Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תרגיל אירובי וחמצון המצע

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

שומנים אכילים במהלך תרגיל אירובי לשמר פחמימות, שיפור החמצון של שומנים והפחתת חמצון של פחמימות. ירידה זו של חמצון של פחמימות יכול להגדיל את הסיבולת עקב שומנים המשמשים לייצור אנרגיה. זה כבר שיערו כי עלייה בצריכה של שומנים מאכל יכול להגביר את החמצון של חומצות שומן, להציל פחמימות ולשפר אינדיקטורים אחרים. אבל הנתונים הזמינים אינם תומכים בהשערה זו.

מחקרים הראו כי עירוי של תחליב triacylglyceride או צריכת חומצות שומן רווי אינו משפיע על רמת גליקוגן בשרירים במהלך פעילות גופנית, ביצועים ואינדיקטורים אחרים. בנוסף, כמה חוקרים השתמשו בצום, בניסיון להגביר את החמצון של חומצות שומן לעומת פחמימות תחת לחץ. ואף על פי שהרעב תרם לחמצון חומצות השומן במהלך האימון, עם זאת, אינדיקטורים אחרים לא השתפרו. ההשפעה של דיאטות עם תוכן פחמימות נמוכה ותכולת שומן גבוהה על תרגילים פיזיים וחנויות גליקוגן נחשבה. מניפולציות אלה עם דיאטות לא לחשוף את ההשפעות המקבילות על גליקוגן שרירים, ביצועים ואינדיקטורים.

בשלב זה, היעילות של מניפולציה בתזונה לטווח קצר, כולל עומס שומן כדי לשפר את הביצועים על ידי הגדלת חמצון השומן והפחתת החמצון של פחמימות בספורטאים נושאים עומס על סיבולת, עדיין דורש ראיות. מצד שני, הסתגלות ארוכת טווח לתזונה עשירה בשומנים יכולה לגרום להסתגלות מטבולית ו / או לשינויים מורפולוגיים, אשר בתורם יכולים להשפיע על הביצועים.

על פי תצפיות על ידי למברט et al., השימוש דיאטה עם שומן 76% לעומת דיאטה המכילה 74% פחמימות, רוכבי אופניים עבור 14 ימים לא לפגוע כוח תפוקה מקסימלית וביצועים של זמן עד אפיסת כוחות. עם זאת, מניות הגליקוגן בשריר היו פעמים נמוכות עם תזונה עתירה שומן לעומת דיאטות עתירות פחמימות, אשר מסבכת את הפרשנות של השפעת המניפולציות התזונתיות אלה על ביצועי הסיבולת. הלגה ואחרים. הראינו כי גברים לא מאומנים שנמצאים בדיאטה עשירה בשומן (אנרגיה 62%) או דיאטה עתירת פחמימות (אנרגיה 65%) ואת ההכשרה 40 שבועות נצפתה 9% עלייה V02max, עד זמן עד כדי תשישות מוגברת עם שתי הדיאטות . לפיכך, הסתגלות לדיאטה עם דיאטת שומן גבוהה בשילוב עם אימונים שנמשכו עד 4 שבועות בעומסי submaximal לא לפגום בביצועי סיבולת, ועל תזונה עתירה שומן דיאטה עבור 7 שבועות הייתה קשורה עם ירידה בזמן כדי תשישות בהשוואה לקבוצה להציג על דיאטה עתירת פחמימות. לכן, ניתן להניח כי אורך השהייה על דיאטה גבוהה בשומן משפיע על האינדיקטורים.

הסתגלות זו לשומנים אכילים יכולה להיות קשורה עם אנזימים לחמצון של חומצות שומן. קשר חזק נמצא בין הפעילות (3-oksiatsil-CoA dehydrogenase וצריכה וחמצון של חומצות שומן. למרות הסתגלות זו נגרמת על ידי ביצועי סיבולת עליית תרגיל עם דיאטת שומן מוגברת אינה דומה לזו שנצפתה דיאטה עתירות פחמימות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.