^

בריאות

אימונוגלובולין E בדם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המנגנון של תגובות אלרגיות אטופיות קשור קשר הדוק עם אימונוגלובולינים E (מגיבים). יש להם את יכולת קיבוע מהיר על תאי עור, תאי תורן רירי ובזופילים, כך אימונוגלובולינים בצורה חופשיים E נוכח פלזמת דם בכמויות זעירות. מחצית חיים של אימונוגלובולין E הוא 3 ימים בסרום הדם ו 14 ימים על הקרומים של תאי התורן ואת basophils. על ידי מגע חזר עם אנטיגן (אלרגן) מגיבים נוגדנים לאנטיגן reaginic מתרחשת על פני השטח של בזופילים ותאי פיטום שמוביל degranulation, שחרור גורמים vasoactive (היסטמין, סרוטונין, הפרין, וכו ') לבין התפתחות של ביטויים קליניים של אנפילקסיס. אימונוגלובולין E גורם סוג אני סוג של רגישות מיידית סוג - הסוג הנפוץ ביותר של תגובות אלרגיות. בנוסף להשתתפות תגובות אלרגיות מסוג I אימונוגלובולין E הוא גם מעורב anthelmintic החסינות.

ערכי הייחוס (הנורמה) של הריכוז של סך הכל אימונוגלובולינים E בסרום

גיל

ריכוז, kE / l

1-3 חודשים

0-2

3-6 חודשים

3-10

1 שנה

8-20

5 שנים

10-50

בן 15

15-60

מבוגרים

20-100

ריכוז מוגבר של אימונוגלובולין E מזוהה לעיתים קרובות אצל ילדים עם אלרגיות ורגישות למספר רב של אלרגנים. שכיחות הגילוי של רמה מוגברת של אימונוגלובולין E גבוהה יותר בקרב חולים עם רגישות יתר לאלרגנים למזון ולאבקה מאשר אצל ילדים עם רגישות יתר לאבק בית ולעובש.

מחלות ותנאים חמורים, מלווה בגידול בריכוז הכולל של אימונוגלובולין E בסרום

מחלות ותנאים

סיבות אפשריות

מחלות אלרגיות שנגרמות על ידי נוגדן IgEאלרגנים:
מחלות אטופיות: 
נזלת אלרגית;אבקה;
אסתמה הסימפונות;אבק;
אטופיק דרמטיטיס;המזון;
גסטרואנטרופתיה אלרגיתמרפא;
מחלות אנפילקטיות:חומרים כימיים;
אנפילקסיס מערכתית;מתכות;
אורטיקריה ואנגיואדמהחלבון זר
אלרגיות ברונכופולמונריות אספרגילוסלא ידוע
הלמינטיזותIgE-IT
תסמונת Hyper-IgE (תסמונת איוב)פגם של T- מדכאים
חסר IgA סלקטיביפגם של T- מדכאים
תסמונת ויסקוט-אולדריץ 'לא ידוע
תימוס אפלסיה (תסמונת Di-Giorgi)לא ידוע
IgE מיאלומהB-cell neoplasia

"השתל לעומת המארח" התגובה

פגם של T- מדכאים

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

עלייה של אימונוגלובולינים ה

אצל מבוגרים, קביעת הריכוז של אימונוגלובולין E בסרום היא פחות אבחנה מאשר אצל ילדים. רמות גבוהות של אימונוגלובולין E מזוהות רק ב -50% מהחולים עם אסתמה אטו-סיבית. הריכוז הגבוה ביותר של IgE בדם ב רגיש יתר לסמן מספר רב של אלרגנים בשילוב עם אסטמה, אטופיק דרמטיטיס ונזלת אלרגית. כאשר רגישות יתר לאלרגן אחד, הריכוז של אימונוגלובולין E יכול להיות בטווח הנורמלי.

אלרגיות bronchopulmonary aspergillosis מלווה עלייה משמעותית בתוכן של אימונוגלובולין E בדם. הריכוז שלו גדל כמעט בכל חולה עם אספרגיוזיס אלרגי בתקופה של חדירת ריאות חריפה. רמה נורמלית של אימונוגלובולין E בחולים עם מחלת ריאות פעילה מאפשרת להוציא את האבחנה של אספרגילוס.

קביעת אימונוגלובולין E חשובה לאבחון של מחלה נדירה - תסמונת היפר-איגה. הוא מאופיין על ידי עלייה בריכוז ה- IgE עד הדם 2000-50 000 CFU / L, אאוזינופיליה, אורטיקריה ומודגשת אריתמה לאלרגנים נשאפים, אבקה, אוכל, חיידקים ואלרגנים פטרייתיים. אסתמה הקנה עבור תסמונת זו אינה אופיינית.

כאשר מעריכים את התוצאות של קביעת סך הכל אימונוגלובולין E, יש לזכור כי כ -30% מהחולים עם מחלות אטופיות יש ריכוז של אימונוגלובולין E במצב נורמלי.

מתי הוא אימונוגלובולין E הורידו?

הפחתת תוכן של אימונוגלובולין E בדם מזוהה עם ataxia-telangiectasia עקב פגם של תאי T.

ריכוז סך הכל אימונוגלובולינים E בסרום בדם בתנאים פתולוגיים מסוימים

תנאים פתולוגיים

ריכוז, kE / l

נזלת אלרגית

120-1000

אסטמה אסתמה הסימפונות

120-1200

אטופיק דרמטיטיס

80-14,000

אלרגיות ברונכופולמונריה אספרגילוס:

 

רמיסיה;

80-1000

החמרה

1000-8000

IgE - מיאלומה

15 000 ועוד

כאשר לאבחן אלרגיה, זה לא מספיק כדי לוודא את הגידול בריכוז של סך הכל immunoblobulin E בדם. כדי למצוא את הגורם לאלרגיות צריך לזהות נוגדנים ספציפיים של כיתת אימונוגלובולינים א לעכשיו, מעבדות מסוגלות לזהות אלרגן הספציפי IgE בנסיוב של יותר מ 600 אלרגנים שרוב הגורמות לתגובות אלרגיות אצל בני אדם. עם זאת, זיהוי של IgE לאלרגן ספציפי (לכל אלרגן או אנטיגן) אינו מוכיח כי האלרגן זה אחראי על התסמינים הקליניים. הפרשנות של תוצאות המחקרים צריכה להיעשות רק לאחר השוואה עם התמונה הקלינית ונתונים של אנמנסיס אלרגי מפורט. החוסר הספציפי IgE בנסיוב אינו מונע השתתפות במנגנון בפתוגנזה של מחלות IgE תלויות, מאז הסינתזה המקומית של IgE ולרגישות תא פיטום יכולה להתרחש בהיעדר E אימונוגלובולינים ספציפי בדם (לדוגמא, נזלת אלרגית). נוגדנים של שיעורים אחרים ספציפיים עבור אלרגן זה, במיוחד את סוג של אימונוגלובולין G, יכול לגרום לתוצאות שליליות שווא.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.