Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Chrohes עם ברונכיטיס: רטוב, יבש, שיורית

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח ת'וריק
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

ברונצ'י בגוף האדם משחק את התפקיד של דרכי הנשימה. אלו הן הדרכים שבהן האוויר נכנס למחלקות הנשימה, מתחמם, מרטיב ומנקה. הם עוזבים את קנה הנשימה ומחלקים לשני ענפים: ימין (עבה וקצר) ומשמאל, ולאחר מכן מחולקים שוב ושוב ל"תהליכים "קטנים יותר, יוצרים עץ הסימפונות. המבנה של קיר הסימפונות מורכב מהרירית הפנימית, סובוקוזה, פיברו-סחוס וחיצוני. אם תאים אפיתל ניזוקו על ידי וירוסים ריריים, השפעות פיזיות או כימיות, המוות שלהם מתרחש, צומח חיידקי מופיע, מעורר דלקת, אשר נקרא ברונכיטיס. בשלב זה של הסמפונות במהלך הנשימה יש רעש חיצוני - צפצופים. ברונכיטיס היא מחלה נפוצה מאוד של מערכת הנשימה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

מה צפצופים עם ברונכיטיס?

מה הם צפצופים עם ברונכיטיס וכיצד הם מתרחשים? בועות של אוויר במהלך התנועה למלא עם כיח חמצן. הם מתפרצים מעת לעת, יוצרים צלילים אופייניים הן בהשראה והן בנשיפה. נפח הרעש נותן מושג על עומק הנגע ועל השטח של לוקליזציה דלקת. ישנם מספר סוגים של צפצופים - יבשים ורטובים:

 • יבש rals ב ברונכיטיס להתרחש עם הצרה של לומן של הסמפונות או היווצרות של גשרים בתוכו בגלל כיח צמיגה. כריפס דומה לזמזום (זרם של אוויר נתקל במכשול, רוטט רוטט) או שריקה (ברונכי קטן מודלק);
 • rales ברונכיטיס כמו סודה שריקה (דק) או מים מבעבעים (המקביל ל חומרת מחלה ממוצעת), בשלבים קשים בלי סטטוסקופ נשמע (krupnopuzyrchatye).

שרימפס בנשיפה עם ברונכיטיס

Chryps על exhalation עם ברונכיטיס מצביעים על הצטברות בשפע של ריר ב הסמפונות. היא יוצרת הפרעות, סוגרת את הפערים. החריפה בנשיפה היא אופיינית לא רק עבור ברונכיטיס, אלא גם אסטמה הסימפונות, דלקת ריאות, שחפת, תגובות אלרגיות, בצקת Quincke, אי ספיקת לב. כדי לקבוע את סיבת ההתרחשות שלהם, אתה צריך לעבור בדיקה במרפאה.

trusted-source[9], [10]

כמה זמן rals להתמיד ברונכיטיס?

כמה זמן rals להתמיד ברונכיטיס? גם לאחר טיפול ברונכיטיס להיפטר rales שיעול ניתן להקשיב אפילו שבועות כמה שבועות. אם הרופא ממליץ להמשיך לתרופות, לעשות שאיפות, אתה חייב להביא את הטיפול עד הסוף, עד בצקת של ריריות הריר נעלם, ואת הסמפונות לא מנוקים.

Chrohes עם ברונכיטיס חריפה

ברונכיטיס חריפה מתעוררת לרוב על ידי מחלות catarrhal, ופתוגנים שלה הם וירוסים (שפעת, אדנווירוס), חיידקים (staphylococci, pneumococci), פטריות. זה מלווה בשלב הראשוני על ידי עליית הטמפרטורה ל 38-39 מעלות צלזיוס, יבש לנבוח שיעול מתיש, חולשה, עייפות מהירה, הזעה, וכאב בחזה. ברונכיטיס חריפה תואמת לייבוש, מפוזרים על פני השטח של הריאות הריאות ונשימה קשה. לאחר זמן מה, השיעול הופך לחה וכיח מתחיל לסגת, קול של צפצופים השינויים, הנשימה הופך רך יותר.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Chroches עם ברונכיטיס כרונית

