Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אולטראסאונד של שק האשכים והאשכים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

בדיקת אולטרסאונד (אולטראסאונד) של שק האשכים נותנת למטפל משמעות, ולעתים קובעת מידע אבחוני. עם כניסתה של טכנולוגיית דופלר צבע זה הפך להיות אפשרי ללמוד את כלי הדם ועל זלוף של איברים של שק האשכים, דבר שהקל את האבחנה של תסביב של חבל הזרע, מחלות דלקתיות של כיס האשכים, טראומה דָלִיתִי האשכים.

אספקת הדם של האשכים והנספחים מתבצעת בעיקר בשל עורקי האשכים שמקורם באאורטה, מתחת לרמת העורקים הכליים. כלי הדם כוללים גם את העורקים של דס ואת עורק cremasteric כי anastomose עם עורק האשכים. עורק הוואס הוא ענף של העורק ההיפוגסטרי, ועורק העורקים הוא העורק השולי התחתון. פגזי האשך מקבלים את אספקת הדם מענפים הלא-פרנכימליים של עורקי האשכים והעורקים.

זרימת ורידים מתבצעת מתוך מקלעת מקובצים לורידי האשכים זוג. הוורידים השמאל השמאלי זורם לתוך הווריד הכליתי השמאלי, ואת הזכות - לתוך הווריד חלול נמוך ברמה של 1-2 חוליות המותני. בנוסף מקלעת clustiform, יש גם מקלעת של dasens ואס ואת מקלעת cremaster. כל שלושת plexuses מאוחדים באמצעות ורידים התקשורת. את זרימת מן מקלעת של das deferens ואת מקלעת cremaster יכול להתבצע ישירות לתוך המערכת של הווריד iliac חיצוני או דרך וריד עמוק epigastric עמוק.

בדיקת אולטרסאונד מתחילה עם הערכה של דם parenchymal testis ואת יותרת האשך. כדי לעשות זאת, משטרים של DCS, EHD, ו כיוונית EHD משמשים. השווה את הסימטריה של מידת וסקולריזציה של שני האשכים ונספחים. מצב של אנגיוגרפיה תלת מימדי מאפשר ייצוג שלם ביותר של דפוס הדם של האשך. קשה יותר לדמיין את העורקים של האפידידימיס. לשם כך, מצב EHD משמש. עורקים של יותרת האשך מחולקים לשני סניפים: מלפנים, אספקת ראש יותרת האשך ואת הנושאת האחורית הגדלת חלוקה וישמיד מחלות של אב העורקים בבטן ואת העורקים היקפיים, בין היתר בשל השינוי הדמוגרפי, קביעת עלייה משמעותית במספר של גיל קשישים סניליים עם צורות נפוצות של הרס של מערכת כלי הדם ( טרשת עורקים, יתר לחץ דם ) ומחלות כרוניות בו זמנית, מחד, וההישגים בעשור האחרון ואני הצלחה של ניתוחים וסקולריים שיקומיים, מתן ההזדמנות להכניס שיטות תרגול יעילות של ניתוח מבריא, מאידך גיסא, לקבוע את הצורך באבחון לא פולשני משופר של נגעי כלי דם היקפיים כדי לבחור חולים ולקבוע על בסיס החיזוי של סימנים מוגדרים היטב עבור סוג מסוים של טיפול.

אינדיקציות להליך

 1. נפיחות של שק האשכים.
 2. פגיעה.
 3. דלקת.
 4. כאב.
 5. טויס ללא התפשטות (עם היווצרות מוחשית באזור המפשעה של בנים ומתבגרים).
 6. גמוספרמיה.
 7. אי פוריות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

הכנה

ההכנה אינה נדרשת.

עמדת החולה

 • המטופל צריך לשכב על הגב. הרם את הפין אל הבטן ומכסה במגבת. החל ג'ל אופציונלי על שק האשכים.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

בחירת חיישן

 •  אם ניתן, השתמש בחיישן מגזר 7.5 MHz, במיוחד לילדים, או השתמש בחיישן 5 MHz.

