^

בריאות

בדיקת דם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בדיקת דם היא שיטת המחקר הנפוצה ביותר, שבלעדיה לא ניתן לבצע אבחון מודרני. סוגים שונים ושיטות של מחקר דם אנליטית לעזור לרפואה המודרנית במהירות ובדייקנות לזהות מאות אלפי מחלות.

בדיקת הדם, ככלל, יש לקחת בשעות הבוקר המוקדמות, רצוי על בטן ריקה. זה מוסבר בפשטות. זרימת הדם בגוף האדם מסתובבת ללא הרף, מדי יום וכל דקה. הדם הוא רגיש מאוד להשפעת גורמים רבים, הן חיצוניים והן פנימיים. רק גורמים פנימיים ויהיה הנושא של המחקר בניתוח, על מנת התמונה הקלינית להיות ברורה יותר, גורמים חיצוניים הם, ככל האפשר, נשלל. הרכב הדם יכול להשפיע הן על מזון, מתח, ואפילו עייפות פיזית.

ניתוח דם וסוגים של מחקרים אנליטיים: 

 • קלינית, אשר מסומן לעתים קרובות על ידי קיצור OAK - בדיקת דם נפוצה; 
 • ביוכימי; 
 • מחקרים על הורמונים; 
 • ניתוח הקובע אלרגנים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

למי לפנות?

ניתוח של גנרל דם, קליני

ניתוח הדם הוא כללי, הקליני הוא הניתוח הקבוע ביותר, שהוא בוודאי מוכר לרבים מאיתנו. במחקר זה נקבעים אינדיקטורים כמותיים של מרכיבי הדם העיקריים. הראשון ברשימה הוא המוגלובין - אינדיקטור של הרוויה בדם מרכיב חשוב המספק פונקציות רבות של הגוף - חמצן. המוגלובין הוא חלק של אריתרוציטים, אשר מזוהים גם UAC.

ההגדרה של המטוקריט עוזר להבין כמה תאי דם אדומים נמצאים באחוזים של כמות מסוימת של דם. בנוסף, מדד לויקוציטים חשוב הוא ציין, מראה נוכחות של שיכרון בגוף הנגרמת על ידי תהליכים דלקתיים או זיהום. קביעת ESR (באיזה שיעור אריתרוציטים להתיישב בצינור מעבדה מיוחדת) עוזר לזהות את תהליך דלקת כאשר הוא כל כך מוסתר, כי זה לא ניתן לקבוע על ידי ספירת מספר תאי דם לבנים. Thrombocytes נספרים גם , התאים הקטנים ביותר של זרימת הדם אחראים על תהליכי קרישת הדם.

אלה תאי הדם הקטנים שמגינים על האדם מפני אובדן דם מופרז, נדבקים זה לזה ומשתנים לקרישים. ניתוח קליני מתבצע כדי לקבוע, לציין את התנאים הבאים ואת המחלה: 

 • אנמיה; 
 • תשישות, חולשה כרונית; 
 • הופעת חבורות, חבורות ללא סיבות אובייקטיביות (פציעות, חבורות); 
 • איבוד דם; 
 • מחלות זיהומיות; 
 • מחלות אפשריות של המערכת ההמטופויטית; 
 • מעקב אחר יעילות הטיפול התרופתי; 
 • תנאי לפני הניתוח. 

בדיקת דם ביוכימית

מחקר ביוכימי קובע את מדדי האנזים, כמו גם את כמות השומנים, החלבונים, סוגים מסוימים של פיגמנטים (bilirubin), ויטמינים וחומרים חנקניים. ביוכימיה מראה תקלה של איברים רבים, כגון הכבד, אברי המין, אברי המין, הכליות. בעזרת ניתוח זה, שיגרון, שינויים במאזן מלח מים, ומספר יסודות קורט ניתן לזהות. בנוסף למציאת מידע על האבחון עצמו, מחקר ביוכימי מסייע לקבוע את הבמה, חומרת המחלה. סוג זה של ניתוח מבוצע בעזרת דגימת דם מן הווריד. 

