^

בריאות

A
A
A

הסרת שקדים (טונסילקטומי)

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הגישה המודרנית להסרת השקדים מבוססת על שפותח בסוף XIX ובמחצית הראשונה של המאה עשרים. הוראות סימני ההתוויות עבור פעולה זו, אשר מבוססים על התקדמות מבוססת ראיות במדע הרפואה בתחום ההמטולוגיה, הדוקטרינה של התנאים הרעילים אלרגיים של האורגניזם, מוקדי הזיהום ותפקידה ההתרחשות של מחלות של איברים פנימיים, וכן הלאה. N. בקביעה מאינדיקציות כריתת שקדים (הסרת שקדים), הרופא צריך להחזיק "את אבחנת הדיאלקטים", כלומר להשתמש בעיקרון של רופאים הרוסים הישנים - .. "על מנת לשקף את המיטה של החולה," מה שאומר גישה אנליטית שקדים כרוניים Lyta (וכן כל מחלה אחרת) וטיפול קרוב כתהליך מערכת שכולל גורמים כגון מצבו הכללי של המטופל, מצב האיברים והמערכות הבודדים, במיוחד אלו עם anatomofiziologicheskie החזק חשיפה כירורגית אובייקט, בחירה של שיטת הטיפול האופטימלית, ההשלכות האפשריות של הניתוח, וכן הלאה. ד. לעתים קרובות, גישה נכונה להתפתחות טקטיקה ואסטרטגיה של טיפול של דלקת שקדים כרונית מוחלפת העיקרון (או ליתר דיוק גישה חסרת עקרונות מ ') "אין שקדים - אין בעיה," והמטופל "המשפט" אינן אדישים עבור הגוף שלו אופציונאלי במקרים רבים, הסרת השקדים.

כריתת שתן (טונסילקטומיה) בהרדמה כללית. בשנים האחרונות, כריתת שקדים נפוצות יותר ויותר (הסרת שקדים) בהרדמה כללית endotracheal, סימנים של קובע המנתח אף אוזן הגרון, והערכות התוויות מרדימות. לרוב זה נעשה בילדות, כאשר הילדים לפאניקה מחשש הניתוח, או כאשר יש להם כמה מחלות של מערכת העצבים, מפגין giperkinezami, פרכוסים, אפילפסיה ועוד. סימנים אלה חלים לחולים מבוגרים, במיוחד עם רפלקס הקאה ללא חת. הכנת ההרדמה כללית מתבצעת תחת פיקוחו של רופא מרדים, ועושה תיקון של תפקודי גוף חיוניים במהלך תקופה זו, הגדלת הפעילות של מערכת קרישת הדם, לנהל רוויה של הגוף עם ויטמינים חיוניים. לאחר הכנסת המטופל למצב הנרקוטי, כל שלבי הניתוח דומים לאלה המתבצעים בהרדמה מקומית. המיקום של המטופל הוא על הגב עם הראש גדול ככל האפשר נזרק בחזרה (תלויים). המנתח בתנוחת הישיבה עומד מאחורי המטופל בראשו, ולכן התמונה האנדוסקופית של הגרון מוצגת בצורת "הפוך". זה גם אפשרי לפעול עם המיקום המסורתי של הרופא. היתרונות של ניתוח להסרת שקדים (הסרת שקדים), שבוצעו בהרדמת endotracheal הוא חוסר מוחלט של רפלקס הקאה, האפשרות של מניפולציה שליו וזהירה בתחום הכירורגי וכן המוסטאסיס יסודית. היעדר ניסיונות הקאה דרסטי מפחית את כלי דימום, ואת היכולת לשלוט בלחץ הדם שהופך את הפעולה בטוחה אפילו בחולים עם יתר לחץ דם או הסובלים מתסמונת לחץ דם כליות או יותרת הכליה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

איפה זה כואב?

כיצד לבחון?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.