טֶכנִיקָה אולטראסאונד של שק האשכים והאשכים

האולטראסאונד של איברי שק האשכים מתחיל במצב של המטופל על הגב עם חיישן קולי עם תדר של לפחות 7 megacycles. אם יש צורך לדמיין את הוורידים המורחבים של מקלעת הלובאר, המחקר מבוצע גם במצב העמידה של המטופל.

בשל מהירות זרימת הדם המהירה ברקמת האשכים הרגילה, אין לנסות לזהות תנודות בתדירות נמוכה. האשכים והאספקה צריכים להיחשב בקטע האורך והרוחבי. יש להשוות את הצורה, הגודל והאקוגניות לצד הנגדי. בפרנכימה רגילה נקבעת תמונה הומוגנית של ההדים הפנימיים. הפרנכימה מוקפת בקפסולה echogenic (מעיל הבטן). משטר הצבעים צריך להראות את אותו זלוף של שני האשכים. ספקטרום דופלר טיפוסי מעורק האשכים ועורקי העורק הפנימי מראה זרימת דם דו-שלבית עם מרכיב דיאסטולי אנטי-מערבי, כסימן להתנגדות פריפריאלית נמוכה. הספקטרום מעורק העורקים העליונים בין הטבעת המפשעת השטחית לבין האשך אינו מכיל מרכיב דיאסטולי זה. הספקטרום של cremaster ואת העורקים היוצאים משקפים את בריכת כלי הדם עם עמידות היקפית גבוהה.

לפעמים קשה לזהות את זרימת העורקים אצל בנים בתקופה preupbertal בשל נפח אשך קטן וזרימות זרימת דם נמוכה מאוד. עם דופלרוגרפיה אולטרסאונד של התוספת הנורמלית, זרימת הדם נמוכה מאוד נקבעת, כך זלוף מוערך בעת השוואת שני הצדדים.

ביצועים רגילים

בדרך כלל, אשך על echogram הוא יצור אליפסה echopositive עם קווי ברור, אפילו מבנה הטרוגני הומוגנית. הנפח שלה תלוי בגיל והוא בדרך כלל 10-25 ס"מ 2 בבוגר . כמות קטנה של נוזל מזוהה תמיד סביב אשך בצורת שכבה דקה של תוכן אנהאוגני עד 0.5 ס"מ הראש של האפידידימיס שלה הוא דמיינו מעל הקוטב העליון של האשך, ואת הגוף ואת הזנב לאורך השטח האחורי ואת הקוטב התחתון. ראש תוספת הוא מבנה מעוגל עד 1.5 ס"מ קוטר. לגוף יש עובי של לא יותר מ -0.5 ס"מ, מעל לאפידדימיס, חוט הזרם נראה.

 1. אורך האשך הממוצע במבוגרים הוא 5 ס"מ.
 2. עובי הממוצע של האשך הוא 3 ס"מ.
 3. הקוטר הרוחבי הממוצע הוא 2 ס"מ.
 4. הקוטר האנכי הוא 2.5 ס"מ.

האשך ממוקם בקצה התחתון של האשך והוא יותר echogenic מאשר באשך. שני אשכים מופרדים בשק האשכים על ידי מחיצת hyperechoic. כמות קטנה של נוזל מזוהה לעתים קרובות בחלל של שק האשכים.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18]

פתולוגיה של כיס האשכים על אולטרסאונד

עלייה חד צדדית

עלייה חד-צדדית יכולה להתרחש עם:

