^

בריאות

A
A
A

למה זה לגרד את השומה ומה לעשות?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לכולנו יש כתמי לידה, והם כל כך רגילים אליהם שאנחנו אפילו לא שם לב אליהם על הגוף, ובמיוחד לא שם לב אליהם הרבה, אם אין סיבה מיוחדת לכך. כתמי לידה כהים יותר מאשר צבע העור, אשר נוצרים כאשר הפיגמנט מלנין אינו מסונתז כראוי. ברובם, חינוך כזה אינו מסוכן עד שהם מתחילים לשנות צבע, גודל, מבנה.

גורם ל גירוד באזור השומה

כתמים חומים על הגוף הם תאים עם תוכן גבוה של מלנין, פיגמנט הכתמים את העור בצבע כהה יותר טבעי. במצב הרגיל, כתמי לידה לא צריך לגרום כל אי נוחות לאדם, אבל אם יש אי נוחות, כולל גירוד בשומה - זה צריך לציין, שכן זה עשוי להיות סימן של ממאירות.

אם יש לך לגרד באזור של שומה, לשים לב הבגדים שלך, או ליתר דיוק לנוחותו. לבוש חזק או לא נוח עלול לעורר גירוד באזור הנבוס, שכן חיכוך הרקמות יכול לגרות את כתם הלידה. לפתור בעיה זו די פשוט - אתה צריך ללבוש מרווח יותר, מתאים בגדים הדמות שלך. גם גירוד יכול השומה מן הגירוי לאחר מכן.

הסיבה השנייה: אם השומה מגרד, אדמדם, נפוחה, יש סימנים של דלקת, קילוף ואולי אפילו להגדיל את גודל, כלומר התאים החלו לחלק מהר מדי. זה מסוכן ויכול להוביל לעלייה מהירה בנבוס, ומכאן היווצרות מלנומה (סרטן העור).

הסיבה השלישית היא שינויים הורמונליים בגוף, אשר יכול להיגרם על ידי הריון, תרופות, במהלך גיל המעבר אצל נשים.

כמו כן אחת הסיבות להופעת כתמי גיל היא קרינה אולטרה סגולה מוגזמת, משום שחשיפה ארוכת טווח לשמש מאופקת בשריפות עור חמורות ומגבירה את הסיכון לסרטן.

trusted-source[1], [2]

תסמינים גירוד באזור השומה

כדי לקבוע את החשיבות של המצב ועל הזמן לבוא לעזרה לרופא, אתה צריך לשים לב לסימפטומים הבאים:

 • כתם לידה משנה צורה ומבנה.
 • יכול לגרד ואפילו לקלף.
 • גורם כאב ותחושת צריבה.
 • שינוי צבע, יכול להיות אחיד, כהה או בהיר יותר.
 • סדקים או תצורות לא אופייניות אחרות מופיעות על פני השטח.
 • נוזלים או דם משוחררים.
 • השיער גדל על פני השטח של השיער נופל החוצה.

כמו כן, אם כתם לידה חדש מופיע על הגוף (הגב, הצוואר או הרגליים) ואת itches - כדאי להתייעץ עם רופא עור.

איפה זה כואב?

סיבוכים ותוצאות

אם שומה מגרד, ואתה עדיין לא רואה לנכון לראות רופא לערוך בדיקה מפורטת כדי לקבוע את הסיבות, זה לא נכלל כי כתם לידה יכול להשתנות ולהיוולד מחדש של ממאירות. הטיפול בפתולוגיה זו יהיה בעייתי יותר.

לאחר הסרת השומה, סיבוכים עלולים להתרחש: הפצע יכול לדמם, כתמים אדומים וגירוד מופיעים סביב הצלקת, הטמפרטורה עולה, מוגלה או פריקה אחרת משתחררת. אם יש תסמינים כאלה - אתה צריך ללכת למרפאה לבדיקה לחסל את הסיבה.

trusted-source[3], [4], [5], [6]

אבחון גירוד באזור השומה

עבור כל השינויים שיכולים להתרחש עם neoplasms שלך יש צורך לעקוב ובשינויים כלשהם פנה לרופא אם:

 • את הלידה מגדילה בגודל itches,
 • itches את האזור סביב כתם לידה,
 • את nevus הוא סמוק ו לגרד,
 • השומה דלקת, התנפחה וגירדה.
 • כתם הלידה הוא קשקשי, אבל לגרד
 • את גרדת הלידה הטראומטית מגרדת ויכול אפילו לדמם.