ברונכיטיס כרונית מתרחשת כסיבוך של חריפה, כמו גם תחת ההשפעה של סביבה חיצונית תוקפנית כל הזמן (ההשפעה של אלמנטים כימיים בייצור מזיק), של מעשנים. זה יכול להיחשב כך אם השיעול הוא מודאג במשך כמה שנים רצופות בתדירות של לפחות שלושה חודשים בשנה. בנוסף לשיעול קוצר נשימה מתרחשת במהלך מאמץ פיזי, ולפעמים בלעדיהם, בלילה יש הזעה חזקה, מה שגורם לחולה אפילו לקום ולשנות בגדים. שרירי פתולוגיה כרונית יבשים עם שריקה.

trusted-source[18]

Hrips ב ברונצ'י חסימה

סוג אחד של ברונכיטיס כרונית היא חסימתית. בשבילו, נוכחות של מרכיב bronchospastic הוא הטמון, כאשר השרירים המעגליים של הסמפונות הם spasmodic ו לומן שלהם מצמצם, נשימה קשה, קוצר נשימה, חסר חמצן הוא הרגיש. צפצוף עם ברונכיטיס חסימתית כך חזק שהם יכולים להישמע אפילו בלי סטטוסקופ, הטונאליות כדי לקבוע אילו סוגים של דלקת של הסמפונות כאב: צליל גבוה מעיד על נזק הסמפונות עדין.

trusted-source[19]

Chryps עם ברונכיטיס בילד

אצל ילדים, ברונכיטיס מתרחש לעיתים קרובות כסיבוך לאחר היפותרמיה חמורה, זיהום ויראלי ושפעת. זה מתבטא בשיעול פרוקסימלי חזק, מונע על ידי נשימה. כמה ימים לאחר מכן הילד מתחיל לכחכח בגרונו, אשר בגיל קטן לא מביא הקלה, כי דרכי הנשימה צרות וזה משפיע על העבודה של הריאות. ילדים מתחת לגיל שנה מושפעים בעיקר על ידי ברונכי קטן bronchioles. במקרה זה, רעשנים נשמעים משני הצדדים דומים לקולות של בועות קטנות מתפוצצות. ברונכיטיס חריפה נקבעת על ידי צפצופים יבשים או רטובים. ברונכיטיס חסימתית בילדים מתבטאת בצפצופים יבשים בריאות. ביסודו של דבר, כל סוג של ברונכיטיס מלווה עלייה בטמפרטורה. אז, בימים הראשונים של המחלה הוא גבוה ומגיע 39 מעלות צלזיוס, ואז כמה ימים זה שומר על 37-37.5 מעלות צלזיוס. אבל יש מקרים ברונכיטיס מתרחשת ללא טמפרטורה. זה אפשרי עם סוגים הבאים של ברונכיטיס:

 • אלרגית חסימתית - יש תגובה לגירוי זה או אחר, יש קוצר נשימה, שיעול דורך, קול צפצופים בנשיפה;
 • חוזרת - מלווה ב ARVI תכופות, הגוף מסתגל ואינו מגיב עם עליית הטמפרטורה לפאתוגנים של הנגיף;
 • פלסטיק - ב הסמפונות, קריש של ריר נוצר, מה שהופך את עצמו מרגיש עם כאב בחזה, עם נשימה כבדה.

האם ניתן לקבל ברונכיטיס ללא שיעול? שיעול הוא הגנה על הסמפונות. הוא לא יכול להיות בימים הראשונים של המחלה. עם חולשה, בריאות לקויה, נשימה כבדה, אבל לא שיעול, אתה צריך מיד להתייעץ עם רופא.

trusted-source[20]

הבחנות ברונכי ודלקת ריאות

הביטויים של ברונכיטיס ודלקת ריאות דומים מאוד, שכן הם קשורים עם הנגע של מערכת הנשימה התחתונה. ב ברונכיטיס, את הסימפונות סובל, עם דלקת ריאות bronchioles (קצות הסימפונות) ו alveoli (שקים מוזרים על הקצוות שלהם). למרות שמבט ראשון, קשה להבחין בין הפתולוגיות הללו, צפצופים עם ברונכיטיס ודלקת ריאות היא שונה, וזה לא קשה עבור הרופא לקבוע עם ההשראה של הריאות באמצעות phonendoscope. ברונכיטיס משמיע קולות על פני השטח של הריאה, הן בצד שמאל והן מימין, הם נוקשים מהחלק האחורי והחזה ודלקת ריאות - מרוכזים במקום מסוים: מתחת לשכם, למשל, או עצם הבריח.