 1. הידרוקל. הנוזל בשק האשכים מקיף את האשך בצורה של אזור אנכי של עובי ומיקום משתנים. אם נוזל מופיע כתוצאה של דלקת או טראומה, זה יכול לשמש כדי לקבוע ההשעיה שנותן echostructure פנימי במהלך בדיקת אולטראסאונד. כמו כן יש לבחון בזהירות את האשך כדי למנוע גידול ממאיר מוסתר.
 2. טראומה ופגיעה באשך.
 3. בקע.
 4. ואריקוטסלה.
 5. ביצה היווצרות, כלומר גידול או דלקת. רוב גידולים האשכים הם ממאירים. גידולים יכולים להיות hypoechoic או hyperechoic, ואת האשך יכול להיות בגודל רגיל או מוגדל. אנחנו צריכים להשוות בין שני אשכים, כי הגידול יכול להחליף את הרקמות הרגילות של האשך, בעוד שהגידול מזוהה רק על ידי ההבדל באכוגניות של שני האשכים. לפעמים האשכים יש את אותו echogenicity, אבל עם דחיסה קלה, גידולים קטנים יכולים להיות מזוהים כי לא דמיינו על ידי סריקה רגילה. קשה להבחין בין הגידול או שינויים דלקתיים.

היפופלזיה או מונוכרומיזם

אם האשך אינו מזוהה בשק האשכים במהלך בדיקת אולטרסאונד, אז זה לא שם. אם היווצרות נקבעת על ידי בדיקה קלינית בתעלת השד, בדיקת אולטרסאונד תסייע לקבוע את המיקום והגודל של היווצרות, עם זאת, לעתים קרובות קשה להבחין בין רקמת האשכים ואת בלוטת הלימפה מוגדל. אם היווצרות המישוש בתעלת המפרק לא נקבעת, אז בדיקת אולטרסאונד לא הגיוני.

מצורף ביצה

ב epididimis ניתן למצוא דלקת או ציסטות.

 1. דלקת חושים. עם אולטרסאונד, תוספת מוגדלת hypoechoic בצד של הנגע מזוהה. אם יש אורכיטיס במקביל, האשך יהיה גם hypoechoic יחסית. עם חולי דלקת כרונית כרונית, ניתן לזהות שינויים מבניים היפר-היפראקטיביים.
 2. ציסטות של האפידידימיס. ציסטות יכולות להיות בודדות ומרובות, הן קשורות לאפידידימיס. ביצים לא השתנו. ציסטות של האפידידיס יש להבדיל בין מבנים מוארכים יותר עם varicocele.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23]

תסמונת שק האשכים

המחלות העיקריות שצריכות להיות חשודות בכאב חריף בשק האשכים הן פיתול אשכים ואפידידימיטיס. חשוב לאבחן במהירות, כמו אשך מעוות עובר שינויים בלתי הפיכים בתוך 4-6 שעות. שיטת הבחירה במצבים דחופים היא דופלרוגרפיה אולטרסאונד. 

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

פגיעה

אם פגום, האשך עשוי להיות מוגדל או בגודל נורמלי. אם יש כמות מופרזת של נוזל בשק האשכים, יש לבדוק את האשך ביסודיות במישורים שונים כדי למנוע את הנזק. אסקל פגום עשוי להיות echostructure שאינו אחיד, במיוחד אם יש hematoma או היווצרות של המורסה. דם בחלל של שק האשכים ייראה כמו מבנה נוזלי, לעתים קרובות הטרוגנית בשל נוכחות של קרישי דם.

פיתול האשכים

קשה מספיק ידי אנדוסקופיה של פיתול, אבל אם הוא מפסיק את אספקת הדם הנורמלית האשך, בשלב החריף ייקבע על ידי ירידה ehogenposti מושפע אשך בהשוואה לאשכים הנגדיים. נוזל (hydrocele) ניתן דמיינו בחלל של שק האשכים.

התסמין האולטראסאונד החשוב ביותר בשעות הראשונות מתחילת הפיתול הוא היעדר או צמצום של זלוף בצד הנגע בהשוואה לצד ההפוך.

