^

בחירת אופניים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בחירת אופניים היא תהליך במבט ראשון הוא יותר מרתק. עם זאת, מספר עצום של דגמים המציעים הן סלוני אופניים מיוחדים, חנויות מקוונות, רק השווקים הוא עצום. גם את רשימת חברות הייצור הוא גדול, ואם אתה מחשיב את זה כמעט כל האופניים הם יפים באופן יוצא דופן, אז הקונה, מתחילים במובן המילולי של המילה זבובים. אם אתה מקבל יועץ המוסמכת בחנות, שקול את זה חצי הבעיה שהחלטת. המומחה יוכל לספר לך אילו סוגי אופניים קיימים, אילו סוגי אופניים מתאימים לך. עם זאת, לא להפריע הידע שלהם ואת הידע, כי הבחירה של אופניים - זה גם עלות כספית.

אופניים באמת הופך אמצעי תחבורה פופולרי יותר ויותר "ילד" מועדף עבור אלה המעדיפים פנאי פעיל. כיום, על פי הנתונים הסטטיסטיים, המרחבים העצומים של הפלנטה שלנו רוכבים ביותר ממיליארד וחצי רוכבי אופניים, בהם אלפי בעלי שמח מתווספים מדי יום, שהצליחו לעשות את הבחירה הנכונה באופניים.

מה זה אופניים טובים?

האופניים האידיאליים, כך אחד לכל החיים, כמובן, טרם הומצאו. לכן, לפני שתקבע אילו סוגי אופניים מתאימים לך, אנו ממליצים לך להכיר את הסימנים של אופניים טובים: 

 • אופניים לא צריכים להיות כבדים מדי, כי זה "חבר אמיתי" לא תמיד לשאת אותך, לפעמים תצטרך לשאת את זה בידיים שלך. 
 • לא משנה אילו סוגים של אופניים למשוך אותך מבחוץ, לזכור כי האופניים פשוט צריך להיות אמין. 
 • האופניים שלך עשויים לדרוש תיקונים תקופתיים, אז אתה חייב להיות בטוח כי באזור שלך (העיר, העיר) יש חנויות אופניים שבו אתה יכול לקנות את החלקים הדרושים וחלקי חילוף. 
 • האופניים צריכים להיות קלים לניהול. 
 • האופניים נשרפים כדי שתהיה יציבות, ותהיה אמצעי תחבורה בטוח. 
 • אופניים חייבים להיות עלות מקובלת, כך עלויות המודל הנחשק אינם מספיקים כדי הרצון שאין לעמוד בפניו כמו השכל הישר. 
 • אתה צריך את האופניים, כי, למעשה, אתה מקבל לא רק רכב, אבל דו גלגלי "חבר".

למה אתה צריך אופניים?

הבחירה של אופניים תלוי איך אתה הולך להשתמש בו ואת השאלות הבאות שאתה צריך לשאול את עצמך לפני הקנייה: 

 • למה אתה צריך אופניים ואיך אתה לרכוב על זה - כל יום לעבודה או שהוא צריך כמו ציוד ספורט עבור שיעורים ותחרויות. 
 • על איזה שטח אתה הולך לרכוב על אופניים - לאורך הכביש, undercoat או מחוץ לכביש 
 • אם אתה הולך לעשות ספורט, איזה סוג של freeride, קרוס קאנטרי, מדינה או אחרת. 
 • הבחירה של אופניים תלוי במשקל שלך, אל תהסס לשקול את עצמך לפני קניית אופניים. 
 • האם אתם מתכננים לבדוק בקביעות את החבר הדו-גלגלי שלך, באיזו תדירות אתם הולכים לטפל בו ואם יש לכם זמן לצרות האלה בכלל.

אם אתה באמת ענה על עצמך אלה, ואולי, אחרים, "צף" במהלך השאלות השתקפות, אתה יכול להתחיל ללמוד את סוגי האופניים.

סוגי האופניים

מודלים של אופניים לא ניתן לספור. יש אופניים לנערות, יש אופניים לבני נוער, האופניים הפופולריים ביותר עבור העיר, במילה אחת, הבחירה היא נהדרת.

כל "ולומונאליות" זו יכולה להיות שיטתית בעזרת שתי קטגוריות עיקריות ושישה סוגים של אופניים:

קטגוריות: 

 1. אופניים עבור העיר או כל יום 
 2. אופניים לאופניים

סוגי אופניים

 1. כביש, מסלול - אופני מירוץ.
 2. אופניים תיירותיים. 
 3. אופני הרים. 
 4. אופני כביש. 
 5. תיירות מעורבת ההר. 
 6. אופניים מיוחדים.

