^

בריאות

A
A
A

הַרטָבָה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Anuresis הוא מונח לא ספציפי עבור כל סוג של בריחת שתן בלתי רצונית. למרות שישנם שני סוגים של הרטבה, כלומר יום ולילה, ברחבי העולם המונח "הרטבה" נלקח מתכוון בריחת שתן לא רצונית רק במהלך השינה. במקרה של הרטבה, הרטבה היא הסימפטום היחיד.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

Anuresis הוא אחד התנאים הנפוצים ביותר בקרב ילדים מתרחשת 5-10% בגיל 7 שנים.

מחברים רבים מאמינים כי להרטבה יש קורס חיובי ובתוך שנה עצמה נעלמת ב -15% מהילדים. עם זאת, ב 7 מתוך 100 ילדים עם הרטבה בגיל 7 שנים מצב זה הוא ציין במהלך החיים מאוחר יותר. אצל בנים, הרטבה שכיחה יותר מאשר אצל בנות, בערך ביחס של 1.5-2: 1.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

גורם ל הַרטָבָה

חשוב להבין כי הרטבה היא סימפטום, לא מחלה. למרבה הצער, עד עכשיו את הגורם להרדמה לא הוקמה בדיוק, ואת הפתוגנזה אינו מובן לחלוטין. הוא האמין כי הרטבה יכולה להיגרם על ידי גורמים שונים. בפרט, יש את הסיבות הבאות: הפרה של היווצרות של שליטה CNS על תפקוד של מערכת השתן התחתונה, הפרעות שינה, הפרעה של הפרשת ההורמון antideuretic במהלך השינה. גורמים גנטיים.

אנורסיס נצפתה לעיתים קרובות אצל ילדים עם פיגור התפתחותי. ילדים כאלה מתחילים לדבר וללכת. קיים מתאם קפדני בין ההתפתחות הכוללת של הילד לבין העיתוי של היווצרות של שליטה CNS על הפונקציה של מערכת השתן התחתונה.

הפרעות שינה  הן אחת הסיבות להרדמה. אצל ילדים עם בריחת שתן, ישנה שינה עמוקה, כך אותות מן המרכזים subcortical כי לדכא את רפלקס השתן רפלקס לא לתפוס את מרכזי קליפת המוח של המוח.

השתנה בלתי רצונית יכולה להתרחש בכל עת של הלילה ובכל שלב של שינה.

זה כבר נקבע כי אצל ילדים עם הרטבה, הפרשת הלילה של הורמון antidiuretic מצטמצם. לכן, ילדים כאלה בלילה יוצרים כמות משמעותית של שתן וזה יכול להוביל להרטבה.

גורמים גנטיים הם גורם נוסף להרדמה. מחקרים סטטיסטיים מראים כי הרטבה שכיחה יותר אם ההורים היו הרטבה למיטה כילד. לכן אם שני ההורים היו בריאים, אז 77% מהמקרים הוא גם אצל ילדים. בלילה אי שליטה באחד ההורים ב -43% מהילדים רואים הפרות דומות. השינויים בכרומוזום 13 נקבעים, והם נמצאים לעיתים קרובות בחולים עם הרטבה.

ב פתוגנזה של הרטבה, שלושה גורמים ממלאים תפקיד חשוב, כלומר: ייצור שתן מוגברת במהלך הלילה; ירידה בשלפוחית השתן ופעילות דטרוזור מוגברת; הפרעה להתעוררות. לכן, קיים פער בין ייצור שתן מוגבר ויכולת הצטברות מופחתת של שלפוחית השתן במשך הלילה. זה מוביל את המראה של דחף להשתין. במקרה של ירידה ביכולת להתעורר מתרחשת הרטבת לילה.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21]

תסמינים הַרטָבָה

ככלל, רפלקס מותנה הוא אחראי הפונקציה של דרך השתן התחתונה, שהוקמה על ידי 3-4 שנים בחייו של ילד, כך ההנחה היא כי האבחנה של הרטבה היא מוסמך במקרה של ילד הרטבה בגילאי לפחות 5 שנים.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26]

טפסים

בידוד הרדמה ראשונית ומשנית. על ידי הרטבה ראשונית פירושו הרטבת לילה מרגע הלידה ובהיעדר תקופה "יבשה" במשך 6 חודשים. הרטבה משנית היא מצב שהתרחש לאחר תקופה (יותר מ -6 חודשים) ללא פגם בשתן.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32]

