^

ילד בכיתה א ': איך לעזור לו להסתגל?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ילד במחלקה הראשונה יכול להתחיל לחלות במהירות. זה אומר שהוא מתאים לתנאים יוצאי דופן: לחץ מוגבר, קולקטיב ילדים חדש, מורים, משטר חדש של היום. לכן, בכיתה א 'יש להתייחס בזהירות רבה, אבל בתוקף - אחרי הכל, הוא צריך לעזור להיכנס לקצב חדש של החיים בשבילו.

ילד בכיתה א ': איך לעזור לו להסתגל?

שימו לב בבקשה! כדי להפוך את הילד יותר מתאים לבית הספר, אתה צריך להרגיל אותו לשגרת יומית חדשה במשך חודשיים לפני בית הספר - בקיץ.

בריאות מחלקה ראשונה

ילד מן המחזור הראשון (6-7 שנים) בימים הראשונים של בית הספר יכול להפחית תיאבון, מצב רוח, הוא יכול להתעייף במהירות. מערכת העצבים שלו ואת החיסון מקבל הרבה עבודה. "בית" ילדים סובלים תנאים חדשים גרועים יותר מאשר אלה שביקרו בגן. הילד יכול לישון בשקט, בקושי להירדם ולהתעורר.

אתה צריך לשים לב לכל השינויים בבריאות של כיתה א 'ותמיד למצוא זמן להתייעץ עם רופא. עזרה גדולה מאוד ניתנת לילד על ידי פסיכולוג - הביטוי "כל המחלות מעצבים" נכון במיוחד עבור ילד קטן. יש צורך לתת לילד קומפלקס של ויטמינים ומינרלים כל שישה חודשים על פי המלצת רופא ילדים - זה יעזור לילד לחזק את הבריאות ולהתנגד הצטננות.

trusted-source[1]

נעלי כיתה א 'ובגדים

בגדי המחלקה הראשונה צריך להכיל כ 3-4 שכבות בעונה הקרה. אלה לבנים, שמלה או חולצה עם מכנסיים, סוודר ומעיל או מעיל. הלבשה המורכבת של כמה שכבות, טוב יותר שומר את החום לא לעכב את תנועות הילד, אם להתאים לגודל.

באשר לנעליים, זה צריך להיות קל וחזק. עדיף לקנות נעליים אורתופדיות לתינוק, כי זה מגן על הרגל מפני נזק כראוי טפסים זה. כאשר אתה בוחר נעלי ילדים לשימוש יומיומי, אתה צריך לעשות את זה נוח ככל האפשר. נעליים עקב לתלמידי כיתה ראשונה צריכות להיות החלק הרביעי של היחיד ואת העקב מותר לא יותר מ 2 סנטימטר. נעל זה מגן על התינוק מפני רגליים שטוחות ומספק הזדמנות לנוע בחופשיות. נעליים כאלה יש את הטראומטיות הנמוכה ביותר.

אם אתה קונה נעלי תינוק עבור העונה הגשומה קר. זה צריך להיות מוגן היטב מפני לחות. אבל במקרה זה, ודא כי בתוך הנעליים סופג את אידוי ולחות טוב מרגל הילד. כדי לעשות זאת, הנעליים צריך להיות רפידות של לבד, בד או חומרים אורתופדיים מיוחדים.

טלוויזיה בחיי כיתה א '

מצד אחד, זהו מקור מידע טוב. יש מסה של תוכניות קוגניטיביות לילדים, מהן הוא יכול לצייר מידע שלא ניתן ללמוד ממקורות אחרים. מצד שני, צפייה ממושכת בטלוויזיה עלולה לפגוע במערכת העצבים של התינוק.

עבור ילד של 6-7 שנים צופה בטלוויזיה יכול לקחת לא יותר מ 30-40 דקות. כיתות במחשב - מ 15 עד 30 דקות, לא יותר. המרחק למסך צריך להיות לא פחות מ 2 מטר, כדי לפקח - לא פחות מ 40 ס"מ (באורך הזרוע)

המשטר של היום, אשר לוקח בחשבון את כל הרגעים של בילוי של הילד, אתה צריך לתלות על מקום העבודה שלו.

