^

תלמידי בית ספר

תלמידים בגילאי 7 עד 17, רופאים ומורים מחולקים לשלוש קבוצות גיל: חטיבת ביניים, חטיבת ביניים ותיכון. לכל אחד מהם יש מאפיינים משלו, אשר חייבים להיות ידועים להורים.

מהם תלמידי בית הספר הנפוצים ביותר? אילו תהליכים פיזיולוגיים מתרחשים בתקופת ההתבגרות? אילו בעיות יכולות להתעורר כאשר ילדי בית הספר אוכלים בצורה גרועה, מזיזים מעט את כללי ההיגיינה האישית? כיצד להתייחס למאפיינים הפסיכולוגיים האפשריים של ילדי בית הספר ולבעיות בבריאותם הגופנית והפסיכו-רגשית?

מזון בריא לילדים בגילאי 6 עד 17 שנים

למד על הערכה יומיומית של מוצרים וכמות המנות לילדים ולמתבגרים בגיל בית הספר.

איך ללמד לכתוב ילד?

איך ללמד ילד לכתוב היא הבעיה של הורים צעירים רבים. ילדים לומדים לקרוא הרבה יותר מהר מאשר לכתוב, ואין מה לעשות בקשר לזה. אז איך אתה יכול ללמד ילד לכתוב, במיומנות ויפה?

סימנים של לחץ אצל ילד

רובנו נוטים להביט אחורה בילדות, כמו בתקופה הקלה ביותר של חיינו, במיוחד בהשוואה ללחץ של בגרות. אבל זה לא עושה את הלחץ של הילד שלך פחות אמיתי. אנו נוטים לשכוח כי הילדים שלנו יכולים לקבל הרבה מתח, ויש לכך הרבה סיבות. אבל לפעמים אנחנו לא מבינים את זה.

בימים הראשונים של הילד בבית הספר: 9 עצות שימושיות להורים

בימים הראשונים של הילד בבית הספר מרגש לא רק בשבילו, אלא גם להורים.

ילד בכיתה א ': איך לעזור לו להסתגל?

ילד במחלקה הראשונה יכול להתחיל לחלות במהירות. זה אומר שהוא מתאים לתנאים יוצאי דופן: לחץ מוגבר, קולקטיב ילדים חדש, מורים, משטר חדש של היום. לכן, בכיתה א 'יש להתייחס בזהירות רבה, אבל בתוקף - אחרי הכל, הוא צריך לעזור להיכנס לקצב חדש של החיים בשבילו.

איך ללמד ילד להיות מאושר?

כדי ללמד ילד להיות מאושר, אתה צריך לחוות את ההרגשה הזאת בעצמך. עד גיל 7 הילד מחובר רגשית לאם ב -90%, עד גיל 14 הוא ממשיך להרגיש את הקשר ב -40%. אבל בכל מקרה, הילד מנסה להעתיק את התחושות וההתנהגות של ההורים. לכן, אתה צריך ללמוד כמה אמיתות פשוטות על איך להיות מאושרים.

כמה נכון להאכיל את התלמיד?

ההישגים במחקריו של התלמיד תלויים במידה רבה במה שהילד אוכל. אבל הורים רבים עסוקים מדי לספק לילד שלהם תזונה רציונלית, עשירה בחומרים מזינים. או שהם מזניחים את הילד, נותנים לו רק ירקות ופירות, או overfed, מנסה לשים צלחת של בן או בת עם בשר יותר. כמה נכון להאכיל את התלמיד?

תלמידה: איך לישון לישון?

לעתים קרובות ילד יכול ללמוד יותר גרוע ולהרגיש גרוע יותר כאשר היסודי ... לא מקבל מספיק לישון. גם אם אתה שם את התלמיד לישון בדיוק בשעה 22.00, הוא עדיין לא יכול לישון טוב. הסיבות לשינה רעה של תלמיד יכול להיות שונה - כרית שהונחה בצורה לא נכונה, חדר מאוורר מספיק, הדירה חמה מדי או קרה מדי ...

כיצד להפחית את הלחץ של חודשי בית הספר הראשון?

תחילת שנת הלימודים החדשה יכולה להשפיע באופן קיצוני על הנפש השברירית של הילדים, הלחץ יכול להפחית את האפקטיביות של הילד בחברה ובלמידה. בחודשים הראשונים של המחקר יכול להיות קשה מאוד עבור ילדים והורים כאחד. אפילו אותם ילדים שבאמת רוצים ללכת לבית הספר יצטרכו להסתגל לרמה גבוהה יותר של פעילות ומתח, הקשורים באופן בלתי נמנע לחיי בית הספר.

שמונה טיפים קלים נגד השמנת ילדים

מספר הילדים שמנים או עודף משקל גדל בקצב מדאיג. קילוגרמים מיותרים מגדילים את הסיכון לבעיות בריאותיות חמורות, כגון סוכרת, מחלת לב ואסטמה. השמנה של הילד גם מגביר את הלחץ הרגשי על הנפש השבירה של הילד. עקב עודף משקל הילד מקניט לעתים קרובות ולא רוצה לשחק איתו, וזה יכול להוביל הערכה עצמית נמוכה ודיכאון. אבל אתה יכול לעזור לילדך לרדת במשקל ולשמור על משקל בריא.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.