אבחון הַרטָבָה

אבחון של הרטבה כרוך בשני שלבים. בשלב הראשון נבדקות התלונות וההיסטוריה של המחלה בצורה מפורטת, מתבצעת בדיקה גופנית, משקעי שתן נבדקים, ויכולת תפקוד השלפוחית מוערכת על בסיס יומין של השתנה. כאשר מתראיינים, שימו לב לאנמנזה מיילדת (טראומה מלידה, היפוקסיה במהלך הלידה וכו '), להבהיר את נוכחותה של הרטבה אצל הורים וקרובים, וגם לגלות את התנאים במשפחה. חשוב לקבוע את נוכחותה של תקופה "יבשה" ומשך הזמן שלה, מספר מקרים של הרטבה (בשבוע, חודש), לשים לב לאופי השינה (עמוק, חרדה, וכו '). בדיקה גופנית צריכה לכלול בחינה מעמיקה של אזור המקודש ואברי המין. אם אי תקינות של מערכת העצבים (meningocele) באזור עצם העצה מפגינים לעתים קרובות lipomas תת עורית, המון הפצה שיער מוגברת, הכחשה של הכתמים בעור וגיל. בדיקה נוירולוגית כוללת את ההגדרה של רגישות העור, בדיקת הרפלקסים של הגפיים התחתונות ורפלקס הבולבוסונוס, כמו גם הערכת הטון של הסוגר האנאלי.

על בסיס היומן של שתן לקבוע את מספר השתנה ובריחת פרקים במהלך היום והלילה, להעריך את היכולת של שלפוחית השתן. במקרים בהם הרטבת לילה היא הסימפטום היחיד, הטיפול נקבע.

תוצאות של טיפול משביעות רצון, כמו גם זיהוי הפרעות אחרות של המבצע בדרכי שתן התחתון (בריחה לאורך כל היום. השתנו תכוף, וכו '), הפרעות נוירולוגיות, וזיהומים בדרכי שתן ובמקרים של מחלות אורולוגי חשודים הוא סקר מפורט. מטרת סקר זה היא לזהות מחלות, אחד הסימפטומים שבהם הוא הרטבה במיטה. Operate  בכליות אולטרסאונד  ושלפוחית השתן עם נחישות של מערכות cystourethrography שיורית שתן מטה אודי CT או MRI של עמוד השדרה. התייעצות הנוירולוג מוצגת.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38], [39]

מה צריך לבדוק?

אילו בדיקות נדרשות?

למי לפנות?

יַחַס הַרטָבָה

שימור של הרטבה לאחר 7 שנים יש השפעה שלילית על הילד ובני משפחתו, אשר יכול לגרום להפרעות נפשיות, ולכן הטיפול בהרדמה נחוץ. יש צורך להתחיל את זה מן הרגעים ההתנהגותיים לחוצים על פיתוח של רפלקס מותנה של השתנה. חשוב לנהל שיחה מפורטת עם הוריו של הילד כדי להסביר את הסיבות להרטבה וטקטיקות הטיפול, יש צורך ליצור סביבה רגועה, להמליץ על מיטה חמה וקשה ולצמצם את צריכת הנוזלים 1 שעה לפני השינה. תרגיל גופני שימושי ופעילות גופנית.

טיפול אותות נחשב לסוג הטיפול הטוב ביותר לחולים עם ליקוי לקוי ועלייה קלה בתפוקת השתן הלילית. הקצו התעוררויות רגילות או השתמשו במכשירי איתות מיוחדים. אלה הם מסודרים בצורה כזאת שתן, אשר משתחררת על ידי שתן לא רצונית, סוגר את המעגל החשמלי ואת האות נשמע. זה מוביל להתעוררות והחולה מסתיים בשתן בשירותים. טיפול כזה יוצר רפלקס השתן. תוצאות מוצלחות נרשמו ב -80% מהחולים עם הרטבה.

חולים עם הרטבה המפרקים כמויות גדולות של שתן בלילה מראים טיפול עם הרטבה עם desmopressin. דסמופרסין יש אפקט antiduretic בולט. התרופה משוחררת כתרסיס לאף ובטאבלטים. מומלץ להתחיל בטיפול במינון מינימלי של 10 מיקרוגרם ביום עם עלייה נוספת ל -40 מיקרוגרם ביום. תוצאות חיוביות מסמנות ב -70% מהחולים. תופעות הלוואי של desmopressin נדירות נצפות ובדרך כלל הם נעלמים במהירות לאחר התרופה הופסקה. במקרה של מנת יתר, hyponatremia מתרחשת, ולכן מומלץ מעת לעת לפקח על תוכן הנתרן בסרום הדם.

עם ירידה ביכולת של שלפוחית השתן, הטיפול בהרדמה עם חוסמי cholinergic מצוין. בעבר, הנפוץ ביותר טריציקלי antideprisant - imipramine, אשר יש אפקט cholinolytic. בשנים האחרונות, למנות oxybutynin (driptan) 5 מ"ג 2 פעמים ביום. ניתן להגדיל את המינון בהתאם לגיל.

תַחֲזִית

ברוב המקרים, אם מטופלים כראוי, הרטבה נעלמת. אם מצליחים, מומלץ להמשיך בטיפול בהרדמה למשך 3 חודשים לפחות. שכן נסיגה אפשרית.

trusted-source[40]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.