^

מרוצי אופניים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 24.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המרוץ על אופניים נראה, כנראה, מלידת האופניים הראשונים. זה לא חשוב מי המציא רכב הנפלא הזה - לאונרדו הגדול, איכר רוסי פשוט Artamonov או רקע הגרמני Dresen, רכיבה היום, veloigry הפך לאחד המבוקשים ביותר לאחר ותוכניות פופולריות.

המרוץ הראשון על האופניים קבועים לכתבים סקרנים בסוף המאה XIX-ה, שנת 1869 הייתה מירוץ אופניים מסומן פריז-רואן, אשר זכה נציג אלביון הגיע למהירות של 11 קמ"ש. מרוץ אירופי אהב את התחרות על הכביש המהיר, והבריטים, בגלל המצב הנורא של הכבישים, העדיפו באותו זמן רכיבה על אופניים. מאז 1896, ספורט המתפתח במהירות נכלל בתוכנית המשחקים האולימפיים.

מאוחר יותר, מרוצי אופניים החלו להימשך כמה ימים, הראשון מאוד, מרוץ רב ימים היה מרוץ 1200 ק"מ - פריז, ברסט, פריז, אשר החלה בשנת 1891 שנה. השלבים בה לא היו חזוי, כל משתתף קבע באופן עצמאי מהירות שלו במרדף אחר הפרס הנחשק. שתים עשרה שנים לאחר מכן, נולד גזע גרנדיוזי באמת, שהוא כיום אחד היוקרתיים ביותר ברכיבה על אופניים - סיור גדול, שנקרא טור דה פראנס. מרוצי אופניים מודרניים יש מגוון של אפשרויות, סוגים, דיסציפלינות, כולל קיצוניים. הכללים והתקנות המסדירים את תהליך רכיבה על אופניים פותחו בשנת 1900 כאשר הספורטאים הצטרפו לארגון - האיגוד הבינלאומי של רוכבי אופניים, מאוחר יותר יצר ה- UCI מספר יחידות נוספות המסדירות תחרויות בין חובבים ואנשי מקצוע לאופניים.

trusted-source[1]

מירוצים על אופניים, קטגוריות, סוגים

כביש אופניים, אשר היום הוא די הרבה, אבל אלה הפופולריים ביותר הם רכיבה על אופניים בצורת גזעים בודדים. מירוץ רכיבה בודדת נערכת כדלקמן: כל רוכב מתחיל את המירוץ בנפרד, בדרך כלל דקה אחרי הבאה. המשימה של מירוץ האופניים היא לעבור מרחק מסוים מהר ככל האפשר או ללכת רחוק ככל האפשר לתקופה קבועה של זמן. המרחק יכול להיות בין 16 ק"מ ל 160 ק"מ, ואת הזמן הקבוע הרגיל לתחרויות כאלה מתאים בין 12 שעות וימים.

יש כאלה אופני כביש רכיבה, כאשר ההתחלה ניתנת בו זמנית לכל מרוץ או צוותים, אם מירוץ הכביש אמור להיות תחרות צוות. "קריטריון" הוא גרסה של גזע אופניים, שבו קטע טבעת קצר למדי של הכביש מוגדר, ככלל, לא יותר מחמישה קילומטרים, הממוקם בתוך גבולות העיר. המשימה של הספורטאים היא לבוא ראשון אל קו הסיום, לאחר שעבר מספר מסוים של הקפות. יש גם את האפשרות של מירוץ על כביש פתוח או מחזור טבעת ארוכה יותר. טבעת רכיבה נמשכת לא יותר מיום אחד.

ארוך יותר, מרובת יום מרוצי הכביש על אופניים הוא צעד אחר צעד על התחרות על סגירה, ארוך כבישים, את המשימה של ספורטאים היא לעבור את כל השלבים עם מינימום זמן, ללא קשר לאליפות בכל שלב. התחרות העולמית היוקרתית ביותר מסוג זה היא טור דה פראנס הבינלאומי, אשר כרוך להתגבר על 5000 ק"מ (4000 עד 4800) על הכבישים של צרפת ומדינות שכנות אחרות. מדי שנה מארגני המסע משנים את המסלול, כולל כבישים חדשים ומעברי הרים. רוכב אופניים זה הופך להיות בעל מאושר של "ג 'רזי צהוב", במשך שנה שלמה לובש את הכותרת הגאה של רוכב האופניים הטוב ביותר, המהיר, hardiest בעולם.

