^

כמה נכון להאכיל את התלמיד?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ההישגים במחקריו של התלמיד תלויים במידה רבה במה שהילד אוכל. אבל הורים רבים עסוקים מדי לספק לילד שלהם תזונה רציונלית, עשירה בחומרים מזינים. או שהם מזניחים את הילד, נותנים לו רק ירקות ופירות, או overfed, מנסה לשים צלחת של בן או בת עם בשר יותר. כמה נכון להאכיל את התלמיד?

trusted-source[1]

שגיאות האכלה בבית הספר

כאשר ילד גדל, עומס בית הספר שלו עולה. אורגניזם גובר דורש יותר מזון, כן חזק יותר, אבל אין זמן. לכן, ילדים קונים מזון touted מזון מהיר. מתוך זה לגדול שומן, לצבור כולסטרול בדם, ושומנים - מתחת לעור.

יש עוד קיצוניות: נערות-תלמידות, עסוקות בדמותן הלא אידיאלית (וכיצד היא יכולה להיות אידיאלית, הבנות עדיין מתפתחות), הן אובססיביות לרעיון לאבד משקל. אז הם לחתוך את הדיאטה כפי שהם יכולים, הם חיים מ דיאטה כדי דיאטה. כתוצאה מכך - התפתחות מוטעית, היעדר חומרים שימושיים, חיוורון, תרדמה ואדישות. כדי למנוע זאת, הורים צריכים לדעת בבירור מה וכיצד להאכיל את התלמיד, והקפד להבהיר זאת לילדיהם.

הצורך של תלמיד בקלוריות

כדי להרכיב כראוי דיאטה של התלמיד, אתה צריך לשקול כמה דברים חשובים:

  • קלוריות ליום
  • אילו מאכלים מכילים כמה קלוריות
  • משקל וגובה הילד
  • תשוקותיו של הילד לאוכל
  • הנטייה של התלמיד לאלרגיות

שולחן קלוריות לילדי בית הספר

גיל

קלוריות ליום

חלבונים ליום - g

שומן ליום - g

פחמימות ליום - g

בן 6 עד 2000 עד 75 עד 49 עד 280
7-10 שנים  עד 2300 עד 87 עד 52 עד 322
11-13 בן (ילד) 2400-2700 עד 102 shניתוח עד 378
11-13 שנים (בתולה) 2300-2500 עד 94 כדי 56 כדי 350
14-17 שנים (בנים) 2800-3000 עד 113 כדי 68 עד 420
14-17 שנים (בתולות) 2400-2600 כדי 98 עד 58 עד 384

חלבון בתזונה של תלמיד בית ספר

בתזונה של ילד שגדל ובו בזמן מבלה הרבה זמן ואנרגיה על הלמידה, חייב להיות בהכרח חלבון. אם חלבון הוא נצרך, שילוב זה עם שומנים, ואז אלה מנות להישאר זמן רב יותר בבטן והם צריכים יותר זמן לעיכול. משמעות הדבר היא כי התלמיד יישאר עוד זמן רב.

במספר מוצרים כאלה, המכילים חלבון ושומן, בשר נכנס, קודם כל. אבל יש ניואנס: אתה צריך לאכול בשר בבוקר, ולא בערב. העובדה היא כי מוצרי בשר מכילים תרכובות חנקן שיכולים לעורר את מערכת העצבים המרכזית. אם אתם אוכלים בשר לארוחת ערב, הילד לא יכול לישון הרבה זמן, השינה שלו תהיה מלאה סיוטים, ולמה אתה צריך את זה. יש צורך ללמוד כי מנות בשר לכלול כל מיני סוגים של בשר, כולל תזונתיים, מ ארנבות או עופות. ארוחת הערב של התלמיד צריכה להיות אידיאלית של צמחים וחלב או ירקות, מנות חלב. הם, לעומת זאת, יש את המאפיין של מרגיע את מערכת העצבים של הילד, הטרדה עבור היום. זה לא לחינם כי מאז ימי קדם הרופאים יעץ: "אם אתה רוצה להירגע, לשתות כוס חלב."

