^

בריאות

לויקוציטים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Leukocytes הם הבסיס של הפונקציה המגנה של חסינות, כי תאים אלה הם הראשונים להגיב על הפלישה של אנטיגנים לתוך גוף האדם. הגנה על ליקוציט היא תהליך של phagocytosis: הכרה פעילה של גורמים זרים, לכידתם העיכול. מאפיין זה של לויקוציטים התגלה על ידי מיקרוביולוג מצטיין, אימונולוג איליה איליץ 'מכצ'ניקוב בתחילת המאה הקודמת. התגלית היתה מהפכנית עד כדי כך שהמדען זכה בפרס נובל.

כמות הליקוציטים הכמותית תלויה באופן ישיר במהירות שבה תאי הדם הלבנים האלה יוצרים את מוח העצם, ושיעור ההפרשה והריקבון הוא גם קריטריון חשוב ביותר. Leukocytes ממוחזרים ומוסרים לאחר שהם מילאו את מטרתם המיועדת - phagocytosis. כל הפרמטרים הללו מושפעים מגורמים רבים, ולכן מדד לויקוציט יכול להשתנות בטווח של הנורמה. בסופו של יום העבודה, תאי הדם הלבנים יכולים לעלות מעט, כמו גם עם תרגיל אינטנסיבי - הן פיזית והן רגשית. אפילו תחביב מזון חלבונים, מנת בשר או שינוי חד בתנאי האקלים יכול להשפיע על מספר לויקוציטים בדם. הנורמה למבוגר נחשב להשתנות מ 4 ל 9000 ב 1 μl של דם.

לוקוציטים נוצרים במח העצם האדומים ובלוטות הלימפה. מספר תאי הדם הלבנים (WBC) במחזור הדם הוא אינדיקטור אבחוני חשוב.

לויקוציטים יש פונקציה בסיסית אחת - הגנה על הגוף מפני סוכנים זרים. הודות לפעילות הפאגוציטית שלהם, ההשתתפות בחסינות סלולרית וחומצתית, החלפת היסטמינים, מיקרוביאלית, נוגדי חמצון, יצירת נוגדנים ורכיבים חשובים אחרים של תגובות אימונולוגיות מתממשים.

Leukocytes כוללים תאים של גרנולוציטים, מונוציטים וסדרה לימפואידית (ראה גם  "נוסחה ליקוציט ").

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Leukocytes: שינויים מורפולוגיה

בזיהומים חמורים של גרנולוציטים של דם, יש גרענות טוקסוגנית, vacuolation של הציטופלסמה ואת הגוף של Knyazkova-Dele, אשר יש ערך פרוגנוסטי רציני. נוכחותו של אחד או יותר מהשינויים הנ"ל מצביעה על התפתחות של חיידקים והכללה של הזיהום.

הגרעינות הרעילנית של נויטרופילים היא אדום כהה גס המופיע כתוצאה משינויים פיסיקוכימיים בציטופלסמה בהשפעת סוכן מדבק. הוא האמין כי פתולוגיה זו משקפת גם הפרה של תהליכי התבגרות נויטרופילי, וכתוצאה מכך גרעין גולמי נשמר בתאים בוגרים, או היא תוצאה של ספיגת חומרים רעילים. Leukocytes יש שינויים אלה במהלך מחלות ספטי (לעתים קרובות להופיע בפני המשמרת הגרעינית הוא סימן פרוגנוסטי עני), דלקת ריאות אוֹנִי, חום ארגמן, רקמות גידול ריקבון לאחר טיפול קרינתי.

Vacuolization של הציטופלסמה היא פחות נפוצה, אבל יש לה לא פחות משמעות אבחון. לויקוציטים יש שינויים אלה אלח דם (נגרמת בעיקר על ידי זיהום אנאירובי), אבצס, ניוון כבד חריפה.

שור Knyazkova-Dele - גדול כחול לבן אזורים של ציטופלזמה של צורות שונות, ללא גרגרים ספציפיים. לויקוציטים יש שינויים אלה במחלות דלקתיות, דלקות (חצבת, קדחת השנית), אלח דם, כוויות.

