^

בריאות

דיאטה סוכרת

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סוכרת בחולי סוכרת היא לעתים קרובות הטיפול היחיד למדוד את הצרכים של המטופל. בעולם, מיליוני אנשים חיים עם סוכרת, ביניהם יש אישים ידועים רבים ידועים.

טיפול בסוכרת שיתפשר מניעה או חיסול בחמצת, היפרגליקמיה glycosuria, בהשגה ושמירה על משקל גוף אידיאלי, ההסרה המרבית של שומנים וחילוף חומרי חלבון ומניעת ההתרחשות או ההתקדמות של microangiopathy סוכרת, טרשת עורקי מאפיין סוכרת של הפרעות נוירולוגיות. טיפולים שוטפים המבוססים על ישות המחלה pathophysiological הערכה נאותה, המורכבת טיפול תזונתי, שימוש היפוגליקמיות אוראליות אינסולין.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

דיאטה קפדנית עבור סוכרת

דיאטה קפדנית עבור סוכרת mititus קשות מגביל את כמות הסוכר כי מזין את הגוף עם מזון. לאכול ארוחות קטנות. ביום אחד, לצרוך לא יותר מ 30 גרם של שומן.

תראו את מרשם ספרים עבור חולי סוכרת. שם לא תמצאו מיונז, בייקון, נקניקים, סוכר, פירות יבשים וקוויס. כדי להקל על הסדרת סוכר, לאכול בבת אחת. סלט ומלפפונים משתמשים בהכנת סלטים, תבשילים ומרקים. אפייה שמרים שימושי. צימוקים ובננות - באישור הרופא. הלחם שחור. עדיף לקנות לחם מיוחד במחלקות לחולי סוכרת. הם נמצאים בכל סופרמרקט גדול. בשר ודגים מרתיחים ואופים. לאכול 300 גרם של פירות וגרגרים ביום, לימונים חמוציות, מבושלים פרי מבושל על תחליף סוכר.

טיפול דיאט הוא המרכיב העיקרי והכרחי של המכלול הרפואי של אמצעים לכל צורות קליניות פתוגנטי של סוכרת.

ללא קשר לשיטות הטיפול שנעשה בהן שימוש, הפיצוי לסוכרת צריך לעמוד באמות המידה המקובלות המפורטות להלן. בהעדר פיצוי מספיק עבור מטבוליזם של פחמימות, שיטת הטיפול צריכה להיות שונה.     

רמת הפיצוי לסוכרת

מחוון

טוב

משביע רצון

מסכן

Glycemia (mmol / L):

על בטן ריקה

4.4-6.7

<7.8

> 7,8

1 שעה אחרי הארוחה

4.4-8.9

<10.0

> 10,0

גלוקוזוריה (%)

0

<0.5

> 0,5

HbA1c (%)

<7

7-8

> 8

סה"כ כולסטרול (mmol / l)

<5.2

5.2-6.5

> 6,5

טריגליצרידים (mmol / l)

<1.7

1.7-2.2

> 2,2

כולסטרול HDL (mmol / l)

> 1,1

0.9-1.1

<0.9

אינדקס מסת הגוף (kg / m):

M

<25

<27

> 27

F

<24

<26

> 26

לחץ דם (mmHg)

<140/90

<160/95

> 160/95

trusted-source[8], [9]

דיאטה לסוכרת מסוג 1

ירקות מאוד שימושי דיאטה: כרוב טרי, תרד, מלפפונים, סויה. סלט ירוק, צנוניות, קישואים, סלק הם שימושיים. לאכול מאכלים מדגנים ופסטה, אבל אתה צריך להפחית את הלחם שנאכל. ביצים רותחות.

אתה שימושי עבור פירות חמוצים, לימון compotes על xylitol ו סורבה. לשתות תה עם חלב, ללא סוכר, כמובן, מיץ עגבניות. ביום אחד, לשתות 6 כוסות של נוזלים. כדאי לאכול שמרים. אתה לא יכול לקבל שוקולד, מאפינס ודבש, מאכלים חדים ומלוחים, שומן חזיר, חרדל, ענבים וצימוקים. דיאטה סוכרת מספר 9 מגביל מלח בתזונה.

trusted-source[10], [11], [12]

סוכרת עם סוכרת מסוג 2

הטיפול ב- DM2 נועד לצמצם את רמת הסוכר בדם. בואו נראה מדוע יש סוכרת מסוג 2? הגורם CD2 טמון אכילת יתר. לא פלא שזה נפוץ באמריקה, שם המבורגרים הם כל כך פופולרי. הרופא ייקח לך מגוון אוכל טעים, שולחן רפואי לכל החיים. רק אם אתה מקבל בזמן תחת השגחה רפואית, אתה לא צריך אינסולין. תוכן קלורי של הדיאטה הוא הוריד ל 1300-1700 קק"ל. לכן, שמנת חמוצה שומן, מרגרינה, נקניקיות, כל מעושן, דגים שמנים, שמנת ואגוזים אינם נכללים. דבש, פירות יבשים, ריבה ולימונדה מאוד להגדיל את הסוכר. כרוב, גזר, לפת, להשתמש כמו עגבניות רבות ככל שתרצה. אבל תפוחי אדמה צריך להיות מוגבל.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