מזון חלב חלב צריך להיות משאיר את הערב גם כי הוא נספג מהר יותר, הרבה יותר מהר מאשר בשר. כלומר, הימנעות מבשר בלילה, אתם מגינים על מערכת העיכול של ילדכם, שתנוח בלילה. ומלא מנות בשר, היא לא תדע הפסקה כל הלילה, כי בשר יכול להתעכל מ 5-7 שעות עד 10, תלוי איך זה מבושל.

ביצים הם מוצר ייחודי כי הוא מוכן מהר מאוד. רק 5-7 דקות - ואתה מבושל ביצה, טעים ומזין. מוסיפים סלט אליו - וארוחת הבוקר מוכנה לתלמיד האהוב עליך. מספר הביצים לילד חייב להיות מחושב כראוי. הוא לא שם יותר מ 5 ביצים בשבוע, אז לא להתערב בהם לא לגרום לאלרגיות ולא להעמיס את האורגניזם הקטן עם כולסטרול. אם הילד אוהב מאוד את הביצים, ואינו סופג אותן היטב, ניתן להשתמש רק בחלבון, ולזרוק את החלמון לאפייה.

כדי להבטיח כי ילד יכול חטיף מהיר וטעים בבית הספר, אתה יכול לתת לו גרעינית אגוזים (מזין וטוב מאוד למוח). מקור נהדר של חלבון! מוסף עם פירות יבשים, אגוזים גם להגדיל את חסינות.

בשר ודגים

בשר - לא רק טעים, אלא גם מוצר שימושי. יש לו הרבה ברזל, אשר הכרחי עבור hemopoiesis. אין זה סוד כי ילדים רבים מאובחנים עם אנמיה (אנמיה) וחוסר בברזל בדם. זה יכול להימנע על ידי כולל בשר כוסמת בתזונה. הברזל הוא גם ירקות ופירות, גם, אבל נלקח מן הבשר, הוא מתעכל הרבה יותר קל.

דגים הוא גם מקור נהדר של חלבון. הוא מפוצל היטב ונספג על ידי הגוף של הילד, הרבה יותר טוב מאשר חלבונים בשר. החלבון שממנו עשוי הדגים יש מבנה ייחודי: אין סיב רקמה חיבור - elastin, אשר מעכב אכול. בנוסף, דגים יש מסה של חומצות שומן אומגה -3 המסייעים להדוף סוכני אויב מהסביבה, בפרט, חיידקים ווירוסים המעוררים את המחלה. מתיונין בהרכב הדגים מסייע להטמיע חלבון, והוא גם מקדם ספיגה טובה יותר של שומנים, ולא את הצטברותם.

נכון, דגים צריך גם לבחור בקפידה. דג טוב מאוד בצורת אפוי, מבושל או מבושל עבור זוג. הוא נספג היטב. אבל דגים מעושנים, vyalili או משומרים, מביאים את חומצת שתן מזיקי הסטודנטים, אשר נוצרות מאבנים בכליות כיס מרה, דלקת מפרקים מתרחשת. נתרן הוא חלק הדג גם הרסני תופעות: זה מעכב את הנוזל בגוף ומגביר את הסיכון לפתח יתר לחץ דם.

בים ים, יש הרבה יוד, אשר הכרחי לפיתוח בלוטת התריס של ילדים ועבודה טובה של המערכת האנדוקרינית כולה. היוד גם מגביר את רמת הפיתוח האינטלקטואלי של התלמיד ומסייע להיפטר ממחלות הקשורות לזפק.

ים כים במתנה של הים הוא גם טוב מאוד בנוסף בשר ודגים (עדיף דגים). זה יכול להיות הוסיף בצורת יבשים על דגנים וסלטים - זה מקור מצוין של יוד. נכון, מוצרים אלה אינם מלוחים אז - כרוב מחליף מלח.