מה לעשות אם זה שומה?

כאשר הסימפטומים הנ"ל חל איסור מוחלט לגעת או לשרוט את עצמים זרים החפרפרת (סכין, מספריים, לשרוט בציפורניים או קיסם כדי לבחור), גם אם זה קשה להגיע לאזורים (שומה בגבו, על צווארו שומה). אם כתם הלידה פגום או מדמם, לטפל באזור המושפע במי חמצן ולהתייעץ עם רופא. עיכוב ארוך עם nevus דימום אינו מומלץ, שכן זה מוביל לשינויים בלתי הפיכים.

הסימנים הראשונים כי הלידה שלך נולד מחדש עשוי להיות גידול בגודל של הכתם, גירוד, כהה, אדמומיות, דימום, נפיחות.

אם השומה עצמה או מקום סביב זה מתחיל לקלף - זה הסימן הראשון כי זה שווה לשאול אונקולוג. הוא יבצע את כל המחקר הדרוש וייתן חוות דעת אם זה סימפטום של סרטן.

לאיזה רופא ללכת, אם השומה היא גירוד? ראשית, כמובן לרופא העור, שיבצע את הבדיקה, האבחון, ישלח לניתוח ולאחר מכן תיאום הפעולות שהוגשו.

אם השומה הוא שרוט לאחר הסרת, במיוחד זה לא צריך לדאוג, אז זה יכול לרפא. אם זה גירוד גורם לך אי נוחות קשה לסבול, אתה יכול בעדינות ללחוץ על משטח האצבע עם משטח אצבע על כתם לידה מרוחק. שיטה זו יכולה לעזור לזמן מה. אם כתם לידה מרוחק הוא שרוט מספיק זמן ואתה מודאג לגבי זה - פנה לרופא עור.

לאחר בדיקת רופא העור ובהתאם לתוצאות הבדיקה, הרופא יכול להפנות את המטופל לדרמוסקופיה. מחקר זה, אשר מבוצע באמצעות dermatoscope - מכשיר מצויד עם עדשה מגדלת, אשר מאפשר לך לשקול את כתם הלידה בזהירות רבה יותר. כמו כן, באמצעות dermatoscope, אתה יכול לקחת תמונה דיגיטלית של הנגע.

מכשיר זה מסייע לרופא מומחה כדי לוודא את איכות טובה של כתם לידה ולאבחן מלנומה בשלבים המוקדמים. אם הוא חשוד בסרטן, רופא העור יכול גם לשלוח ביופסיה לבדיקה מעקב . הליך זה מבוצע בהרדמה מקומית. סוגי ביופסיה:

 • גילוח - משמש כדי ללמוד שומות עם סיכון נמוך לפתח מלנומה. עבור חשד רציני יותר של סרטן, עובי של חתך התא יכול להיות לא מספיק.
 • נקב - מחקר שבו נחתכים שלוש שכבות של עור, מה שמאפשר קבלת חומר אינפורמטיבי יותר.
 • כריתה ו incisive - להשלים או חלקי הסרת הגידול, אשר יכול לנבוט לתוך שכבות העור.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

כיצד לבחון?

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה של pruritus בחפרפרת מספק מחקר זהיר של החינוך של המטופל על העור, אשר בעתיד יאפשר למנוע סיבוכים חמורים יותר ( סרטן העור ). הבדיקה מתבצעת בשיטה פיזית בהארה מספקת עם שימוש בזכוכית מגדלת; גם על ידי שיטת המישוש, בלוטות הלימפה נבדקות.

כמו כן, יש לשים לב לאסימטריה של הגידול, שינוי הצבע, צפיפות הלידה, הופעת האדמומיות, הופעת גירוד, שריפה או תחושות לא אופייניות אחרות בחפרפרת.

למי לפנות?

