Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיצד לבחור לכה טובה עבור פדיקור?

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

בביצוע של פדיקור סוגים שונים של ולכות משמשים. הם יכולים להיות מזיקים ורעילים, והוא יכול להיות אורגני, נטול רעלים, להרוס את הציפורניים. מה לכה עבור פדיקור לבחור וכיצד להיות מודרך בסוגים של לכה?

לק ציפורן יבש

לק ציפורן יבש

לק ציפורן יבש הוא הסרט להחיל על פני השטח של הציפורן במקום לכה נוזלי המסורתית. מאז לכה הציפורניים על בסיס יבש, אין סיכון של נזק לפדיקור. לאחר החלת לכה מסמר יבש, פדיקור עמיד מאוד, נמשך כשבוע מינימום. צבעים יפים, הדפסים גרפיים ניתן לעשות בעזרת לכה יבש עבור פדיקור. הדפסים יכולים להיות אפילו עם תמונות ולהיות קישוט על העיצוב של הציפורניים של הרגליים והידיים.

trusted-source[1], [2]

כיצד ליישם לכה יבשה עבור פדיקור?

הטכנולוגיה לביצוע פדיקור היא פשוטה מאוד ונגיש לכל אישה. אתה צריך לפתוח שקית עם רצועות פולנית מסמר ולבחור את הזכות הלהקה לכה גודל עבור כל מסמר. נקו את הסרט המגן מהרצועה והניחו אותו על משטח נקי ונקי של הציפורניים. חזור על הליך זה עבור כל מסמר, ואתה לא צריך לחכות עד המסמרים יבש.

הצורה הסופית של פדיקור יבש דומה לציפוי המסורתי עם לכה נוזלית.

תכונות

רצועות של לק ציפורן יבש ניתן לחתוך עם מספריים חדים. ככל הרצועה תואמת את גודל הציפורן, ככל פדיקור יימשך. רצועות של לק ציפורן יבש על הקצה העליון של כל מסמר יסייע למנוע סתתים ו דהייה. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, את הציפורניים צריך להיות נקי, יבש ללא שאריות של לכה הישן. Cuticles לנוע עם מקל כתום, ולא לחתוך, זה יגדיל את פני השטח של הציפורן להאריך את חיי הפדיקור.

מסמר יבש ברצועות ברצועות, ככלל, עמיד מאוד. זה סוג של פדיקור יכול להיות כל כך חזק שזה עלול לקחת קצת זמן כדי להסיר אותו. זה עשוי לדרוש תוספת השרייה של מסמרים מסמר במסיר לק על מנת להסיר לחלוטין את הפסים.

אקריליק לק

אקריליק לק

אקולוגים של תעשיית הקוסמטיקה הביעו שוב ושוב דאגה: כמה מחקרים טוענים כי לכה אקרילית על בסיס מים הוא בטוח יותר אמייל. אמייל לק ציפור על ביצוע פדיקור מסווג כחומר מסוכן. לכה אקרילית על בסיס מים כבר פורסמה כסוג בטוח יותר של מכתים, שהוא חומר שאינו דליק, אשר יכול להיחשב ידידותי יותר לסביבה.

מומלץ ליצור קשר עם סלון יופי או חנות המציעה מגוון רחב של לכות כדי להעריך את כל הצבעים הזמינים. דוגמאות של לק ציפורן אקריליק לביצוע פדיקור ניתן לבחור בהתאם לגוון העור, העונה, ההעדפות שלך. בחלק לכה אקרילית הוסיף תכונות נוספות, כגון ברק ואת ההשפעה של סדקים, אשר נותן את הציפורניים את המראה של קרח כתוש.

תכונות

לפעמים, פדיקור משתמש מסמרים מזויפים. זה עשוי להיות נחוץ אם ציפורני רגליים של אדם הם בצורת או פגום בצורה לא סדירה. אז הורים פדיקור יכול להשתמש אבקת אקריליק.