עצות שימושיות מאוד עבור אמהות שאוהבות לבשל: להריח את ריח הדגים, אשר לא כולם שמחים כאשר טיגון ניחוחות שלהם על הדירה כולה, אתה צריך להוסיף כמה פרוסות של תפוחי אדמה גלם למחבת.

אתה צריך חלב במנות של תלמיד?

בתפריט של בית הספר צריך להיות לפחות 60% חלבון מזון - זה חומר בניין עבור תאי הגוף, במיוחד עבור תאי עצב. חלבון חלב הוא טוב מאוד לעיכול, ולכן אם אין לילד חוסר סובלנות לקטוז, הוא יכול לשתות לפחות כוס חלב אחת ביום. את הכרך הזה אפשר להביא לליטר, אם הילד אוהב חלב.

חלב לא יכול להיות מוחלף על ידי שום דבר - זה מוצר כל כך ייחודי. אבל אתה צריך לשקול כי חלב מן הפרה, קנה בשוק, חלב בסופרמרקט מכיל מספר שונה של קלוריות. ההבדל יכול להיות כפול הנורמה, כי בחלב פרה יותר שומן. זה צריך לקחת גם בחשבון כי עבור קלוריות 12 גרם אבקת חלב הוא 100 גרם של חלב נוזלי או 25 גרם חלב מרוכז. זה טוב מאוד אם הילד משקאות מוצרי חלב טבעיים מועשר עם ויטמינים, מינרלים, חלבון יוד. כדי לוודא שהמוצר אינו מכיל חומרי טעם וצבעים, עליך לקרוא בעיון את תוכנו על התווית.

זה טוב יותר עבור תלמיד לא לתת חלב מבושל, כי כאשר רותחים, כמעט כל החומרים שימושי, בפרט, חומצות אמינו, נהרסים בו. כמו כן, אתה צריך לשים לב מוצרים דלי שומן או אלה שבהם את השומן התוכן הנמוך ביותר. הם נספגים טוב יותר, ואת התוכן של חומרים מזינים עשירים כמו מוצרי חלב שומני.

trusted-source[2], [3], [4], [5]

למה חומצות אמינו בבית הספר?

חומצות אמינו נחוצות לתלמיד לצמיחה טובה ולפיתוח. חומצות האמינו החשובות ביותר לילד הן היסטידין, טריפטופן וליזין. הם נמצאים מוצרים טעים מאוד הכרחי: דגים, ביצים, בשר, גבינה, פירות ים (בפרט, דיונון), קטניות, גבינת קוטג '.

הפתרון הטוב ביותר עבור התפריט הנכון בבית הספר הוא לעשות ימים שונים: היום הוא הדגים. היום הוא בשר. זה יהיה לגוון את התפריט של הילד ולתת לו קבוצה של כל הדרוש לפיתוח וצמיחה של חומרים. חוץ מזה זה טעים.

עבור בשר, דיאטנים מומלץ לתת 3 ימים בשבוע, עבור דגים - 2-3. הילד עדיף להציע מנות פילה, ולא עם עצמות, רצוי לא מטוגן, אבל אפוי. או מבושל עבור זוג - למטרות דיאטה. נקניקיות ומוצרים מעושנים, כמו גם דגים מלוחים כבדים ובשר בקר, לא ייכללו בחלוקתו של תלמיד בית ספר. ב מוצרים מעושנים יכול להכיל חומרים משמרים וטעמים, יש הרבה קלוריות. מזונות מלוחים מעכבים את הנוזלים בגוף, מה שמוביל לעודף משקל, בעיות עם הכליות ותנועת השתן.