הבחנות ברונכי ודלקת ריאות

תופעות של ברונכיטיס ודלקת ריאות דומים מאוד. קשורות עם הנגע של דרכי הנשימה התחתונות. ב ברונכיטיס, את הסימפונות סובל, עם דלקת ריאות bronchioles (קצות הסימפונות) ו alveoli (שקים מוזרים על הקצוות שלהם). למרות העובדה, במבט ראשון, קשה להבחין בין פתולוגיות אלה, rales ברונכיטיס ודלקת ריאות הם שונים, אשר לא קשה לקבוע את הרופא עם phonendoscope. ברונכיטיס משמיע קולות על פני השטח של הריאה, הן בצד שמאל והן מימין, הם נוקשים מהחלק האחורי והחזה ודלקת ריאות - מרוכזים במקום מסוים: מתחת לשכם, למשל, או עצם הבריח.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25]

טיפול צפצופים בתוך הסמפונות

טיפול צפצופים עם ברונכיטיס תלוי במגוון, הסיבות להופעה שלהם, והוא תמיד מורכב:

 • ב פתולוגיה חיידקית חיידקית או וירוס לרשום אנטיביוטיקה, בהתאם הפתוגן (amoxicillin, cefuroxime, augmentin);
 • חסימה דורשת את השימוש bronchospasmolytics כדי להקל על עוויתות;
 • ברונכיוליטיס אקוטי מטופל בסטרואידים בשאיפה ובמערכת ( בקוטיד, ויראזול);
 • תרופות mucolytic נקבעים, דילול כיב צמיגה וקידום הפרשת שלה;
 • חוצצים במקרה של כיח נוזלי;
 • אמצעים הומיאופתיים ואלטרנטיביים.

שאיפה עם ברונכיטיס עם צפצופים

שאיפה עם ברונכיטיס עם צפצופים היא שיטה יעילה לטיפול במחלה. משמשים כמו שאיפות אירוסול, שנערך עם עזרה של נבולייזר, ואדים. שיטת האירוסול כטיפול משתמשת בהכנות רפואיות, אדים - צמחי מרפא. לפיכך, חסימתית, חריפה, באמצעות ברונכיטיס כרונית nebelayzera "נמסר" לתוך אנטיביוטיקה הסמפונות, נפית, קורטיקוסטרואידים, mucolytics. היתרון של שיטה זו היא ספיגה מהירה של התרופה ואת הכניסה הישירה לתוך הנגע. לקבלת תמציות מתאימות משאיפת אדים ושמני אתריים של עשבי תיבול כגון אקליפטוס, אשוח, קלנדולה, מרווה ואח. אלקלי שאיפה (סודה, מים מינרליים) ו מלח באים לידי ביטוי אפקט לחות. שאיפות קיטור טובות עבור ברונכיטיס כרונית ממושכת, כאשר טיפול תרופתי כבר הוחל.

Chrohes לאחר ברונכיטיס

Chryps לאחר טיפול ברונכיטיס ניתן בחינה נוספת במשך שבועיים עד שלושה שבועות, אבל אם המצב הכללי השתפר, אין טמפרטורה, ואז שיעול בהדרגה הופך להיות יותר ויותר נדיר, כיח הוא טוב ללכת משם. אלה צפצופים שיורית לאחר ברונכיטיס. אם השיעול לא עובר הרבה זמן, ומצב הבריאות רע: הראש כואב, חולשה מורגשת, אז אתה בהחלט צריך להתייעץ עם רופא. אולי, תרופה לא מספקת היה misdiagnosed או לא יעיל, החולה לא תמיד פעל לפי המלצות של מומחה, לפעמים קוטע את הטיפול בטרם עת. סיבוכים מסוכנים לבריאות, כי זה יכול להיות דלקת ריאות, אסתמה הסימפונות, אמפיזמה של הריאות ועוד.

trusted-source[26], [27]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.