אבקת אקריליק היא אבקת פולימר, אשר משמש ליצירת מסמרים מזויפים. הוא משמש בשילוב עם נוזל monomeric כי מתקשה ליצור שרף אקרילי. המרכיב העיקרי הוא שילוב אבקת אקריליק של 70% אתיל methacrylate ו 30% methacrylate מתיל. השילוב של חומרים אלה יוצר שרפים גמישים וחזקים, כמו מסמרים טבעיים. ללא שימוש באבקת אקריליק, מסמרים מלאכותיים עם פדיקור הם פשוט חתיכות של פלסטיק מודבקים הציפורניים.

trusted-source[3], [4]

תגובות

תגובה כימית, הנקראת cross-linking, מתרחשת כאשר אבקת אקריליק הוא מעורבב עם מונומר נוזלי. תגובה זו התוצאות שרשראות ארוכות של חוטים פולימר עובש כי מהר מתקשה דומה מסמר טבעי. צבעים ופיגמנטים נוספים כדי לשנות את המראה של שרף. דוגמה אחת היא חמצן בנזואיל, אשר מתווסף אבקה כדי ליצור צבע לבן.

אבקות אקריליק של גוונים וצבעים שונים מכילים פיגמנטים מתכתי כי יפה להקנות למניקור הצרפתי או דפוס הנבחר על הציפורניים שלך ניצוץ ועומק.

אבקות עם תוכן גבוה של צבע פיגמנט עבור פדיקור במשך זמן רב לא להפוך צהוב לא דוהה.

ואבקה מיוחדת, אשר עשוי בצורה של אבקה, אדונים פדיקור משמשים בטכנולוגיה יפנית כדי לחזק את הציפורניים. אבקה זו בעת ביצוע פדיקור מוחל בעדינות על הציפורן של הרגליים לאחר הדבק המינרלי מוחל - הוא מגן על הציפורניים על הרגליים מפני נזקים פעיל מקדם את הצמיחה שלהם.

ג'ל לכסות מסמרים

ג'ל פדיקור הוא העדיף לפעמים אקריליק, כי מסמרים ג'ל לא מריח. מסמרים ג'ל מורכב לא של חומצה זהה ציפורניים אקריליק, הם נראים בריאים יותר טבעי. בנוסף, פדיקור עם ג'ל נראה טבעי יותר, מסמרים ג'ל הם גמישים יותר, בדומה לציפורניים טבעיות. ציפורניים אלה מבריק האחרון יותר ציפורניים אקריליק. במהלך ג'ל פדיקור, ג'ל מטופל עם קרניים אולטרה סגול. הג'ל עמיד ועומד בקלות על הציפורניים. הציפורניים מתחת להם לא ניזוקו, אבל הם נרפא. החיסרון של ג'ל פדיקור היא שזה עולה יותר מאשר אקריליק פדיקור.

ציפורניים טבעי להמשיך לגדול תחת ג'ל, ג'ל פדיקור יכול לשפר את בריאותם. הג'ל משמש כמגן מפני כל דבר שיכול להחליש או לגרום נזק לציפורניים, כגון לחות או נוזלים למנות שאנו משתמשים בהן מדי יום. לאחר סוג זה של פדיקור, ציפורניים טבעיות חזקות יותר עמיד.

ציפורניים ג'ל יש, ככלל, צבעים ברורים. עם זאת, שיזוף יכול להוביל מצהיבים קלה של הציפורניים. הג'ל מעניק לציפורניים צבע לבן רך. אבל זה יכול להיות גם צבוע, פדיקור ייראה בהיר להישאר עוד.

תכונות

לק ציפורניים היא נוסחה מיוחדת לכה המשמשת עם אור אולטרה סגול. תומכי ג'ל לק לציפורן טוענים כי הג'ל נמשך לפחות שבועיים ללא נזק, מה שהופך אותו הרבה יותר מעשי מאשר פדיקור מסורתי רגיל. כמו כן, ג 'לים נחשבים עדינים יותר מאשר סוגים אחרים של לכה, כגון אקריליק, ומסייע לשמור על ציפורניים טבעיות חזקות ובריאות.

מומחה פדיקור מקצועי בדרך כלל ממליץ על שימוש של ג'ל מסמר מכמה סיבות. ראשית, ג'לים מיוחדים זמינים רק עבור רכישה בסלונים או חנויות מיוחדות, אשר מבטיח את איכותם בעת ביצוע פדיקור. שנית, כל שכבת ג'ל חייב להיעשות תחת מנורת אולטרה סגול כדי להבטיח את איכות הפדיקור ומניקור, זה מוסיף על קשיותו וכוחו. מסמר עם ג'ל הוא הרבה פחות מסובך מאשר טיפול ציפורניים עם אקריליק.

