^
A
A
A

הסרת שקדים בילדים משפיעה על בריחת שתן

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 12.03.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

31 December 2021, 09:00

כריתה כירורגית של רקמת השקדים והגידולים האדנואידים היא התערבות כירורגית תכופה שנקבעה לילדים עם דלקת שקדים ודלקת הלוע כרונית וחוזרת. לעיתים הניתוח מלווה בהסרת רקמות אדנואידיות. מדענים שמו לב שכריתת אדנוטוניל, שבוצעה בילדים הסובלים מדום נשימה חסימתי בשינה, תרמה להפחתת הרטבת לילה אפיזודית.

תוצאות עבודת המחקר פורסמו על ידי המומחים בדפי הפרסום של JAMA Otolaryngology Head & Neck Surgery .

מדענים הוכיחו זה מכבר את קיומו של קשר בין הרטבת לילה למחלת דום נשימה בשינה - מצב שבו פעילות הנשימה מופסקת לפתע במהלך השינה, ומתחדשת בפתאומיות לאחר הפסקה קצרה. הרטבת מיטהמאובחן בכמעט מחצית מהילדים עם תסמונת זו. נקבע כי הגורם לפתולוגיה קשור לעתים קרובות לעלייה היפרטרופית בטבעת הלוע הלימפואידית-אפיתלית - הצטברות גדולה של רקמת לימפה בקרומים הריריים של מערכת הנשימה העליונה. המנגנון מיוצג על ידי השקדים הלוע, הלשוניים, הגרון, החצוצרות והפלטין, כמו גם זקיקים בודדים הממוקמים ברקמות הריריות של הלוע והאורופרינקס. החוקרים יצאו לבדוק האם לנטרול הגורם להפרעה החסימתית יכולה להיות השפעה על הרטבת לילה אפיזודית.

כארבע מאות ילדים הסובלים מדום נשימה קל בשינה היו מעורבים במחקר . הגיל הממוצע של המשתתפים היה 6-7 שנים (באופן כללי - מ-5 עד 9 שנים). הילדים חולקו לשתי קבוצות. הראשון כלל חולים קטנים שעברו כריתת אדנוטוניל. הקבוצה השנייה כללה ילדים שהיו נתונים לתצפית וניטור רפואי קפדני. המחקר נמשך יותר משישה חודשים. לאחר כשבעה חודשים סיכמו המדענים וציינו כי בקבוצה הנצפית השנייה, תדירות הרטבת הלילה הייתה בערך פי שניים מהמספר שהיה בקבוצת הילדים שעברו כריתת אדנוטוניל. במקביל, החוקרים הצביעו על ירידה של 11% בשכיחות הרטבת אפיזודית בחולים לאחר כריתת שקדים.

במידע ההסבר לעבודת המחקר מצוין כי הרטבת לילה אובחנה לעתים קרובות יותר אצל בנות. תשומת לב ניתנה גם למאפייני הגיל, מוצא גזעי ואתני של הנבדקים, נטייה להשמנה, יחס היפופניאה/דום נשימה. לא הוכח קיומו של קשר בין גורמים אלו לשיפור ברווחת הילדים.

כפי שצוות החוקרים הסביר, תוצאות עבודתם אכן חשובות מאוד. ילדים הסובלים מבריחת שתן לילית צריכים להיבדק על ידי רופא אף אוזן גרון ילדים. חשוב להעריך בזמן את נוכחותם של אינדיקציות קליניות לכריתת אדנוטוני.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.