רמת hypoperusion בצד המושפע תלוי משך ומידת פיתול. ב פיתול סיבית (פחות מ 360 מעלות), זלוף שיורית ניתן למצוא את האשך הנגוע. במקרים חמורים פחות, חסימת ורידים קודמת לחסימת העורקים, ולכן, ספקטרום העורקים ניתן להקליט מן האשך הנגוע כאשר אי אפשר לרשום אלה ורידי. במקרים אלה חשוב לחשוד על פיתול של האשך, התערבות כירורגית דחופה מומלץ על מנת למנוע אוטם hemorrhagic של הרקמה. עם המשך של פיתול, יש עלייה בזרימת הדם ברקמת השחלה peri- ואת העור של שק האשכים, אשר לא צריך לקחת עבור זלוף של האשך.

במצב B, השינויים נצפו לאחר 6-8 שעות מתחילת ההתבטאויות הקליניות. האשך עולה, הפרנכימה שלו הופכת לא הומוגנית. העור של שק האשכים בצד מושפע מתעבה, hydrocelial יכול להתפתח. עם untwisting ספונטני, מרווח איסכמי יכול להיות מוחלף על ידי עלייה פיצוי זלוף האשכים, במקרים כאלה, פיתול קשה להבדיל בין epididymo- אורכיטיס. כאשר מסובב את האפידידימיס או התליון, יש גם כאב חד פתאומי באשך. עם אולטראסאונד, תליון בדרך כלל נראה יותר echogenic מאשר parenchyma אשך או אשך. בעזרת דופלרוגרפיה אולטרסאונד, ניתן לזהות דלקת תגובתי של מבנים סמוכים של האשך ואפידדימיס בצורה של זרימת דם מוגברת.

בקע

את epipoon, mesentery או לולאות של המעי, צניחה דרך השערים hernial לתוך חלל של שק האשכים, בדרך כלל לגרום להיווצרות של hydrocele קטן. לולאות המעיים ייקבעו על ידי בדיקת אולטרסאונד כמעין אקו-גוניות מעורבת של המבנה כנגד רקע נוזל אנכי. אם יש תוכן צפוף במעי, אזורי hyperechoic יהיה גם נקבע.

בנוכחות ההתרחבות של ורידי ניקוז האשכים ואת יותרת האשך, עם אולטרסאונד ייקבע מרובה, מפותל, צינורי, מבנה echogenicity מופחת circumferentially פרוסה ביצה, אשר לעתים קרובות הוא פחת לעומת אשך נורמלי. Varicocele לעתים קרובות יותר מתרחש בצד שמאל: לעתים קרובות variccele מלווה פוריות. יש צורך לבחון את האשך כדי למנוע את הגידול: variccele גם צריך להיות מובחן מן spermatocel. בדיקת Valsalva מעוררת התרחבות של ורידים האשכים.

עם עלייה בתכולת הנוזלים בקליפות, בצקת מתפתחת באשכים (הידרוקל), דיוק הדיאגנוזה קרוב יותר ל -100% באולטראסאונד.

גידולים סרטניים מהווים כ -2% מכל הגידולים שנמצאו אצל גברים. ככלל, הם ממאירים. עם גידולים קטנים, האשך אינו מורחב, בו רק שטח קטן ציין, שונה במקצת במאפיינים אקוסטיים משאר parenchyma. עם גידולים גדולים האשך מגביר: שים לב חוסר אחידות של קווי המתאר שלה. המבנה הפנימי של האשך הופך ללא מדים. באופן כללי, גידולים האשכים מתאפיינים במבנה הטרוגני של echogenicity מופחת בעיקר. עם echodopplerography, הגידול הפתולוגי של זרימת הדם באזורים inhogogeneous נקבע. דיוק האבחנה של גידולים באשכים הוא 84.6%. Echography גם מאפשר לזהות גרורות של סרטן האשכים בלוטות הלימפה האזורי (אגן, פרה-אבי העורקים, paracaval). כאשר השופע הוא דחוס, בלוטות הלימפה מוגדלת הם נצפו הרחבת מערכת כוס ואגן.

