומנוע של קליפת המוח.

הפעלה / במבוא יש משכך כאבים, antishock, להורדת לחץ דם ופעולת antiarrhythmic (מגדיל את התקופה העקשנית היעילה, מפחית את הרגישות, מוליכות, ואת automaticity), עלול להפריע הולכה עצבית-שרירית במינונים גדולים.

מסיר את ההשפעות המעכבות היורדות של היווצרות המפרק של גזע המוח, מעכב רפלקסים polysynaptic. במינונים גדולים עלולה לגרום להתקפים. יש פעילות הרדמה קצרה (משך ההרדמה חדירה הוא 0.5-1 שעות).

עם הקדמה / m יעיל בחולים קשישים בשלבים המוקדמים של מחלות הקשורות הפרעות תפקודיות של מערכת העצבים המרכזית (יתר לחץ דם עורקי, עוויתות של כלי הדם הכליליים וכלי המוח של וכו ').

אינדיקציות לשימוש

חדירה (כולל intraosseous), מוליך, epidural, הרדמה בעמוד השדרה; טרמי (שטחית) הרדמה (ב otorhinolaryngology); סגר צוואר הרחם וגיוסימפתטי ו paranephalic, הרטרובול (הרדמה) אזורית.

Rectal: טחורים, סדקים של פי הטבעת.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "השימוש בהרדמה מקומית לטיפול בכאבי גב" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.