Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

איך לעשות פדיקור

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

כמו גם את הציפורניים על הידיים, את הציפורניים על הרגליים גם צריך להיות מטופל. פדיקור בא מן המילה הלטינית "פדיס" ו "cura". המילה פדיס פירושה "רגליים", "קורה" פירושו עזרה, טיפול, כלומר, "עזרה לרגליים" או טיפול ברגליים. ניתן להגדיר פדיקור כתהליך המשפר את מראה הרגליים והציפורניים. איך לעשות פדיקור בבית וכיצד להגן על עצמך מפני זיהומים בספא?

מהי מהות הפדיקור?

"פדיקור" ו "מניקור - שירותים דומים, ההבדל היחיד ביניהם הוא כי מניקור הוא תהליך של טיפול בידיים, ואת הפדיקור נועד לרגליים. פדיקור מסייע להגן על ציפורני הרגליים של מחלות פטרייתיות ועושה אותם יפה ומושכת. זה גם עוזר להסיר תאים מתים מן העור בעזרת אבן ספוג (בתרגום - אבן גסה), אשר שפשף את הרגליים. פדיקור כולל גם ביקורים במוסדות המספקים שירותים אלה.

פדיקור כולל שירותים נוספים כגון הסרת שיער או שעווה או על ידי גילוח הרגליים, זה יכול לכלול גם קילוף, עיסוי כף הרגל לחות. כל אדם הסובל קרישי דם על רגליהם, למעט פדיקור, על היופי של הרגליים יכול גם לקבל עיסוי שלהם.

כפי שאתה לטפל הידיים והציפורניים עליהם, אז אתה צריך להשגיח על הרגליים ועל ציפורני הרגליים.

פדיקור בבית

אתה יכול לעשות פדיקור עצמך בבית. בצע את השלבים הבאים לעשות פדיקור בבית.

מה ייקח פדיקור בבית?

 • פומה
 • קובץ מסמר
 • מסמרים
 • קרם לחות
 • לכה בסיסית
 • דרדג קוטיקלה (כלי קטן מיוחד)
 • מיכל, אגן או דלי, גדול מספיק בשביל פדיקור

מה עלי לעשות?

הסר לחלוטין את הלק לק. באמצעות צמר גפן, לעשות פערים בין בהונות ידי החדרת טמפנים אלה לתוכם.

הסר את לכה הישן מן הציפורניים, לפנות מקום חדש. אם לכה לא יורד, להחיל טמפונים עם מסיר פולנית מסמר ולתת לו לשכב לזמן מה, כך שכבת לכה מאחור.

איך לחתוך מסמרים עם פדיקור?

קודם כל, אתה צריך להשתמש במספריים באיכות גבוהה לחתוך מסמרים על הרגליים. חותכים מסמרים ממש על פני, משאיר מלאי של כ 1/8 אורך שלהם. אל תתנו את הקצות שלך toenails ללכת על הקצוות של האצבע. לקבלת צורה רכה מרובע מסמר, לחתוך אותם בפינות בכיוון אחד.

השתמש בכוס, לא קובץ ציפורניים מתכת, כמו קובץ ציפורניים מתכת מקלקלת מסמרים. חלקה יותר את פני השטח להחלקת קצה הציפורניים, יותר טוב, משטח מחוספס של הציפורן הוא הרבה יותר קשה להתמודד.

קח מיכל מים עם תחתית שטוחה נוחה ונוחה. הוסף מלחי אמבטיה, שמנים ארומתרפיים או מלח אנגלי אליו ולתת את הרגליים להישאר שם במשך כמה דקות. ככל שיבלות יותר על הרגליים, כך הם צריכים להיות רטובים יותר במים. מוסיפים מים חמים על רבע כוס חלב עם מים חמים.

חומצה לקטית בחלב תאפשר להיפטר עור מת.

להזיז את לציפורן בבסיס של כל מסמר על בהונות. חכה רגע, ולאחר מכן להשתמש סוחר מיוחד כדי להזיז את שאר cuticle.

השתמש מספריים ציפורן לקצץ את העור השקוע של לציפורן. לא לחתוך אותו - זה יהיה להאט את הצמיחה של הציפורן.

השתמש לקלף קילוף או רגל, ולאחר מכן להסיר את התאים המתים עם אבן ספוג. הרעיון הוא להפוך את העקבים חלקה, ולא לנגב אותם אל הדם. אם העקב אדום בהיר, עצור. זה אומר שאתה עובד קשה מדי אבן ספוג.

לנגב את הרגליים ביסודיות, כולל בין האצבעות, ולהחיל קרם כף הרגל מזין.

לחות את לציפורן עם שמן לציפורן מיוחד.

השתמש בכלי מיוחד כדי להיפטר מעודף שמן על הציפורניים.

החל שכבה דקה של לכה, באמצעות שלושה שבץ, אחד באמצע ואחד מכל צד. אל תצבע את ציפורני לכה. ב פדיקור הנכון, להחיל שלוש שכבות שלה, ולאחר מכן להחיל שכבת בסיס דקה. השתמש מנקה בטוח כדי להסיר לכה להסיר לכה עודף מן הציפורניים.

