מיני שומות

גבול נבוס תוך-דרמלי

Nevus Intraepidermal, או גבולי הוא אחד הזנים הרבים של Nevus, שיש לו מאפיינים ותכונות ייחודיות משלו. הניאופלזמה הזו קטנה, אך מסוכנת למדי: יש לה נטייה לצמיחת יתר וממאירות. 

כתם לידה על השפתיים

כתמי לידה אינטימיים רבים, אבל עד כמה הם בטוחים? חשוב על מה הם נבי, הסיבות להופעתם, סימנים של ממאירות ושיטות הטיפול.

כתמי לידה שטוחים

שומות, או nevi זמינים לכל. אלה הם neoplasms שפירים של גוונים שונים של צבע חום. צבעם מסופק על ידי מלנין, פיגמנט שנמצא במלנוציטים (תאי עור), מתוכם נאווי.

כתם לידה קמור. מה אתה צריך לדעת על זה?

כתם לידה קמור (nevus) הוא neoplasm שפיר על העור. מנקודת מבט של רופאי עור, שומות ו כתמי לידה יש סיבות רפואיות דומות. בשלב הראשוני של התפתחות השומה נראה כמו כתם קטן של צבע כהה על העור.

שומות לאחר כוויות שמש

שומות הן פיגמנטים, בדרך כלל סגלגלים, המופיעים על פני העור. כמעט לכל האנשים יש את החינוך הזה. חלקם יש יותר מהם באחרים - הכל תלוי בתכונות העור שלנו.

הילה לבן סביב כתם הלידה

לעתים קרובות, תצורות אלה הן פשוט תת-מינים של נבי רגיל. הם מופיעים על העור ליד החפרפרות, ואחר כך נעלמים, מבלי להשפיע עליהם.

שומות שפירות

על גופו של כל אדם יש כתמי לידה. במקרים רבים, אלה ישויות לא מזיקות הקשורות לתופעה מולדת או נרכשת. שומות שפירות יכולות להופיע לאורך חייו של אדם. הם חייבים להיות במעקב צמוד ולא מותר להיות פגום מכנית.

שומה עבור המאה

אם אתה מבחין כי יש לך nevus מעל העין, מומלץ לך מיד לפנות מומחה שיכול לקבוע אם נקודה פיגמנט הוא ישות שפיר.

שומות מן השמש: הוא "אהבה סולארית" מסוכן?

על כתמי הלידה על הגוף, האדם תמיד יש מערכת יחסים כפולה. מצד אחד, מסודר פיגמנט חמוד כתמים הם סוג של קישוט ייחודי ייחודית לאדם אחד.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.