הסרת הג'ל מופקדת בצורה הטובה ביותר על מקצועי בסלון.

חסרונות

למרות כל היתרונות, ישנם כמה היבטים שליליים של ג 'ל עבור מסמרים. הליך זה נפוץ פחות מאשר פדיקור מסורתי יותר, שכן לא כל הסלונים מסוגלים להציע לכה ג 'ל. העלויות הראשוניות עבור פדיקור עם ג'ל גבוהים יותר מאשר פדיקור מסורתי ואתה צריך להשקיע שוב כדי להסיר אותו.

מקצוענים

נשים רבות מאמינים כי ביצוע מסמר ג'ל פדיקור הוא הרבה יותר נוח מאשר פדיקור מסורתי. במשך כמה שבועות אתה מקבל מטופח ציפורניים ללא כל דאגות.

פולנית מסמר אורגני

פולנית מסמר אורגני

פדיקור אורגני הוא דרך טיפול בציפורניים ללא שימוש בכימיקלים כלשהם שעלולים להזיק לבריאות האדם או לסביבה. כימיקלים מסוימים בציפורניים מסמרים יכול להכיל סוכנים שגורמים נזק לציפורניים או אפילו סרטן ומחלות אחרות. מאז רבים מוצרי טיפוח הציפורן מכילים כימיקלים, המילה "לכה אורגנית", "לכה אקולוגית", או "מניקור ירוק" יש למצוא על התווית לכה כאשר מנסים למצוא אמצעי מניקור מקצועי פדיקור

חומרים פשוטים הכלולים פולנית מסמר רגיל כוללים פורמלדהיד, phthalate dibutyl ו טולואן. גורמים אלה מזיקים לסביבה ולגוף האנושי. הם יכולים לחדור את הגוף דרך הציפורניים או את העור של הציפורן בעת ביצוע פדיקור, לאורך זמן, לגרום נזק. כמה מרכיבים אלה אסורים במדינות רבות.

בסלון

כאשר פנייה למומחים בטיפול ציפורניים, אתה צריך לשאול על סוגי לק ציפורניים המשמשים את הסלון. אפילו moisturizers עבור cuticle צריך להיות עשוי מרכיבים טבעיים כדי לשמש כתוספת לכה אורגני. ירוק מניקור פדיקור בסלונים ניתן למצוא בכל רחבי העולם, והם נוטים לפרסם מוצרים אורגניים עבור מסמרים. העלות של פדיקור לא רעיל הוא מעט גבוה יותר מאשר עם פדיקור מסורתי.

תכונות

פדיקור אורגני, ככלל, מתחיל עם הטיפול של הציפורניים. השמן לריכוך לציפורן צריך להיות עשוי מרכיבים טבעיים, כגון מים חמים וחמאה. שמנים טבעיים, כגון שמן זית ושמן קוקוס, יכול לשמש גם עבור פדיקור. אם הלקוח לא רוצה להשתמש הלק לקרקע בסיס, ליטוש כללי של הציפורניים עם היישום של שמנים על צלחת הציפורן יכול לעשות אותם מבריק וחלק בעת ביצוע פדיקור.

לאחר שהתרכך ריכוך, המורה פדיקור דוחף את לציפורן עם מקל עץ מיוחד ומתייחס עם מסיר לציפורן. תומכי פדיקור אורגני אינם תומכי גיזום גיזום, שכן זה יכול להוביל לזיהומים. אקריליק, ג'ל או מסמרים פלסטיים אינם משמשים מניקור אורגני פדיקור. הסיבה לכך היא כי דבק או כימיקלים אלה ציפורניים מזויפות יכול לחדור את הדם. רק מסמרים טבעיים עם פדיקור אורגני יכול להיות בטוח.

trusted-source[5]

מסמר טיפול

השימוש בשמן חשוב מאוד לפדיקור אורגני. השמן בעת ביצוע פדיקור הוא שפשף לתוך cuticles ומסמרים כך שהם להאכיל על חומרים שימושיים. נקודה חשובה נוספת - אתה יכול להשתמש בשמנים מינרליים.