תן את הציפורניים יבש לחלוטין לפני שאתה שם על הנעליים שלך.

עצות שימושיות עבור פדיקור

עצות שימושיות עבור פדיקור

 1. אם אתה רוצה לתת לכה לחלוטין יבש, לא ללבוש נעליים לפחות שעתיים וחצי.
 2. אף פעם לא לחתוך תאים עור מתים מהאצבעות שלך באמצעות פינצטה או מספריים, זה יכול לפגוע בעור הרגיש של הרגליים. במקום זאת, להשתמש ספוג או צמר קשה.
 3. תן הרגליים שלך תמיד להיות נקי, זה ימנע זיהומים פטרייתיים.
 4. תמיד לנסות לשמור על הרגליים יבש, אפילו רווחים בין הבהונות.
 5. הסר את cuticles באופן קבוע. בממוצע, פעמיים בשבוע.

פדיקור בטוח בסלון הספא

היית על הרגליים כל היום, ואתה מתחיל לחלום על פדיקור טוב. כמה נפלא יהיה להתרחק מן ההמולה וההמולה ולפנק את הרגליים. אבל זה יכול לעלות לך השלכות בריאותיות לא נעימות. האם ידעת שאתה, אולי יחד עם פדיקור, תקבלו זיהום פטרייתי! פצע פתוח יכול לחדור לזיהום שגר בחדרי הלבשה ציבוריים, בסאונות או בג'קוזי.

לפני בחירת סלון טוב עבור פדיקור, לחשוב שוב. אתה נמצא בסיכון של זיהום עבור הרגליים כמעט בכל סלון. הנה כמה עצות שימושיות כדי לשמור על הציפורניים שלך בריא.

שאל את פדיקור הורים את השאלות אתה מעוניין. האם אי פעם שאל אדונים פדיקור איך הם לחטא את המכשירים שלהם?

תראו את הכלים ספא. הם עשויים נירוסטה? האם הם מחטאים במרווחי הזמן שבהם הלקוחות משתנים? לעולם אל תהסס לשאול את השאלות האלה. בסלונים מסוימים, אתה לא יכול לאהוב אותם בכלל.

חיטוי של מכשירים בסלון SPA הוא נקודת הפדיקור החשובה ביותר.

הדרך היחידה להיות בטוח כי המכשירים כבר לא קיימים חיידקים או פטריות - להשתמש בהם לחיטוי ב החיטוי. ב החיטוי, המכשיר הוא חיטוי כראוי בטמפרטורה גבוהה מספיק עם מספיק זמן.

דרך פשוטה למנוע הידבקות בספא היא להשתמש בכלים משלך. זה מבטיח כי ציפורניים שלך לא לאסוף את הפטרייה של השכן שלך עם כלי פדיקור ציבורי.

כלים רבים בספא עשויים פיברגלס, אשר קשה מאוד לנקות כראוי ללא נזק. זה מוביל לזיהום קבוע.

לפני שאתה יושב על כיסא, אתה צריך לוודא כי הכלים נראים מושלם וכי הם כבר חיטוי. לקבלת פדיקור מושלם, הכלים צריכים להיות עשויים נירוסטה, אשר הרבה יותר קל לנקות מאשר פיברגלס.

הימנע ציפורניים מזויפות, אשר מקלט חיידקים ופטריות.

העובדה כי העור מתחת לציפורניים הופך ירוק פונה צהוב עשוי להיות טריקים של חיידקים המוביל זיהום.

את cuticles צריך להיות מובטחת עבור מערכת טבעית של הגנה מפני זיהומים. ודא כי הורים לא לחתוך cuticles שלך יותר מדי כדי למנוע חיידקים מלהיכנס הפצע פתוח.

לק ציפורן יכול להיות מלכודת עבור חיידקים, אבל, חשוב יותר, אתה לא יכול להבחין בשינויים מתחת לציפורניים שלך בגלל לכה באיכות ירודה.

שינויים בצבע הטבעי של הציפורן או המיטה הציפורניים הם סימנים של זיהומים שיש לתקן מיד. אם אתה לא יכול להתנגד פטריות, לנסות לק ציפורן לק. מומחי סלון רבים מציעים ציפוי ציפורן כזה.

רופאים (מומחים לבריאות הציפורניים) יכול לייעץ לך על הפדיקור הנכון. הם מאוד ידע על הסיכונים הקשורים פדיקור, והוא יכול להמליץ ספא ושיטות שיבטיחו את ביטחונך.

איך לא לתפוס פטרייה במהלך פדיקור

אם אתה עושה פדיקור רגיל, להביא כלים משלך או ללכת לספא כי sterilizes מכשירים autoclave

נקו את הציפורניים במספריים, טופלו באלכוהול, לפני השימוש בהם, אם אתם חותכים את הציפורניים, וודאו שהכלים מחטאים באופן קבוע.