הסתיידויות מרחק מוגדרות חלקי hyperechoic עם הצללה אקוסטית אחורית, בעוד נימק intratumoral נראה אולטרסאונד דופלר gipoehogennym הוא הליך נוסף באבחון של גידולים אשכים, t. K. למרות נוכחותם של hyperperfusion המקומית בשל הפיתוח של רשת כלי דם פתולוגיים מאשרת את החשד של גידול, בעת ובעונה האחת היעדרה אינו שולל את תהליך הגידול.

Echography מאפשר לאבחן שבר השדרה, אשר באה לידי ביטוי גם על ידי עלייה בשק האשכים. במקרה זה, סריקות בשק האשכים מוגדל לקבוע מספר echostructures אמורפי. לפעמים עם תוכן גזי, האופייני למעי.

האולטראסאונד מסייע באבחון של תהליכים דלקתיים ב testis ואת התוספת שלה, עם ציסטות, variccele, טראומה לאברי שק האשכים; מאפשר לזהות את האשך עם cryptorchidism. 

וריקוסלה

המחקר מתבצע במצב החולה המונח על גבו ועומד. במקרה האחרון, נוצר לחץ הידרוסטטי מוגבר, מרחיב את מבנים ורידי שונה, אשר מאפשר את הדמיה שלהם. עם אולטראסאונד במצב B, variccele מוגדר כמו ורידים מוגדלים של מקלעת בצורת אגס כמו מבנים דמויי תולעת דמויי תולעת. עם עלייה בלחץ הבטן במהלך תמרון Valsalva יכול לקבוע את זרימת דם הפוכה ברוח של ורידי מקלעת testis ו pyriform שמופיע במצב היפוך צבעים ושינוי צבע של כיוון ביחס לבסיס של הספקטרום. ורידים משתנים ממושכים נמשכים במהלך הטיפול, אך דופלרוגרפיה אולטרסאונד אינו מזהה זרימת דם אפילו במהלך המשפט Valsalva.

רפידות ורידים מורחבות ממוקמות מחוץ לאשך, אבל variccele גדול יכול גם להשפיע על הוורידים תוך ורידי. דיפרנציאל אבחנה של variccele אידיופטית מ סימפטומטי מבוסס על אולטרסאונד של חלל הבטן עם החיפוש אחר היווצרות של הכליות mediastinum.

דלקת חושים

בתמונות במצב B עם אפידמיטיטיס, עלייה בנספחים נקבעת עם תמונה הטרוגנית של ההדים הפנימיים. כאשר דלקת עובר האשך (epididymo-Orchitis), מבנים פרוטרגיים גם להפוך הלא הומוגנית. עם דופלרוגרפיה אולטרסאונד, עלייה משמעותית של זלוף של אזורים מושפעים מתגלה לעומת הצד הנגדי.

ספקטרום דופלר בצד הנגוע גם עובר שינוי אופייני. בדרך כלל, רק זרימת דם diastolic קטן מזוהה תוספת. בתהליך הדלקתיות, ההתנגדות הווסקולארית באפידידימיס יורדת, מה שמוביל לעלייה משמעותית בזרימת הדם הדיאסטולית, בהשוואה למדד הלא מושפע, מדד ההתנגדות נמוך יותר.

מאחר שיש הבדלים אינדיבידואליים במדדי ההתנגדות, יש להשוות את התוצאות עם הצד הנגדי, ולא עם ערכים סטנדרטיים. עם התפתחות של סיבוכים (מורסה, אוטם hemorhhagic), דלקת קשה להבחין בין שינויים טראומטיים או גידולים.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

הערכה ביקורתית

האומן המיומן (500 בילה אולטרסאונד דופלר עורקי כליות) בחינת מטופל על קיבה ריקה, יכול לזהות עד 90% של עורקי הכליות נתונים זה כולל את כל עורקי כליות סופיים, אבל הטיוח הוא אולטרסאונד דופלר נקודת התורפה שלהם. העורק של סוף הכליה, היוצא ברמה נמוכה מן העורק iliac, הוא כמעט תמיד בלתי נראה.