לאחר מסמרים הקרקע וניקוי, הורים פדיקור לחות את הרגליים ובעיקר בהונות. שמן ודבש בביצוע של פדיקור משמשים לעתים קרובות כדי לרכך את העור ללא תוספת של כימיקלים מזיקים. מכשירי האדים משמשים גם שאינם מכילים חומרים רעילים, ככלל, הם יכולים להימצא גם בסלונים.

לכה על בסיס מים

לכה על בסיס מים

ציפוי על בסיס מים לציפורניים הוא סוג של לכה שבו המים משמשים כבסיס במקום שמן או סוג אחר של ממס כימי. לקה זה צריך להיות בטוח יותר, טוב יותר מאשר לק ציפורן קונבנציונאלי, אשר יכול לכלול חומרים מזיקים כגון פורמלדהיד ו פתלטים.

לכה על בסיס מים לציפורניים יכול להכיל גם צבעים שאינם רעילים, אשר בדרך כלל פחות מזיק מאשר אלה המשמשים קבוצה של צבעים ביותר. זה סוג של לקים ניתן לקנות בכל חנויות ביותר למכור מוצרים טבעיים הציפורן, כמו גם באינטרנט. סוגים מסוימים של ציפורניים ציפורניים מימיות יכול להיות מסופק להשלים עם אמצעי להסרת לכה זו, אשר אינו מכיל תוספים מזיקים.

תכונות

סוג זה של לק ציפור בעת ביצוע פדיקור יכול להיות הרבה יותר בטוח לאדם, אבל כמה אנשים מאמינים כי זה לא מחזיקים ביעילות כמו סוגים אחרים של לק. ציפורניים ציפורניים עם פדיקור יכול להיות בכמה שכבות כדי לקבל את הצבע הרצוי, כלומר בקבוק אחד של לכה לא ניתן להשתמש במשך זמן רב.

חסרון אפשרי נוסף הוא שרוב סוגי לכה waterborne מתייבש לאט בעת ביצוע פדיקור. זה יכול להיות גם קצת יותר יקר מאשר סוגים אחרים של לכות, אבל זה יהיה תלוי במידה רבה על המותג.

אמנם יש כמה חסרונות של לקים על בסיס מים, היתרונות יכולים לעלות.

אנשים רבים יעריכו את העובדה שהם לא ישמעו את הריח הכימי בעת פתיחת בקבוק של לכה זו. בנוסף, לכות כאלה בטוחים לילדים, בניגוד לסוגים אחרים של לק. ברוב המקרים, אלה לכה waterborne אינם רעילים.

אנשים המעוניינים מאוד לקנות כל דבר טבעי, ללא כימיקלים, מאמינים כי למרות כל החסרונות, חוסר כימיקלים ופונקציונליות לעשות את זה מומלץ להשתמש לכה כזו עבור פדיקור. אם לכה מבוסס מים אינו מוצע עם מסיר קנייני, אז זה יכול להיות מוסר עם אלכוהול.

לק ציפורן מקצועי

לק ציפורן מקצועי

לק ציפורן מקצועי כאשר עושה פדיקור שומר טוב יותר מאשר לכות אחרים. כלים זולים עבור הציפורניים, ככלל, יכול להוביל צ'יפס קילוף הציפוי, בניגוד לק לציפורן מקצועי. הסיבה לכך היא איכות נמוכה יותר של לכות זול לעומת כלי מקצועי עבור פדיקור. תוספים בציפורניים ציפורניים מקצועי לאפשר להם לא כל כך מהר להתעבות ולמצק בבקבוק, כרגיל לכה.

תכונות

כיסוי מקצועי של ציפורניים בעת ביצוע פדיקור שקרים בצורה שווה יותר עם בועות אוויר פחות, יצירת משטח חלק. לקים ציפורניים מסוימים יש תוספים מיוחדים שגורמים כוח ציפוי נוסף כדי ליצור סוג של מסמר מגן. לכות מקצועיות אחרות ניתן ליצור עם אפקט לחות כדי לשמור על הציפורניים.

מאז לק ציפורן מקצועי, ככלל, יש מרכיבים באיכות גבוהה, זה עולה יותר. לק ציפורן מקצועי ניתן לרכוש סלוני מניקור חנויות קוסמטיקה ובשמים.

ג'ל לכה בביצוע של פדיקור הם די פופולרי סוג של לק ציפורני מקצועי. אלה לכות ליצור שכבה עבה של הגנה מאשר לכה ביותר.