אופני מירוץ

הממדים של מסגרת האופניים מסוג זה שונים זה מזה כמו רבים של פרטים מבניים שלה מן האופניים פשוט, כל יום בשל השימוש הספציפי. זהו המודל הקל ביותר במשקל - לא יותר מ -10 ק"ג. מימדים של סוג זה של אופניים נבחרים על מנת למזער את המשקל של האופניים, כל החלקים שלה עשויים מתכת קל משקל חזק ואפילו שרשרת שרשרת, מנופי הבלמים יש דרך cutouts המאפשרים את כל הבנייה. סוג מרוצי אופניים יש יכולת תמרון מעולה, אבל זה לא נוח מדי בעת נסיעה למרחקים ארוכים. אופניים מסלול ודרך הכביש להניח סיבולת גופנית אימון ספורט, כפי שהם מסווגים אופניים ספורט. המשימה של אופניים כאלה היא לנצח תחרויות, ולא לספק נוחות במסע רחוק, נינוח.

טיולים באופניים

את הממדים של המסגרת של האופניים האלה צריך בדרך כלל להתאים את הצמיחה של התייר, בנוסף אופניים תיירים, כמו גם את האופניים מירוץ צריך להיות קל מספיק - לא יותר מ 11 ק"ג. ההגה של האופניים הוא הרים מעט, הגלגלים מצוידים מחטים סריגה חזקה, אשר תוכננו במיוחד למסע ארוך להתגבר על מכשולים הכביש. תכונה של אופניים תיירותיים - דוושות - טוקליפסי. בדגמים מסוימים, tuklips אינם מסופקים, זה מאפשר לתייר ליישם כוחות מתכווננים כאשר מטפסים על ההר. זנבות של דגמים אלה הם יותר נוח מאשר מירוץ שלהם "אחים" ומצוידים עם הרבה אביזרים - תיק או גזעים, קבצים מצורפים מיוחדים עבור צנצנות וכן הלאה. תיירות אופניים כוללת השתתפות בקמפיינים ונציגים של המין החלש, ולכן בין הדגמים של מין זה יש אופניים מיוחדים לבנות.

אופני הרים

פופולרי מאוד בקרב חובבי ספורט אתגרי. גודלו של מסגרת האופניים מסוג זה אינו שונה בהרבה מגודלו של אופני תיירים, הם קטנים מעט יותר, שכן על שטח מחוספס יש צורך להשוות את העומס על ידי הזזת הגוף לצד או לגב.

לאחרונה, יצרנים החלו לייצר אופני הרים עם מסגרות מסוג מירוץ, כלומר, תלול יותר. הגלגלים של האופניים האלה הם די רחב, הצמיגים מצוידים grousers. הבחירה של אופניים מסוג זה היא הרבה של מנוסים, מנוסים רוכבי אופניים עם ניסיון מוצק ומיומנויות מסוימות.

סיפורי התיירות ההר

זהו סוג של הכלאה של המין הקודם, שבו כל היתרונות משולבים - בלמים מחוזקים, צורת וגודל של מסגרת אופניים, צמיגים רוחב ביניים, אביזרים שונים עבור אביזרים. סוג זה של אופניים מתאים הן למאהב הנסיעה והן לתושבי היישובים הפרברים, אשר מדי יום להגיע לעבודה בעיר. סוג מעורבת של בנייה עשה את זה אופניים פופולריים בשל הרבגוניות שלה. כך, דגמי הרים-תיירות - זהו אופניים לעיר, רכב לטיולים ארוכים, ותחבורה נהדרת עבור תושבי הקיץ. אופניים אלה נקראים לעתים קרובות - עירוני או פרברי.

אופני כביש

אוניברסלי ונוח, כך שבצורה זו יש אפשרויות לאופני ילדים, כמו גם אופניים לנערות. למרות העובדה אופניים אלה שוקלים יותר ספורט - עד 14-15 ק"ג, הם פופולריים בשל כוח ויציבות של המבנה. בנוסף, אופני הכביש מצוידים באוכף נוח מאוד, רחב. אופניים אכזריים הם גם סוג של רכב עירוני מתאים לכל גיל אופניים.

אופניים מיוחדים

אלה הם tandems, כי הוא זוג אופניים, אלה הם מודלים מוטוקרוס כי הם מאוד פופולרי בקרב ילדים ובני נוער. גם סוגים מיוחדים כוללים אופניים בסגנון חופשי, אופניים מתקפלים ודגמים אקזוטיים אחרים. מודלים אלה, ככלל, לרכוש בכוונה, ולכן הבחירה של אופניים מסוג זה לא צריך ייעוץ נוסף.

הבחירה של אופניים היא עסק בעייתי, אבל גם אחד נעים באותו זמן. ברור, בקשר עם המשבר הכלכלי המתמשך בעולם, הביטוי הישן "המכונית אינה מותרות אלא אמצעי תחבורה" איבדה את האמת שלה, זה מספיק כדי להסתכל על העלות של בנזין. זה הזמן להחליף אותו עם אחד רלוונטי יותר, למשל, "אופניים זה לא מותרות, אלא אמצעי חיים פעיל תנועה נוחה".

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.