דיאט בסוכרת הריונית

סוכרת הריונית מתרחשת במהלך ההריון, וככלל, נעלמת לאחר הלידה. עליך לא רק לעקוב אחר דיאטה, אלא גם לעשות תרגילים. אתה מזונות שימושיים עם תוכן גבוה של פרוקטוז, זה מחליף סוכר. לאכול יותר לחם עם סובין ודגנים. לשתות מיצי פירות, יוגורט. לארוחת בוקר, לאכול לחם וביצים או שיבולת שועל. לאכול יותר דגנים, אפונה, שעועית. מוסיפים פירות לדגנים, מבשלים קומפוזיטים על קסילטול וסורבה, משתמשים בשמן זית תוך כדי בישול, מעדיפים מנות אדים. סוכרת אצל נשים הרות אוסרת לשתות קוקה קולה, קוואס ומשקאות מוגזים אחרים. לאחר הלידה, זה גם מומלץ לדבוק דיאטה זו, גם אם הסוכר חזר לנורמה.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23]

סוכרת אצל ילדים

סוכרת אצל ילדים עם סוכרת צריך להיות מכובד על ידי כל המשפחה, ולכן קל יותר ללמד את הילד לאכול נכון. אל תאכלו עם הילד את המוצרים שהרופא אסר עליהם: מנות מעושנות, דגים משומרים ומתוקים במיוחד. גזר, עגבניות, דלעת מותר. פירות יער: דובדבן, אפר הרים, תות שדה, קיווי, פטל, לפעמים מלון. אל תאכלי עוגות, שוקולד, ריבה, לחות. אתה יכול לתת חלב, גבינה, בשר רזה, דגים, לשון, פירות ים. כל הכלים מבושלים ואופים. השתמש sorbitol ו fructose עבור מאכלים מתוקים, תינוקות אוהבים אותם מאוד לסבול אם הם לא מקבלים אחד מתוק בכלל! במחלקות מיוחדות של סופרמרקטים יש מחלקת סוכרת. אבל מוצרים אלה יכולים להשתפר, כך שאתה לא יכול לתת את הילדים ללא הגבלה. אבל ירקות ניתן לאכול ללא הגבלות, לפעמים לתת מנדרינים ואבטיח בכמויות קטנות.

כיצד למנוע סוכרת אצל ילד? סוכרת בילדות בשל הצריכה הבלתי מבוקרת של שומן מתוק, קמח,. ההלם והפציעה של הבטן עלולים לגרום. שמור על הילד שלך - אם יש לו דיאטה, מקל על זה.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28]

סוכרת בנשים

עם סוכרת קלה, נשים וגברים יכולים רק להסתדר עם דיאטה, ללא תרופות. זה מספיק כדי להוציא מן הדיאטה שלך סוכר, ריבה, ממתקים, פירות מתוקים. הגבלת מזונות שומניים, זה מקדם התקדמות. כמות השומן הכוללת שאתה צריך לאכול ביום היא 40 גרם לא לכלול נקניקיות, נקניקיות, מיונז. מטוגן, מלוח ומעושן אתה לא יכול. אין לשתות יין, וודקה, אלכוהול חלש, כי עם סוכרת, כולל הכבד, ואת מערכת העיכול, אלכוהול משמיד את בריאותך, ועל כך מתערערת על ידי סוכרת. אתה מטבוליזם לקוי לצמיתות, הגוף הוא פגיע מאוד, לא להוסיף לזה את העומס. בחר כל טבעי, למנוע צבעים וחומרים משמרים. שמור על עצמך במצב גופני מצוין, לא מאפשרים משקל עודף, להכין בקפידה להריון, ולמשלוח לבחור בית חולים ליולדות מיוחדים. הליכה באוויר הצח, מעט על ידי מעט בחדר הכושר, לשחות, ללכת יום עד 5 ק"מ. תה ירוק ושחור הוא מאוד שימושי בשבילך. אתה יכול לשתות קפה, אבל זה לא צריך להיות חזק מאוד. Curd יעשיר אותך עם סידן, שהוא מניעת הטוב ביותר של אוסטאופורוזיס, כוסמת - ברזל. Rosehip הוא hepatoprotector טבעי, לשתות תמצית של זה. כמו כן, בזכות ascorbic (ויטמין C), הוא מגן על הגוף מפני מחלות ויראליות, עוזר למערכת החיסונית. זכור את הכלים מן גבינת קוטג '- עוגיות, עוגות גבינה, פודינגים! אתה המארחת, אל תפחדי ניסויים, מאמינים כי מנות מן הדיאטה הסוכרתית שלך יכול להאכיל את כל המשפחה. אל תשכח כי דיאטה של סוכרת מונע סוכר, אז להחליף אותו עם sorbitol ו fructose. אוהבים את הירקות הרבים מירקות מבושלים, מבושלים, כמה ירקות טריים, אך ללא מיונז וחבישות חדות. כוס יוגורט, חלב מקושק או שמנת חמוצה צריך להתחיל ולסיים את היום. פירות חמוצים, תפוזים, חמוציות - כל זה אתה יכול בכמויות גדולות. אם חמוץ מאוד, להשתמש בתחליף סוכר או לבשל ארוחות. ביצים הן אפילו בריא, ואף יותר מכך, עדיף לא לעכל ולאכול רך מבושל. 250 גרם של תפוחי אדמה וגזר ליום אינם אסורים. חינם לאכול כרוב, מלפפונים ועגבניות. מנות של פסטה וקטניות בכמויות קטנות מותר, אבל בימים אלה לאכול פחות לחם. הלחם מתאים יותר לקמח שיפון.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