סוג זה של לכה מיועד בדרך כלל לשימוש בסלון מקצועי, אבל זה יכול לשמש גם בבית - רק צריך קצת תרגול.

צבעים וחוזק של לכה

לק ציפורן מקצועי מגיע במגוון צבעים והוא מיוצר על ידי מותגים רבים. בחירת לכה הטובה ביותר בעת ביצוע פדיקור יכול לקחת קצת זמן. זה יכול להיות רעיון טוב עבור אנשים כדי ללמוד כמה טיפים מאסטרים של פדיקור.

למרות לק ציפורן מקצועי נועד להיות קבוע במשך תקופה ארוכה יותר מאשר לכה קונבנציונאלי, טיפול מסמר תקין בעת ביצוע פדיקור עדיין מומלץ לקבל תוצאות טובות יותר. זה כולל החלת שכבת הבסיס לפני החלת לכה. הסרת כל שרידי הישן של לק צבע באמצעות פריימר כדי להסיר שומן מפני השטח של הציפורן הוא גם רעיון טוב. לאחר לכה מוחל, הציפורניים צריך להתייבש לפחות שעה. נכון, יש גם לכה מהירה לכה, אשר לא לוקח הרבה זמן להתייבש.

trusted-source[6]

ציפורניים לא רעילות

לק - ציפורן לא רעיל אינו מכיל כימיקלים מזיקים. ציפורניים הציפורניים ביותר מכילים כימיקלים מסוכנים שאינם מסייעים להגן על הציפורניים, אבל עם אותם אתה יכול להשיג גוונים עשירים צבע. אלה לכה זהה יכול להכיל כימיקלים מזיקים הקשורים למחלות מסוימות.

לק - ציפורן לא רעיל בעת ביצוע פדיקור יכול להציע את אותן תוצאות עם מכתים, אבל אדם לא צריך לדאוג להיות חשופים כימיקלים מסוכנים. לכה רעילים עבור פדיקור יכול להיות חלופה בטוחה, במיוחד אם הם משמשים לילדים קטנים.

תכונות

טולואן, חומר כימי המצוי בלכות הרעילים הרגילות של מותגים רבים, בעל ריח שאין לעמוד בפניו, בדומה לריח של הסרת צבע או טרפנטין. אם חומר זה נכנס לגוף, הוא עלול לגרום נזק לכבד ולכליות, אנמיה או בעיות בדרכי הנשימה העליונות. כימי טולואן נחשב גם טרטוגני, כלומר השימוש בו יכול להוביל מומים מולדים רציניים. אם חומר זה הוא בשאיפה במשך תקופה ארוכה של זמן, זה יכול לגרום דלקת ריאות כימית - מצב זה עלול להיות מסוכן. לק - ציפורן לא רעיל אינו מכיל טולואן.

מרכיב נפוץ נוסף מותגים רבים של ציפורניים לציפורניים הוא פורמלדהיד. זה מסרטן ידוע קשורה סוגים מסוימים של סרטן, כגון לוקמיה. ב לק ציפורן בעת ביצוע פדיקור הוא משמש כחומר משמר, וגם יש ריח חזק מאוד. במשך תקופה קצרה של זמן יכול לגרום לתסמינים הכוללים גירוי בעור, בחילה והפרעות בגרון. לק - ציפורן לא רעיל אינו מכיל פורמלדהיד.

Phthalate Dibutyl פתלטים הוא עוד חומר כימי מסוכן. זה יכול להזיק למערכת הנשימה. סוגי סרטן מסוימים קשורים גם עם זה כימי, אשר לא רק מזיק לבני אדם, אבל יכול להזיק למערכת האקולוגית. השימוש phitalate dibutyl אסורה במדינות רבות ברחבי העולם. לק - ציפורן לא רעיל אינו מכיל phthalate.

מסיר פולנית מסמר בדרך כלל מכיל חומר שנקרא אצטון. הוא נספג במהירות בקרקע ומופץ מחדש לאוויר ולמים, וזה יכול לגרום לבעיות נשימה, כמו גם נזק לאיברים ומומים מולדים. נוזלים שאינם רעילים להסרת לכה בעת ביצוע פדיקור מסוגלים להסיר צבעים מבלי לחשוף את זה הכימיה מזיקה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.