מחלקה ראשונה

מערכת השרירים והשלד של ילד בגיל 6-7 עדיין לא התגבשה, ולכן נחיתה לא נכונה יכולה לשבור אותו. כמו גם להפריע למראה הילד במרחק הלא נכון של הספר ומחברת מן העיניים. לכן, הילד חייב להיות שולחן עבור שיעורים, לא שולחן ארוחת צהריים, כיסא מותאם כראוי.

יש צורך להרגיל את הילד 6-7 שנים לשבת ישירות, לא להיות כפוף, הכיסא צריך להיות דחף מתחת לשולחן עבור מרחק של 3 עד 5. ס"מ המרחק אל השולחן מן העיניים ניתן לבדוק זאת. אתה צריך לכופף את היד שלך ליד המרפק ולשים אותו על השולחן. על קצות האצבעות לגעת במקדש. הילד צריך לשבת מהשולחן במרחק כזה שחזהו מקצהו ועד אגרוף סגור. באותו זמן להבי הכתף לגעת בחלק האחורי של הכיסא.

אביזרים מחלקה ראשונה

אם תלמיד כיתה א 'לובש מזוודה, אז הכתף אחת תהיה גבוהה יותר, אחרת נמוכה יותר, והציור לא ייווצר בצורה נכונה. תרמיל מפזר כראוי את העומס. לכן, אתה צריך לקנות כיתה א 'טוב, באיכות גבוהה, תרמיל מתמשך. חגורות התרמיל צריך להיות גם חזק ורחב - זה טוב אם הם מגיעים עד 4 ס"מ רוחב. אז תוכלו לשחרר את ידיו - באחד מהם אתה יכול ללבוש שקית אור עם חליפת ספורט לאימון או לחינוך גופני.

סדר יום ראשון

אם ההורים מקדישים תשומת לב רבה לשגרה היומית של הילד, קל לו לקום וללכת בזמן, לעשות שיעורים בזמן ולהשאיר את הזמן למנוחה. כאשר אתה עושה את לוח הזמנים של תלמידי כיתה א 'שלך, שים לב שזה נתן מספיק זמן לישון. בגן או בבית הספר, הילד ישן במשך היום. עכשיו הוא לא יכול לישון במשך היום, כך בלילה הילד צריך לישון מספיק. לשינה של תלמידי כיתה א 'יש להקצות לפחות 10-12 שעות.

בבוקר, כאשר ילד מתעורר, הוא לא תמיד יכול להיות עליז מיד. לכן, הגוף צריך להיות מגורה ומחוזק בעזרת תרגילי בוקר. רצוי לבצע אותו על מרפסת פתוחה או עם חלון פתוח, כך שהילד יכול לנשום אוויר צח. ילד בן 6-7 שנים צריך להיות מחויב עבור 10-15 דקות. בשלב זה, עד 7 תרגילים פשוטים אך מגוונים ניתן לכלול.

משחקים בכיתה א 'לאחר בית הספר לאורך כל היום צריך לקחת לפחות שלוש שעות. אנחנו לא יכולים לאפשר לילד בכיתה א 'ללמד רק שיעורים - תהיה לכך השפעה מזיקה על המערכת החיסונית שלו ועל רווחתו הכללית. לסדר את הילד גם לטיולים, וזה רצוי כי בשלב זה הילד לא רק ללכת לאורך הרחוב, אבל להחליק על גלגיליות, גלגיליות, מגלשיים, אופניים.

ילד במחלקה הראשונה יתאים לסביבה החדשה הרבה יותר מהר אם המבוגרים יעזרו לו בכך שיכללו את כל ניסיונו ויכולתו להקצות זמן.

trusted-source[2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.