דיאט 9 עם סוכרת

הדיאטה בסוכרת 9 מונעת את הפרת הפחמימות ומטבוליזם השומן. לא כולל סוכר וכולסטרול. כל יום, לאכול עוגיות ופירות, פירות ים.

 • מרקים: מרק כרוב, סלק, מרק דגים, מרק פטריות, מרק עם כדורי בשר.
 • לחם: שיפון, לבן.
 • בשר דל שומן, בשר חזיר ושפן, הודו מבושל קצוץ, נקניקים דיאטה וכבד. ברווז, בשר מעושן, מזון משומר - לא בשבילך.
 • דגים - מבושלים, יוצקים. דייסה: כוסמת, דוחן, שיבולת שועל. Manka אסור.
 • ירקות: כרוב, דלעת, מלפפון, חצילים, קישואים. ירקות צריך להיות מבושל מבושל, לעתים קרובות יותר לאכול ירקות טריים.
 • של פירות, כדאי להכין ג'לי, מוס. לא כולל תאנים, צימוקים, סוכר וממתקים.
 • לתת עדיפות שמן צמחי.
 • משקאות: תה וקפה עם חלב, מרק של דוגרוז.

בבוקר לאכול כוסמת פריך, לארוחת ערב - מרק כרוב, גזר מבושל. בערב - דג מבושל. ובלילה - לשתות כוס יוגורט. כך ייראה התפריט היומי שלך.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

דיאט 9a עבור סוכרת

התזונה של סוכרת 9 א נקבעת על ידי המטופל עם הצורה המתונה עם השמנת יתר. הערך של דיאטה קלוריות הוא 1650 קלוריות. אתה צריך לאכול 5 פעמים, לשתות 7 כוסות של נוזלים ביום. עם סוכרת, תפקוד הכבד נפגעת. לעזור לה עם מנות מן שיבולת שועל, למעט מטוגן. אפשר לאכול דומדמניות, דובדבנים ומלון קטן. בננה אחת אסורה.

מה אסור? לחמניות, ממתקים, ריבות, מיצים מתוקים, עוגות, ביסקוויטים, תאריכים, סוכריות, קומפוט, גרגרים מתוקים, פלמני, גלידה, ענבים. החלף לחם לבן עם שיפון, חלבון. דייסה עדיף לאכול כוסמת או דוחן. אורז וגרון חיטה אינם נכללים. השתמש דלעת, קישואים, פלפל טרי, מלפפונים. דגים אפויים ודפוקים, מבושלים, בשר דל שומן, עגל, עוף מותר. שתי מנות קטנות של בשר ביום מותר. נקניקיות סוכרתית, חזיר רזה מותר. שומן חזיר, נקניקים מעושנים ובשר אווזים אינם נכללים בתזונה. מרקים בלתי מתוקים, מרק ירקות, בורש, סלק מותר. מרקים עם אטריות ושעועית, להחליף עם דגני בוקר. תבלינים: פלפל, קטשופ קל. לא אוכלים רטבים מומלחים ומיונז. מיצי פירות מתוקים ולימונדה אינם נכללים. דגים רזים, כרוב, לימונים, חמוציות, דובדבנים, לחם אפור, חלב, כוסמת ושעורה פנינה - מוצרים אלה תמיד צריך להיות בבית שלך.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49]

דיאט 8 עם סוכרת

דיאטה של סוכרת 8 הוא prescribed עבור חולים שמנים. הדיאטה כמעט מבטל מלח ותבלינים. הבישול נעשה בדרך הבישול והאפייה. לחם מומלץ חיטה בכמויות מוגבלות, שיפון, סובין חלבון. לא כולל אפייה. עוף מותר, עוף מבושל, נקניקים דיאטה. אווזים, מוח ומזון משומר אינם מתאימים לתזונה שלכם. דגים מומלחים, אפויים ושופכים, ביצים קשות, חלב, יוגורט, יוגורט דל שומן, גבינת קוטג '. קרם, יוגורט מתוק וגבינה, שומן בקר, שומן קולינרי, שעורה פנינה, פסטה, אפונה אינם נכללים. כרוב כבוש מומלץ. עגבניות ורטבי פטריות חלשים, קטשופ ללא חומרים משמרים מותרים. תה וקפה עם חלב ללא סוכר מומלץ.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54], [55], [56], [57], [58]