היפרגמנטציה של גרעינים נויטרופילים - נוכחות של יותר מ 5 חלקים בגרעינים של נויטרופילים. Leukocytes יש שינויים אלה עם תכונה חוקתית תורשתית, כמו גם מחסור של ויטמין B 12 וחומצה פולית. היפרגמנטציה מולדת אינה מלווה בשום תסמינים קליניים.

אנרגיית הלייקוציטים של פלגר היא הפרעה בירושה דומיננטית של התבגרות גרנולוציטים, המאופיינת על ידי ירידה של פילוח של גרעינים נויטרופילים. לרוב, נויטרופילים בוגרים מכילים גרעין בעל שני חלקים או לא מפולחים, לעתים נדירות גרעין בעל שלושה חלקים. לפי התכונות הפיזיולוגיות שלהם, תאים כאלה אינם שונים מ נויטרופילים נורמליים, בוגרת.

Pseudopelgerian אנומליה - ירידה של פילוח גרעיני גרנולוציטים - אפשרי עם מחלות myeloproliferative, agranulocytosis, מיאלומה נפוצה, שחפת. זה זמני, חולף. עם ההתאוששות של החולה, lukocytes pseudopelgerian להיעלם. בלב האנומליה של התבגרות של גרעינים היא הפרה של חילוף החומרים של חומצות גרעין.

תאי leykoliza (תאי סל הצל-Botkina) - גרעין מוזנח הלימפוציטים עם שאריות nucleoli - הציג לוקמיה לימפוציטית כרונית.

Leukocytes יכול להיות שונה במבנה, המבנה של הציטופלסמה נופל לשתי קבוצות עיקריות: 

 • גרנולוציטים (גרנולוציטים), בהם לגרעין יש מבנה גרגירי; 
 • Agranulocytes (שאינם גרגר), הציטופלסמה של אשר אינו מכיל גרגירים.

בתורו, granulocytes יש subspecies, אשר נבדלים על פי גוונים היסטולוגית: 

 • Eosinophils, אשר מוכתמים באמצעי חומצי; 
 • בסופילים מוכתמים בצבעים בסיסיים; 
 • נויטרופילים, אשר יכול להיות בצבע על ידי כל סוגי התקשורת.

הבא מגיע תת מחלקה של נויטרופילים: 

 • צעירים, מטאמיאלוציטים חדשים; 
 • נדקר, לא הבשיל במלואו; 
 • מפולח, בוגר, עם גרעינים מקוטעים.

Leukocytes של סדרת נויטרופילי לבצע תפקיד חשוב - phagocytic. פעילות Phagocytic תלוי בגיל, אצל קשישים, פעילות מגן מופחתת. נויטרופילים יכולים גם לשחרר ליזוזים ואינטרפרון. Lysozyme הוא אנזים חשוב בעל השפעה אנטיבקטריאלית כי hydrolyzes את קירות התא של סוכנים פתוגניים (חיידקים, וירוסים) והורס אותם. אינטרפרון הוא שם כללי לקבוצה של חלבונים בעלי השפעות אנטי-ויראליות, אימונומודולטוריות ואונקופרוטטיביות.

Eosinophils הם תא גרנולוציטים כי יש גרעין מקוטע. תאים אלה מעורבים phagocytosis, להגן על הגוף מפני אלרגיות. בזופילים הם תאים לא מבינים היטב, כי הם נמצאים רק לעתים רחוקות מחקרים אנליטיים. בסופילים לוקחים חלק בתהליכים חיסוניים רבים, כולל בתגובות אנטי-אלרגיות.