כאשר הורים להכין עוף או הודו, אווז או ברווז, יש צורך להסיר את העור, כי זה לא טוב לעיכול. אם אתה עדיין רוצה לטפל בשר בגריל של הילד, לבשל אותו בסיר, שבו יש גריל, ואת השומן יכול לנקז משם. עודף שומן מטוגן בכלל למה הילד - שהוא מתעכל בצורה גרועה, זה מאוד בקלוריות, הוא מכיל חומרים מסרטנים מזיקים ועוד יותר מעלה את רמת הכולסטרול הרע בדם, מעלה את הסיכון למחלות לב וכלי דם.

אם מרקים או בורשטס מוכנים על השומן, אתה צריך לחכות עד שהם מגניב, ולהסיר את הסרט שמנוני מפני השטח שלהם. באופן כללי, עדיף לבשל מאכלים כאלה בשמן מזוקק - שמנים צמחיים נספגים הרבה יותר טוב ולא כל כך גבוה קלוריות.

מהי הסכנה של חוסר שומן בתפריט של בית הספר?

לילד קיבל את כל החומרים הדרושים, אין צורך להוציא משומן הדיאטה שלו. מפני שומנים לא להתאושש, כמו אנשים רבים מאמינים בטעות. להיפך, השומן מסייע לספוג ויטמינים מסיסים בשומן, בפרט, קרוטנואידים, אשר דוחן הכרחי עבור ראייה טובה ורוויית דם עם חומרים שימושיים. והיכן התלמיד המודרני ללא השקפה טובה? עומס בית הספר הוא נהדר, וכדי להתמודד עם זה, יש צורך להאכיל את התלמיד כראוי.

אם השומן בתזונה של תלמיד קטן, הגוף שלו לא מתמודד היטב עם הצטננות. מערכת החיסון מחלישה ותקלות. זה מסוכן במיוחד בעונת הסתיו והחורף. בנוסף, שכבת השומן נחוצה לייצור הורמוני מין. מערכת הרבייה של בנות-תלמידות יכולה להיווצר רק אם יש רקמת שומן מספקת. במודלים רזים מדי ובספורטאים יש בעיות עם תפיסה ונושאת של הילד בגלל מחסור בד שמנוני.

שומן מתחת לעור בגוף הילד עובד גם כמחסן, הכרחי לחימום הגוף. עם חוסר שומן, הילד יהיה תמיד קר וחולה. מחסור בשומן גורם גם לשיבוש מערכת העיכול של תלמידי בתי הספר. ובריאותו תלויה בעבודתו. לכן, ההורים צריכים לדאוג כדי להבטיח כי גוף של ילד, להוט על שיעורי בית הספר, קיבל את השומן הוא לא פחות מהנורמה.

מקורות השומנים המעובדים היטב הם אותם דגים, בשר ומוצרי חלב, שמנים צמחיים, עוגות ועוגות עם שמנת (זו לא צריכה להילקח בחשבון). שומנים הם בעלי חיים וירקות. לתת עדיפות ירקות - הם נספגים טוב יותר. הימנע מרגרינה - זה לא יביא תועלת כלשהי לגוף, אבל קלוריות יוסיף למקסימום.

לאן ללכת לבית הספר לקחת פחמימות?

ילדים היו זמזום עם כל האוזניים, כי הם צריכים לאכול ירקות ופירות, כי הם מכילים פחמימות מועילות. בפועל, ירקות ופירות לא נאכלים על ידי כל הילדים - אין זמן לעבד אותם, זה יקר, ואז מסרב. זה הרבה יותר קל להשתמש מקור אחר של פחמימות - לחמניה או פטי, ולאכול אותו מהר יותר בהפסקה. אבל יש ניואנס: לחמניה ועוגה להוסיף לגוף של תלמיד בית הספר הרבה פחות חומרים שימושיים מאשר ירקות ופירות.