תפריט דיאטה סוכרת

העקרונות הבסיסיים של טיפול בתזונה הם להגבלה או חיסול מהתזונה של פחמימות, לספק לגוף של הכמויות הפיזיולוגיות החולות של חלבונים, שומנים, פחמימות ויטמינים כדי לשמור על משקל גוף אידיאלי, פיצוי מרבי של מטבוליזם של פחמימות ושל חולים אחרים עם נכות ושימור.

אמצעים תזונתיים בשילוב עם טיפול באינסולין מאופיינים גם על ידי העיקרון של מבוא חלקי של פחמימות בהתאם הרגעים של הביטוי הראשוני והמקסימלי של פעולת הפחתת הסוכר של תכשירי אינסולין שונים או סוכרת antidiabetic סוכני. הכמות הדרושה של מזון לכל אדם, כולל חולה סוכרת, נקבעת על ידי כמות האנרגיה התרמית שהוא צורכת במהלך היום. חישוב תכולת הקלוריות היומית של המזון מופק באופן אינדיבידואלי עבור כל מטופל, בהתאם למסה האידיאלית של גופו (גידול ב- cm-100). מבוגרים עם משקל גוף נורמלי נדרשים לשמור על משקל אידיאלי של 25 עד 15 קק"ל / ק"ג בתנאי גמישות מוחלטת. כמות האנרגיה הדרושה כדי לשמור על חילוף החומרים הבסיסי בגוף - מאזן האנרגיה הבסיסי (BEP) - תלוי בפנוטיפ של המטופל, כלומר, הגירעון או עודף משקל הגוף. לכן, החישוב של האנרגיה התרמית הנדרשת ב- kcal או joules (1 kkal = 4.2 kJ) מתבצע תוך התחשבות במאפיינים הפנוטיפיים של המטופל.

חישוב של צריכת האנרגיה של האורגניזם בהתאם לפנוטיפ של המטופל

פנוטיפ

כמות השומן במשקולת הגוף,%

כמות האנרגיה הדרושה

Kcal / (kg-day)

KJ / (kg-day)

רזה

רגיל

השמנה של תואר I-II

השמנה של תואר III-IV

5-10

20-25

30-35

40

25

20

17

15

105

84

71

63

בהתאם לאופי העבודה שבוצעה על ידי המטופל (נפשי, עבודה פיזית, מידת העוצמה שלו), יש צורך להוסיף כמות מסוימת של קילוקלוריות ל EBV כדי לפצות על הפסדי אנרגיה נוספים. אחת האופציות לחישוב מובאת בלוח. 16.

חישוב תכולת המזון הקלורית היומית בהתאם לאופי עבודתו של החולה

אופי העבודה
סה"כ כמות הקלוריות ליום

קל מאוד

קל

בינונית כבדה

כבד

כבד מאוד

BEB BEB 1/6 +

BEB BEB 1/3 +

BEB BEB 1/2 +

BEB BEB + 3.2

BEB BEB +

בנוסף לטבלה, מוצעות גם אופציות אחרות לחישוב הביקוש היומי לאנרגיה. ההבדל בין התוצאות שהתקבלו יכול להיות 200-500 קק"ל / יום. לכן, יש להשתמש בהם רק כנקודת מוצא למינוי דיאטה. מאחר שאחת מהמטרות העיקריות של טיפול תזונתי הוא לנרמל את משקל הגוף הממשי, המציין עבור התאמות בחישוב הם בהעדר הרזיה ב overweight או עלייה נמוכה בילדות ובגיל ההתבגרות בעת חישוב הדרישות הקלוריות היומית מקורן המהווים 50-60 קלוריות / (kg-day).

העקרונות הבסיסיים של הדיאטה הפיזיולוגית פותחו במדינה שלנו על ידי מדענים סובייטיים SG Genes ו EA Reznitskaya. דיאטה זו כיום בשימוש נרחב במוסדות רפואיים ברוסיה. בתזונה זו, היחס בין פחמימות, שומנים וחלבונים בתכולת הקלוריות היומית של המזון הוא: 60, 24 ו -16, בהתאמה. עם זאת, במקרים מסוימים, כמות הפחמימות יכול להיות מופחת ל 45%, למשל, כאשר פחמימות המושרה hyperlipidemia, מלווה התנגדות אינסולין. בנוכחות מחלות הדורשות משטר תזונתי, תזונה סוכרתית מחושב תוך התחשבות במחלות במקביל. התפריט נעשה על פי הטבלאות המתאימות, תוך התחשבות בתכולת הקלוריות היומית וביחס הפיסיקלי הנ"ל של פחמימות, חלבונים ושומנים. בהרכבת סט של מוצרים צריכים לזכור כי 1 גרם חלבון 4 קלוריות orgganizme vydedyaet (16,8_kDzh) אנרגית .teplovoy, 1 גרם שומן - 9 קלוריות (37.8 kJ), 1 גרם של פחמימות - 4 קלוריות (16.8 kJ).

