^

כיצד להפחית את הלחץ של חודשי בית הספר הראשון?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תחילת שנת הלימודים החדשה יכולה להשפיע באופן קיצוני על הנפש השברירית של הילדים, הלחץ יכול להפחית את האפקטיביות של הילד בחברה ובלמידה. בחודשים הראשונים של המחקר יכול להיות קשה מאוד עבור ילדים והורים כאחד. אפילו אותם ילדים שבאמת רוצים ללכת לבית הספר יצטרכו להסתגל לרמה גבוהה יותר של פעילות ומתח, הקשורים באופן בלתי נמנע לחיי בית הספר. מידת ההסתגלות תלויה בילד, אך ההורים יכולים לעזור לילדיהם לנהל את קצב חייהם, לתכנן הכל מראש ולהגיב בחיוב לשיעורים ולתלמידים חדשים. הנה כמה טיפים שיעזרו לילדך להקל על החודשים הראשונים של בית הספר.

להקל על החודשים הראשונים של בית הספר

trusted-source[1]

לפני תחילת הלימודים

בריאות גופנית ונפשית טובה של התלמיד. ודא שהילד שלך במצב בריאותי גופני ונפשי טוב. קח אותו לפני בית הספר לרופאים, ובמיוחד לקחת זמן להתייעץ עם פסיכולוג, אורתופד ורופא שיניים. הרופא המטפל-רופא יסייע לקבוע אם התפתחות הילד תואמת את הגיל או לא. הילד שלך ייהנה אם אתה יכול לזהות ולהתחיל לטפל בבעיות בריאותו ופיתוח לפני שהוא הולך לבית הספר.

הצג את כל המידע על בית הספר. עיין בחומרים הקשורים לבית הספר. רשום את מספר הטלפון של המורה בכיתה של הילד שלך, את מספר הכיתה שבה הוא יהיה מאורס, מה ציוד בית הספר, לוח זמנים להתקשר, מספר האחות נדרשים.

צור עותקים של המסמכים הדרושים. צור עותק של כרטיס ילדך והעתק של החיסונים. מידע זה יכול לשמש עבור פעילויות פנאי בקיץ. לדוגמה, עבור מחנה קיץ.

רשמו את לוח הזמנים לארוחת צהריים לילד בבית הספר. מידע זה אתה צריך לדעת לפחות שבוע לפני שתתחיל את הלימודים. הכן את הילד שלך עבור שינויים אלה על ידי מדבר איתו על היתרונות של לימוד בבית הספר. עבור ילד, הרבה מתח הוא לשנות את כל המצב של היום.

הגבל את תצוגת הטלוויזיה. הזמן את הילד לפני השינה כדי לשחק משחקים שקטים, פאזלים, צבע או לקרוא בבוקר ובערב במקום לצפות בטלוויזיה. זה יעזור להקל על הלמידה של הילד שלך. במידת האפשר, יישם נוהג זה במהלך שנת הלימודים. הטלוויזיה מפריעה לילדים רבים, והילד שלך יגיע לבית הספר טוב יותר אם הוא לא יעמיס את מוחו במידע מיותר.

בקר בבית הספר עם הילד שלך. אם הילד שלך הולך לראשונה לבית הספר או לומד בבית ספר חדש, לבקר אותו עם הילד שלך. הילד צריך להראות מי המורה שלו, איפה הכיתה, חדר ההחלפה, מזנון וכו ', זה יעזור להקל על החרדה של הילד, וגם לאפשר לו לשאול אותך שאלות על סביבה חדשה בשבילו. שוחח עם המורים וודא שהם תמיד פונים אליך ברגע שהילד מתחיל בעיות מכל סוג שהוא.

בחר בגדים מתאימים ונעליים עבור הילד שלך. קנה רק את מה שאתה צריך. הילד גדל במהירות, כדי לוודא שיש לו לפחות שני זוגות נעליים חסון. באופן אידיאלי - אורתופדי. זה יגן על הרגליים של התינוק מעייפות ומחלות הקשורות רגליים שטוחות. לברר מראש אם הילד יהיה טופס מיוחד בבית הספר. בבתי ספר מיוחדים רבים הוא מתורגל.