אנו ממליצים גם לנקות את הנעליים באופן קבוע, עם תרסיס אנטיבקטריאלי, או טוב יותר, עם תרסיס אנטיבקטריאלי ו אנטי פטרייתי, ולפחות פעם בחודש, לייבש אותם לחות עם מייבש שיער.

לשמור על הרגליים יבש ונקי. לשנות גרביים באופן קבוע (אפילו כמה פעמים ביום, אם לעיתים קרובות להזיע את הרגליים).

נעלי ספורט צריך להיות יבש, לשנות את זה באופן קבוע. אם אתה מתעמל בקביעות, לקנות נעלי ספורט פי אחד וחצי פעמים יותר מאשר נעליים מזדמנים שלך.

עובדות שימושיות מן ההיסטוריה של פדיקור

אנשים האמינו פדיקור הציפורניים שלהם יותר מ 4000 שנה. בחלק הדרומי של בבל, אצילים השתמשו בכלים של זהב טהור כדי לספק את עצמם עם מניקור פדיקור. ההיסטוריה של שימוש הלק לקרר ניתן לעקוב עוד יותר בזמן. בסין בשנת 3000 לפנה"ס. צבע הציפורניים הצביע על המעמד החברתי, לפי כתבי היד של שושלת מינג. ציפורני המצרים נצבעו בשחור ואדום. העתיקה המצרים השתמשו מניקור פדיקור עבור 2300 לפנה"ס.

הדימוי של תהליכי מניקור ופדיקור נמצא על גילוף קבר פרעה, ומדענים ידעו מזמן שהמצרים הקדישו תשומת לב מיוחדת לידיהם ולרגליו. המצרים גם צבעו את ציפורניהם, באמצעות צבע אדום כדי להראות מעמד חברתי גבוה. בכתב היד נכתב כי ציפורני קליאופטרה נצבעו באדום כהה, וציפורני המלכה נפרטיטי צוירו בגוון אודם בהיר. במצרים העתיקה וברומא, ציירו המפקדים הצבאיים גם את ציפורניהם באדום כדי שיתאימו לצבע שפתיהן לפני שיצאו לקרב.

למרות העיצוב המודרני של מסמרים על הרגליים הופיע רק בסוף המאה ה -19, קובץ הציפורן כאמצעי טיפול בציפורניים הופיע בהיסטוריה הרבה יותר מוקדם. מריה אנטואנט היתה ידועה באובססיה לקבל קובץ ציפורן עשוי ספוג. צורת הציפורן האידיאלית שלה הפכה אותה לאישה האופנתית והיפה ביותר בצרפתית ורסאי. על ספוג שלו היה לחתוך את הצורה, אשר משמש עבור הגמר ואת הצורה של קצה הציפורן. כלי זה לא נהרס לאחר השימוש, זה היה שטף וחיטוי על ידי המשרתות, הצבת אותם בחדר האמבטיה. אז את העלון ניתן להשתמש שוב.

פדיקור בחורף

גם אם הרגליים שלך לא נראים בחורף אחר, אתה צריך להמשיך לעשות את הפדיקור על בסיס קבוע. פדיקור לא רק לעזור לך להראות את האצבעות היפות שלך, הם יכולים גם לעזור לשמור על בריאות העור והמפרקים. אם אתה אוהב פדיקור רגיל במהלך חודשי הקיץ, אז אתה בטח כבר יודע על היתרונות.

כל פדיקור מתחיל עם נוהל ספא אשר נועד לרכך את העור להקל על מניפולציה. אמבט ספא הרגל הוא גירוי של זרימת הדם דרך השוקיים והקרסוליים, זה יכול להפחית כל כאב ונפיחות כי אתה יכול לקבל כתוצאה של עמידה או ישיבה במהלך היום. ריכוך העור של הרגליים יכול גם להפחית את היווצרות של יבלות ו יבלות, אשר יכול להיות מאוד כואב, במיוחד כאשר לובש נעליים חורף כבד.

הציפורניים שלך צריך לקבל תשומת לב קבועה במהלך חודשי החורף. אתה לא יכול להבין את זה, אבל מזג אוויר קר יכול לשמש סוכן ייבוש עבור העור והציפורניים. ציפורניים יבשות, שבירות נוטות לחדד והפרעות, אשר יכולות להיות כואבות, אבל גם יכול לגרום לזיהום. פדיקור רגיל של סלוני מניקור הטוב ביותר יכול להבטיח כי הציפורניים שלך יהיה בריא, ולהפחית את הסיכויים של ציפורניים חודרנית או מחשוף כואב שלהם.

ולבסוף, את סלון מניקור מציעה עיסוי עם כל פדיקור, אשר יכול לשפר עוד יותר את זרימת הדם של הרגליים והרגליים. זה יכול להחליש את השרירים מתוחים ולחזק אותם, אשר פעיל במיוחד במזג אוויר קר לחסל כאבי מפרקים ושרירים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.