^

סימנים של לחץ אצל ילד

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

רובנו נוטים להביט אחורה בילדות, כמו בתקופה הקלה ביותר של חיינו, במיוחד בהשוואה ללחץ של בגרות. אבל זה לא עושה את הלחץ של הילד שלך פחות אמיתי. אנו נוטים לשכוח כי הילדים שלנו יכולים לקבל הרבה מתח, ויש לכך הרבה סיבות. אבל לפעמים אנחנו לא מבינים את זה. אבל הלחץ של הילד יכול להיות מוכר על ידי שינויים בהתנהגותו ורווחתו. הנה כמה סימני אזהרה כי התינוק שלך עלול להיות מתח.

מתח אצל ילד

trusted-source[1], [2], [3]

שינויים פתאומיים בהתנהגותו של הילד

כאשר ילד מגיע מבית ספר או מגן ילדים, ייתכן שאתה לא קשוב אליו ולא להבחין בסימני לחץ. אבל זה יכול להשפיע לרעה על תחומי חיים אחרים, גרימת שינויים התנהגותיים. הם יכולים להיות אחד הסימנים הבטוחים ביותר שמשהו לא בסדר בחיי הילד שלך.

אם הילד שלך כבר הולך בצורה מושלמת על הסיר, ואז פתאום מתחיל להשתין במיטה, זה אולי אומר שהוא מודאג לגבי משהו. סיוטים - גם סימן של מתח, מוסתר לעתים קרובות, אשר התינוק עצמו לא יודע. חלק מהילדים חוזרים להרגל למצוץ אצבע, גם אם הם כבר בגיל מאושר של בית הספר היסודי.

פיתול של השיער שלהם, לקטוף באף, מדי, יכול להיתפס סימנים נוספים של מתח. תנודות במצב רוח פתאומי, התקפי זעם והפרעות שינה יכולות גם להיות אינדיקטורים של לחץ.

סימפטומים פיזיים של מתח

לפעמים ילדים הם פשוט בחילה פיזית על ידי מתח. זה יכול להתבטא ככאב בבטן או בראש. כמו כן, בשל הלחץ, בעיות עם ריכוז בבית הספר יכול להתפתח. הילד יכול לישון רע עייפות.

סימנים אחרים ללחץ ילדים

החוקרים מצאו כי ילדים שחווים התעללות עמיתים בבית הספר גם חווים לחץ רב. אולי יש תגובה אחרת - ילדים בבית הספר או בגן יכול לתקוף ילדים אחרים. זו גם דרך להגיב ללחץ. שקרים כרוניים והתנהגות מתריסה יכולים גם להצביע על מתח.

על ידי זה, הילד רוצה להדגיש את מה שהם רוצים כמו אמא או אבא. הילד לא יכול לעשות משהו בגינה או בבית הספר, אבל הם לא רוצים לדבר על הכישלונות שלהם, אז הם משקרים להורים שלהם.

הם עשויים להגיב בצורה חריפה מדי לביקורת או לכישלונות שלהם. התנהגות חדה בכיתה יכולה להיות אינדיקציה לכך שהילד אינו נוח בבית הספר. אם זה קורה, אז סביר להניח שהילד מתנהג כמבוגר על זדון, כי הוא לא רוצה להיות בבית הספר, שהוא אחד ממקורות הלחץ הנפוצים ביותר עבורו.

לחימה בלחץ ילדים

ברגע שאתה לגלות כי הילד שלך יש מתח, אתה צריך לשבת ולדבר איתו. אחד המקורות הנפוצים ביותר ללחץ הילד הוא לוח זמנים עמוס מדי תוכנית אינטנסיבית מדי. קרועים בין בית הספר, הספורט, פעילויות חוץ-לימודיות וכמות קטנה של זמן פנוי, ילדים יכולים להיות המומים מדי. הנפש שלהם לא עומדת בזה. לדבר עם הילד על התאמת לוח הזמנים שלו או הפחתת מספר פעילויות כדי להפחית את רמת הלחץ של הילד.

חוסר פעילות גופנית יכול לפעמים גם להגדיל את רמת הלחץ של הילד. אתה תהיה מופתע ללמוד איך רק שעה או שתיים של משחק בחצר אחרי בית הספר עם אמא ואבא יכול להוסיף להנאה של כולם להקל על הלחץ.

כדי שילדך ירגיש את תמיכתך, ודא שילדך יודע: אתה זמין בכל עת שהוא רוצה לדבר איתך על בעיותיו. תנו לילדים גם לדעת שהבעיות שלהם מאוד חשובות לכם ושהם נפתרים. מתח הוא חלק נורמלי של החיים. אם ההורים עוזרים לילד להתמודד עם זה, זה יגדל הרבה יותר בטוח בעצמו יותר בהצלחה.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.