באמצעות קריטריונים ישירים ועקיפים, היצרות העורק הכליות מאובחנת עם רגישות וספציפיות של 85-90%. אם היצרות העורקים הכלית מאובחנת עם סריקה דו-צדדית או חשודה מבחינה קלינית, יש לבצע אנגיוגרפיה של חיסור דיגיטלי. הערך של מדד ההתנגדות הנמוך מ -0.88 בכליה המנוגדת לא סטנוטית נחשב סימן פרוגנוסטי חיובי. במקרים כאלה, יש תקווה שהטיפול בהיצרות ישפר את תפקוד הכליות ויייצב את הלחץ.

שיטות בקרה, בנוסף אנגיוגרפיה חיסור דיגיטלי, במיוחד לאחר angoclasty intraluminal percutaneous, הם דופלרוגרפיה קולי ו אנגיוגרפיה MP. עם זאת, היכולות של אלה הם מוגבלים בנוכחות קליפ כלי דם או סטנט, שכן הם נותנים את חללי האות בשדה מגנטי. במקרים אלה, MRA יכול רק לספק מידע עקיף על restenosis מבוסס על ניגודים שונים פעמים של שתי הכליות. במקרים מסוימים, אולטרסאונד אולטרסאונד דופלר עדיפה על אנגיוגרפיה. בנוסף ליכולת למדוד את נפח זרימת הדם, אתה יכול לקבוע את הגורם של היצרות, למשל, דחיסה על ידי hematoma. אם נפח זרימת הדם ידוע, המשמעות ההמודינמית של ההיצרות יכולה להיקבע באיכות טובה יותר מאשר עם אנגיוגרפיה. במקרים אלה, דופלרוגרפיה אולטרסאונד ניתן להשתמש כדי להעריך מתון עד גבוה היצרות, עם תכונות זרימת הדם טוב. מחקרים פרוספקטיביים ואקראיים הראו כי דופלרוגרפיה רגילה של אולטרה-סאונד עם מרווחי 6 חודשים עם התרחבות מניעתית של יותר מ -50% מהמקרים, מובילה לירידה משמעותית במספר החסימה של הסטנט ובעלות הטיפול.

בחולים עם ליקוי לקוי, דופלרוגרפיה אולטרסאונד עולה על אולטרסאונד דופלר המסורתית, שכן הערכה של המורפולוגיה של הפין ואת כמותי קביעת מהירות זרימת הדם הם אפשריים. אולטרה-סאונד דופלרוגרפיה יכולה לאבחן במדויק תפקוד לקוי של העורקים, אך אבחנה של אי-ספיקת ורידים קשה בשל היעדר ערכים נורמליים עבור שיעור הדיאסטולים הסופי ומדד ההתנגדות. אם יש חשד זרימת ורידי, כגורם של זיקפה, אולטרסאונד יש להשלים עם cavernosometry ו cavernosography.

ישנם מחלוקות על האטיולוגיה של זיקפה ושיטות הטיפול. לרוב המטופלים יש תגובה טובה לטיפול תוך-אוטואי תוך-ורידי או לשימוש בסמים דרך הפה.

בשל הלא פולשניות ופשטות של הפרוצדורה, דופלרוגרפיה קולי מחליף את שיטת רדיונוקלידים באבחנה דיפרנציאלית של תסמונת סקוטית חריפה ונחשב לשיטה של בחירה. עם זאת, דופלרוגרפיה קולי לא תמיד מניבים נתונים שווים. דופלרוגרפיה אולטרה עולה על מצב B עם פגיעה באשך ובאבחון של varicocele. כדי לאבחן גידולים ולקבוע את המיקום של אשך undescended, אולטרסאונד מסורתית או MRI צריך להתבצע.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.