^

בריאות

שימוש משככי כאבים נרקוטיים לטיפול בכאבי גב

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פנטניאל (פנטניל)

הזרקת, מערכת טיפולית העור

פעילות פרמקולוגית

משכך כאבים נרקוטי, אגוניסט של קולטנים אופיאטים (בעיקר קולטני מו) של מערכת העצבים המרכזית, חוט השדרה ורקמות הפריפריה. מגביר את הפעילות של מערכת antinociceptive, מגביר את הסף של רגישות כאב.

ההשפעות הטיפוליות העיקריות של התרופה הן משככי כאבים ומשכך הרגעה. יש לו השפעה ugneganitsee על מרכז הנשימה, מאט את קצב הלב, מעלה מרכזי n.vagus ומרכז הקאות, מעלה הסוגר שריר חלק gonus המרה בדרכי (כולל השופכה, שלפוחית השתן ואת הסוגר של Oddi), משפר ספיגת מים ממערכת העיכול. מפחית לחץ דם, פריסטליס מעיים וזרימת דם בכליות. מגביר את הריכוז של עמילאז וליפאז בדם; מפחיתה את הריכוז של STH, catecholamines, ADH, קורטיזול, פרולקטין.

מקדם את תחילת השינה (בעיקר בקשר להסרת תסמונת הכאב). גורם לאופוריה. שיעור התפתחות התלות בסמים וסובלנות לאפקט משכך כאבים יש הבדלים אישיים מובהקים.

שלא כמו משככי כאבים אופיואידים אחרים, תגובות histamine הם הרבה פחות סביר להתרחש.

אפקט משכך כאבים מקסימלי עם מבוא IV הוא 3-5 דקות, עם IM ב 20-30 דקות; משך הפעולה של התרופה עם ניהול תוך ורידי יחיד עד 100 מ"ג - 0.5-1 שעות, עם מבוא / מ כמו מנות נוספות - 1-2 שעות, עם שימוש של TTS - 72 שעות.

אינדיקציות לשימוש

פתרון לתסמונת כאב בהזרקה של עוצמה חזקה ובינונית (אנגינה, אוטם שריר הלב, כאב בחולי סרטן, טראומה, כאב לאחר הניתוח); Premedication עם סוגים שונים של הרדמה כללית בשילוב עם droperidol; Neuroleptanalgesia (כולל במהלך פעולות על החזה ואת הבטן איברים, כלי גדול, ב neurosurgery, גינקולוגי, אורתופדי ועוד פעולות).

TTS - תסמונת כאב כרוני בחומרה חזקה ובינונית: כאב הנגרם על ידי סרטן; תסמונת הכאב של עוד בראשית, הדורשת כאבים עם משככי כאבים נרקוטיים (לדוגמה, נוירופתיה, דלקת פרקים, דלקות זאבת, וכו ').

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

טרמדול (טרמדול)

טבליות, טיפות בליעה, כמוסות, קפסולות פעולה ממושכות, תמיסת הזרקה, נרות רקטלים, טבליות שחרור ממושכות, טבליות מצופות ממושכות מצופות בציפוי

פעילות פרמקולוגית

פעולה משכך כאבים אופיואידים סינטתית יש השפעה מרכזית על חוט השדרה (מקדם פתיחה של K + ו Ca 2 + ערוץ גורם hyperpolarization של ממברנות ומעכב מחזיק של דחפי כאב) מגבירה את האפקט של הרגעה. מפעיל קולטנים אופיאטיים (mu, דלתא, Kappa) במערכות afferents nociceptive ממברנות טרום postsynaptic במוח ואת מערכת העיכול.

מאט את ההרס של catecholamines, מייצב את הריכוז שלהם במערכת העצבים המרכזית.

זוהי תערובת גזענית של 2 אננטיומרים - dextrorotatory (+) ו levorotatory (-), שכל אחד מהם מציג זיקה קולטן שונה.

(+) Tramadol הוא אגוניסט סלקטיבי של קולטנים mu-opioid, באופן סלקטיבי מעכבת הפניה נוירונים הפוכה של סרוטונין.

(-) Tramadol מעכב את התפיסה הנוירונים הפוכה של נוראפינפרין. מונו- O-desmethyltramadol (מטבוליט Ml) גם סלקטיבי מגרה קולטנים mu-opioid.

הזיקה של tramadol עבור קולטנים אופיואידים הוא פי עשרה יותר חלש מזה של קודאין, ו 6000 פעמים חלשה יותר מורפיום. ביטוי של אפקט משכך כאבים הוא 5-10 פעמים חלש יותר מורפיום.

אפקט משכך כאבים נובע מירידה בפעילות הנוסיצפטיבית ועלייה במערכות האנטי-מעכבות של הגוף.

במינונים טיפוליים, זה לא משפיע באופן משמעותי על האמודינמיקה ועל הנשימה, אינו משנה את הלחץ בעורק הריאתי, מעט מאט את תנועת המעי מבלי לגרום לעצירות. יש השפעה נוגדת דיכאון ומרגיע. מדכא את מרכז הנשימה, מרגש את אזור ההתחלה של מרכז ההקאות, את גרעין העצב oculomotor.

עם שימוש ממושך, פיתוח של סובלנות אפשרי.

אפקט משכך כאבים מתפתח 15-30 דקות לאחר בליעה ונמשך עד 6 שעות.

אינדיקציות לשימוש

תסמונת כאב (עוצמה חזקה ומתונה, כולל מקור דלקתי, טראומטי, וסקולרי).

הרדמה בניהול אמצעים אבחוניים או טיפוליים כואבים.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "שימוש משככי כאבים נרקוטיים לטיפול בכאבי גב" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.