אנו נותנים דוגמה לחישוב. נניח כי דרישת האנרגיה היומית לחולה היא 2,250 קק"ל; חלק הפחמימות במתן צורך זה צריך להיות 60%, כלומר 2250 * 60/100 = 1350 קק"ל. מאחר שכל גרם של פחמימות שנספג על ידי הגוף משחרר 4 קק"ל, סך המסה של פחמימות בתזונה היומית צריך להיות 1350: 4 = 337 גרם כמו כן, הסכום (בגרם) של שומנים וחלבון מחושב.

במהלך המטבוליזם של 50% של החלבון מנוהל עם פחמימות מזון מיוצרת (גלוקונאוגנזה), ולכן ערך סוכר מזון שמרכיב את כמות פחמימות הכוללת בתוספת 50% חלבון, הציגה כחלק מהתזונה היומית (בגרמים). יש לזכור כי 1 / 3-1 / 4 של הדרישה היומית של פחמימות צריך להיות מכוסה ירקות ופירות - נשאים של ויטמינים (במיוחד - C ו- A), microelements וסיבים תזונתיים. בעשור האחרון, זה כבר נמצא יעיל יותר כדי להוסיף אותו (פחמימות סיבים גס, פלנקטון) לתזונה של המטופלים. הוא נמצא במוצרים ממוצא צמחי. מבנה הסיבים כולל פוליסכרידים מובנים ולא מובנים, כמו גם ליגנין. הראשון כולל אלה hemicellulose, pectin, ואת השני - gummies ואת ריר. תוספת של מוצרים צמחיים לתזונה (20-40 גרם של סיבים ליום) מקדמת הפחתה של רמת הסוכר בדם ומורכבת מזון, וירידה ברמת הכולסטרול בדם ובטריגליצרידים. הערך שלהם הוא גם בכך שהם מספקים ספיחה והסרה של חומצות מרה מהגוף, לנרמל את הפונקציה של המעי. נכון לעכשיו, הפלדה המשמשת סובין למטרות רפואי, כמו גם רכיבים בודדים של סיבים תזונתיים בצורת גרגירים בטבליות acarbose guarema דיכוי לפירוק פחמימות במעי. התוכן של סיבים במזונות ממוצא צמח משתנה במידה ניכרת.

אחד התנאים הדרושים לטיפול בדיאטה בחולי סוכרת הוא ניהול חלקי של פחמימות על רקע הטיפול באינסולין או בסוכר. מספר הארוחות הוא 5-6 פעמים ביום, והפצה של פחמימות במהלך היום (עם 6 ארוחות ביום) היא כדלקמן:% ארוחת בוקר - 20, ארוחת בוקר 2 - 10, צהריים - 25, ארוחת צהריים - 10, ארוחת ערב - 25 , ארוחת ערב 2 - 10. עם 5 ארוחות חלק פחמימות ניתן להגדיל בארוחת בוקר או צהריים. יש לזכור כי שיטות של מזון פחמימות צריך להיעשות תוך לקיחה בחשבון את רגע ההתחלה ואת הפעולה היפוגליקמיה מקסימלית של ההכנות האינסולין בשימוש. בטיפול של תרופות היפוגליקמיה אוראלי, מתנהג באופן שווה יותר, את מספר הארוחות ניתן לצמצם עד 4 פעמים ביום.

ההרכב הכימי של ירקות, פירות, פירות יער ופירות ב 100 גרם של מוצרים (על פי AA Pokrovsky)

שם המוצר

סיבים, g

שם המוצר

סיבים, g

אפונה ירוקה

1

תותים

4

קורגטים

0.3

אוכמניות

2

כרוב לבן

0.7

פטל

5

כרוב צבעוני

0.9

דומדמנית

2

תפוחי אדמה

1

אדום אדמדם אדום

2.5

בצל ירוק (נוצה)

0.9

עגבניות הקרקע

0.8

כרישה

1.5

חממה עגבניות

0.4

בצל

0.7

שמיר

3.5

גזר, אדום

1.2

דומדמניות שחורות

3

מלפפון, אדמה

0.7

גן רואן

3.2

חממה מלפפון

0.5

רוואן שחור

2.7

פלפל ירוק, מתוק

1.5

טרן

2.4

פלפל אדום, מתוק

1.4

אוכמן

2

פטרוזיליה (עשבי תיבול)

1.5

יבש

3.5

פטרוזיליה (שורש)

1.3

Urqueek

3.5

סלט

0.5

שזיפים מיובשים

1.6

סלק

0.9

Rosehip טרי

4

סלרי (עשבי תיבול)

