^

בריאות

דיאט 9 עם סוכרת

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דיאטה 9 עבור סוכרת היא דיאטה מיוחדת שמטרתה לשפר את מצבו של אדם. אבל כדי ליצור תפריט זה לבד לא שווה את זה, אתה צריך לפתור את הבעיה עם מומחה מנוסה.

מה אתה יכול לאכול ומה אסור על ידי סוכרת? כל זה יידון להלן.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

מתכונים דיאטה של 9 עם סוכרת

מה הם המתכונים של דיאטה 9 עבור סוכרת צריך להילקח בחשבון? יש לציין כי דיאטה זו נועדה לנרמל את חילוף החומרים של פחמימות בגוף. במהלך מזון מיוחד יש צורך להחליף סוכר עם ממתיקים כגון סורביטול, xylitol ו אספרטיים. מומלץ להשתמש במרקים, אשר יהיה מבושל על מרק בשר דל שומן. אם תרצה, אתה יכול לנסות להשתמש מרק דגים. אבל באופן כללי, בעיקר לאכול ירקות מרקים.

הכלים של מוצרי חלב יתאימו בצורה מושלמת, אבל רצוי, כי זה היה חמאה, דל שומן גבינות ומוצרים אחרים. מומלץ לאכול דייסות, אשר יהיה מבושל ללא תוספים נוספים. זה אומר כי עדיף לאכול דייסה ללא בשר ודגים, רק בצורה "טהורה". באשר למוצרי בשר, הם צריכים להיות מבושלים מאודים, מטוגן ושמנוני יש להימנע. כמובן, לא מתוק, זה יהיה מיותר. אתה צריך לבחור ממתקים מיוחדים עבור אנשים עם סוכרת. באופן כללי, דיאטה 9 עבור סוכרת כוללת את השימוש בכל המוצרים שאינם כוללים סוכר.

תפריט תזונה עם דיאטה 9 עם סוכרת

מה צריך להיות תפריט דיאטה דיאטה עם סוכרת? יש להבין כי התפריט המדויק צריך להיעשות רק על ידי הרופא המטפל. כי הרבה תלוי בסוג המחלה, ועל הקורס שלה. הרופא, בתורו, עושה כמה שינויים ושינויים. לכן, אתה לא צריך להבין את השאלה הזאת בעצמך. אבל עדיין, אתה יכול לספק תפריט משוער. אז, לארוחת בוקר רצוי לאכול גבינת קוטג 'דל שומן, אתה יכול לשתות אותו עם תה. בארוחה זו ניתן להוסיף דייסת כוסמת קטנה. לא לפספס את ארוחת הבוקר השנייה, בשלב זה כדאי לבשל באמצעות מרתח של סובין שלהם. רצוי שזה היה חיטה. לארוחת ערב כדאי לתת עדיפות ריבה פירות, מרק, אשר יהיה מבושל על בסיס צמחוני. אתה יכול לנסות לבשל את הבשר ולמלא אותו ברוטב חלב. עבור חטיף אחר הצהריים, אתה צריך לאכול תפוח. הסעודה צריכה להיות קלה, דגים מבושלים, אותו רוטב חלב ושניצל מכרוב יתאים בצורה מושלמת. בלילה מומלץ לשתות כוס כפיר. זה צריך להיות משוער דיאטה של אדם שיש לו סוכרת. באופן כללי, דיאטה 9 עם סוכרת נועדה לשפר את המצב.

מה אתה יכול לאכול עם דיאטה 9 עם סוכרת?

האם אתה יודע מה אתה יכול לאכול עם דיאטה 9 סוכרת? אז, אתה יכול לאכול לחם ומוצרי לחם, אבל רצוי כי הם עשויים דגנים מלאים סובין. מומלץ לאכול מרקים, אבל בשבילם להיות צמחוני, מוצרי בשר צריך להיות נטוש לעת עתה. אם אתה משתמש בהם, רצוי לתת עדיפות מינים nonfat. אתה יכול לאכול נקניקיות, אבל רק כך התוכן שומן זה קטן.

ירקות וירקות, פירות יער ופירות, כל זה מותר בהחלט להשתמש. ולא רק טרי, אלא גם יבש, וגם בצורה של compote. שימושי יהיה בננות, דובדבנים, אשכולית, תפוזים, אפרסקים ודומדמניות. מנות של דגני בוקר, זה מה שאתה צריך לשים לב. קוקר, כוסמת, דוחן ואפילו פסטה תזונתיים, כל זה יבוא שימושי. לגבי מוצרי חלב, ההעדפה ניתנת לגבינת קוטג 'דלת שומן. ואתה יכול להשתמש בו לא רק בצורה טהורה, אלא בצורה של עוגות גבינה, עוגיות, פודינגים. מן המשקאות יש צורך לתת עדיפות תה, משקה קפה, מיצי פירות ללא סוכר. דיאטה 9 עם סוכרת לא צריך לדכא אדם.

מה אתה לא יכול לאכול כאשר דיאטה 9 עם סוכרת?

אז מה לא ניתן לאכול עם דיאטה 9 עם סוכרת? באופן טבעי, אתה לא יכול לאכול סוכר, שוקולד, ממתקים וכל זה בסוכר. אני מתכוון ממתקים יש לבטל לחלוטין. במקרה זה, ממתיקים יבוא להציל. גם מוצרי הבצק אסורים. מוצרי בשר צריך גם להיות מחוץ. לגבי מוצרי חלב, אסור לאכול גבינה, גבינת גבינת שמנת וקרם.

שומן מיני בשר, דגים מומלחים ואפילו נקניק, כל זה עלויות בזמן לדחות, מוצרים כאלה אינם שימושיים. אין לאכול אורז, פסטה ואפילו סולת. חמוצים שונים אסורים גם הם. ואפילו הכרוב כבוש עדיין שייך למספר המוצרים האסורים. חטיפים מעושנים מתובל צריך להיות מחוץ לתזונה. כמובן, משקאות אלכוהוליים גם לא ניתן לצרוך. ככלל, רשימת האיסורים ארוכה דיה, ולכן קשה מאוד להתבונן בה, אך היא הכרחית. דיאטה 9 עם סוכרת נועד לשפר את המצב.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.