רגלי יופי

לייזר אפילציה של הרגליים: כמה זה מספיק, כמה נהלים נדרשים

זה אפשרי הן הסרת שיער בלייזר של כף הרגל לחלוטין, הסרת שיער מן החלקים הפרטניים של הרגל, הירך, הברכיים, בהונות האחורי של כף הרגל.

קרם רגליים לחות

לרגליים שלנו יש עומס יומי משמעותי - הם נושאים אותנו, ולכן, דורשים טיפול זהיר, לא פחות מאשר את העור של הפנים. אחרי הכל, סדקים כואבים, יבלות ו תירס להפוך את התנועה שלנו הליך מאוד לא נעים.

קרם רגליים

חיים, ללא סדקים וסדקים, העור על הרגליים אינו רק מראה לא אסתטי, אלא גם תחושה מכאיבה. העקב ואת הרגל כולה תמיד סובלים עומס כבד.

שמן זית לרגליים

שמן זית עבור הרגליים משמש למטרות קוסמטיות לחות העור, תזונה הרוויה שלה עם קומפלקס של ויטמינים ומינרלים שימושי. בואו נסתכל על המוזרויות של שימוש בשמן זית ברגל.

הסוגים הנפוצים ביותר של פדיקור

ישנם סוגים רבים של פדיקור המשמשים לניקוי והיופי של הציפורניים. פדיקור לעיתים קרובות כולל טיפול ב לציפורן, כמו גם ציור הציפורניים. הוא, ככלל, נותן לאישה או לגבר תחושה של רגיעה ואטרקטיביות. זה סוג של טיפול וטיפול הרגליים והציפורניים יכול להימשך עד שעתיים, מיני פדיקור בדרך כלל נמשך כ -30 דקות.

כיצד לבחור צבע לכה עבור פדיקור?

יש הרבה צבעים לכה עבור פדיקור. בין מגוון זה קל ללכת לאיבוד. יתר על כן, צבע של לכה עבור פדיקור יכול לסמוך על השעה ביום, על המטרה (חגיגי, רומנטי, עסקים), על העונה, על סמליות של פרחים, סוף סוף. איך לבחור את הצבע הנכון עבור לכה פדיקור?

כיצד לבחור לכה טובה עבור פדיקור?

בביצוע של פדיקור סוגים שונים של ולכות משמשים. הם יכולים להיות מזיקים ורעילים, והוא יכול להיות אורגני, נטול רעלים, להרוס את הציפורניים. מה לכה עבור פדיקור לבחור וכיצד להיות מודרך בסוגים של לכה?

איך לעשות פדיקור

כמו גם את הציפורניים על הידיים, את הציפורניים על הרגליים גם צריך להיות מטופל. פדיקור בא מן המילה הלטינית "פדיס" ו "cura". המילה פדיס פירושה "רגליים", "קורה" פירושו עזרה, טיפול, כלומר, "עזרה לרגליים" או טיפול ברגליים. ניתן להגדיר פדיקור כתהליך המשפר את מראה הרגליים והציפורניים. איך לעשות פדיקור בבית וכיצד להגן על עצמך מפני זיהומים בספא?

נהלי מים נגד דליות

אם אתה עובד כל היום ואת הרגליים רק זמזום, אתה צריך לעשות נהלים מים על הרגליים.

התעמלות נגד עצמות על הרגליים

התעמלות נגד פיפס על הרגליים יסייע הרגל לפרוק, לקחת את הצורה הנכונה ואפילו לתקן פגמים קלים במבנה של כף הרגל.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.