0.9

Rosehip יבש

10

סלרי (שורש)

1

פטריות לבנות טריות

2.3

שעועית (תרמיל)

1

פטריות, לבן, יבש

19.8

אבטיח

0.5

פנקייקים חומים טריים

2.1

מלון

0.6

חצילים טריים

2.5

דלעת

1.2

רעננות חדשה

1.4

משמשים

0.8

פטריות מיובשות

19.8-24.5

Alycha

0.5

גרבונים

0.7

שרי

0.5

שמן זית

1.2

אגס

0.6

פטריות דבש

2.3

אפרסקים

0.9

אגוזים

3-4

שזיף (גן)

0.5

טולוקנו

1.9

שרי

0.3

גריסים של שיבולת שועל

2.8

תפוחים

0.6

כוסמת גריסים

1.1

תפוזים

1.4

שעורה

1

אשכוליות

0.7

לחם חיטה מקמח חלבון- otrubnoj

2.2

לימונים

1.3

מנדרינים

0.6

תה שחור

4,5

לינגונברי

1.6

קפה מטוגן בשעועית

12.8

ענבים

0.6

קפה נמס

0

מתוך דיאטה של חולים רצוי לחלוטין להוציא סוכרים פשוטים או להגביל את הכמות שלהם. לדברי JI מאן, בשימוש של המנה היומית של מזון 50 גרם של סוכר מזוקק ומעודן (מקל) אינו משפיע באופן משמעותי את הליפידים גליקמי ודם יומיים הממוצעים. עם הדרה מוחלטת מן rekm אוכל פחמימות דיאטה תקנה הוספת סורביטול, קסיליטול, פרוקטוז או slastilin (slastilin (אספרטיים) מורכבת חומצת אמינו אספרטית פנילאלנין, הוא 200 פעמים מתוקות יותר סוכר, אין תופעת לוואי ואין לו קלוריות. מתפרקים על ריפלוקס. מופק בטבליות של 20 מ"ג.), אשר אינם משפיעים על רמת הסוכר, אבל לגרום תחושה של טעם מתוק של מזון. סורביטול קסיליטול מספר ופרוקטוז לא יעלו על 30 גרמו / יום (1G ממתיק אלה תואמים 4 קלוריות), השפע שלהם נותן תופעת לוואי - שלשול.

המזון השלם ביותר הוא חלבונים. בהתאם לתוכן בהם, חומצות אמינו חיוניות מבדילות חומצות אמינו איכותיות (הן מכילות חומצות אמינו חיוניות וחומצות אמינו חיוניות) וחומצות אמיניות לקויות (הן מכילות חלבונים הניתנים להחלפה וחלק מחומצות אמינו חיוניות). הראשונים הם חלק ממוצרים בעלי חיים (בשר, דגים), נמצאים במוצרי חלב וביצים. חלבונים הם חומר פלסטי, ולכן חוסר שלהם מפחית את ההתנגדות של הגוף, מוביל לשינויים סינתזה של הורמונים, אנזימים והפרעות אחרות. רקמת העצם ומערכת ההמופואזיס רגישים לחוסר חלבון.

הצורך בחלבון של אדם בריא וחולה עם סוכרת הוא 1-1.5 גרם לכל 1 ק"ג של משקל הגוף. במקרה זה, חלקם של חלבונים מן החי צריך להיות אחוז הקצבה היומית

שומנים הם המקור העיקרי של אנרגיה בגוף. כמו חלבונים, הם מחולקים במלואם ונחותים, בהתאם לתוכן של חומצות שומן רב בלתי רוויות חיוניות (לינולאית, לינולנית, אראצ'ידונית), שבקושי מסונתזות בגוף. הצורך בהם ניתן נפגשו באמצעות שומנים אקסוגניים. שמנים צמחיים הם שומנים ברמה גבוהה, כפי שהם עשירים חומצות שומן רב בלתי רוויות, הצורך בו הוא 4-7 גרם / יום. המקור העיקרי של חומצות שומן בלתי רוויות ו phosphatides (לציטין) הם שמנים צמחיים מזוקקים: חמניות, תירס, זית. Phosphatides יש אפקט lipotropic, לתרום הצטברות של חלבון בגוף. שומנים שייכים למזונות עתירי קלוריות, משוחררים לאט, יוצרים תחושה של שובע. הם זקוקים כמו נושאות של ויטמינים מסיסים בשומן, D, K, E. הצורך שומן במבוגר - 1 גרם לכל 1 גרם של חלבון, אצל קשישים שיעור השומן מופחת ל 0.75-0.8 גרם לכל 1 גרם של חלבון. במקרה זה, הירידה בתזונה נובעת מחומצות שומן רוויות. חומצות שומן בלתי רוויות צריכות להיות בערך 30-40% בגיל זה, בילדים ובצעירים - 15% מהתזונה השנתית של השומן. שימוש מופרז בו מוביל להשמנה, פירוק סוכרת, מחלת כבד שומנית, קטואסידוזיס, התפתחות של טרשת עורקים, cholelithiasis והפרעות אחרות. הפחתת - ל hypovitaminosis, אנרגיה והפרעות מטבוליות אחרות, היחלשות של תהליכים אימונוביולוגיים.