לויקוציטים של מינים של אגרגולוציטים יש שתי תת-מינים - מונוציטים ולימפוציטים. לימפוציטים - זהו החוליה המרכזית של הפונקציה המגנה של החסינות, אשר "מפטרלת" את הגוף ומזהה אנטיגנים מזיקים. כמו כן, לימפוציטים שולטים בכל התאים הפנימיים והטבעיים על מנת לזהות מוטציה וחלוקה לא טיפוסית, האופיינית להופעת תהליכים אונקולוגיים. תפקודם של לימפוציטים הוא בלתי אפשרי ללא פעילות של "בעלי ברית" - מקרופאגים הפועלים לאורך מחזור הדם והרקמות על מנת לזהות גורמים מזיקים. לימפוציטים תופסים כמעט שליש מההרכב של כל הדם leukocytes, אצל ילדים צעירים מספרם הוא קצת יותר גדול, ועם הגיל, יחס האחוז שווה. מספר מוגבר של לימפוציטים מעיד על מחלות זיהומיות, כגון שחפת, ציטומגלווירוס, הפטיטיס, מונונוקליוזה זיהומית. כמו כן, לימפוציטים גדלים במחלות דם ממאירות - לוקמיה. מספר מופחת של לימפוציטים מסמן תהליך אונקולוגי אפשרי, חיסוני. כמו כן, lymphocytopenia יכול להיות מופעלות על ידי שיכרון סמים כאשר המינון glucocorticoid הוא עלה.

לוקיאוציטים של תת לימפוציטים מחולקים על פי הפונקציות לתוך התאים הבאים: 

 • B- לימפוציטים הם תאים שעובדים במח העצם, לייצר אימונוגלובולינים. B- לימפוציטים יש גם שתי תת סוגים - B-1 ו- B-2; 
 • T- לימפוציטים, אשר לשלוט על ייצור של נוגדנים B לימפוציטים. תאים אלה נקראים על שם האות הראשונה של איבר חשוב - התימוס, שבו הם גדלים ומתבגרים; 
 • T-helpers, קיבל את השם, המתאר את התפקיד הראשי שלהם - עזרה. עוזרים לעזור לסנתז נוגדנים; 
 • T- מדכאים - תת סוג של לימפוציטים T כי לדכא - לדכא סינתזה מוגזמת של אימונוגלובולינים (לדכא - לרסן); 

רוצח טבעי - רוצח טבעי, תאים ציטוטוקסיים שמנסים להכיל ולהרוס וירוסים, כמו גם oncoprocess.

מונוציטים הם לוקיאוציטים הגדולים ביותר, בעל גרעין גדול רופף ומסוגל להפוך למקרופאגים. מקרופאגים נוטלים חלק פעיל בתהליך החיסון ההומוראלי, הורסים חיידקים ווירוסים.

Leukocytes עם האינדיקטורים הכמותיים והמבניים שלהם עשוי להצביע על מחלות כאלה: 

תאי דם לבנים גבוהים

 • לוקמיה מוגברת בלוקמיה (עודף הוא מאות אלפים); 
 • לוקוציטים מורמים בלוקוציטוזה (עד כמה עשרות אלפים); 
 • מעבר נויטרופי לצד השמאלי של גבולות הנורמה מצביע על מחלות זיהומיות; 
 • אאוזינופיליה (העולה על סף הנורמות) מצביעה על תגובה אלרגית, פלישות כרוניות כרוניות; 
 • לימפוציטוזיס מצביע על מספר גרסאות של מחלות - מונונוקליוזיס זיהומיות, פתולוגיות המטופויטיות, שחפת, ברוצלוזיס, עגבת; 

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

ליוקוציטים מופחתים

לוקופניה, כאשר לוקיטים יורדים, עשויים להצביע על דלקת מפרקים שגרונית, זאבת - זאבת מערכתית, שיכרון תרופתי, פתולוגיה של מערכת hematopoiesis, סלמונלוזיס. תלות באלכוהול, כמו גם סוכרת, יכול להיות מלווה מצב כאשר leukocytes הם הורידו.

Leukocytes הם אינדיקטור חשוב של המחקר המינימלי המבחן - בדיקות מעבדה. קביעת מספר leukocytes מסייע לציין את האבחנה של המחלה הבסיסית הוא מידע משמעותי עבור רופאים של כל התמחות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.