כביש רכיבה על אופניים כוללת תחרויות וסיבולת, כאשר מרוץ מקבל מסלול ארוך מאוד, קשה, אשר עליהם להתגבר כמעט ללא עצירות ומנוחה, המרוץ ממשיך פשוטו כמשמעו מסביב לשעון.

כמו כן, רכיבה על הכביש המהיר נכללת בתחרות הרב-מינים - הטריאתלון, שם הספורטאים מתחרים על ניצחון לא רק על אופניים, אלא גם על השיטפונות ועל הריצה.

מסלול מרוץ האופניים הוא תחרויות על פניות תלולות שנעשו באופן מלאכותי (על velodrome) או בנוי תחת השמים הפתוחים. המסלול הוא שביל סגור סגלגל בעל ציון (42 מעלות) על כיפוף, עם כיסוי בטון או עץ. אורך המסלול הוא בממוצע 333 מטר, אבל באוויר יכול להגיע 500 מטר.

מרוץ אופניים עם נכות הוא תחרות עם התחלה מאסיבית וקביעת ההישגים של הספורטאים, שמוצג מוקדם יותר הן מהירות, סיבולת, ומיומנות.

מירוץ ספרינט על המסלולים הוא תחרות במספר הקפות (עד שלוש), כאשר הניצחון ממש פורץ מן היריב ב 200 מטרים האחרונים. ספרינט - זהו אחד התחרויות הוותיקות ביותר, אשר הרוכבים נבחרים בקפידה בעזרת מירוצים מתאימים.

שריטה מסלול מרוץ הם קבוצות הגזעים, כאשר משתתפים רבים מתחילים בו זמנית. מי מפגר רק בחיקה אחת נעלם מיד מן התחרות, מי הוא לפני כל היריבים במעגל, כלומר, הפסקות קדימה, נקבע כמנצח, ואת המירוץ נחשב להשלים.

היפנים המציאו את הסוג המקורי של רכיבה על המסלול - Keirin, כאשר בעת ובעונה אחת את המשתתפים מתחילים למהר עבור "טורף" - אופנוען. כמעט עד הסוף (עבור 2.5 הקפות), הספורטאים חייבים לנוע מאחורי האופנוע, מבלי לעקוף את זה. ברגע "derni" יורד מן המסלול, הספורטאים מתחילים להתחרות על הניצחון בינם לבין עצמם. כמובן, המנצח הוא זה שמגיע ראשון לקו הסיום.

מרוצי רכיבה על אופניים יכולים להיות בצורה של גזעים כלליים למרחק קצר למדי, יש גזעים עם רדיפות, יותר כמו משחקי אופניים, רכיבה על מהירות, זמן ומרחק בינוני.

רכיבה על אופניים בדרכים - מסלולי רכיבה אירופיים עד 25 ק"מ במעגל עם מכשולים מתגברים - תעלות, עצים שנפלו, צוקים, מחסומים, נחלים ונחלים. צלבי הציקלו מתקיימים בתקופת הסתיו והחורף, ללא ספק כדי להוסיף קשיים נוספים בצורת תנאי מזג אוויר. רוכבי האופניים מתחילים בו זמנית, במהלך הנסיעה הם יכולים אפילו לרוץ או ללכת ליד האופניים, יש להם גם עוזרי עוזר. תחרות כזו, אופניים ואופניים חייבים להתאים זה את זה, כך הרכב מצויד בצמיגים מיוחדים רחב יש חישוקי גלגלים חזקה. בארצות הברית, מרוצי אופניים מחוץ לכביש מתקיימים עם המכשולים הקשים ביותר, לפעמים על גבול קיצוניים.

ישנם גם יותר מירוצים קיצוניים על אופניים, בין שהן mauntibayk - מירוץ על אופניים המיוחדים, הר, dertdzhamping - לקפוץ קפיצות כפולות דבשת, ללא נסיעה, ארבעה-קרוס, כפול, BMX, מרוצה, ברחוב, ורבי velodistsiplin אפשרויות מעניינות אחר. .