בעת מינוי דיאטה צריך לקחת בחשבון את הצורך היומי ויטמינים. דיאטה פיזיולוגית בדרך כלל מכיל מספר מספיק מהם. עם זאת, לאור הביקוש הגובר לויטמינים בסוכרת, ככלל, הפרה של ספיגתם במעי, יש צורך להעשיר אותם עם דיאטה של חולים. במקביל, הם צריכים לקבל ויטמינים בצורה של תרופות, כמו שרק בגלל אוכל אי אפשר לחסל המחסור שלהם בגוף, חולים עם משקאות מופע סוכר, תה וחליטות מן rosehips, אוכמניות, דומדמניות שחורות, הר האפר שחורה ואדום, אוכמניות, לימון . ויטמינים רבים מכילים גם פירות וירקות.

חולים עם סוכרת סוג II, כמו גם שיש עודף משקל הגוף ניתן למנות על רקע דיאטה hypocaloric 2-3 פעמים בשבוע, פריקה ימים, כאשר התוכן הקלורי של מזונות צריך להיות 300-800 קלוריות.

 1. Curd-kefir יום: שומן קרד - 200 גרם, kefir - 400 גרם (690 קק"ל).
 2. בשר: בשר מבושל - 400 גרם, כמו הרבה כרוב לבן מבושל או מבושל. במקום זה (אם הסובלנות שלו היא ירודה), אתה יכול להקצות סלט, גזר, מלפפונים, עגבניות, אפונה ירוקה, כרובית, וכו 'בצורה של לקשט.
 3. תפוח: 1.5 ק"ג תפוחים (690 קק"ל).
 4. מלפפון: 2 ק"ג מלפפון ו -3 גרם מלח (300 קק"ל).
 5. פריקת ירקות מעורבת: כרוב, צנון, חסה, בצל, מלפפונים, עגבניות, פטרוזיליה, שמיר וכו ', בצורה של סלט, רק עד 2 ק"ג; העונה עם מיץ לימון (450-500 קק"ל).
 6. קוקר: 200 גרם של שיבולת שועל מבושלים על מים ומוסיפים 25 גרם של חמאה (800 קק"ל).
 7. ביצת פירות: 5 פעמים ביום, להקצות 1 ביצה 100 גרם של תפוחים עם כוס קפה או מרק ללא רוז (750 קק"ל). זה מבוצע עם תפקוד כבד נורמלי.
 8. כפיר: 1.5 ליטר של כפיר. תוכן קלורי הוא 840 קלוריות. האינדיקטור לאפשרות של שימוש בתזונה בצורת מונו-תרפיה הוא ההישג של תנודות יומיות של גליסמיה מ -100 עד 200 מ"ג בהיעדר גלוקוזוריה. אם התנודות שלה חרגו ממספרים אלו, אזי יש צורך בשילוב של טיפול דיאטה עם תרופות להורדת סוכר בטבליות או אינסולין.

הנה דוגמה של תפריט עבור אנשים עם סוכרת בימים של השבוע.

 • יום שני: לארוחת בוקר, לאכול לחם, 3 כפות. כוסמת, 4 כפות. סלט מלפפונים, עגבניות וירקות, 90 גרם גבינה דל שומן 2 תפוחים. לשתות מים מינרליים ללא גז. ב 10-00, לשתות כוס מיץ עגבניות או לאכול עגבניה ובננה. לארוחת צהריים - שתי מצקות של פורץ ללא בשר ושעועית, 3 כפות. כוסמת, 1 כף. ברי קומפוט ללא סוכר, 2 פרוסות לחם, 5 כפות. סלט ירקות, חתיכת דג מבושל. עבור חטיף אחר הצהריים: 2 פרוסות נקניקי חלב, כוס מיץ עגבניות. ארוחת ערב: 1 תפוחי אדמה מבושלים, תפוח אחד, כוס קפיר דל שומן.
 • ביום שלישי: 2 כפות. כפית של שיבולת שועל, 2 פרוסות תבשיל ארנבת, גזר קטן תפוח ותפוח, כוס תה בלימון ללא סוכר. ארוחת הבוקר השנייה היא בננה. ארוחת צהריים: 2 מצקות מרק עם כדורי בשר (400 גרם), תפוחי אדמה מבושלים (150 גרם), 2 עוגיות, כוס קומפוט פירות על xylitol או סורביטול. חטיף - כוס אוכמניות. ארוחת ערב: כף של כוסמת ונקניק 1, כוס מיץ עגבניות.
 • יום רביעי: לאכול חתיכת לחם לארוחת בוקר, 2 כפות. סלט מלפפונים, עגבניות וירקות, חתיכת גבינה קשה ובננה. לארוחת הבוקר השנייה - לשתות תה עם לימון ללא סוכר, לאכול 1 אפרסק. לארוחת צהריים: 300 מ"ל של מרק ירקות, פרוסת לחם, 1 כף. כוסמת, 3 כפות. סלט ירקות, 1 מנדרינה. לחטיף של אמצע הבוקר: מנדרינית. לארוחת ערב אנו מציעים 1 כף. שיבולת שועל, דייסת שיבולת שועל, תה עם לימון ללא סוכר.
 • יום חמישי: יום שני, יום ו '- תפריט יום שלישי, שבת - יום רביעי.
 • יום ראשון: לארוחת בוקר - 6 כופתאות, כוס קפה ללא סוכר, 3 עוגיות. לארוחת בוקר שנייה ב 10-00 - 5 מישמש חמוץ. ארוחת צהריים: 300 מ"ל של מרק כוסמת, תפוחי אדמה מבושלים (לא יותר מ 100 גרם), 5 כפות. סלט ירקות, 3 עוגיות של ביסקוויטים, קומפוט ללא סוכר. חטיף עשוי לכלול 2 תפוחים. ארוחת ערב: 1 כף. שיבולת שועל, נקניקייה אחת, 3 עוגיות של עוגיות, כוס מיץ עגבניות וכוס של קפיר דל שומן לפני השינה.