אם אתה באמת רוצה לכלול פחמימות בתזונה של הילד הוא לא פחות מהנורמה, אז יודעים כי על מנת לצפות בו, תלמיד צריך לאכול לפחות 400 גרם של ירקות או פירות ביום. יש צורך לשים לב לצבע של מוצרים אלה. צבעי צהוב, ירוק ואדום של פירות וירקות צריך להיות נקודות התייחסות שלך, כי הם מכילים מקסימום של חומרים שימושיים. ו carbs, כמובן. ועם אותם ויטמינים ומינרלים.

ירקות ופירות חייב להיות מוגש כקישוט על בשר ודגים - כך החלבון יהיה מתעכל הרבה יותר טוב. תרד עסיסי, כרוב על כל צורותיו, קישואים בצבעים שונים וצורות. צנון, מלפפונים, עגבניות, בצל הם עוזרים מעולה לילד בפיתוח שלו. קח עדין אחד חשובה: לא להכין עגבניות וסלט מלפפונים ביחד בגלל עגבניות חומרים מזינות (בפרט, חומצה אסקורבית) מעכבות מיץ מלפפון משתחרר במהלך חיתוך prisalivanii.

בנוסף, כלל הזהב של הסלטים הוא לבשל מיד לאכול. אתה לא יכול לתת לסלט לעמוד זמן רב, גם אם זה לא מקבל חמוץ במקרר. חתכים טריים מכילים חומרים שימושיים הרבה יותר מאשר סלטים שכבר עמדו. חומרים שימושיים שלהם יכולים להרוס או להפחית את תכונותיהם במגע עם חמצן.

כמה וכמה חומרים מזינים צריך סטודנט ביום?

תזונאים של ילדים החליטו זה מכבר כי הקצבת בית הספר צריכה להיות מורכבת מהיחס הנכון של פחמימות, שומנים וחלבונים. מספר הקלוריות מחולק לפי השעה ביום. לדוגמה, ארוחת הבוקר צריכה לכסות רבע של צרכי בית הספר בקלוריות. ארוחת הצהריים של התלמיד היא 35% ממחיר הקלוריות היומית. בארוחת הערב, עד 40% קלוריות צורך לילד ליום. והילד צריך לאכול ארוחת ערב לא יאוחר משעתיים לפני השינה.

דיאטה של ילד אשר עוסקת באופן אינטנסיבי בבית הספר הוא גם מאוד חשוב. לפני שהולך לבית הספר, התלמיד חייב לאכול ארוחת בוקר. ארוחת הבוקר השנייה - בשעות הלימודים המתוכננות - בין 10 ל -11 שעות. זה ייתן כוח הילד, להחזיר את האנרגיה שלו, אשר הוא בילה על השיעורים הקשים ביותר - הראשון. אז ארוחת צהריים בסביבות 13-14.00. אין להפריע לילד ולחטיף - כשלוש שעות לאחר ארוחת הצהריים. ולבסוף, ארוחת ערב - לא יאוחר מ 120 דקות לפני השינה.

באופן אידיאלי, אם ילד אוכל ארוחות במנות מחולקות - 5 פעמים ביום. תלמידים בגיל מבוגר יותר (החל מכיתות ז'-ח ') יכולים לאכול פחות פעמים - 4 פעמים ביום. זה יהיה שווה להפיץ את המינון של מזון, לתת את האנרגיה הדרושה לנער ולא להעמיס על מערכת העיכול שלו.

חשוב לדעת כי ארוחת הבוקר, אשר הילד אוכל בבית הספר, עדיף להיות חם. בשביל זה, זמן מיוחד צריך להיות מסופק כך התלמיד יכול לאכול הכל בלי צריבה.

כמה נכון להאכיל את התלמיד? שאלה זו תעזור לך גם לענות לרופא תזונאי. בבחירת דיאטה לילד, יש לקחת בחשבון את העדפות הטעם שלו ואת המאפיינים האישיים של האורגניזם. הורים אוהבים בהחלט יתמודדו עם זה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.