משחקים על אופניים

ברור, האוהדים של רכיבה על אופניים לא היו מספיק גזעים אימון עצמאי, ולכן, מאז סוף המאה ה XIX, היו משחקים על האופניים. האופניים לא שוללים משחקים, שכן תהליך השליטה ברכב דו גלגלי דומה לסוג של משחק בעל תיאום וסיבולת משלו. רכיבה על אופניים היא תחרות צוות, מכוונת, כמו כל תחרות אחרת כדי לקבל את הפרס הנחשק.

אופניים פולו - אופניים פולו או אופניים פולו

זהו המשחק המפורסם ביותר "עתיק", הכולל החלפת סוסים עם אופניים. אופני פולו התגבשו לבסוף כמין עצמאי בשנת 1891, הודות למאמציו של מעריץ האופניים האירי - ריצ'רד מקרדי. רוכב אופניים מפתיע אפילו הצליח להשיג פטנט רשום על "המצאתו", שנקרא מחזור המקורי פולו. מאז 1908, כאשר רכיבה על אופניים נכללה בתוכנית האולימפית, עד מלחמת העולם השנייה, מחזור פולו היה אחד הסוגים הפופולריים ביותר של התחרות באירופה ובארה ב ". הלידה השנייה של האיחוד של "אופניים אופניים" היה 80 שנים של המאה האחרונה בהודו, ולאחר מכן באמריקה. היום, משחקי האופניים הם שונים מאוד בתחרויות קודמות, וכך גם אופניים פולו, אשר שמה שונה מחזור עירוני פולו. עבור משחק מודרני, האופניים חייבים להיות מצוידים בדיסקיות מגן על חישוקי הגלגל, האתלט זקוק לתכונה בצורה קצת, כמו גם כדור או דיסקוס, אשר למעשה צריך להיות הבקיע את המטרה של היריב. הצמיחה המהירה של הפופולריות של מחזור עירוני פולו לא הותירה אדיש לחברי ארגון האופניים הבינלאומי, שהכיר באופניים הרשמיים וכלל אותו ברשימת האירועים השנתיים המתוכננים שלהם. למרות ההכרה הרשמית של אופניים פולו בכל אזור יש ניואנסים משלה וכללים לגבי מספר חברי הצוות, משך המשחק. קיימים גם כללים מאוחדים, שהם כדלקמן: 

  • לאתלט אין זכות לגעת בכפות הרגליים, באדמה, למעט כאשר יש צורך לגעת במחבט של אזור שהוקצה במיוחד באמצע המגרש. על הפרה היא קנס. 
  • ההשפעה על הכדור צריכה להיעשות רק על ידי הצד הצר של מחבט הספורט, אחרת בעיטה או המטרה לא יספרו. 
  • הקבוצה אשר הבקיע את המטרה חייב לחכות עד המתנגדים לחצות את קו המגרש, או את הכדור חוצה את הקו. עד "רובייקון" הוא חצה על ידי כדור או יריבים, ספורטאים הבקיע חייב להיות בגבולות האזור שלהם.

האופניים פולו ממשיכה לצבור פופולריות כמשחק מרתק ומרתק, הדורש מהמשתתפים להשתלט על השליטה באופניים, לחשוב אסטרטגית, לחשוב מהר, לחשוב מהר. 

Cycleball - או רכיבה על אופניים

זה שילוב של "משחקים ואופניים" דומה כדורגל, כמובן, עם הניואנסים הייחודיים שלה, כי כל השחקנים להבקיע את הכדור לתוך המטרה של היריב לא עם הרגליים, אבל בעזרת גלגל אופניים. רכיבה על אופניים מתקיימת הן באולמות סגורים והן בשטחים פתוחים, אך המשחק באולם הוא הפופולרי ביותר. הצוות יכול להכיל רק שני שחקנים, המספר המרבי של המשתתפים בקבוצה אחת הוא שש. רכיבה על אופניים היא ילדה של רוכבים אמריקאים, שנולדה כמעט בו זמנית עם פולו אופניים. על פי האגדה, כשהיה מטייל על אופניים, פגש מישהו קאופמן כלב תוקפני והשליך אותו מתחת לגלגלים. כאילו הווירטואוז של רכיבה על אופניים זיוף כלב עם גלגל, ובלי לפגוע בחיה הרעה זרק אותו הצידה. אז היה הרעיון של מניפולציה בכדור עם גלגל אופניים. בשנת 1883, קאופמן התוססת, בשיתוף עם פרלי, הפתיע את הציבור על ידי משחק בכדור על אופניים. ולובול התאהב באמריקאים, ואחר-כך נטל את שרביט האופניים בידי רוכבים אירופים. משחקי אופניים מודרניים הם אפילו יותר מפתיע, יש אפילו אופניים על הקרח, אשר, עם זאת, אינו נפוץ כמו Cycleball. Velobol מחולק לקטגוריות ספציפיות הבאות: 