הנה דוגמה לעובדה דיאטה עם סוכרת יכול להיות שימושי, מאוזן וטעים.

trusted-source[59], [60], [61]

סוכרת דיאטה עם סוכרת

דיאטה דלת פחמימות דוקן מפסיקה את התפתחותה של סוכרת טרום בחולי סוכרת. דיאטה Ducane מכיל מינימום של מלח. הבסיס של דיאטה - דגים ועופות, ירקות מבושלים.

 • איזה סוג של בשר ניתן לאכול עם דיאטה Ducane? בשר רזה, ארנבת, כבד, תרנגול הודו.
 • אני יכול לאכול דגים? כן, אתה מתאים דגים דלי שומן.
 • איזה סוג של מוצרי חלב חמוץ אני יכול להשתמש? גבינת קוטג 'דל שומן, יוגורט.
 • האם אני יכול להתעמל? אתה יכול ללכת חצי שעה ביום ולשחות בבריכה.

אתה יכול לקנות ספר על דיאטה Dukan בקייב עבור 100-120 UAH, אבל קודם להתייעץ עם אנדוקרינולוג.

trusted-source[62], [63], [64], [65], [66]

דיאטה למניעת סוכרת

שימו לב לעקרונות פשוטים של מניעת סוכרת: 

 1. לשתות יותר מים. באיזה קפה, תה, מיץ לתאי הגוף שלך הם מזון, ולא נוזלי. 
 2. אכול כרוב, גזר, פלפלים ופולים. 
 3. הליכה על המדרגות, הליכה ומשחקים פעילים עם ילדים מסייעים לשמור על הגוף בנימה ולהימנע מהשמנת יתר. זה השמנת יתר - הגורם CD2. 
 4. אין סיגריות, אלכוהול בחגים.

סוכרת היא חשוכת מרפא, אבל אתה יכול לחיות עם זה. ואפילו מוטב להזהיר אותו. בגלל סוכרת היא הסיבה ...:

 • בעיות עם זיכרון ושבץ. וזה אומר נכות, שיקום לטווח ארוך, בעיות עם הבחירה של מקצוע.
 • חולשה מינית אצל גברים וחוסר היכולת ללדת ילד בנשים. ובסופו של דבר - משפחה הרוסה.
 • מחלות של השיניים. זה לא אסתטי, יקר לטיפול ומוביל לבעיות עם הבטן.
 • השמנת הכבד, שחמתי ו ... מוות.
 • הפרות של trophism של העור וכיבים. ברור כי זה לא אסתטי ומאיים עם זיהומים עד הדם מזוהם.
 • דפורמציה של המפרקים של הידיים. עבודה פיזית כבר לא בשבילך.
 • ירידה חסינות, furunculosis. מצב דומה למה מתפתח עם איידס. כל זיהום הוא קטלני.
 • אי ספיקת כליות. בשבילך זה אומר הכחשה עצמית מוות איטי.

הגבל סוכר, מותק. שוקולד להחליף ריבה. פגוש את המוצרים מסובין. מבשלים את כל הכלים ואופים. החלף קפה עם עולש. אל תרעיב. לאכול לאט. אכלו דייסת ארוחת בוקר עם תפוחים. לסעוד עם סלט ירקות בשר מבושל, שעורה דייסה כוסמת, מרק ירקות. להגביל את האגוזים.

דיאטה סוכרת יעזור לך להימנע הסיבוכים הנוראים שלה - זכור כי סוכרת היום היא לא מחלה קטלנית, אבל דרך חיים מיוחדת להיות בריא!

trusted-source[67], [68], [69], [70], [71], [72], [73], [74], [75], [76], [77]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.