היכונו לילד מקום בו יכין שיעורי בית. ילדים מבוגרים צריכים להיות מסוגלים ללמוד בחדר שלהם ואת המקום הזה צריך להיות הכי שקט בבית. ילדים קטנים בדרך כלל צריכים לנוח, זה נותן לילד את ההזדמנות להיות מוגן ורגוע.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6]

החודשים הראשונים של בית הספר

חינם לוח הזמנים שלך. ככל האפשר, בחודשים הראשונים של בית הספר לדחות נסיעות עסקים, פגישות לאחר העבודה, כמו גם פרויקטים נוספים. אתה צריך להיות חופשי לעזור לילד שלך להתרגל לבית הספר להתגבר על המבוכה או החרדה כי ילדים רבים חווים בתחילת שנת הלימודים החדשה.

הכינו ארוחת ערב שהילד יכול לקחת איתו. ילדים מבוגרים יכולים לעזור או להכין לך את ארוחת הצהריים בבית הספר. או לתת לילד את ההזדמנות לקנות צהריים בבית הספר, אם הכספים מאפשרים זאת.

הגדר את ההתראה. ילדים בגיל בית הספר צריך שעון מעורר משלהם, אשר יעיר אותו בבוקר. זה יעורר את התגובה ואת האחריות של הילד. השבח אותו על תגובה מיידית.

השאירו את הילד זמן נוסף עבור דמי בית הספר. ודא שלילד יש מספיק זמן לקום, לאכול ארוחת בוקר ולהגיע לבית הספר. עבור ילדים צעירים מאוד שנשלחו לבית הספר באוטובוס, אתה צריך לשים פתק בכיס הז 'קט עם המידע המתאים, כולל שם המורה ואת מספר הספר, כמו גם את פרטי הקשר שלך.

לאבטח את הילד לאחר שעזב את בית הספר. לדבר עם הילד על מה לעשות אם הוא חוזר הביתה אחרי הלימודים, ואתה לא יכול לפגוש אותו. להיות מאוד ספציפי, במיוחד עם ילדים צעירים. תן לילד מספר שבו ניתן ליצור קשר, ומספרים חלופיים, כגון סבים, אחיות מפוחדות ואחים.

תראו את ספרי הלימוד של ילדיכם. לדבר איתו על איך הילד שלך ילמד במשך שנה. שתף אותו עם הביטחון העצמי שלך ביכולות שלו. להיות מעוניין ללמד את הילד שלך לאורך כל שנת הלימודים. הכשרה מיומנויות מסוימות דורש זמן וחזרה תכופות. לעודד את הילד להיות סבלני, מתחשב ולהגיב בחיוב לכל הנסיבות בבית הספר.

שלח הערות למורה של ילדך וקרא לו מפעם לפעם. תן למורים לדעת שאתה מעוניין לקבל משוב קבוע ובמידע, כמו מה שהילד עושה בבית הספר. ספר למורה על רצונך הכן לשתף פעולה אתו.

כיצד להפחית את רמת הלחץ בחודשים הראשונים של הספר?

כיצד להפחית את רמת הלחץ בחודשים הראשונים של הספר?

תן לילדים שלך לדעת, אכפת לך מהם. אם הילד שלך מודאג לגבי בית הספר, לעזור לו להתמודד עם המצב. שיחה עם הילד כל יום, לגלות את הבעיות הקטנות ביותר שלו. לעבוד יחד איתם. ילדים סופגים את חרדת הוריהם, כך שהאופטימיות והביטחון הם מודלים טובים לחיקוי לילדכם. תן לילדך לדעת שזה טבעי, קצת עצבני בזמן הלימודים הראשון.

אל תגזימו. אם בימים הראשונים הילדים מתנהגים באופן לא מרוסן במקצת, בתוקפנות, בעצבנות, נסו לא להגיב על כך. ילדים קטנים עלולים לחוש חרדה או ביישנות, עליך לעזור להם להסתגל לקצב החיים החדש. לשכנע אותם שאתה אוהב אותם, לחשוב עליהם במהלך היום, וזה יעזור לילדים, תיצור תחושה של ביטחון.

לשכנע את הילד ביכולתו להתמודד עם המצב בבית הספר. שוחח עם הילד על כמה אפשרויות לניהול מצב קשה בבית הספר, הסבר איך היית עושה, לספר כמה סיפורים מן העבר שלך בבית הספר. אבל, אם הבעיה לא נפתרה, הילד צריך לחלוק את זה עם המורה לך. שמור על קשר עם בית הספר.

ארגן מפגש ילדים מול בית הספר. נסו לארגן מפגש של כמה מחברים מוכרים של ילדכם לפני בית הספר. ואז את החודשים הראשונים של הספר לא יהיה כל כך קשה עבור הילד.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.