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

בדיקת דם להורמונים

בדיקת הדם, אשר קובעת את רמת היחס של ההורמונים, מסייע להעריך את מצב בלוטת יותרת הכליה, בלוטת התריס. מחלות אנדוקריניות רבות דורשות מחקר כזה. 

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

בדיקת דם לאלרגנים

ההגדרה של אלרגנים מסייעת לזהות את "האויב" האמיתי - סוכן מזיק המעורר את המערכת החיסונית לתגובה תוקפנית. ניתוח זה קובע את רמת אימונוגלובולינים IgE ספציפיים , אשר סמנים של תגובות אלרגיות. 

trusted-source[20], [21], [22]

בדיקת דם עבור oncomarkers

ההגדרה של oncomarkers מסייע לזהות חלבונים שנוצרו ב neoplasms. על המסמנים קובעים את מידת חומרת התהליך, ויכולים גם לעזור להבהיר - מבנה זה או אחר, או שהוא כבר עובר לשלב המאיים על חייו של המטופל.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28]

בדיקת דם, אשר קובע את רמת הויטמינים בגוף

מחקר זה מונה כאשר ישנם סימנים של מחסור בוויטמינים ליקויים micronutrient בגוף. כמו כן עם ניתוח זה, hypervitaminosis, עלול לנבוע מנהל עצמי לא מבוקר של ויטמינים מסוימים, במיוחד ויטמין A ו- C. ב ביוכימיים בדם מעבדה זמנית קביעה ריכוזית ויטמין B12, חומצה פולית רמות ברזל, אשלגן, סידן, סודיום. קבוצות אחרות של ויטמינים (C, B1, D, E, B5) אינן כפופות לקביעה מדויקת, הן מחושבות באופן מקיף 

trusted-source[29], [30], [31]

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36]

בדיקת דם לתרופות

בדיקת דם כדי לקבוע את ריכוז התרופות בגוף מסייע לפקח על פרמקוקינטיקה בקורס רפואי של טיפול. ניטור סמים מתבצע בשיטה מיקרוביולוגית או ספקטרופוטומטרית. מידע זה מאפשר לבצע טיפול טיפולי על פעולות של תרופות מרשם, כדי לחשוף את היעילות שלהם ולהחליף אותם יעיל יותר בבוא הזמן. 

trusted-source[37], [38], [39]

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44]

בדיקת דם לתרופות

בדיקת הדם להגדרת חומרים נרקוטיים היא אחת מחלקים רבים ברפואה משפטית. 

בדיקות דם מעבדה עבור נוכחות של תרופות נחותים בהרבה בניתוח אינפורמטיבי של שתן, אך בעזרת הדם יכול לקבוע את ריבוי ומשך הקבלה של כימיקלים. ניתוח כזה יכול לזהות עקבות של תרופות בשימוש לפני 3-4 חודשים, עד למועד המחקר. בדיקה רבעונית נועדה לבסס את עצם הצריכה, היא מזהה היטב גם עקבות קטנים של אמפטמינים, קנבינואידים, אופיאטים, שהוכנסו לגוף זמן רב לפני הניתוח.

בדיקת הדם נעשית במהירות מספקת, הזמן לעיבוד תוצאותיה תלוי בסוג המחקר ובשיטת המחקר שלו. המהיר נחשב UAC, כמו גם ניתוח ביוכימי. עיבוד של כל המינים האחרים יכולים לקחת בין שניים עד שבעה ימים. פענוח הוא נכנס בצורה מיוחדת, שם יש קבוע שיעורי ואינדיקטורים דם זוהה. היחס בין הנורמה והחריגה ממנה מאפשר לרופא לקבוע את האבחנה ולבנות אמצעים טיפוליים מדויקים יותר. יש לקחת בחשבון כי פרשנות עצמאית של הניתוח יכולה לגרום אזעקת שווא. הנורמות של האינדיקטורים תלויים בגיל החולה, והתוצאות מטופלות בשילוב עם גורמים אחרים - בדיקה ויזואלית, השוואה עם בדיקת שתן וסוגים אחרים של מחקרים. לכן, עדיף לספק את הניתוח למומחה.

trusted-source[45], [46], [47], [48]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.