יַחַס גירוד באזור השומה

רפואה אלטרנטיבית טוען כי ישנם תרופות המסייעים להיפטר הגירוד של השומה. במקרים מסוימים, הם יכולים אפילו להוביל היעלמות של nevus. לדוגמה:

 • תערובת של לימון עם שום - לחלח לסירוגין צמר גפן או דיסק במיץ שום או לימון ולשמן את כתם הלידה. ההליך מומלץ לחזור על 6 פעמים ביום ואת הגירוד צריך לעבור.
 • טיפול עם עשבי תיבול - מיץ קלנדין: לסוך עם הנוזל כי המפעל חושף את האזורים בעיה של העור. שיטה זו של טיפול יכול אפילו להיפטר שומות בכלל. מבחינה מדעית, זה לא הוכח.
 • פתרון של חומצה אצטית (חומץ 9%) - אתה צריך לטפטף את הפתרון על שן גירוד 6-7 ימים, אבל לא יותר טיפה.

בצע את הרפואה האלטרנטיבית ולהשתמש בשיטות המוצעות יכול, אבל אתה צריך להתייעץ עם מומחה לבדיקה.

טיפול אופרטיבי

ניתוח כירורגי של שומות הוא כיום הנפוץ ביותר ולעתים קרובות בשימוש. במקרה זה, הרדמה מקומית ו כריתה של נבוס מבוצעות. לאחר הסרת, cutures קוסמטי מוחלים, אשר מוסרים לעתים קרובות יותר לאחר 6-7 ימים. משך הזמן הממוצע של כריתה של כתם לידה עם אזמל הוא כשעה.

מינוס של טיפול כירורגי הוא כי באתר של הסרת צלקת קלה נוצר. שיטה זו טובה בכך שבדרך זו ניתן ליצור כל מבנה בלתי רצוי, ללא קשר לגודלו ולעומק החדירה שלו.

אם הצלקת שרוטה לאחר הסרת כתם הלידה, פירוש הדבר שתהליך הריפוי של הפצע מתנהל, ובשום מקרה אין לגרד או לקרוע את המקום.

הסרת חפרפרות לא מזיקות שאינן גורמות לאי-נוחות כלשהי אינה הגיונית, שכן הופעת המלנומה במקומן נדירה ביותר. כדי להסיר את כתם הלידה אותו ניתן לשנות רק בהתעקשות של רופא עור מנוסה או אונקולוג.

מְנִיעָה

כדי למנוע שינויים בלתי הפיכים חפרפרות, כמה כללים יש לשים לב:

 • אין ללבוש בגדים הדוקים (מסוכנים במיוחד ודורשים תשומת לב של כתם לידה המותניים, הכתפיים (מושב של סטרפלס), סוליות, הצד הפנימי של הירכיים);
 • כדי לעקוב אחר הדינמיקה של שומות (כתמי לידה גדולים נוטים יותר להתנוון לתוך תצורות ממאירות);
 • לאחר שחייה בנהרות, אגמים, ים וגופים אחרים של מים, יש צורך לנגב יבש, כי טיפות בשמש להפוך עדשות לעורר זרם גדול יותר של קרינה סולארית;
 • להשתזף עד 10 בבוקר ואחרי 15.00;
 • זה אסור בהחלט להשתזף נשים בהריון, כי במהלך תקופה זו יש שינוי הורמונלי של הגוף חשיפה מוגזמת לשמש יכול לעורר את ניוון או המראה של כתמי לידה חדשים;
 • שיזוף בסולריום כדי לכסות במדבקות מיוחדות את כל החפרפרות על הגוף;
 • הימנע פציעה שומות (לא לגרד, לא שריטה, לא לגעת חפצים זרים).
 • אנשים שיש להם הרבה כתמי לידה חייבים לעבור בדיקות מנע קבוע.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

תַחֲזִית

לומר שהכל יהיה טוב או רע מאוד קשה מספיק. הכל תלוי בתודעתו של האדם ושל גורמים חיצוניים. זה הכרחי כדי לפקח על הבריאות שלך, בזמן לחסל את הסיבות לסיבוכים אפשריים. אם אתה לא לפגוע את כתם לידה בזהירות לעקוב אחר הקיים - את התוצאות עצוב ניתן להימנע בזמן.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.