  • משחקים באופניים בהשתתפות 4 שחקנים - שתי קבוצות של שני משתתפים. השדה הוא 11 על 14 מטרים. 
  • רכיבה על אופניים, הכוללת 10 אנשים, שתי קבוצות של חמישה רוכבים. גודל השדה מתאים לגודל השדה של כדוריד. 
  • אופניים עם שתי קבוצות, כל אחד עם שישה שחקנים. המשחק הוא שיחק עם כדורגל על שטח גדול פתוח.

המשימה של שחקנים דומה למטרה של כל משחק צוות זה כרוך מניפולציה של הכדור - כדי להבקיע מטרות רבות ככל האפשר. הכדור הוא סתום בעזרת הגלגל הקדמי, אתה יכול גם להשתמש בראש או בתא המטען. זה לא מקובל לגעת בכדור עם הידיים או הרגליים, התוצאה של התוקף של הכדור יש מגבלות קפדניות באותו אופן כמו התנגדות כוח שונים (להכות, נקודות). משך האופניים הזה הוא רק 14 דקות - שני חצאי שבע דקות כל אחד. הפסקה - לא יותר מ 2-3 דקות, אם בתקופה כה קצרה אף אחד לא מנצח, להוסיף עוד פעם אחת. בכדור האופניים משמש כדור מיוחד, פלטפורמה מוכנה והאופניים עצמם עם גלגל הגה מניפולטיבי מאוד. 

trusted-source[2], [3]

פלאש קרוס

זהו אחד המשחקים הצעירים ביותר שנולדו בצומת של "אופני המשחק", בהם המשתתפים צריכים אימון ספורט טוב מאוד, תושייה, תגובה מהירה. הצלב פלאש נקרא גם מסע אופניים או צילום cyclo-cross, בשל העובדה כי המצלמה נמצאת בשימוש במהלך המשחק. המשימה של המשחק היא להגיע לקו הסיום הראשון על ידי ביצוע משימות מסוימות במקביל. לפני תחילת, המשתתפים מקבלים מפה מפורטת של האזור ואת הפגישה צילום. הספורטאים צריכים למצוא במקום האמיתי את הנקודות אטום לתקן את הגעתם לנקודה בתמונה. הייחודיות של מסע האופניים היא שהתמונה צריכה להיות קרובה ככל האפשר למקור. כמו כן, על המשתתף להיות מוטבע עם "חבר" נאמן - אופניים. בקו הסיום, חבר המושבעים מחשב את ציוני כל הצוות, מסכם את ההישגים של כל משתתף. אם המקום צולם על ידי כל חברי הצוות, ציון מינימלי הוא לשים, עבור הפרט "למצוא" את הציון גבוה יותר, עבור מקום מאוד קשה ומבלבל בחיפוש אחר מקום נתון הציון המקסימלי. פלאש לחצות נמשך במהלך היום ומסתיימת בשעה מסוימת, עבור עיכוב הוא הניח עונש בצורת שלילת נקודות הבקיע.

משחקי אופניים, אופני מירוץ, אופניים ופשוט אופניים - זוהי דרך מצוינת המצברים שלך, לשמור על טונוס שרירים, ולכן בריאות, לקבל רגשות חיוביים. ברור כי כל עוד אנשים "להתיידד" עם אופניים, יופיע ומשחקי מירוץ חדשים. חושש ההיעלמות של הספורט אופניים במאה הבאות, כנראה לא שווה את זה, ואת הסיכוי של התפתחות אנושית בהתאם הסופר מארק טוויין נראה חיובי למדי, משום שהוא טען את הדברים הבאים :. "הגבר מתי litsezreyu על אופניים, אני לא חושש לעתיד האנושות"

trusted-source[4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.